Evlilik görüşmesi, tekrar yazmalı mıyım yazmamalı mıyım?

Teşekkür ederim :) Yazdık bakalım bekliyoruz... Evet değer vereceğine güvendiğim biriydi, kız kardeşlerinden bahsederken bile nezaketle bahsetti hep. Onları sevdiğini ve özlediğini söylerdi. İş için benim olduğum şehirde bulunuyordu. Bi bakalım yazarsa eğer tekrar bi görüşme olur diyorum. Hayırlısı olsun inşAllah güzel şeyler nasip olur hepimize :)

Kesinlikle çevresindekilere karşı tutumu,size ilerde olacak tutumunu gösterir.Ozellikle kız kardeşi olan erkeklere daha sıcak hissederim cünkü sizi onlar yerine koyar ve incitmekten korkar.Bir de sevdikten sonra dış görünüşü de gözünüze ekstra güzel gelecek.Gelişmeleri merakla bekliyoru,dediginiz gibi umarım hepimize hayırlı,güzel şeyler nasip olur :)

İnşaAllah eğer yazarsa anında buradayım... :)))

İnsanlar bazen uzun uzun ilişki yaşayıp birbirlerini tanıyamadıklarını da söylüyorlar o açıdan bakacaksak. Beş altı yıl takılıp, sonra evlenip ayrılanlar ayrılmamalı öyleyse. Ben genel olarak ve bildiğim kadarıyla dedim. Her insan bir alem, kimse kimseyi tam manasıyla tanıyamaz zaten.

İlişkide süre onemli degil ama vakit gecirmek onemli.
Ayda 1 defa bulasarak 6 ayı geçiren bir cift yerine, bir ayin yarisini veya hemen hemen tamamini dolu dolu birlikte geciren cift birbirini daha iyi tanir ama sizde o da yok.
1 ayda bi kere gorusulmuş gerisi telefondan ibaret.
Herşeyin dusundugunuz gibi olmama ihtimali de yüksek bence.

Fiziksel çekim sonradan oluşur mu bilmiyorum ben de oluşmaz mesela o yuzden tekrar denemezdim. Ama sizin oldurasiniz var herhalde zorlayacaksiniz belli ki. Gonlunuze gore olsun.

Her gün sabahtan akşama kadar konuşurduk istisnasız. Galiba o yüzden tanıdığımı düşündüm biraz. Bir de kilit noktalar vardır insanda. Onlar tamamsa bu tamam dersiniz yani. Yanımdayken de, değilken de. Görüştüğümüz gün az da durmadık yani. Onları gördüm. Çoğu erkek böyle bir görüşmeden sonra reddedildiğinde gereksiz acındırma, birkaç ayda bir yoklama girişiminde bulunur. Onda hiç öyle bir şey görmedim. Güzelce konuştu ve kapattı. Yani böyle biri bana göre akıllı ve nazik. Tabi bunların altı boş değil, onda gördüğüm, bildiğim başka şeyler de var.

Aradan 1 yıl geçmiş bence hiç uğraşmayın bu size ders olsun bu tarz görüşmelerde ilk görüşmede karar vermeyin. Birkaç kez görüşün.

İsterseniz 1 sene sabahtan akşama konuşun aynı şey değil. Benim mesajıma verdiğiniz cevap da benim sorduğumla alakasız ayrıca.
Bir insanı tanımak için konuşmadan fazlası gerekli. O kişiyle beraber yaşadıklarınız, verdiği kararlar tanımanıza yardımcı olur bu da öyle telefonda sohbetle, kafede oturmakla olmaz. Yaşınız çok küçükmüş ondan galiba bu ben her şeyi çözdüm tavırları. Acele karar vermeyin böyle iki konuşmayla.

Her şeyi çözdüm tavrım yok bu kadar agresif olmayın. İddia etmedim böyle bir şey. Ben onu tanıdım bildim beğendim alacağım da demedim. Gördüğüm kadarıyla çok iyi biri dedim. Herkes böyle başlamıyor mu bir ilişkiye? Anlayamadım yani. Sürekli bi yaştan vurma çabasında insanlar. Ben kendi isteklerim doğrultusunda, insanların tecrübelerini harmanlayıp öyle hareket etmeye çalışan bir insanım. Yani yaştan vuramazsınız bu durumda. Buraya da tecrübeli insanlardan fikir almak için yazdım. Konu bu kadar basit aslında.

Aradan 1 yıl geçmiş bence hiç uğraşmayın bu size ders olsun bu tarz görüşmelerde ilk görüşmede karar vermeyin. Birkaç kez görüşün.
Aynen de öyle oldu, çok hak veriyorum.

Evet acele karar vermeme konusunda da sizi haklı buluyorum. Tabiki bana yine yazsa yine görüşsek bu kez daha derin düşünürüm. Annemle, sizlerle istişare ederim.

