evlilik ne zor şeymiş yaw!

elsunn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2008
47
0
daha yazın evlendim ama hep aynı işler aynı......tekrarlanıyor duruyor.kahvaltı hazırla yee sonra topla sonra akşam yemeğini düşün yap sonra yine topla bu arada ev işleride oluyor tabiii ütü çamaşır ortalık toplama ama günümüm çoğu mutfakta geçiyor.eskiden ne güzel annem yemek yapardı bende gidip yerdim ne rahat günlermiş yaaaa kıymetini bilmek lazım o günlerin bekarlara duyrulur..

Daha yeni evlisiniz sanırım..
Allahım mutlu etsin inşallah..:Saruboceq:
Ahh ahhh evliliğin en zor yanları mutfak ve ev işleri olsaydı ne güzel olurdu bence..:nazar:

yok bekarlıgın uzucu yanları vartabı ama ...evlilikte çok büyük sorunlar olmadığı müdettece güzeldir..
yani ben bekarım ama heves edıyom vala evliliğe...
nıye şöyle sarılacagın bir koca olsa mutlu bır yuva ve yavrular fena olmaz hani...
ama bir yandanda korkuyom...
ne demişler evliliği pekmez sandım yüreğimi yakmaz sandım...

aynen.....................ben de geçen yaz evlendiğimde senin hissettiklerini hissetmiştim.....hatta durup durup ağlıyordum, hiç bir şey yokken...sadece alıştım şimdi, keyif almaya çalışıyorum....işler daha da zorlaşacak kadın için..erkekler için daha da kolaylaşacak..onun için evli erkekler daha çok yaşıyor, evli kadınlar daha çabuk ölüyor ya da ölmek istiyor:roflol:

aramıza hoşgeldin canım,biraz erken anlamışsın evliliği :)daha kaç ay olmuş ki,mümkünse seninle birde yıllar sonra konuşmak isterim.

daha yazın evlendim ama hep aynı işler aynı......tekrarlanıyor duruyor.kahvaltı hazırla yee sonra topla sonra akşam yemeğini düşün yap sonra yine topla bu arada ev işleride oluyor tabiii ütü çamaşır ortalık toplama ama günümüm çoğu mutfakta geçiyor.eskiden ne güzel annem yemek yapardı bende gidip yerdim ne rahat günlermiş yaaaa kıymetini bilmek lazım o günlerin bekarlara duyrulur..

birde bebiş eklenirse :emir_bebek: :ecrin_bebek: sakın bulanımlara girme canım
bence evlilik güzel birşey
sevgi ve saygı olunca
eşinle anlaşabildikten sonra ooooooo evlilik bal ile kaymak gibi
ama birde geriyi boşver sen
evliliğin tadını çıkar a.s:1hug:

bilmem bende senin gibiydim hatta ağlayıp sızlıyodum ilk zamanlar şimdi oğlum var 7 yaşında herşeyim ve tekrar hamileyim onlara yedirmek,içirmek,giydirmek dünyanın en zevkli şeyi olsa gerek çocukların olunca daha mutlu olacaksın hiç sıkılmayacaksın sonra hep daha iyisini yapmaya çalışacaksın...

eşinle aranda bir sorun yok ya,önemli olan eşinle problemimin olmaması ,işler yapılır yapılmaz geçer gider yeterki sorunun bu olsun

alisirsin guzelim alisirsin,hepimiz bu yollardan gectik,,,,
tek derdin bu olsun yeterki
yerimseniben

arkadaşım salla bazen işleri. bir günde yemek yapma. bir sabahta çıkın dışarıda kahvaltı yapın , hiç bir şey yapamazsanı alın bir simit oturun bankta.. maksat rutinlikten çıkmak olsun...bırak bi gün evin işi kalsın. arkadaşlarınla buluş , kız kıza oturun biryerde... inan kimse madalya vermiyor evin işini tam yapınca...valla bence çoluk çocuğa karışmadan evliliğin tadını çıkar...senin elinde herşey, evliliğide hoş kılmak öyle...

