evliyim ve kötü bir durumdayım..fikir verirmisiniz bana....

makikosanayse

Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2012
11
0
evleneli 6,5 yıl oldu.4 yaşında ve 5 aylık 2 oğlum var.ben 2 yıllık ünv.mezunuyum eşim ise ilkokul mezunu.annem çok dedi eğitim seviyeniz bile anlalamamanız için sebep iyi düşün diye.ama dinlemedim.nişanlıyken çok ilgisiz biriydi.sev sevgisini göstermezdi.kaba saba biriydi işte.ama evlendik.ilk evlilik yıldönümümüz çok kötü geçti.hiç anlaşamadık.beni çok dövdü zamanında.sırf kafa tutuyorum diye.hep maddi açıdan tartıştık.benim çalıştığımı alırdı elimden.üstelik içinden harcama vermek istemezdi.ha çarçurda etmez ama bende para bırakmazdı.senin ailen benim ailem diye çok tartışırdık.6 kardeşler ve çok huzursuz bir aileden geliyor eşim.dayak evden kovma birsürü sorun olmuş evlerinde.bütün kardeşleri sorunlu,karısını aldatan,kocasını aldatan,3 defa evlenmiş,daha ne sorunlarla uğraşanlar var içlerini ben biliyorum ama hiç böyle böyleyiz demez biride...
evliliğin ilk yıllarında kavgalarda bana vurduğunda annem ayrıl dedi.dinlemedim.tabi bir defa olan devam etti.içkisi kumarı karı kızı hiç olmaz ama sinirine hakim olamayan biri,en ufak tartışamya gelemz,oturup iki konu konuşulmaz,hemen kavgaya döner iş...

hamile olduğumu tesadüf öğrendim birinci oğlumda,biz birbirimize alıştık zaman içinde..kavgalardan sonra hiç özür dilemez..allahtan ailesi uzakta,her gelmelerinde aramız bozulur,bir tuhaf halleri var.kv ara bozmaya pek heveslidir,ağzı bozuktur,bende saygı gösteremiyorum artık halleri yüzünden...

ben çocuktan sonra çalışamayınca mali durumlarımızda kötüye gitmeye başladı,arabamız çalındı vs borçlar arttı.ikinci çocukta olsu istedik.ama hata hata üstüne işte.büyük oğlumdan çok çekiyoruz.çok hareketli çok kavgacı bir çocuk.evde eşimle bile olunca acaip şımarıyor,annemlere gidemiyorum,arkadaşım olamıyor,ya evini dağıtır birinin ya çocuğunu döver,çok gürültücü.kimseyle arkadaşlık bile edemem.bir gün iyi geçmez kalabalıksak.illaki sorun çıkarır..

küçük oğlum doğduğunda 1 aylıkken kv geldi.bebek kucağımda uyudu.büyüğünün uyması lazım.huysuz o da.eşime yatır dedim.götürdü ama sinirlendi çocuğu dövdü ben gidince odaya baktım yanağı kızarmış bende kızdım .niye vurdun diye.hemen sinirlenip banada vurdu kucağımda minicik bebekle..kv oh demiştir içerde.

en büyük destekçimiz benim ailem.para verirler,yiyecek ordan gelir,çocuyklarıma çok masraf ederler.sırf ben mutlu olayım diye.ama eşim allah razı olsun demez bir kere.onun ailesi dahada sömürmeye çalışır.aielsinden kardeşlerinden komple nefret ediyorum yani o kadar.hiç paramızın omadığını bildikleri halde faizdeki parasını bozmak istemeyip bizden para isteyen abisi var yani o kadar..

