Evlilik cinselliği öldürür mü?

Umrumda degili neden yazdimmmmm..ahahahhhh....oanda ona baktim.cekirdek citliyoduuu..bi gicik oldumki sormaaa.aslinda cok usuluyorum.kadin oldugumuhissetmiyorum.
Ahhh cnm.o anda yanimda oturmus cekirdek citliyordu.gicik oldum da yazdim.aslinda cok uzuluyorum bu duruma.arkadaslarla bazen konusulurya,ben boyke boynu bukuk kuheylan gibi dinliyorum onlari.iki gunde bir araliklarla oluyir diyenlere ozeniyorum.bizim ayda bir.ya cok guzel bir bayan oldugumu dusunuyorum.ama yok ya bu guzellik kavrami degilll..
Himbil benim ki.ne yapiyim ben dedelilige verdim.tutup koparacak halim yok.yaa.ne yapiyimmmm...

Kızlar konu başlığından da anlaşılıyor sorum, ama ben yine de açıklama yapmak istiyorum.
Etrafımdaki arkadaşlarımın bir çoğu evli ve hepsi konu başlığında yazdığım şeyi savunuyor.
Evlenmeden önce her an öpmeye koklamaya doyamayan sevgililerinin evlendikten sonra cicim ayları hariç cinselliğe olan tüm düşkünlüklerini yitirdiklerini söylüyorlar. Ve hatta bu karşılıklı olan bir durum imiş.
Takdir edersiniz ki, burada açılan bir çok konuda da cinsel soğukluktan yakınıyor bir çok kadın ve bu bana çok ilginç geliyor. Zaten cinsellik için evliliği bekleyen ve libidosu tavanlarda biriyim:KK48:, evlendikten 2-3 ay sonra cinsel ilişki haftada-ayda 1'e düşecekse, bir görev haline gelecekse ne anladım ben bu işten.:KK64::-)
Tabiki her gün,her an cinsel ilişki yaşanamaz belki ama neden ilk aylarda sık periyotlarda olan bu münasebet 3-4 yıldan sonra seyrekleşmeye başlıyor.
Cahilliğimi mazur görün, bu gerçekten yaşadıkça bıkılan, bir çok arkadaşımın savunduğu gibi evliliğin öldürdüğü bir şey mi?
Ben evlenince hep istermişim gibi geliyor ve eşim de benim gibi istemeye meyyal yapıda olsun isterim.:KK23: Çok şey mi istiyorum acaba? Yoksa ben de evlenince duş almaya üşendiği için eşinin isteğini geri çeviren arkadaşlarım gibi mi olacağım? :mad:
Bunun icin evlenceksen hic evlenme diyecem ama evlen sen evlen basini derde sokmadan

Bilemedim ki ben.
Evlilik olmasa bile ayni eve girince mi sorun yasaniyor acaba? Yoksa evlilik olunca mi sorunlar basliyor?

Tecrubesi olan varsa benim isime yarayacak cevabi :KK48:

Etki tepkiyi, arz talebi doğurur. Genelde karşılıklı olarak bazen dusuyor bazen de yükseliyor. Yani söyle düşünün : depo dolunca yeniden dolması için boşalması, sonra yeniden dolması için biraz beklenilmesi gerekiyor. Gibi gibi :KK66: Hep aksa baraj kurur. Kurumasını istemeyiz değil mi

Ayrıca nicelik değil nitelik önemli. Her gün yaşansa, arada yaşamak gibi lezzet vermez. Tok açın halinden çok anlamaz tabi. Siz şimdi kimbilir ne tip bi coşku besliyorsunuzdur :)

Ben de ilk zamanlar ki gibi kalmadığından yanayım.
Zaten böyle olması da normal olan.
Nişanlıyken insanın bu duruma daha aç olması, evlilikte yaşadıkça aynı seviye de kalmaması normal bence.
Evlendiğimizin ilk zamanları gün de 3 kere olurken, 5 sene evlilikte bu işin haftalara düşmesi benim için normal ,bana göre tabi. Bir de erkekleri robot gibi görmemekte lazım.
Eşim eğer izindeyse, tatildeyse, daha farklı sayılarda olabiliyor.
Ama çok çalışıyorsa, yoruluyorsa, o zaman cinsel hayatınızı da etkiliyor bu durum.
Erkekleri de her daim bu işe hazır gibiymiş görmemekte lazım.

