Evlilik görüşmesi, tekrar yazmalı mıyım yazmamalı mıyım?

xxeck

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2016
964
680
Merhabalar, ben bundan tam bir sene önce birisiyle bir defa buluşmak ve bir ay kadar mesajlaşmak kaydıyla bir evlilik görüşmesi yaptım. Görüşmede maalesef fiziki olarak hiç çekim hissetmediğimden dolayı olumsuz olarak sonlandırdım. Ama kişiliği gerçekten on numara beş yıldız biriydi. Gerçekten yani sadece tanımak üzerine konuştum ve hayat görüşü falan bildiğim kadarıyla bana cuk diye olacak biriydi. Sonra hep hayıflandım " sadece tipe bakılmaz mıydı acaba? Çok iyi biriydi, bir daha öyle biri çıkar mı karşıma" diye. Nitekim bir sene içinde de çıkmadı hiç. Ama yani onunla görüştüğüm gün içimde hiç bir şey olmadı o yüzden reddetmiştim. Sohbeti çok güzeldi, saatlerce muhabbet ettik ama o gözle bakamadım. İş evlilik mevzusuna gelince kaçmak istedim yani öyle diyeyim. Sonra bana hani ben seni çok isterim, bir kez daha görüşelim dedi ama sonra yine onu kırmaktan korkup kabul etmedim. Zaten sonra bir sene boyu asla konuşmadık, iletişim olmasın diye de beni engelledi hiç kırmadan Allah var. Ama ben bir yıl boyu hep "Acaba bi kez daha görüşse miydim? Fikrim değişir miydi?" diye düşündüm durdum. Yani bazıları ilk görüşmede eşlerine ısınamıyor sonra ısınıp evleniyor falan diye çok okudum, dinledim. Neyse tabiki yüzsüzlük edip ona yazmadım ve rahatsız etmedim. Belki nişanlandı belki evlendi falan bilemem yani.
Tüm bunların üzerine bana iki gün önce instagramdan bir istek geldi. Aynı onun kullanıcı adı, sadece rakamları sona değil başa yazmış hali ve hesap sıfır yani bildiğiniz bana istek atmak için açılmış fakat o hesap blog tarzı yani ne adım var ne sanım.
" O mu acaba? Eğer oysa beni nasıl buldu bu hesapta?" diye düşünüyorum iki güdür. Hesaba mesaj attım beni tanıyor musunuz? diye ama iki gündür asla cevap yok istek bekliyor bende kabul etmedim henüz. Mesaj da görülmedi. Kalbim o olsun istiyor ama niye? O olsa ne değişecek? Hani içimde kaldı ya belki ikinci görüşmede içim ısınır diye... Belki de bu yüzden ama onun numarasına mesaj atmak istemiyorum rahatsız edersem, yine olmazsa üzersem diye. Bencil olmak istemiyorum anlayacağınız. Bir de bir süredir kimseyle görüşmemeye, flört etmemeye gayret ediyorum bazı sebeplerden. Sorularım şunlar:
Sizce numarasına mesaj atmalı mıyım bu senin hesabın mı diye? ( Numaram değiştiği için artık engelli değilim onda.)
Hesabında gmaili yazıyor mail mi atsam?
Ya da sus Mihri otur yerine, yazmak isterse o yazar?

GÜNCELLEME
14.02.21
Kızlar, harbiden oymuş bugün sabah 11 de ona attığım mesaja hayır tanımıyorum diye cevap vermişti. Hesabı olduğundan habersizmiş tesadüfen bugün google hesabıyla bağlantılı uygulamalardan fark etmiş ve instagrama girmiş. Sabahtan beri konuşuyoruz. E dedim sen bu hesabı nasıl buldun vallahi ben istek atmadım sen olduğunu bile bilmiyordum nasıl oldu bilmiyorum dedi, ki güvenirim yalan söylemez. Ben olduğumu anlayınca hayırlı günler falan dedi ama konuşmaktan da geri kalmadı demek ki konuşmak istiyor... Ne yapmalıyız bu durumda. 22 kasımda istek gelmişti neredeyse 3 ay olmuş. Ben normalde insta kullanmıyorum sabah kapatmaya uğraştım ama şifremi unutmuşum kapanmıyor dedi. İşte bir miktar konuştuk neler yaptın neler ettin diye gayet olgun bir şekilde. Çok güzel. Şimdi de ben insta kullanmayacağım bilgin olsun falan dedi... Konuşma asla bitmiyor bir şekilde uzuyor. Ne yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer blog tarzı hesabınıza eski telefon numaranızla kayıtlıysanız oradan bulmuş olabilir. Gönderdiğiniz mesajın bildirimi gitmemiştir belki mesaj isteklerinde duruyordur. Anladığım kadarıyla bahsettiğiniz kişi içinizde kalmış, ben olsam normalden yazıp adım atardım