eşim ailemin olduğu ilçeye işyeri açtı.benim annemlerde kalıyor.biz huzursuz olduğumuzdan ben evde çocuklarla kalıyorum.şehir merkezindeyiz biz ..geçen temmuzda büyük oğlanın doğumgünüydü.gündüzden pasta aldı filan eşim.kutlayalım dedik.sürekli sorun çıkardı çocuk.bişeyleri kırmaya çalışıyor,kıyafetini çıkarıp ortada sallıyor,bağırıyor,yemek yemek istedi.getirdik,yağlı tarafına elini batırıyor,gıcıklık yapıyor yani.tükürüyor yerlere.anladıkki gene şımarıklığı tavanda.kızmak ta çözüm dediği.asla durmuyor huzur tamamen bozulana kadar.eşim çocuğa vurdu gene.bende neden vuruyorsun diye kızınca dahada büyüdü herşey ve kucağımda küçük oğlum vardı banada vurdu.kumandayı yere attı parçalandı,bağırdı tüm komşular duydu filan.
çocuğun doğumgününün mahfolduğunamı üzüleyim,bana vurduğuna mı çocuğuma vurduğunamı,hepsinden kötüsü artık oğlum büyüdü ve bunlara şahit oluyor,ama duru durağı yok.
fiks 15 güne bir bu tür arızayı çıkarıyor çocuk ama karşısındaki sabırlı olamadığı için en büyük hata onda..

günlerdir üzüntülüyüm.kardeşim anlattım sonunda dayanamıyorum diye.kardeşimde boşan diyor..ben ev tutar sana bakarım diyor.kız kardeşim çalışıyor.4 yaşında bir çocuk ve 5 aylık bir çocuk.boşanmak eşime bir hediye diyorum bende içimden.çocuklara kardeşimmi bakacak.bakarım diyor.kimseye yük olmak istemiyorum.eşimle konuşmak çözüm olmuyor..hep aynı,kendine hakim olamıyor bir türlü.güçlü olan kazanır hesabında.
annemin yanında oğluma vurdu annemde kızdı ona.elini ittirdi.ona kızmış eşim bide .lafını ediyor .annen zaten böyle yaptı filan diye.benim çocuğum bunlar diyor..çok kızıyorum ama boşanmakta acaip zor geliyor.kardeşim kendine yediremiyor bene vurmasını.bende yediremiyorum tabiki,ama işte en büyük en yapılmaması gereken şey düşünmeden evlenmek,çocuk yapmak ve maddi güçsüzlük..

fikirlerinizi çok önemsiyorum.neler düşünüyorsunuz..

en azından yanında olmaya çalışan bir ablan var...
eşin kredisini fazlasıyla doldurmuş bana göre.

içindeki sesleri dinle..

Öyle eş mi olur ya.
Çocuğunuz onun yüzünden bu duruma geldi belki de. Büyüklerini örnek alıyor tabi ne yapsın.
Kültür farkı iki eş arasında gerçekten önemli.
Bence ayrılmalısın. Nereye kadar böyle devam edebilirsin?
Kendine ve çocuklarına bunu yaşatmaya hiç gerek yok.
O adamın düzeleceği de yok kanımca.
Bir ev tutun. Zaten ailen her şeyine yardım ediyormuş. Zamanla her şey oturur yerine.
Belki baba yanlarında olmadan büyürler bu şekilde. Çok zor durum. Ama ben başka bir çare göremiyorum.

Çocugunuzdaki saldırganlık tamamen babasından sürekli dayak yemesi,
annesinin de babasından dayak yediğine her daim şahit olmasından kaynaklı....

Eşiniz degişmeyecek, sizin ve çocuklarınızın psikolojisi sürekli alt üst olacak...

Boşanacak mısınız?

Eger boşanmayacagım diyorsanız ilk şiddet anında karakola gidin lütfen...

Son düzenleme:
çok zor bir durum gerçekten. düzeleceğe de benzemiyor.
çocuk evdeki huzursuzluğa tepki veriyor bence.
en azından sinip kalmamış. kendini ezdirmeme içgüdüsü var.
ama çocukların da evde huzura ve sevgiye ihtiyacı var.
madem ailen destek oluyor şu anda. gene olurlar. boşanmak hayatın sonu değil.

