Evlilik görüşmesi, tekrar yazmalı mıyım yazmamalı mıyım?

İşte o heyecan şu an içimde :) o olsun diye bekliyorum resmen ama ne manasız değil mi? Hem reddet hem de o olsun iste heyecandan miden bulansın :) Biz kendimiz isteyerek görüştük yani öyle büyükler falan aracı olmadı, önce sadece abi kardeş gibiydik :KK70:Ama sonra işte evlilik söz konusu olunca o gözle bakamadım çekim hissetmediğim için... Hani görsem bir şey değişir mi diyorum. Yoksa hala bir çekim yok. Sadece kişiliği, karakteri falan hayranlığım var o yönden. O yüzden o olsun diye heyecanlanıyorum. İyi değilim galiba :KK43:
Bu 1 sene içinde aşık olacağın birini tanımış olsaydın bugün bu konuyu açmazdın bile :) boşluktan sarmışsın gibi geldi ama belli de olmaz tabi. Yine ilk mesajıma dönüyorum, ekleyen hesaba mesaj yazmışsın zaten. Cevap vermemiş. Şimdi taciz eder gibi sen miydin o diye telefonuna mesaj atmak hoş olmaz bence. Bekle bakalım, iletişime geçer çok istiyorsa.

Bence sizin canınız sıkılıyor ve kimsede olmadığından o kişiyi düşünüyorsunuz hep, ama hala da numarasına mesaj atmak istemiyorum rahatsız edersem, yine olmazsa üzersem diye de düşünüyorsunuz. Ve de sadece 21 yaşındasınız yani daha ne denir ki.
Konuşacak adam bulmak çok kolay. Yani bir arayışta değilim. Özellikle yalnız kalmayı seçen biriyim. Bu süreçte eski sevgilim de yazdı, başkaları da yazdı hiçbiri için gram heyecanlanmadım. Bu biraz farklı :) Evet dediğiniz gibi net olamadığım için yazmadım bugüne kadar zaten. Yaşımla ne ilgisi var bu gönül ve evlilik meselesinin... :)

Bu 1 sene içinde aşık olacağın birini tanımış olsaydın bugün bu konuyu açmazdın bile :) boşluktan sarmışsın gibi geldi ama belli de olmaz tabi. Yine ilk mesajıma dönüyorum, ekleyen hesaba mesaj yazmışsın zaten. Cevap vermemiş. Şimdi taciz eder gibi sen miydin o diye telefonuna mesaj atmak hoş olmaz bence. Bekle bakalım, iletişime geçer çok istiyorsa.
Aynen doğru söylediniz. O ne öyle meraklı gibi numarasına mesaj atmak falan. Evet. İnşaAllah fikrim değişmez :KK70:

Boşluktan da değil bu kişi bir yıl boyu hep aklıma gelirdi, bana verdiği nasihatler ciddi anlamda önemsediğim şeylerdi örneğin. Yani hep onun gibi birini bir daha bulamayacağım diye üzüldüm.

Ama instagramdan istek atan hesaba yazdım cevap vermedi, konuşmak istese yazardı diyorum belki de pişman oldu hesabı bıraktı gitti?
ben olsam hesabı kabul ederim
eh içinizde de kalmış bir sorgularsınız
en azından bunu yaparım yani
hayırlısı kısmet

Konuşacak adam bulmak çok kolay. Yani bir arayışta değilim. Özellikle yalnız kalmayı seçen biriyim. Bu süreçte eski sevgilim de yazdı, başkaları da yazdı hiçbiri için gram heyecanlanmadım. Bu biraz farklı :) Evet dediğiniz gibi net olamadığım için yazmadım bugüne kadar zaten. Yaşımla ne ilgisi var bu gönül ve evlilik meselesinin... :)
Yani adamla konuştuğunuzda daha 20 yaşındaymışsınız ve küçük geldiniz evlilik amaciyla görüşmüşsünüz ya. Tabi sizin hayatınız ama adama mesaj atmışsınız zaten instadan bence numarasına yazmayın, beni unutamamış der bence