Eğer blog tarzı hesabınıza eski telefon numaranızla kayıtlıysanız oradan bulmuş olabilir. Gönderdiğiniz mesajın bildirimi gitmemiştir belki mesaj isteklerinde duruyordur. Anladığım kadarıyla bahsettiğiniz kişi içinizde kalmış, ben olsam normalden yazıp adım atardım
Evet gerçekten hayran olduğum biri yani öyle diyeyim size. Ama işte fiziksel çekim olmadığı için yapabilir miyim diye düşünüyorum. Eski numaramla kayıtlı değilim. Yeni numaramla kaydoldum. Yani bulması imkansız gibiydi.

Karşı taraf yeterince adım atmış. Sıra sizde. Bir şekilde iletişim sağlayın bence. Belli ki sizin gibi o da içinde bitirememiş.
Olabilir çok istemişti ve adam gibi ne ciddi adım atılması gerekiyorsa attı. Hiiç gevelemedi yani. Adam gibi adam işte diyorum yani Hoppa Ama ya o değilse? Ve yeni numaramdan mesaj atsam bana çok kızabilir mi? sonuçta engelledi falan...

3. Seçenek diyorum. Kurcalamayın, yazmışsınız işte cevap vermek isterse verir tabi eğer oysa.
Her kadın aşırı yakışıklı, süper çekici erkeklerle evli değil, ama hepsi bir şekilde kocasını çekici bulmuştur. Hiç beğenmeden evlenildiğine inanmıyorum. Olsa bile alışamazlar bence, sürekli soğukluk olur.
Bir de 21 yaşındaysanız gerçekten böyle iş görüşmesi gibi evlilik görüşmeleri yapmak çok gereksiz değil mi?

Evet gerçekten hayran olduğum biri yani öyle diyeyim size. Ama işte fiziksel çekim olmadığı için yapabilir miyim diye düşünüyorum. Eski numaramla kayıtlı değilim. Yeni numaramla kaydoldum. Yani bulması imkansız gibiydi.
Fiziksel çekim zamanla olur mu bilemem. Bunu yaşayarak anlarsınız ancak. Geç olmadan yazın derim

Olabilir çok istemişti ve adam gibi ne ciddi adım atılması gerekiyorsa attı. Hiiç gevelemedi yani. Adam gibi adam işte diyorum yani Hoppa Ama ya o değilse? Ve yeni numaramdan mesaj atsam bana çok kızabilir mi? sonuçta engelledi falan...
Ama ismi aynıymış. Başkası olsa kullandığı sayılara kadar nasıl aynı olsun ki? Bu kadar tesadüf olmaz bence. Ayrıca birinin numarasını bulmak zor değil artık. Bunun için binbir çeşit uygulama ve servis var. Kullandığı isim gerçek ismi mi yoksa nick gibi birşey mi?

3. Seçenek diyorum. Kurcalamayın, yazmışsınız işte cevap vermek isterse verir tabi eğer oysa.
Her kadın aşırı yakışıklı, süper çekici erkeklerle evli değil, ama hepsi bir şekilde kocasını çekici bulmuştur. Hiç beğenmeden evlenildiğine inanmıyorum. Olsa bile alışamazlar bence, sürekli soğukluk olur.
Bir de 21 yaşındaysanız gerçekten böyle iş görüşmesi gibi evlilik görüşmeleri yapmak çok gereksiz değil mi?
Yok, benim için bunlar normal. Zaten kendisi de anlayışlı biri yani öyle bir mesele olsa da. Kendimi geliştirmeme asla engel olacak biri değil. Destekleyeceğini bile söyledi. Daha önce konuşmuştuk bunları.

Yaşını farketmemişim. Bu yaşta evlilik odaklı ilişkiler çok mantıksız

Fiziksel çekim zamanla olur mu bilemem. Bunu yaşayarak anlarsınız ancak. Geç olmadan yazın derim
Ama instagramdan istek atan hesaba yazdım cevap vermedi, konuşmak istese yazardı diyorum belki de pişman oldu hesabı bıraktı gitti?

