Evlilik cinselliği öldürür mü?

goldenbutterfly goldenbutterfly ben sizi cok iyi anladimm aslinda. Ben de bazi arkadaslarin tabiriyle 'cok merakliyim'. Cinselligin iliskide cok onemli oldugunu dusunuyorum. Nisanlilik bizde bir degisiklik yaratmadi ama seneye yaza dugunum var, birkac ay sonra da evleri birlestirmeyi dusunuyoruz. Su an da cogu zaman birbirimizde kaliyoruz ama ayni eve cikinca ne olur degisir mi ama sanmiyorum ya. Kisisine gore farklilik gosteriyor sanirim ama ben de hic gelemem oyle olmasina :)

bence asıl sağlığından olanlar bunu önemsemeyenler.:KK14:
Buraya konu açmak (hele ki böyle bir konuysa) gerçekten sabır işiymiş. Gelen yorumların bazıları bana bunu öğretti.:KK48::KK48:

bazı değerler cinselliğin çok çok üstüne geçtiği için o değerlere sahip insanlar pek cinselliği önemsemez.... evlilikte cinsellik üzerine kurulmaz...
Derdinizle ilgili nacizane tavsiyem
siz cinsellik üzerine bir evlilik yaşayacaksanız madem eşinizi seçerken bu konuyu çok önemsediğinizi günde kaç defa yapabileceğini sorun..ona göre belirlersiniz...iyi geceler:KK47::cool:

Evlilikte tüm stres o işe yansıyor canım yani canını sıkan adamla aynı yatağa giribce herneyse nerde kalmıştık denmiyor o yüzden mümkün olduğu kadar uyumlu biriyle evlenin :)

Valla evlilik cinselligi öldürür mu tam olarak çözemedim ama 4 aylik ewliyim evlendigimizden beri ayin 20gunu regli oldum.suanda regliyim bu ayda uzun surerse heralde kocam beni öldürür :)

bazı değerler cinselliğin çok çok üstüne geçtiği için o değerlere sahip insanlar pek cinselliği önemsemez.... evlilikte cinsellik üzerine kurulmaz...
Derdinizle ilgili nacizane tavsiyem
siz cinsellik üzerine bir evlilik yaşayacaksanız madem eşinizi seçerken bu konuyu çok önemsediğinizi günde kaç defa yapabileceğini sorun..ona göre belirlersiniz...iyi geceler:KK47::cool:
Bahsettiğiniz "diğer değerler"e önem vermediğimi nerden çıkardınız? Cinselliği önemsemek diğer değerleri önemsemeye engel bir şey değildir bana göre. Size de iyi geceler.:KK31:

goldenbutterfly goldenbutterfly ben sizi cok iyi anladimm aslinda. Ben de bazi arkadaslarin tabiriyle 'cok merakliyim'. Cinselligin iliskide cok onemli oldugunu dusunuyorum. Nisanlilik bizde bir degisiklik yaratmadi ama seneye yaza dugunum var, birkac ay sonra da evleri birlestirmeyi dusunuyoruz. Su an da cogu zaman birbirimizde kaliyoruz ama ayni eve cikinca ne olur degisir mi ama sanmiyorum ya. Kisisine gore farklilik gosteriyor sanirim ama ben de hic gelemem oyle olmasina :)
Beni anlayan birilerini görünce çok seviniyorum:KK24: gerçekten o kadar çeşitli yorumlar var ki. Şu ana kadar en iyi anladığım şey "kişisine göre değişir" oldu sanırım:KK48: Sizinkisinde şu ana kadar bir değişme olmamış ne güzel. Umarım bundan sonra da olumsuz açıdan bir değişim olmaz.:KK22: Darısı başımıza diyeyim:KK23:
Evliligin oldurmedigi bi tek sey solesene sen bana :zigara:
Böyle yorumlar okuyunca benim de sigara yakasım geliyor. :KK14::KK14: Evliliğinizde her şeyin ilk canlı haline dönmesini dilerim:KK36:
Evlilikte tüm stres o işe yansıyor canım yani canını sıkan adamla aynı yatağa giribce herneyse nerde kalmıştık denmiyor o yüzden mümkün olduğu kadar uyumlu biriyle evlenin :)
O kişiyi bulmak da kısmet işi sanırım. Umarım kısmetliyizdir.:KK48:
Valla evlilik cinselligi öldürür mu tam olarak çözemedim ama 4 aylik ewliyim evlendigimizden beri ayin 20gunu regli oldum.suanda regliyim bu ayda uzun surerse heralde kocam beni öldürür :)
Regliniz 20 gün mü sürüyor:KK57: o zaman gerçekten Allah sabır versin eşinze de size de :-)

