evlisiniz ve aklınızda başka bir erkek var

kızlar bence evlenince zaten geçmişi unutmuşsun demektir geleceğe bakmak gerekir boş verin böyle şeyleri takıntı yapmayın.dimiiiii bence

Aklımda başka bir erkek olsaydı evlenmezdim ben. Tam tersini düşünsene birde ; eşinin aklında başka bir kadın var. Kimse bunu haketmez...

offf vurmuşsun tam olarak. kesinlikle katılıyorum. böyle erkek ve kadınların girdikleri umutsuz ruh halini şımarıklık olarak adlandırıyorum...
evlendikten sonra başka birine aşık olak bile daha normal bana göre. ama evlendim ama hala aklım eski aşkımda diyip kendini bunalıma sürükleyenleri şımarıklık yapıyorlar diye düşünüyorum. tabi zorla evlendirilenleri y ada evlenmek zorunda kalanları tenzih ediyorum.

yok valla tanımıyorum sadece düşünce böyle birşey olabirimi die tersinide düşünmek lazım aslında

çok şirinsin ya nasılda hemen savunmaya geçmişsin çocuk gibi "yok valla tanımıyorum"diye... güldüm valla okurken.
boşveeeer sen kendini biliyosun, ayrıca haklısın böyle bişey de olabilir aslında evet şımarıkça ama neden olmasın

unutmadıysan onu seviyorsan gerçekten evlenmezsin.evlendinse demek ki unutmayı başarmaya başlamışsın .

Arkadaşlar ,hepiniz çok şekersiniz nasıl tepki vermişsiniz öyle.Arkadaşımız bir konu açmış sonunda öyle cevaplar verilmiş ki kendini suçlu hissetmiş.Öncelikle sadakatinize gerçekten aferin kızlar , yaşım sizlerden bir hayli büyük olduğu için böyle yazıyorum ,ama bir şeyi yazmadan edemiyeceğim bu arkadaşımız kendisi için veya bir başkası için bu konuyu açmış olabilir,bu sitede bizlerin görevi sorulan soru ne olursa olsun bize ters düşse bile ona yardım etmek .Düşünün ki sevmediği biriyle zorunlu bir evlilik yapmış olabilir ,sevdiğinden istemeden ayrılmış olabilir,bu örnekleri çoğaltabiliriz.Bence gerçek arkadaşlık dostluk karşımızdaki kişi ne olursa olsun ne hata yaparsa yapsın ona yardım etmektir,hata insana özgüdür ben bu yaşımda böyle düşünebiliyorsam genç arkadaşlarımın da daha anlayışlı sağ duyulu düşünmelerini beklerim çünkü böyle davranmazsak hepimiz sorunlarımızı burada paylaşmaktan çekinir hale geliriz ,o zaman gerçek dünyada paylaşılamayan dertleri, sanal dünyada hiç kimse paylaşamaz yani sitenin bir anlamı kalmaz herkese sevgiler...a.s.

selam arkadaslar cok yanlis bise bu olay ama benim basimdanda gecti,erkek arkadasim vardi ve 3 sene iliskimiz oldu ailem alevi oldugu icin karsi cikti vermedi ve erkek arkadasim baska sehirde kaliyordu 7-8 saatlik mesafede,önce kacmak istedik ama ben aileme cok düskündüm o yüzden cesaret edemedim ve istemeye istemeye ayrildim ama o beni cok aradi benim icim yansada uzak durmaya calistim,sonra esimle tanistim ama ben sadece bir arkadas dost olarak görüsüyordum ama esim o niyetle görüsmemis benimle ve erkek arkadasimla olan durumuda biliyordu,ama esimi tanidikca isindim ve evlendim suan esimi cok seviyorum o benim herseyim ama bazen arkadaslarla eskileri konusurken aklima eski erkek arkaadasim gelmiyor dersem yalan olur o benim ilk askim ve ilk erkek arkadasimdi ama mazide kaldi

Böyle bir topicin açılmasında şahsen en ufak bir sakınca görmüyorum.
İnsanlar buraya fikir almak için, kimi zaman dertlerini paylaşmak için, kimi zaman da yaşanmamış da olsa farazi olaylar hakkında sohbet etmek için yazıyorlar.
Konuyu açan arkadaşa gereksiz yere yüklenilmiş diye düşünüyorum.
Kaldı ki kendisiyle ilgili bir meseleden dolayı böyle bir konu açmış olsa bile, bu bizlerin bu tarz tepkiler vermesini gerektirmez. Herkes kendi hayatını yaşar, biz sadece burdaki konular hakkında fikir yürütmek ve yorum yapmak durumundayız. Kimsenin değerlerini, ahlakını, yaşayışını orgulamak yada yargılamak bize düşmez diye düşünüyorum.

Konuya gelirsek Elendra'cııma katılıyorum.
Öyle bi durumda olsaydım ben de evlenmezdim.
Karşımdaki insanın suçu günahı ne ki..
Bu sitede daha önce açılmış yüzlerce topicte oluşan genel kanı şu oldu: Aldatmak sadece fiziksel değildir, zihinsel olarak da ihanet edilebilir.
O yüzden olmamalı, aklında başka birisi olan kişi ne kendisini ne de karşısındakini bu şekilde aldatmamalı.

aklımda başka bir erkek olsaydı evlenmezdim cesaret edemezdim öle olsa hep mutsuz olurdum eşimde mutsuz olurdu böle bişeyi göze alamazdım.

