EYALET 2 ///Bayern Paylasim Alani(Tanisma)

slm arkadaslar ben bir süre bu siteden uzak kaldim..ama gördümkü siz benden uzak kalmadiniz..cok sevindim..bazi sorunlarla bogusuyorum..iki iste calisiyordum zamanim olmuyordu..simdi evdeyim biraz ...yazan bütün arkadaslarin ellerine saglik...bir gün bizde toplanalim...bayern bölgesi kadinlar kulubü cikarmasi yapalim...nasil olur.. ben hepinizle tanismak istiyorum ..burda ayni kaderi paylasiyoruz cogumuz ..bilgi alisverislerinde bulunuruz..isteyene özelden tel.numarami veririm konusuruz ..benimde su kendimi kötü hissettigim günlerimde bir dost sesi duymaya ihtiyacim olacak...mesajlarinizi bekliyecegim..hepiniz kendinizeiyi bakin görüsmek üzere...

Selam Herkese,

3,5 sene önce esimle evlenmeye karar verdim. Diger Türk ailelerinin aksine, ailem evliligimizi onayladılar ve çok sevindiler. Biraz evliligimizin tadini cikarmak biraz da Almanca kursumu tamamlamak adina yaklasik 2,5 sene cocuk yapmadik. Ancak gecen sene istegimiz üzerine 2007 Ekim ayinda Oliver Wolfgang Kayra dünyaya geldi. Oglum herkesin cocugu gibi benim icin dünyalara degisemeyecegimiz en özel ve güzel varligimiz.

Simdiler de ev kusu olmus durumdayim. Yaklasik oglum 3 yasina gelene kadar da ona kendim bakmak istiyorum. Tek basina cocuk yetistirmek, zor bir zanaat...

Esimin ailesinden pek bir yardim alamiyorum, cünkü kayinvalidem oldukca yasli ve hasta. Kayinpederimden de böyle bir yardimi bekleyemiyecegim icin. Herseyiyle ben ve esim ilgileniyoruz.
Allahtan esim cok yardimsever. Evisleri ve cocuk bakiminda isten geldikten sonra elinden gelen bir sey var ise hemen yapiyor. Ya da sadece benim biraz kafami dinlemem icin cocukla ilgileniyor. Kisaca onun paydos saati benim icin de paydos saati oluyor

Bunlarin disinda, oglum 3 yasina gelince, herkes gibi ben de onu cocuk yuvasina gönderecegim. Vee benim icin asil önemli konu basliyor. Gelecegim icin burada nasil bir baslangic yapmak icin karar zamani. Daha simdiden bir takim kafamda planlar var, ama bunlardan hangisine karar vermem gerektigiyle ilgili kesin bir kararim hala daha olusmamis durumda.

Cocuga ,evlilik hayatina ve yabanci olmama ragmen burada kesinlikle bir kariyer yapmayi kafama koymus durumdayim. Evde devamli oturmanin nasil bir sey oldugunu yaklasik 5 aydir anlamis durumdayim. Ve bunun beni sadece öldürücegine inaniyorum.

Umuyorum kafamdaki ve yüregimdeki amaca en yakin ve basarili bir sekilde ulasirim.

arkadaşlar ben tr.de yaşıyorum size hak veriyorum benimde akrabalarım almanyada gelmiştim bir kaç sene evel ama tr gibisi yok şu an bekarım ama benide isteyen var tryi bırakmamak için istemedim bana destek olun sizce gelsem ii olurmu slm salıcakla kalın

Merhaba

Yazinda birsey dikkatimi cekti. "Beni isteyen biri var ama kabul etmedim" diyorsun.

Benim sana nacizane tavsiyem Sen seni isteyenle degil de , sen senin istedigin birisiyle evlenmen. Sen sirf seni istedi diye (yani yari görücü ya da tam görücü ) usulüyle evlilik karari almaman. Evlilik zor zanaat ve herkes icin sonunun hep güzel, istikrarli ve sevgiyle devam etmesi. Evlilikte hüsran saniyorum cok yipratici olsa gerek.

O yüzden birseylerden kacmak veya yeni bir sayfa acmak icin degil de, sadece ve sadece evlenmek niyetinin kafana, ruhuna ve vücudunla alinmasi gerektigine inaniyorum.