Yani adamla konuştuğunuzda daha 20 yaşındaymışsınız ve küçük geldiniz evlilik amaciyla görüşmüşsünüz ya. Tabi sizin hayatınız ama adama mesaj atmışsınız zaten instadan bence numarasına yazmayın, beni unutamamış der bence
Evet işte sonra bide yine olmazsa ayıp bana ya. Valla ne kimseyi üzmek ne de üzülmek niyetim yok en iyisi beklemek. Bana yazarsa artık kendisi her şeyi göze almış demektir. Ben isteği kabul ettim

Zaten mesaj atmışsın, isteği de kabul etmişsin bekle bence
Evet ama şu an aklıma ne geldi? Eski numarama mesaj attıysa ya? Bir sene asla mesaj atmayan engellemiş adam niye mesaj atsın ama ya. İstek niye atsın bide. O olmama ihtimali de düşük o hesabın... Ayy daraldım. Evet yazmayacağım daha.

Istegi kabul etmediyseniz mesaj bildirim olarak gitmiyor sanırım. Ben olsam numaradan mesaj atardım sorardım sen misin? Diye. Ne kaybedeceksiniz ki?

Istegi kabul etmediyseniz mesaj bildirim olarak gitmiyor sanırım. Ben olsam numaradan mesaj atardım sorardım sen misin? Diye. Ne kaybedeceksiniz ki?
Ben bir şey kaybetmem de o üzülürse işte yeniden kendimi hatırlatmak gibi olur. Ya da adam benden soğumuştur rahatsız olur vs vs. Belki nişanlandı yani ne bileyim burada okuyorum nişanlı evli adama yazıyorlar hiç istemediğim şeyler... İsterse hesabı bulmuş işte yazar. :110:

Ben bir şey kaybetmem de o üzülürse işte yeniden kendimi hatırlatmak gibi olur. Ya da adam benden soğumuştur rahatsız olur vs vs. Belki nişanlandı yani ne bileyim burada okuyorum nişanlı evli adama yazıyorlar hiç istemediğim şeyler... İsterse hesabı bulmuş işte yazar. :110:
Evet bende doğru bulmuyorum. Ama sormadan da öğrenemezsiniz 2 gündür cevap vermemis sonuçta
Hoş nişanlıyım derse engeli basarsınız :)

