Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

Ben hiç 10lu hastane çıkışı almadım, 3 tane 5li var. 10lunun içine iç zıbın (düz beyaz oluyor), ağız mendili filan da ekleyip fiyatı gereksiz şişiriyorlar sanırım.
Bebek çok çabuk büyüdüğü için 0-3leri az giyiyor olayı da doğru; ilk zamanlarda kustukları ve kakaları sızma yapabildiği için çok kıyafet değiştirmek zorunda kalacağımız da doğru. Buna göre bir sayı belirlemek lazım galiba.

Aklıma ne geldi? Bebek kıyafetlerini yıkarken yumuşatıcı kullanılmıyor diye okudum, kendi lohusa üst kıyafetlerimizi de yumuşatıcı kullanmadan veya bebek deterjanıyla mı yıkamalıyız? Bazen bebeğin kokudan etkilenip meme reddine kadar gidebildiği yazılıyor.

Bir de neyin (kıyafet olarak) sitesine baksam, ondan sonra her sayfam alışveriş reklamlarıyla bezeniyor. Sizde de öyle mi? :KK70:
Aslında o reklamlar bazen daha önce görmediğim ürünleri çıkartıyor ondan şikayetçi değilim. Ancak izleniyoruz sürekli bu bir gerçek 😁

lohusa kıyafetini hiç düşünmemiştim ama bebişin deterjanıyla yıkamak iyi fikir teşekkür ederim ☺️☺️

Ya hepsi birbirine benziyordu 😁renkleri farklıydı sadece. Model farklı olsun dedim. Banada kucuk gibi geldi 😁
Takip ettiğim bir youtuber böyle çantalar da paylaşmıştı hoşunuza giderse 🌸

Eklentiler

• A8EE5AB8-D60E-4BFC-9246-9A35BE690B9B.png
    A8EE5AB8-D60E-4BFC-9246-9A35BE690B9B.png
    230,1 KB · Görüntüleme: 57
  • 179917C4-AC06-4168-A958-40ACF6BE6326.jpeg
    179917C4-AC06-4168-A958-40ACF6BE6326.jpeg
    72,3 KB · Görüntüleme: 54
Instagram'da butikbebecik diye bir sayfa var isimli baskılı hastane çıkışı falan yapıyorlar ben yaptırdım ve çok güzel organik pamuk yumuşacık 180 tl gibi fiyatı da uygun. Bir de hamilelikbilgileri sayfası var o da bir sürü işe yarar ya da eğlenceli şey paylaşıyor indirimler anketler falan incelemek isteyen olursa.

Kızlar biri yazmıştı buraya bebek alışverişinde 2 tane de kitap almıştı çocuk gelişimi ve uykuyla alakalı. Mesajı bulamadim kimdi o, kitapların adı neydi?

Ben hiç 10lu hastane çıkışı almadım, 3 tane 5li var. 10lunun içine iç zıbın (düz beyaz oluyor), ağız mendili filan da ekleyip fiyatı gereksiz şişiriyorlar sanırım.
Bebek çok çabuk büyüdüğü için 0-3leri az giyiyor olayı da doğru; ilk zamanlarda kustukları ve kakaları sızma yapabildiği için çok kıyafet değiştirmek zorunda kalacağımız da doğru. Buna göre bir sayı belirlemek lazım galiba.

Aklıma ne geldi? Bebek kıyafetlerini yıkarken yumuşatıcı kullanılmıyor diye okudum, kendi lohusa üst kıyafetlerimizi de yumuşatıcı kullanmadan veya bebek deterjanıyla mı yıkamalıyız? Bazen bebeğin kokudan etkilenip meme reddine kadar gidebildiği yazılıyor.

Bir de neyin (kıyafet olarak) sitesine baksam, ondan sonra her sayfam alışveriş reklamlarıyla bezeniyor. Sizde de öyle mi? :KK70:
Ben yumuşatıcıyı uzun yıllardır hiç bir kıyafetimde kullanmıyorum. İlk başta kıyafetler sert gibi geliyor ama sonra farkı hissetmiyorsunuz bile. Size de öneririm . çünkü yumuşatıcı yıkamanın sonuna doğru kullanıldığından kalıntı kalma ihtimali çok fazla. Benimde çıkan tüm reklamlar bebekle ilgili oldu artık, yalnız değilsiniz 😁

Merhaba, bebek çamaşırları için hangi deterjanı tercih ettiniz? Tavsiye edebileceğiniz neler var?

