Evlilik sürecinde erkek tarafının her şeye karışması

6subat2023

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2024
27
3
Arkadaşlar merhabalar, olayın en başında zaten nişanlımın ailesi problem yaratmaya başlamıştı, nişan yapacağımızı duyurduğumuz dönemde ilk konuştuğumuzda annesi onayladı siz öyle uygun gördüyseniz yapalım dedi daha sonrasında kendi aileme söyledim onlar da onayladı zaten uzun yıllardır birlikteydik.

Aradan 1 hafta geçmedi kaynım kendisinin paraya ihtiyacı olduğunu ailesinin ona yardım etmesi gerektiğini daha yeni çocuğu olduğu için paraya ihtiyacı olduğunu eltimi de yanına alıp baş başa bana söyledi,biz aileden hiçbir yardım talep etmedik daha önceden zaten paramızı biriktirip nişan yapmaya kalkıştık her şeyi nakit borca girmeden hallettik kaynım bana o konuyu yaptıktan 2 gün sonra gidip eşine durduk yere 2.bir araba aldı çok şükür gözüm yok ancak maddi zorluktan bahsedip bunu yapması doğru olmadı,erkek tarafı nişanda sadece bana uygun fiyatlı bir bohça yaptı ben kendim zaten alışverişte her şeyi uygun seçtim zorlamadım onları.

Hem nişanlımın hem kendi Parmağımdaki yüzüğün ve kuaför masrafımı her şeyi ben üstlendim açıkçası ve hiç yüzlerine bunu vurmadım.nişan yaptık diye kaynım ve eltim birden bize küstü meğer düşünmüşler ki kaynanamın bana nişanda takmak için ayırdığı 1 tanecik bileziği doğum yaptığında eltime takacaklar diye ümit etmişler.meğer ondan yapmamızı istemiyorlarmış.

Neyse nişan oldu bitti aradan aylar geçti mobilya alma dönemine giriş yaptık ben hiç fiyatına bakmadan yatak odasını uzun ömürlük kaliteli bir şey aldım, koltuk bakmaya kayınvalidemle gittik nişanlımın durumunu az çok bildiğim için orta fiyatlı bir takım baktım biz mutlu olalım yeter dedim kayınvalidem oradayken bir şey demedi ancak daha sonra bir gün halası beni aradı hayırlı olsun demek için aradım dedi daha sonrasında koltuk takımı için şurası uygun oradan bakın ben oradan aldım diyerek spotçu önerisi yaptı ben de saygımdan teşekkür ederim bakacağım dedim aynı gün kayınvalidem annemi arayıp her şeyin aşırı pahalı olduğunu nişanlımın halasının söylediği yere gidip baksak daha iyi olacağını söylemiş

Annem de tabi darılmış bize karışmayacağını hangisini beraber beğenirlerse onu alsınlar ben destek olacağım ikisine de diye cevap vermiş, üstelik ben onların fiyat aralığının üzerinde bir gelinlik beğendiğim için onlara yük olmamak için gittim onu bile kendim aldım daha ne yapacağımı şaşırdım, diğer gelinlerinin 1 dediğini 2 etmediler kızın işi yok diye kınasına kadar bütün masraflarını onlar karşıladılar her şeyi istediği gibi seçti.

Sürekli bir olayları var nişanımdan bile hiç mutluluk duyamadım, şimdi ben o beğendiğim koltuğu alsam ne olur almasam ne olur gördüğümde üzüntüden başka bir şey hissedemem.

Kısacası evliliğimde neye karışırlar onu bile artık kestiremiyorum yazamadığım çok olay var eltilerimin bana attığı iftiralar vs. ki onlarda da masum olduğumu kanıtladım hep üzerime oynanıyor ben onlara maddi ve manevi olarak hep yardım ettim 2 günde bir arayıp sordum kalplerini kıracak bir şey yapmadım ama son 1 yıldır yaptıkları yüzünden gözümdeki yaş dinmedi.

Bu durumda siz olsanız napardınız

Bunları yaşayıp fragmanı görüp, dünyalar kadar sevdiğin aşkından öldüğün adamla evlenip asıl filmi görünce değecek mi bu aşka?

Ben de devam edip etmemek arasında kaldım ancak nişan atmak da pat diye verilecek bir karar değil bu yüzden sizlere de fikir danışmak istedim

Fragmanı izlemişsin beybi nişan atmak boşanmaktan çok daha kolay, pasif bir eşle bir ömür sürdüreceğini düşünüyorsan evlen. Şimdi bohçanı yollar geçersin, yarın boşanma davası yıprandığın günler bunların telafisi yok…

Şuan için haberi yok kendisi zaten annesine ben neyi beğenirsem onu alacağını söylemiş zor bir dönem geçirdiği için öncelikle yaşadığı kazayı atlatmasını bekliyorum
Nasıl haberi olmaz. Ya gerçekten bu kadar saf demek istemiyorum ama haberinin olmadığına inanıyormusunuz???
Annesi dediğinizi almıyor ki.

Adam resmen gölge, hayalet koca.

Sen bu adamla evlenir isen 2 yıl sürmez evliligin ayrılırsın.
He ben sürdürücem dersen, yanında erkeklik organı olan biri gezer. Sana yapılan hiç bir haksızlıkta asla arkanda durmaz.
Evleniyor adam elini cebine atmadan.
İsterseniz damat bey gelinlik giysin, siz damatlık.

Kaynın ve eltinin seni kenara çekip "bizim çocuk oldu, para lazım" falan gibi konuşması çok çirkin. Seni ne ilgilendirir? Onların bebesi oldu diye sen nişan mı erteleyeceksin. Ailelerine mi güvenip yapmışlar çocuğu.
Sana nişanda takılacak bileziği kendine beklemeler, bozulmalar.
Nişan yüzüklerini zaten sen almışsın.
Koltuk takımı için halasının arayıp laf duyurması hoş değil. Sonra birde anneni arıyorlar tekrar ona da duyuruyorlar.
Nişanlın ile konuştun mu bunları? Sakince konuş, seni darlamasınlar. Gerekirse kendiniz alın eşyalarınızı.

X