Merhabalar, ben bundan tam bir sene önce birisiyle bir defa buluşmak ve bir ay kadar mesajlaşmak kaydıyla bir evlilik görüşmesi yaptım. Görüşmede maalesef fiziki olarak hiç çekim hissetmediğimden dolayı olumsuz olarak sonlandırdım. Ama kişiliği gerçekten on numara beş yıldız biriydi. Gerçekten yani sadece tanımak üzerine konuştum ve hayat görüşü falan bildiğim kadarıyla bana cuk diye olacak biriydi. Sonra hep hayıflandım " sadece tipe bakılmaz mıydı acaba? Çok iyi biriydi, bir daha öyle biri çıkar mı karşıma" diye. Nitekim bir sene içinde de çıkmadı hiç. Ama yani onunla görüştüğüm gün içimde hiç bir şey olmadı o yüzden reddetmiştim. Sohbeti çok güzeldi, saatlerce muhabbet ettik ama o gözle bakamadım. İş evlilik mevzusuna gelince kaçmak istedim yani öyle diyeyim. Sonra bana hani ben seni çok isterim, bir kez daha görüşelim dedi ama sonra yine onu kırmaktan korkup kabul etmedim. Zaten sonra bir sene boyu asla konuşmadık, iletişim olmasın diye de beni engelledi hiç kırmadan Allah var. Ama ben bir yıl boyu hep "Acaba bi kez daha görüşse miydim? Fikrim değişir miydi?" diye düşündüm durdum. Yani bazıları ilk görüşmede eşlerine ısınamıyor sonra ısınıp evleniyor falan diye çok okudum, dinledim. Neyse tabiki yüzsüzlük edip ona yazmadım ve rahatsız etmedim. Belki nişanlandı belki evlendi falan bilemem yani.
Tüm bunların üzerine bana iki gün önce instagramdan bir istek geldi. Aynı onun kullanıcı adı, sadece rakamları sona değil başa yazmış hali ve hesap sıfır yani bildiğiniz bana istek atmak için açılmış fakat o hesap blog tarzı yani ne adım var ne sanım.
" O mu acaba? Eğer oysa beni nasıl buldu bu hesapta?" diye düşünüyorum iki güdür. Hesaba mesaj attım beni tanıyor musunuz? diye ama iki gündür asla cevap yok istek bekliyor bende kabul etmedim henüz. Mesaj da görülmedi. Kalbim o olsun istiyor ama niye? O olsa ne değişecek? Hani içimde kaldı ya belki ikinci görüşmede içim ısınır diye... Belki de bu yüzden ama onun numarasına mesaj atmak istemiyorum rahatsız edersem, yine olmazsa üzersem diye. Bencil olmak istemiyorum anlayacağınız. Bir de bir süredir kimseyle görüşmemeye, flört etmemeye gayret ediyorum bazı sebeplerden. Sorularım şunlar:
Sizce numarasına mesaj atmalı mıyım bu senin hesabın mı diye? ( Numaram değiştiği için artık engelli değilim onda.)
Hesabında gmaili yazıyor mail mi atsam?
Ya da sus Mihri otur yerine, yazmak isterse o yazar?
İsteği kabul et. O kadar

İsteği kabul et. O kadar
Ettim ve şu an dün aktif olduğunu gördüm şooooklaarrdayım. Muhtemelen takipleşmeye yeni başladığımız için yeni görebildim aktiflik durumunu. Herhalde o benim mesajımı görmedi. Şimdi görür umarım çatlayacam :KK70:

Evet ama şu an aklıma ne geldi? Eski numarama mesaj attıysa ya? Bir sene asla mesaj atmayan engellemiş adam niye mesaj atsın ama ya. İstek niye atsın bide. O olmama ihtimali de düşük o hesabın... Ayy daraldım. Evet yazmayacağım daha.
Yazacak mı yazmayacak mı, o mu başkası mı diye düşünme her şeyi zamana ve akışına bırak. İstemeyerek bitiren taraf sen olmuşsun sonuçta. Eğer hala seninle ilgili bir düşüncesi varsa da zaten hayır diyen oydu tekrar yazmak nasıl olur ne olur diye düşünüyor olabilir.

Yazacak mı yazmayacak mı, o mu başkası mı diye düşünme her şeyi zamana ve akışına bırak. İstemeyerek bitiren taraf sen olmuşsun sonuçta. Eğer hala seninle ilgili bir düşüncesi varsa da zaten hayır diyen oydu tekrar yazmak nasıl olur ne olur diye düşünüyor olabilir.
Evet doğru. Yaşayıp görmek en iyisi. Düşünmeyeyim.

Şöyle söyleyeyim size,tipi çekici gelse 3 günde alışırsınız.Yüzü güzele 40 günde doyulur,huyu güzele 40 yılda doyulmaz demişler.Belli ki gerçekten değer verip iyi anlasabileceğinizi düşündüğünüz biri var karşınızda.Bu fiziksel cekimden cok daha değerli.Aşk geçici,sevgi baki.Şöyle de bir şey var,ilk görüşte asla olmaz diyip sonradan hoslandıgım oldu.Hatta roller tersine bile dönebilir.O yüzden o size adım atmışken,içinizde de kalmışken.Bence bir kez de siz yazın.Aklı basında birine benziyorsunuz,ondan mutlu olmanızı istedim nedense :)

X