Merhaba, bebek çamaşırları için hangi deterjanı tercih ettiniz? Tavsiye edebileceğiniz neler var?
Ben üni baby aldım bakalım daha yıkamadık hiç bir şeyi ama içeriği temiz görünüyor, bir de granül sabuk kullananlar var, onu da denerim sanırım bir ara.

Siveno,incia,just green ve granül sabunlar arasındayım.En temiz içerik bunlarınmış.Granül sabunların erimeme problemi oluyormuş sadece o sebeple sanırım sıvı olanlara yöneleceğim.

Çok kullanışlı görünüyor rengide güzel 👍
Bende sevdim 🥰
Green clean baby aldım . Sevdim açıkçası.. içeriğide temiz
Bence Bu modeller cok kullanışlı. Belki tekrardan internetten aynı modellere bakarım bende. Çok gözü vardi bunların. Digerleri gorsel olarak iyu ama kucukler hep. Yada gozleri az oluyir.
Evet gözü fazla ve oldukça büyük oluyor bunlar.. ben görsel olarakta omuz çantası alıcam büyük bir şey bebiş için ekstra ama böyle bir şeyde şart tabii

Fotoğraflamaya üşeniyorum, zaten aldıklarımın çoğu da sizin bildiğiniz/gördüğünüz şeylerdir: A101 ve Bim'in katalog ürünleri. Body, müslin örtü, reflü yatağı, emzirme minderi, ağız mendili, askı, banyo havlusu, küvet, alt açma pedi, mama önlüğü, patik vb.
Marmara Forum Carrefour'un outlet bölümünden ilk yıla uygun oyuncaklar, oyun matı, aktivite masası, çıngırak, dönence filan aldık.
Yarın annemlerle Eminönü'ne alışverişe gideceğiz inşallah. Alt-üst takım ya da ayrı ayrı kıyafeti hiç yok çünkü.
Eşim eski genç odasını atmaya kıyamıyor, gardırop ve şifonyer gerçekten de çok büyük ve kullanışlı. O yüzden akrilik boya ile boyayıp kullanmaya karar verdim. (Büyük proje! Altından kalkarım inşallah)

Eşimin bir arkadaşı park yatak ve bebek arabasını vermeyi teklif etmiş. "İmkanım varken niye sıfır almıyorum?", "Temizliği nasıl olur?", "2. çocuğu düşünüp geri isterler mi?" gibi şeyler düşündüm. Kıyafet tabi ki kullanılır ama böyle büyük eşyaları başkasından alıp kullanma konusunda siz ne düşünüyorsunuz?
(Bu arada kayınvalidem görümcemin 25 yıllık beşiğini vermeye çalışıyor :KK70: (göz deviren emoji gelsin buraya), o yüzden de biraz çevreden eşya kabul ettiğimi duysun istemiyorum pek)
Kaynanalar nedense eski şeyleri vermeye çok meraklı 😁 durumun varsa git gönlünce al bence hem o da görür almadığını belki vermez. Bana yıllar öncesinde yaptığı kapı süsünğ verdi hastane odası için ama gerçekten çok eski modası geçmiş. Birde işin eğlenceli kısımlarından birileride bu süs gibi şeyler kendi zrvkşmle yapmak istiyorum şimdiden bunun gerginliği var üzerimde ben bunu nereye asacam asmazsam küser dşye😅

Bence çok çabuk geçiyor zaman. Daha ev temizlicem siparişlerim gelecek. Yıka ütüle bi ton iş. Offf offf ☹️
Yaa kolay gelsin hiç sorma zaman çabuk geçiyor temizlik şükür dün bitti birde zamanında gelirse bebek inşallah Eylül sonunda doğum. Doğumdan önce annem gelir o da yapar bana. Şu tçyıka ütüle kısmına geçmek istiyorum artık bence çok zevkli okacak😁 ne zaman yapmayı düşünüyorsun ben temmuzda yıkayıp ütüleyim diyorum ama

X