goldenbutterfly goldenbutterfly arkadaşım bende sana katılıyorum evlenince sönmesin bu iş 2-3 sene sonra da yaaa :KK53::KK53:
2-3 sene de çok az değil mi bir ömür yanında, biz onu 10-15 yapalım:KK48::KK48:
Daha evli degilim ancak sanirim iş, geçim derdi, çocuk vs bir de cicim aylarında yaşanan sık birliktelik sanırım cinselliğe ilgiyi azaltıyor bir yerden sonra :)

Bence libidoyu arttıracak şeyler yeyip içmeli her gün :KK53:
Evet bu da araştırılabilir:KK48: Ama en stresli anlarda bile stresi atma bahanesiyle yapılabilmeli bence:KK23::-)
cinsel uyumsuzluk bir evlilikte büyük stres yaratabiliyorken kim neyi seviyor, ne kadar seviyor bilmeden bir ömrü birlikte geçirmeye söz vermek iyi cesaret doğrusu.
Bu uyum sevgililik döneminde de anlaşılamaz mı acaba. Örneğin ben sevgilimle ten uyumumuzun çok iyi olduğuna inanıyorum:KK22:
Yani bunu kim söylemiş çok merak ettim.

Adam eğer cinsellik yaşamamış seni beklemişse ki sende öyleysen seyreyle cümbüşü:KK71::KK23::p
O zaman evlenince cümbüş bizi bekliyor:rolleyes::-)
Ben de bu tiplere çok şaşırıyorum. Henüz evli değilim ama gelecekteki halimizin o bahsettiğiniz arkadaslariniz gibi olacagini sanmiyorum zira el ele tutusmak bile mest ederken insanı, o isten bikacagimizi dusunemiyorum. :KK22:Bence o kişisine göre degisir. Size libidosuz ve esiyle uyumsuz olanlar denk gelmis sanirim:-)
Öyle oldu sanırım. Böyle benim gibi olanları görünce içim rahatladı:-)
Umrumda degili neden yazdimmmmm..ahahahhhh....oanda ona baktim.cekirdek citliyoduuu..bi gicik oldumki sormaaa.aslinda cok usuluyorum.kadin oldugumuhissetmiyorum.
Evet işte bu durum gerçekten çok zor. Ve hatta bence uzman kontrolunce tedavi edilmesi gereken bir konu. Sizin gibi hisseden o kadar çok kadın var ki malesef:KK43:
bitter çukulata:KK53::KK53:

gerçi bana oda işlemiyoya artık:KK23::KK23::KK23::KK53::KK53::KK53:
bitter çukulatanın nasıl bir işlevi ola ki?:KK22::KK23:

Allah Allah... geçende de cinsellik olmazsa evlilik biter mi? ne böyle bir başlık vardı. Yani işte olaya nerden baktığınla alkalı heralde? Eğer çiftler arasında ten uyumu varsa hiççç bişey olmaz. Başlarda nicelik fazla nitelik az, sonra nitelik fazla ama nicelik bir tık daha az olabilir. Zaten çok fazla yaplan şey özelliğini de yitirir. Burda bir bayan "bıktımmm" diye başlık açmıştı demek ki bıkıladabiliniyor :) şaka bir yana evlenince hele de çalışan bir bayan olursan kafan o kadar çk şeyle meşgul olacak ki. Çok anormal bir seyreklik yoksa ve olduğunda da 4 5 keresine bedel oluyosa sayısını çk da önemsemezsin cnm.

Maalesef Türkiye'de böyle bir sorun var geçnlerde orta yaştada böyle bir durum var ..Bakmayın milletin ağzından düşürmediğine .
Di mi.. Sanki avrupa, amerika gibi yerlerde bu cinsel soğuma olmuyor gibi gözüküyor. En azından bize öyle aksettiriyorlar.:KK48:
Bunun icin evlenceksen hic evlenme diyecem ama evlen sen evlen basini derde sokmadan
Kusura bakmayın ama çok kabasınız.