Ama ismi aynıymış. Başkası olsa kullandığı sayılara kadar nasıl aynı olsun ki? Bu kadar tesadüf olmaz bence. Ayrıca birinin numarasını bulmak zor değil artık. Bunun için binbir çeşit uygulama ve servis var. Kullandığı isim gerçek ismi mi yoksa nick gibi birşey mi?
Gerçek ismi sadece soyismi yazmıyor ama harflerin dizilişine kadar aynı ve yaşadığı şehrin plaka numarası var kullanıcı adında. O olma ihtimali yüzde doksan falan

Yaşını farketmemişim. Bu yaşta evlilik odaklı ilişkiler çok mantıksız
İnanın bu yıl yaşadığım bazı şeylerden sonra evlilik hiç düşünmedim, kariyer düşündüm hep. Kendimi nasıl mutlu ederim ailemle nasıl mutlu olurum? Ama bu atağı beklemiyordum. Başkaları da yazdı ama hiç konuşmayı bile düşünmedim. Bu kişi bir istisna anlayış istiyorum sizden :)

Evlilik görüşmesi yaptığınız bir insanın kafa dengi olmasının yanı sıra karşılıklı fiziksel çekim de bir ilişkinin olmazsa olmazıdır. Aksi halde arkadaşlıktan,dostluktan ne farkı kalır? 🤔🤔🤔🤔 bilemedim.
Evet işte bu beni çok üzüyor ya. Tabiki hey şeyin hayırlısı ama keşke diyorum azıcık bi çekim olsaydı hiç düşünmeden onay verirdim gerçekten. O kadar nazik, düşünceli başka bi insan daha tanımıyorum. Ki çok insanla tanıştım ama yok böyle biri. Bana bir ayda bile öyle güzel şeyler kattı ki, sadece bana değil kardeşlerim üzerindeki sorumluluğumu da fark ettirdi. Onlara da kattı yani dolaylı olarak. Öyle biri :KK43:

Onun msj yazmasini bekleyip görüşmek isterse kabul edin ve tekrar o gözle bakin.Bakarsiniz olur.Bende esimi ilk gördüğüm de (o beni gormemişti )ışte bu demiştim.Ama onun da beni gördüğü görüşmemizde yok yaa olmaz demiştim fakat bal gibi oldu 😍

Yok, benim için bunlar normal. Zaten kendisi de anlayışlı biri yani öyle bir mesele olsa da. Kendimi geliştirmeme asla engel olacak biri değil. Destekleyeceğini bile söyledi. Daha önce konuşmuştuk bunları.
Hayır ben kendinizi geliştirmenize engel olur diye söylememiştim. Heyecanlı, taze yaşlar. Aşık olmak istersiniz, sevmek, beğenilmek, heyecanlanmak. Amaca yönelik görüşmeler ruhsuz geliyor bana. Ha birisi vesile olur, ortak arkadaş falan tanıştırır tanışıp görüşür, arkadaşlık yaparsın da direkt ilk buluşmada ben bununla evlenir miyim diye düşünüp tamam ya da devam demek fazla suni.

Onun msj yazmasini bekleyip görüşmek isterse kabul edin ve tekrar o gözle bakin.Bakarsiniz olur.Bende esimi ilk gördüğüm de (o beni gormemişti )ışte bu demiştim.Ama onun da beni gördüğü görüşmemizde yok yaa olmaz demiştim fakat bal gibi oldu 😍
Ya işte böyle olaylar duyunca diyorum Mihri neden bi şans daha vermedin? Yani çok da uğraştı inanın. Pişmanım resmen. Peki bekleyeceğim. Yazmayacak gibi ama bi umut...

Hayır ben kendinizi geliştirmenize engel olur diye söylememiştim. Heyecanlı, taze yaşlar. Aşık olmak istersiniz, sevmek, beğenilmek, heyecanlanmak. Amaca yönelik görüşmeler ruhsuz geliyor bana. Ha birisi vesile olur, ortak arkadaş falan tanıştırır tanışıp görüşür, arkadaşlık yaparsın da direkt ilk buluşmada ben bununla evlenir miyim diye düşünüp tamam ya da devam demek fazla suni.
İşte o heyecan şu an içimde :) o olsun diye bekliyorum resmen ama ne manasız değil mi? Hem reddet hem de o olsun iste heyecandan miden bulansın :) Biz kendimiz isteyerek görüştük yani öyle büyükler falan aracı olmadı, önce sadece abi kardeş gibiydik :KK70:Ama sonra işte evlilik söz konusu olunca o gözle bakamadım çekim hissetmediğim için... Hani görsem bir şey değişir mi diyorum. Yoksa hala bir çekim yok. Sadece kişiliği, karakteri falan hayranlığım var o yönden. O yüzden o olsun diye heyecanlanıyorum. İyi değilim galiba :KK43:

X