bir arkadaş demiş, eşinle aranda sorun yoksa gerisini hiç kasma...aynen öyle...

ah ben bi evlenem hiç dert yanmicam.
boyna yemek yaparım ben kocişe :lepi:

evet ben bekarım ve gercektende evlılıkten korkuyorum....buraya acılan konularda ıyıden korkuttu...
yok kaynana yok gorumce eltı..gecım sıkıntısı koca derdı..offfffff
ama sukur kı senınkı alısmakla ılgılı...aman derdın bu olsun..
kocan senı sevıyorsa sedemonu mutluysan...kocan sahıp cıkıyorsa...ne guzel
allah bekerlarada versın... ısallah boyle koca......gerısını dert etme evlıler dıyorlar zaten alısırsın dıye alısırsın tez zamanda canım...
allah yuvanda mutlu huzurlu etsın...sevgıyle ve mutluluk daım olsun canım

Bekarken annem sabah bıraz geç uyansak..

'bırazdan sızı ıstemye gelecekler öğlen oldu hala uyuyorsunuz 'dıye bagırırdı.(saat halbukı 9)
evlıyken tabı cocuk olmadan kocanı işe gonderınce ıstedığin kadar uyu..
bekarken mutfakta bulaşık olsa ..annem yıne.

'dızı fılımın en heyecanlı yerınde bırak tv seyretmeyı mutfağı topla.

Evlıyken ıstedığım zaman topluyorum..

Bekarken üşüdüğümde yastığıma sarılırdım

evlıyken sımdı kocama sarılıyorum tum üşümem gecıyor.
bekarken alışverış yapmak cok yorucu.
evlıyken herşeyı kocam taşıyor...

anlat anlat bıtmez....var mı evlılık gıbısı...

bu saydıkların evliliğin güzel yanları...(sayılır)
işin içine anne baba dayı amca yenge görümce elti girsin..
bak o zaman evlilik neymiş anlıycan...
bi de ilerde bi çocuk olsun bu saydığın işleri yapacak vaktin bile olmaz..
ama önemli olan şu ki..eşinle olan mutluluk ve yuvandaki huzur..
mutluyum diyorsan boşver çamaşırı bulaşığı dert etmeyi....

evlilik gerçekten zormuş ama evliliğini güzelleştirmkete senin elinde BU tabiki tek taraflı değil evliliğini canlandırabilirsiniz...

Yaklaşık 3,5 yıldır evliyim ve bu arada da hep çalıştım.Yemek ve ev işleri konusunda hiç sorun yaşamadım. Çünkü tüm bu sorumlulukların üstesinden tek başıma gelemeyeceğimi bildiğim için hep eşimden bu konuda destek aldım. Ben evi temizlerken o yerleri siler ve süpürür. Mutfak konusunda benden çok daha iyidir.Tabiki ben ondan fazlasını yaparım temizlikte ama en azından elinden geldiğince yardım etmesi bile insana yetip te artıyor. Size tavsiyem hayatın müşterek olduğunu bilin, bunu eşinizinde bilmesini sağlayın. O zaman evlilik tadına doyulmaz oluyor...

ewliliği bişey sanmış gittiği gece usanmış:teytey:kaydirigubbakcemile3

cnm senin birkaç ayda usandığını ben onbeş senedir hiç aksatmadan yapıyorum.önünde uzun yıllar var daha eşinle inşallah sıkılmak için çok erken deyilmi.çok şevkatli bir annecin varmış onu özlemişsin.özlenmezmi.benimki biraz uyusak topuklarını vura vura yürürdü odada.uyanalım diye.ah annecim ah.eskileri hatırladım şimdi.arada dışarda yiyin.çocukda yok nasıl olsa.azcık hareket olur

X