Sevgiler

slm arkadaslar bugün yalnizlar kervanina bende katildim..artik bundan sonra üc cocugumla yalniz yasayacagim..nasil duygular icerisindeyim bilmiyorumm ..agliyorum sonra iyiyim diyorum..15 sene evli kaldik..görücü usulüyle evlendik..benim hic istemedigim bir evlilikti..yürümedi cok ugrastim olmadi..en son koptu bir yerlerde..tek basima gögüs germem gerekecek herseye..kimsesi olmayinca insanin..böyle oluyor..gurbetlik zor cok zor..simdi aglayacak bir omuz ariyor insan bulamiyorsun..aieden destek oda yok uzaktalar..telefonda ne kadar destek alabilirsin...kötüyüm anlayacaginiz..bir kac gün toparlanmaya calisacagim..bakalim nasil oacak hepinizi öpüyorum saglicakla kalin..:a015::a015:

Ben de Münih'te oturuyorum. Yaklasik 3,5 sene önce geldim. (Josephplatz) Adelheid'daki kursami gidiyorsun? Ben oraya gitmistim. Genelde üniv. ögrencileri almanca kurslarini orada tamamlarlar.

ben münihin güney tarafinda oturuyorum. yani aslinda tamda münihde oturuyorum denilemez tam 30 km disinda bi köymi derler artik yok kasabami bilmem oturuyorum. aslinda güzel yesillik ve sessiz yer, tam bana göre. fakat burda yakinda pek fazla türk aile yok. yaklasik 6 aile var ama benim yasitim kimse yok :a015:.

Sevgili Oliver2007,
öncelikle oglun icin tebrik ederim. Allah güztel bir ömür versin insallah. bende yaklasik 2,5 yildir Münihteyim. Türkiye de calisipta buraya gelince istedigin gibi de is bulamayinca insanin morali altüst oluyor. Ama seninde dedigin gibi amacina ulasmak icin sakin vazgecme. Istedigin gibi kariyer yapmak icin uygun sartlari olustur ve inan.
Ben de senin gibi düsünüyorum, almanca olayini tam istedigim gibi cözemedim daha ama yine de azimle is basvurusu yaptim cok istedigim bir firmaya daha cavep gelmedi ama sabir.....
kendine iyi bak

Arkadaşlar ya almanya çok güzel bilmioyrm ben çook seviyorum ve orda yaşamak istiyorum.
Evli falanda deilim hani evlenerek de gitmek gibi bi planım yok açıkçası ama bişey sormak istiyorum.
Neden genelde hep olumsuz yorumlar yani vatan hasretini çıkartırsanız gerçekten almanya bu kadar kötümüü?
Bence tam yaşanılcak yer ama bende sonradan gittiğime pişman olmak istemiyorumi.
Sizde ilk gittiniz yıllarda nasıldınız??

mrblar..
augsburg'da yaşayan var mı? gitmeyi düşünüyorum ama orasıyla ilgili merak ettiklerim de var.. mesela;
nasıl bir yerdir orası?
insanları falan ırkçı mıdır? sokakta falan Türk leri rahatsız ederler mi?
yazın buradan farklı (daha soğuk ya da daha sıcak) mıdır?
ve son olarak orda Türkler fazla/az mıdır? Türk restoranları vs. bulur muyum?

cevap yazarsanız çok sevinirim..
iyi günler

iyi aksamlar arkadasalar nasilsiniz founda almanya o kadarda kötü bir yer degil tabiki ama tam yasanilcak yerde degil ,belki almanyada dogup büyüyenler icin öyledir ,ama benim gibi buraya evlenipte gelenler icin zorunlar var dil bilmiyorsun aile özlemi var, pazarini bile özlüyorsun memleketinin mecburiyetten alisiyorsun ben alistim artik sadece aile ve memleket özlemi var icimde.
flo ben augsburgta oturmuyorum ama yakinindayim 80 km yazlari burasi o kadar sicak olmaz en fazla 1 ay yaz görürsün genelde yaz aylari ilkbahar gibi gecer ,türk almanyanin her yerinde fazlaca var elbette türk restorantlarida var ,türk marketlerinde her seyi bulabilirsin

Ahhh nürnberg benim şehrimm..
Bence tam yaşanılcak yeer ya..
Aufsessplatz mekanım:)

fisfisfisönce okuyup sonra yazsam daha iyi olacakmis heralde neyse bende münih grosshadernde oturuyorum Allahima binlerce sükür hayatimdan cok memnunum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…