Hayatındaki olumsuzluklardan kaçmak için evlenme.Daha çok gençsin.Hedefin sadece evlenmek olmamalı.Hayatı akışına bırak, illede evlencem yada evlenmicem gibi hedefler koyma.Birinin iyi bir insan olması sana iyi bir eş olacağı anlamına gelmez.Aynı fikirleri paylaşıyor olmanızda mutlu bir evliliğiniz olacağı anlamına gelmez.Zaten öyle olacağını düşünseydin baştan kestirip atmazdın.Hiçbirşey yapma.Şu an bunu değil hayatında seni evlenmeye zorlayan problemi nasıl çözebileceğini düşünmen gerek.Evlenmek şu an yaşadığın probleme çözüm olmaz.Anladığım ailenden kaçmaya çalışıyorsun, evlendin ve çok daha kötü bir ortama düştün ordan nereye kaçacaksın?Kendi problemini tek başına çöz önce, sonra evlilik yükünü üstüne al.

Boşluktan da değil bu kişi bir yıl boyu hep aklıma gelirdi, bana verdiği nasihatler ciddi anlamda önemsediğim şeylerdi örneğin. Yani hep onun gibi birini bir daha bulamayacağım diye üzüldüm.
Sen 21 yaşındasın bu adam kaç yaşında?abi kardeş gibiydik başta demişsin, nerden tanışıyordunuz,nasıl görüşmeye başladınız?

Yanlış anlaşılmışım çok şükür ailemle sorunum yok. Seviyorum hepsini. Hedefim evlenmek değil, hedeflerim daha çok yapmak istediğim meslekle ilgili. Tabi yanında başka şeylerde istiyor ve bunun için çabalıyorum inanın. Evlilik bunların yanında gelecek olan bir lütuf ya da imtihan olacaktır diye düşünüyorum. Özellikle aramadığım gibi, geldiği zaman geri çevirmeyi de düşünmediğim bir şey. Beni evlenmeye zorlayan bir şey yok aksine herkes daha erken diyor ama ben hayır demiyorum bu olaya hemen. Sıcak bakıyorum. Nasip diyorum. Zaten evlilik bugün evet diyince yarın olan bir şey değil. Bir nişan süreci var iyice tanımak için. Bir diğer mevzu da iyi olan biri iyi eş olacak diye bir şey yok evet, daha derin düşünmek lazım, sormak, konuşmak, anlaşmak lazım. Kendisi benimle iletişime geçerse onu tanımaya, onunla anlaşmaya kaldığım yerden devam etmeyi düşündüm eğer çekim meselesi benim açımdan çözülürse. Bu iş olmazsa da yalnız olma fikri beni rahatsız etmiyor. O sorunları çok şükür aşmışım. Her şeyin bir vakti var. Allah ol diyince olur nasılsa

Görüşmek istemedin diye neden engelliyor onufa anlamadım

Sen 21 yaşındasın bu adam kaç yaşında?abi kardeş gibiydik başta demişsin, nerden tanışıyordunuz,nasıl görüşmeye başladınız?
25 yaşında o da. Dediğim gibi benim blog tarzı bir hesabım vardı uzun süre takipleştikten sonra konuşmaya başladık. Aylarca yaptığımız paylaşımlardan sonra az çok ilgi alanlarımızı falan biliyorduk. Ben bir gün paylaştığı bir şeyle alakalı soru sordum. Bana laubali hitap etmemek için şakasına " abla " diyordu. Kardeş gibi yani. O şekilde seviyeli ilerledi. Münazaralar, tartışmalar oluyordu aramızda ama evlilik hiç konuşulmazdı. Kendisinin asla böyle bir niyeti yoktu adım gibi eminim. Ben olsun istedim. O hep geri durdu. Kendimi zorla sevdirdim diyeyim yani... Sonra o zaman görüşelim, böyle olmaz, olacaksa ciddi olsun evlilik için görüşelim dedi. Bir gün sınavdan çıktıktan sonra yanına gittim. Biraz oturduk, biraz dolandık. Öyle oldu. Ergen bi tip değildi. Hatta görüştüğümüzde, " kendimi kötü hissettim başta sanki kardeşim gibi birine yan gözle bakmışım gibi ama sonra sevdirdin kendini, ben seninle olmak isterim sen de istersen " dedi fakat gelin görün ki, evdeki hesap çarşıya uymadı. :) Sonra da görmediğim kimseye kendimi sevdirmeye çalışmadım ya ben onu görünce sevmezsem de üzülürse diye bana ders oldu. İnternetten tanıştığım biriyle yaptığım tek evlilik görüşmesi olarak kaldı.

Görüşmek istemedin diye neden engelliyor onufa anlamadım
Hassasiyetleri olan biriydi. Zannediyorum olmayacak bir işi uzatmanın manasız olduğunu düşündü. Engellemezse de işin sulanacağını bilecek kadar olgundu bence.

Ben yanlış anlamışım haklısın umarım senin için en iyisi,hayırlısı olur canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…