Evlilik yıldönümünde çeyrek altın takacakmış.

Ben diyorum ki biraz sen git, artik eniste gelsin.
Telefonunu karistirmana musaade etmemesi enistenin de torpulenmesi gereken bir inatciligi oldugunu dusundurdu haliyle.
Cunku madem mahcup ve pisman, sessiz kontrollerinin ne zarari var?
Aksine ben olsam baksin da yapmadigim icin utansin diye dusunurum.
Ki direkt onun icin almamissin telefonu.

Tamam, elbette surekli kontrol altinda oldugunu hissetmek de yorar insani ama yani kontrolculugunden sikildiysa bunu koreltmenin yolu bu degil.
Bunu musait bir zamaninda boyle acikla, aksine icime merak atesi yukluyorsun, benim var oldugunu dusundugun despotlugumu bu sekilde engelleyemezsin ki diye.

Sipaya da gecmis olsun.
O cinnet halini de seni de operim.

Heh ben de buna sinir oluyorum. Zaten telefonu kurcalama amacıyla almadım elime. Tarla faresi gibi fiti fiti yanaşıp kaptı telefonu. Hayır inanmıyorum da bu açıklamaya. Neymiş geçmişte karıştırmışım travma oluşmuş. Bak bak, travmaya gel. Sivilceli ergen oldu başıma. Travmanı yerim, ben geri zekalı mıyım la.

Ya şunu dese yine anlarım. Ya hayatım saçma sapan şeyler aratıyoruz Google'da. Ne bileyim iğrenç erkek muhabbetleri dönüyor WhatsAppta. Görürsün utanırım falan. Ben zaten kabulüm buna. Ben de istemem telefonuma baksın. Kuşbaşı et düdüklüde nasıl ve kaç dakikada haşlanır aramalarımı niye görsün. Ancak öyle fare gibi sokulup telefonu kapınca benim şarteller atıyor. Bir de salak yerine koyuyor saçma sapan açıklamalarıyla.

Zaten oğlan da kusuyor. Ben de öpüyorum en ilgili, naif yerlerinden :) gece gece cinnetimi kustum affola :) i

Hahahaha, cinneti cok severim.
Sen de hakkini veriyorsun,
Surada cinnetin hakkini veren kac kisi kaldik?
Sana yakinda seninle birlikte cinnetten cinnete kosmak istedigimi soyleyecem ama bu su anlik bir surpriz olarak sakli kalsin istiyorum.

Ben kendim gunluk uc doz kullaniyorum.
Kasim gozum titremeye basladi mi benimki kacin cocuklar, herkes siginaklara, tekrar ediyorum, valla geliyor, kacin diye bagirir.

Ne diyorduk enisteye diyorum ki butun yorumlari okudum, sen haksizsin eniste ve sana laflar hazirladim hahaha :)))
bildin mi bunu?
Hem
Hergesin cinnetine gimse garisamaz.

Canim, idrak'çığım; (artik dayanamiyorum, sana karşı icimde olan samimiyeti dizginlemiyorum İDRAK :))
Asıl kızdığın şey hastane randevusunu ertelemesi ise bunu acik bir sekilde soyleseydin, soyledin mi? Şu şekilde: "Sen benim icin degerlisin, sağlığını önemsiyorum, sen hasta olursan (sana bir sey olursa) ben üzülürüm." Hissiyatını aciklayan, buna benzeyen birkac cümle...
Keske dışarı cikmasina seslenmeseydin. Onu anliyorsun aslinda, fazla mesai fazla yoruluyor... Bosver telefonu alman konusundaki sinirli tavri. Evvelden kusuru var, kontrol etmen iyi olabilir, haklısın aslinda ama "He" de gec. Madem oyle, surme elini. Nasil istiyorsa... Simdilik tabii... Bu tekrar tanisma-cicim aylari surecinde sadece...

Ayy yasadiklarimiz o kadar benziyor ki eski hatalar, adamin telefon elletmemesi, huylanmasi, kizmasi, üste cikmaya calismasi filan....
Cocuk desen zaten ayni sayilir.
Ben zaten sinir küpü...
Tek fark; susmayi beceriyorum. Bizde kavga yok. Tartisma bile yok. Direkt susup konuyu kesiyoruz. Kizimin gelisimi icin agzimi acmiyorum adama.
Kendiminkiyle birlikte senin evliligini de yoluna koyalim...
Burda kendimi cok acik etmeyi sevmiyorum (bu kadar söyleyince bile rahatsiz oldum:)), belki ozel mesajla devam ederim sana idrak.

Elbette bir anda değişmiyor her şey.
Hiç kimse değişmez.
Kocanız için değil önce kendiniz için, kendinizi mutlu etmek için değişiyorsunuz unutmayın.

Vazgeçmeyin.

Bence sorun evlilikte değil oğlunuza daimi bakıcı gibi destek alsanız evet evdesiniz ne gerek var Demeyin anane babanee birileri destek olsun canım . Belli ki zor bir bebek . Bunhn dışında bebek biraz büyüsün kreşe verin ve hobilerinize zaman ayırın . Bence umutsuz değil durum

Bir de derler ki burada milleti gaza getirip kocalarından boşatıyorlar. Hatta bu kaç kişi konu açmıştı gaza geldim kocamı boşadım pişmanım diye. Bakınız kurtarılabilitesi olan bir evlilik el birliğiyle nasıl kurtarılmış.

Idrakyollariiltihabi nasılsınız? Oğlan kreşe alıştı mı? Nasıl durumlar?

Oğlan hala alışamadı. Kapıdan girerken ağlıyor. Bekliyorum beş on dakika sonra susuyor. Okuldan çıkınca okul bitti yok diyor. Ama gönderdikleri videolarda gayet uyumlu, oyun oynuyor. Sabırla bekliyorum ağlamadan gireceği günlerin gelmesini:)

Eşimle iyiyiz. Arada tartışmalar oluyor ama evdeki o kasvet, matem havası bitti çok şükür. Düşman gibi değiliz en azından.

Oğlum büyüyene kadar keçileri kaçırmamak için dua ediyorum. Telefon çalıyor önce telefonu istiyor ben konuşacağım diye. Şayet verirsem bu sefer de o arayan kimse ona gidicem ya da gelsin diye tutturuyor. Mama diyor veriyorum, başka mama diyor. Onu da veriyorum yok bu ekmek küçük, bu mama büyük. Son günlerde sadece itiraz etmeye ve herhangi bir şeyi tutturmaya programlı. En son avmde mağazanın ışıklı ambleminin içine gireceğim diye kendini yerlere attı. Ardından yürüyen merdivene tersten bineceğim diye delirdi. En olmadık isteklerden, en makul isteklere kadar sadece inatla tutturuyor. Delirmemin eşiğindeyim. Annelik yaparken yapılmasından en rahatsız olduğum mevzu "yapma x kızar" demekti. Ancak o kadar çaresiz kalıyorum ki artık bunu söylemeye başladım. Bir tek böyle duruyor çünkü. Dua edin bana da şu sıpayı büyüteyim :/

Allah kolaylaştırsın hakkaten Allah kolaylaşırsın. Diretme huyuna dayanmaktan başka çare yok:/
Eşinle de daha da iyi olursunuz inşallah.

Annelik cok zor. Seninki ekstra zor. O tarz bi yaramaz da benm evimde var henuz 9 aylik ama canima okuyo. Umarim alismistir krese. Umarim hersey yolundadir♡♡

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…