Eşinizin kredisi dolmuş artık,,
Çocuğunuzun şımarık kavgacı olmasını eşinize baglayabilirmiyiz?
Çocuğunuzun yanında sürekli sizi aşağılıyor, şiddet uyguluyorsa
çocuğunuzun bu davranışını Normal karşılaması gerek,,
Aksini düşünmek hayal olur..

gerçekten zor durumdasın canım ya.bir kere olanlar olmuş artık geçmişe üzülmeyi kendine acımayı bırak.bu sadece bugünün gücünü tüketir.eşin çok kabaymış gerçekten,tam cahil yani.seni dövüyor,çocuğunu dövüyor,seni dövmesini onlara izlettiriyor üstelik .çocuğum hırçın demişsin o çocukta daha ne sorunlar olucak bu gidişle.anneyi döven bir babayı model alarak büyüyor.boşan desem çocuklara mecbur sen bakacaksın.kardeşin nereye kadar size bakacak?peki ayrılırken alabileceğin bir mal varlığı var mı?darp raporu alsan tazminat alırsın,e nafaka da bağlanacak,çocuklarına bakma zorunda sonuçta.bence boşanma işiniiyice bir düşün.yasal haklarını,ailenin sana desteğini,senin yapabileceklerini...

Nişanlıyken bile kaba saba bir adammış niye evlendin ki bu adamla,
Yetmedi ikide çocuk.
Paranı elinden alma, şiddet anlayamadım sizi
acı çekmekten mi hoşlanıyorsunuz.
Büyük oğlunuz hiperaktif ve ara ara aktifleşir daha sı azar kudurur kuzenimden biliyorum.
Gerçekten tahammül göstermek zordur ama evladınız ve dayak sadece sorununu arttırır.
Evdeki şiddette tetikliyordur.
5 aylık bebeğiniz var ama oda bu ortama yetişiyor.
Ayrılın arkadaşım.
Arkanızda desteiğniz var.
Çalışırsınız mutlaka bir çözüm bulunur istedikten sonra.
Daha çok cesaretiniz yok gibi geldi ama bu düzeni sürdürmek size hergün daha zarar ve mutsuzluk verecektir.

Boşanmayı eşinize neden hediye olarak görüyorsunuz ki.
Sizin ve çocuklarınızın huzuru, sağlığı çok daha önemli değil mi?
Boşanmak zor bir süreç, en kötü evliliklerde bile öyle olsa gerek.
O yüzden boşanma düşüncesi konusunda cebelleşmenizi, zor gelmesini anlıyorum,
ama eşime hediye olur mantığı gerçekten yanlış.
Eşinize hediye olmasın diye, kendinizden ve çocuklarınızdan mı vazgeçeceksiniz.
Çocuklarınız ve siz, herşeyden daha önemlisiniz.
Ailenizde arkanızda, pek düzeleceğe benzemiyor,
bir çocuğun gözlerinin önünde şiddet çok kötü gerçekten, çocğunuz sağlıksız
bir psikolojı ile büyüyecek, siz de bir kadın olarak yıpranmışsınız yeterince.
Allah yardımcınız olsun, inş gücünüzü toplar doğru olan kararı verirsiniz.

niye çekiyorsun ki bu adamı. ailen zaten maddi yardım yapıyormuş.
ilerde oğlun büyüdüğünde daha büyük sorunlar olacak babası daha beter dövecek karşı geldiği için sen de sesini çıkaramayacaksın. bu mu istediğin hayat?

dayağı büyüğü küçüğü olmaz hanımlar biliyorum.çok kırılıyorum vurduğunda ama öyle darp raporu verilebilecek şekilde olmuyor.1 tokat oluyor.çocuğuma da böyle aynen.
malesef bir mal varlığı filan yok.dediğim gibi yeni bir işyeri açtık ve borçlarımız çok.boşanırken nafaka bağlansa veremez yani o kadar.
ailemin sonuna kadar destek olacağını biliyorum ama sonuçta evden ayrılalı 10 yılı geçti.tekrar gidip annemlerde yaşamak ve 2 çocukla geri gitmek bana çok zor gelecek.
ha diyeceksiniz ki böyle dahamı iyi.hayır çok kötü ve en kötüsü aileme yansımış durumda.buna üzülüyorum.
oğlum bunları görmeden de çok hareketliydi .uyum,şımarma gibi sorunları birtürlü halledemedik.