Bilimsel olarak libido zamanla azalır zaten.
Misal erkekler ergenlikteki gibi zın zın gezmedikleri gibi 40 yaşındaki libidoyla 30 yaşındaki de farklıdır. Evlenince azalır değil yaşa bağlı olarak azalır bence...
Bilimsel olarak bu böyleyse kaçışı yok sanırım:KK14:
benimkine söylüyorum da evlenince ayda 1 en fazla, şimdi cicim aylarındayız dert yok tasa yok diyor :KK57: oysa sabahtan beri peşimde koşturuyor :KK12: 9 aydır birlikteyiz daha :KK1: terk mi etsem ben bu adamı napsammmmmmmm:KK51::KK61::KK12::KK14:
Sizinki şimdidien yolunu yapmış:KK48: Bir insan bunun hesabını nasıl yapar ki, "evlenince ayda 1 yapacağız" diye. Hele ki bir erkek.:KK48:

Mesela çocukken annem bize her zaman cips almazdı, çok arada sırada alırdı biz de bitmesin diye yavaş yavaş yerdik :) sonra harçlığımızı verip de istediğimşz an almaya başlayınca hiç cazip gelmemişti :) ha cipse çok aşırı düşkünsündür bayılıyorsundur o zaman o istek de bitmez sürekli yersin :KK70: gece gece nasıl acıktıysam :KK70:

Mesela çocukken annem bize her zaman cips almazdı, çok arada sırada alırdı biz de bitmesin diye yavaş yavaş yerdik :) sonra harçlığımızı verip de istediğimşz an almaya başlayınca hiç cazip gelmemişti :) ha cipse çok aşırı düşkünsündür bayılıyorsundur o zaman o istek de bitmez sürekli yersin :KK70: gece gece nasıl acıktıysam :KK70:
Harika bir betimleme oldu:KK48: Sanırım ben cipsi çok sevenlerdenim, umarım sevgilim de öyledir.:KK22::KK48::KK48:

Ben bir bucuk yillik evliyim esim isi gereği ayakta cok durur ve yorulur ona ragmen haftada 4 kez falan olur yani:KK70::KK28::rolleyes:

evlilikte flort gibi olmuyor yada ben oyleyim bende istek sifir zaten ama bunu yansitmamaya calisanlardanim esim iki gun banyo yapmadiysa benim icin isgenceye donusur mesela ten ter kokusu degil bahsettigim bu kisisel bir takinti diyelim bide sorunlar oldumu iliski aklimin ucundan gecmiyor bunun icin yardim almayida dusundum ki daha bu ay bes seneye girecek evliligim buyuklerin soyledigi bi tabir varya BEKARLAR ONU BİSEY SANMİS EVLENDİGİ GECE USANMİS iste bu tam bana gore bir laf

Bende olmedi sahsen saha kalkti gidiyo sanki de katlanarak gidiyo bilmiyorum :oops: evlilik oncesi tavanda cunku sonucta yasayamiyosun evlendikten sonra o tavandaki hormon seviyen asagi iniyo bunu kastediyosun sanirim ama sorun olacak bi durum degil

bu her çiftte farklıdır bence yani herkes aynı olamaz ki kim dediyse hakkatten libidosuzluktan evlilik ömür yaavv sıkıntı stres mutluluk gün günü tutmuyo ki bazen ölür bazen dirilir bence :KK70:

Bahsettiğiniz "diğer değerler"e önem vermediğimi nerden çıkardınız? Cinselliği önemsemek diğer değerleri önemsemeye engel bir şey değildir bana göre. Size de iyi geceler.:KK31:
Gene cinselligi ocu gorenler guruhu ayaga kalkmis, onemsiz gorduklerinden zaten evlilikler bu derece boyle surunuyo. evlilikte sevgi saygi ne kadar onemliyse seks de o kadar onemli bana gore bu karsilikli bisey iki taraf da hoslaniyo sonucta bi mutluluk tarifi yok esler arasi sevgiyi iletisimi guclendiriyo nasil bu kadar kucumseyebiliyolar anlamiyorum bide libidosuzluklarini normal sanip insanlara saldiriyolar seksin stresi bosalttiginin kaniti mi desek ne desek

ulytau super bi enerjin varmis bu isin bi sirri varsa banada soylesene belki kurtulurum su halimden
Bilmem esime asigim, temiz bi insandir kendine dikkat eder guzel kokar bi kadina nasil yaklasacagini bilir bu da beni cekiyo haliyle. Bana cinsel problemler eger fiziki bi sebep yoksa hep bakimsizliktan filan oluyo gibi gelir yani disini fircalamayan, yikanmayan, ya da sadece bi ismis gibi gorup bitsin de yatiyim diyen insanlardan oluyo gibi ne derece dogru bilmem

X