Etrafımdaki herkesde aynı sorun, burda cinsel problemden bahsedenlere şöyle gecelik giy,yok böyle tahrik et yahu annelerimiz , yengelerimiz tarladan gelip gecelik mi giyiyorlardı onların cinsel yaşamıyla kıyas bile yapılmaz..adamın istegi yoksa ne giyersen giy..neyse canım sen evliliğe ön yargılı yaklaşma herkes aynı olmayabilir , evlilikte sorun ne olursa olsun iki tarafda evliliğim bitmesin istiyorsa elinden geleni yapar ,tedavisini olur .

evlenince omzuna o kadar yuk biniyoki. bi evi cekip cevirmek, ayni anda calismak, cocugun hastaliklari vs. bisuru yasama telaşen oliuyor. nisanlilik donemindeki lay lom zamanlar bitiyor. cocuk atesliyken dur bi seviselim diyemiyosun. ölmüyor ama önceliklerin değişiyor

Etki tepkiyi, arz talebi doğurur. Genelde karşılıklı olarak bazen dusuyor bazen de yükseliyor. Yani söyle düşünün : depo dolunca yeniden dolması için boşalması, sonra yeniden dolması için biraz beklenilmesi gerekiyor. Gibi gibi :KK66: Hep aksa baraj kurur. Kurumasını istemeyiz değil mi

Ayrıca nicelik değil nitelik önemli. Her gün yaşansa, arada yaşamak gibi lezzet vermez. Tok açın halinden çok anlamaz tabi. Siz şimdi kimbilir ne tip bi coşku besliyorsunuzdur :)
Sevgili Patafix, benzetmelerine bayıldım.:-) Şu an kafamdaki cinsellik-evlilik ikilisi farklı bir boyuta taşınmış durumda.:KK52:
9 senelik evliyim bizimkide çok aktif olarak halen devam.arada yorgun olduğumuz zamanlar oluyo tabi;:KK66:)

valla bizi öldürmedi tatlım:KK48:
zaten bekarken yapmak uygun olsaydı niye evleniyoz ki:110:
Sizin gibi örnekler çoğalsın:KK76: Gerçekten öncelikle maşallah diyeyim sonra da inşallah ben de 10 yıl sonra böyle bir konuya sizin gibi cevap verebilirim diye dua edeyim.:-)
Ben de ilk zamanlar ki gibi kalmadığından yanayım.
Zaten böyle olması da normal olan.
Nişanlıyken insanın bu duruma daha aç olması, evlilikte yaşadıkça aynı seviye de kalmaması normal bence.
Evlendiğimizin ilk zamanları gün de 3 kere olurken, 5 sene evlilikte bu işin haftalara düşmesi benim için normal ,bana göre tabi. Bir de erkekleri robot gibi görmemekte lazım.
Eşim eğer izindeyse, tatildeyse, daha farklı sayılarda olabiliyor.
Ama çok çalışıyorsa, yoruluyorsa, o zaman cinsel hayatınızı da etkiliyor bu durum.
Erkekleri de her daim bu işe hazır gibiymiş görmemekte lazım.
Bekar ve tecrübesiz olduğum için sanırım,bana şu an bile çok istediğim bir şeyse yaşadıktan sonra daha çok isterim gibi geldiği için bu düşüncelerimin sebebi. Evlenmeden anlamam da imkansız sanırım.:oops:
Allah Allah... geçende de cinsellik olmazsa evlilik biter mi? ne böyle bir başlık vardı. Yani işte olaya nerden baktığınla alkalı heralde? Eğer çiftler arasında ten uyumu varsa hiççç bişey olmaz. Başlarda nicelik fazla nitelik az, sonra nitelik fazla ama nicelik bir tık daha az olabilir. Zaten çok fazla yaplan şey özelliğini de yitirir. Burda bir bayan "bıktımmm" diye başlık açmıştı demek ki bıkıladabiliniyor :) şaka bir yana evlenince hele de çalışan bir bayan olursan kafan o kadar çk şeyle meşgul olacak ki. Çok anormal bir seyreklik yoksa ve olduğunda da 4 5 keresine bedel oluyosa sayısını çk da önemsemezsin cnm.
Ay ben bıkmam gibi geliyor, Allah bıktırmasın diyeyim.:-):-)
Ama son cümleni tuttum canım. Çok haklısın.:KK54:

X