eşime bugün yazdım,her duygundan bahsettim.bebek kucağımda bana vurdun yazdım,içimi acıtıın ve ebn artık bişey olmamış gibi davranmaktan sıkıldım yazdım.hiç cevap vermedi.bir özür bile dilemedi o kadar kaba yani..

dayağı büyüğü küçüğü olmaz hanımlar biliyorum.çok kırılıyorum vurduğunda ama öyle darp raporu verilebilecek şekilde olmuyor.1 tokat oluyor.çocuğuma da böyle aynen.
malesef bir mal varlığı filan yok.dediğim gibi yeni bir işyeri açtık ve borçlarımız çok.boşanırken nafaka bağlansa veremez yani o kadar.
ailemin sonuna kadar destek olacağını biliyorum ama sonuçta evden ayrılalı 10 yılı geçti.tekrar gidip annemlerde yaşamak ve 2 çocukla geri gitmek bana çok zor gelecek.
ha diyeceksiniz ki böyle dahamı iyi.hayır çok kötü ve en kötüsü aileme yansımış durumda.buna üzülüyorum.
oğlum bunları görmeden de çok hareketliydi .uyum,şımarma gibi sorunları birtürlü halledemedik.

eşime bugün yazdım,her duygundan bahsettim.bebek kucağımda bana vurdun yazdım,içimi acıtıın ve ebn artık bişey olmamış gibi davranmaktan sıkıldım yazdım.hiç cevap vermedi.bir özür bile dilemedi o kadar kaba yani..

üzgünüm ama siz hakediyorsunuz diyeceğim, gerçekten çok ağır olacak. okumuş birisiniz. iş bulabilirsiniz. açıkçası kendimi geçtim, çocuğumu dövecek adam. ben de hala o adamla duracağım.anında terkeder, boşarım. hayat kırk kere yaşanmaz. çocuklarınızın psikolojisini bozdurmayın. dayakçı bir babaları olacağına hiç olmasın daha sağlıklı. :KK47:

siz eşim çocuğa her vurdu deyişinizde sanki ben suratıma o tokatı yemiş gibi oldum,boğazım düğümlendi..ailenizde yanınızdayken çocukların ve kendi ruh sağlığınız için lütfen o adamı terk edin..ve büyük oğlunuz için uzman yardımı almanızı öneririm.şiddetin her türlüsünün yoğun olduğu bir ortamda büyüyor,onunda saldırgan davranışlar göstermesi çok normal..çocuk gördüğünü uygular değil mi? en azından küçük oğlunuz bunlara maruz kalmasın.boşanmanız kocanıza değil evlatlarına ödül olacak!!

oğlum bunları görmeden de çok hareketliydi .uyum,şımarma gibi sorunları birtürlü halledemedik.eşime bugün yazdım,her duygundan bahsettim.bebek kucağımda bana vurdun yazdım,içimi acıtıın ve ebn artık bişey olmamış gibi davranmaktan sıkıldım yazdım.hiç cevap vermedi.bir özür bile dilemedi o kadar kaba yani..

Ama şimdi çeliştiniz.
Şiddet her daim var ve oglum bunları görmeden önce de uyumsuz bir çocuktu dediniz.
Gerçi görmesine de gerek yok.
Evdeki gerilim bile çocukların psikolojisini etkiler.

Hamileyken de şiddet uyguladı mı eşiniz?

canım eşin aslında nişanlılık döneminde belli etmiş nasıl bir eş olacağını
ama şimdiden sonra pişmanlık sana üzüntüden başka birşey vermez
eğitim durumu bence çiftler arasında denk olmalı yoksa yürümüyor:KK43:
şimdiden sonra bence senin şimdiden sonra yapman yaşadıklarını düşünmek değil
de geleceğine nasıl yön vereceğini düşünmek olsun
anneni ve ablanı dinle derim ben

X