Böyle bir topicin açılmasında şahsen en ufak bir sakınca görmüyorum.
İnsanlar buraya fikir almak için, kimi zaman dertlerini paylaşmak için, kimi zaman da yaşanmamış da olsa farazi olaylar hakkında sohbet etmek için yazıyorlar.
Konuyu açan arkadaşa gereksiz yere yüklenilmiş diye düşünüyorum.
Kaldı ki kendisiyle ilgili bir meseleden dolayı böyle bir konu açmış olsa bile, bu bizlerin bu tarz tepkiler vermesini gerektirmez. Herkes kendi hayatını yaşar, biz sadece burdaki konular hakkında fikir yürütmek ve yorum yapmak durumundayız. Kimsenin değerlerini, ahlakını, yaşayışını orgulamak yada yargılamak bize düşmez diye düşünüyorum.
ı.

Çok iyi yazmışsın... Ağzına sağlık Avikap'ım...Gel bi sarılayım sanaŞeniz

Yaşanılan gerçek aşksa bence asla unutulmaz unuttum demek bile hatırlamaktır peki başından böyle bir şey geçen evlenip çocuk sahibi olmayacak mıdır? ömür boyu bunun cefasını mı çekmelidir , bence evlenebilir ama o aşkı kalbinin en derin yerine gömmelidir hiç bahsetmemelidir

Bunu yapan kendinden başka kimseyi kandıramaz bence..

evlilikte hoş bir durum olmasa gerek ,karşındakine haksızlık . sırf unuturum mantığıyla ne bir ilişkiye başlanmalı ne de evlenilmeli....

öyle bir durumda olsam evlenmezdim zaten.ama farzedelim evlendim
kalbime gömerim o zamaaaaannnnn

evlisiniz ama aklınız karışık
hala eski aşkınızı unutamadınız
yazın buraya paylaşalım

Yavrucum neyi paylasicazki akli mantigi olan kalbinde bir baskasi varken gidip baska bir insanla evlenmez.Evlenip hem kendi hayatini hemde erkegin hayatini mahfetmez.Eger evlendiysede gecmisi unutup ondan sonraki yasamina bakmak zorundadir.Aksi hali benim icin aldatmaya giriyoki bununda ne demek oldugunu ve ne cirkin birsey oldugunu biliyoruz.

Bence erkek yada kadın farketmez eğer aklında,yüreğinde biri varken onu severken başka biri ile evleniyorsa yazık diyorum karşısındaki kişiyi kandırdığını mı zannediyor acaba aslında kendini kandırdığının farkında değil mi??Hem evlendiği insanı bu şekilde bi yere koymaya kimin hakkı var ki.

Aklında başkası varken diğeriyle evlenenin sanırım aklından zoru olsa gerek.
Bir açıklaması yok gibi bence.
Yok inat için veya kıskandırmak için evlendiyse tamam amacına ulaşmıştır.
Ancak kendi mutsuzluğu üzerine nasıl bir mutluluk inşa eder o da ayrı bir konu.

aklım kimdeyse onun yanında olurdum sanırım,ama yok olamıyorsam onuda unutamıyorsam başkasıyla evlenmezdim zaten,aklı baskasındayken insanın midesi kaldırmaz yahu,hayat çekilmez.....

benim açımdan böle bi ihtimal olamaz,aşık olmadıgım aklımı başımdan alamayacak bi erkekle zaten evlenmem,bunu mantık evliliği yapan bayan domuzlar düşünsün =)

ya ben neden herkesin böyle namus bekçisi gibi konuştuğunu anlayamadım doğrusu bence çok normal bişey dünyada herkes dört dörtlükte benimmi haberim yok yaa neler oluyo şu hayatta bumu olamıcak yanii bence kızcağızın kastettiği farklı siz farklı anladınız birini severken başkasıyla evlenmekten bahsetmemişki evlisiniz ama geçmişten biri aklınıza gelirse nasıl bir duygu diye sormuş buda çok normal ve insani bir duygu lütfen yani bu kadar tepki çok fazla bazen bu tepkileri verenlerin bizim bilmediğimiz bir dünyada yaşadığını düşünüyorum yaaa
benim böyle bir durumum var kardeş ilk aşkım vardı lise aşkı diyelim çok sevmiştim nede olsa ilk aşk ama onunla olamadı ne yazıkki allah karşıma eşimi çıkardı herşeyden çok sevdim ve onunla evlendim bin kez dünyaya gelsem bin kez eşimle evlenirim ama ufak bir anı ufak bişey hatırlatır bazen lise aşkını içimde ince bir sızı olur ve memlekete gittiğimde gördüğümde ona karşı en ufak bişey hisstmediğimi gördüm ama mazi özleniyo işte bazen şimdi bana bir sürü tepkiler yağdırmayın çünkü ben yazılarınızı okudum herkesin kendi fikri eğer cevap veren çıkarsa dürüstçe çıkıp birde o anlatsın lütfen yapmayın lütfen bir yere saldırı olduğunda o fikri savunmak zorunda değilsiniz kendiniz olun (herkeste hemen üzerine alınmasın yarası olan gocunsun)ben biraz dobra kusura bakmayın artık

X