Evlilik aşkı öldürür mü?

CasminaL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2009
347
-1
2 ay sonra 6. yılımıza giricez ve ben hala ilk günkü gibi heyecanlanıyorum.
Eşimin işten gelmesine yakın camda bekliyorum ve kalbim güm güm atıyor.
Eğer camda bekleyemiyorsam garaj kapısını açtığını duyduğum anda heyecan basıyor
Koşa koşa kapıyı açıyorum.
Sizde benim gibi misiniz?

evlilik değil insanlar öldürür aşkı...
bende 2.5 senelik evliyim ama eşimin gelmesini dört gözle beklerim...
oda ilk günkü gibi ilgilenir benimle..
elinden geldiğince ayrılmaz yanımdan..
bence aksine evlilik aşkı pekiştirir..
sevgiyi saygıyı ve sadakati korumasını bilenlere tabiii:KK68:

Son düzenleme:
Sahsi kanaatim ,

evlilik aski oldurmez, ask'in bir baslangici oldugu gibi sonuda var.. ask'in olmesi icin evlilige gerek yok..

evlenmeden flort ettiginiz adamla da askiniz 3 yil sonra bitebilir..

evlilik uzun sureli bir anlasma oldugundan, askinda uzun surecegi fikri gelir hep akla ,keske oyle olsa..

ama saygi- sevgi-ilgi canliysa bi sure sonra ask aranmaz oluyor zaten..

Çocuk olana kadar devam eder sanırım

Bu duyguları hâlâ ayakta tutmayı başarabildiğiniz için ikinizi de tabrik ediyorum. Tek taraflı olmaz çünkü hâlâ bunları yaşamak.

Aşkı öldüren evlilik değil aslında.Kavuşmak öldürüyor aşkı.
Aşk tutkulu bir kavuşamama hali.Rutine bağlanan ilişkilerde bu duygu büyük ölçüde azalıyor.
Cinsellik de büyük etken.Örneğin henüz sevişmemiş bir çiftin elele tutuşması başka türlü bir kalp çarpıntısıdır.
Cinsellik yaşanmadıkça,çekimin etkisi büyür,heyecan bitmez.

Evlendikten sonra aşk,yerini sevgiye bırakıyor.Eğer kendinize ve ilişkinize özen gösterirseniz ilişkinizi taze tutabilirsiniz.
Eşini camda bekliyor,kapıda karşılıyormuşsun.Herhalde eşin geleceği için hazırlık da yapıyorsundur.Gülümseyerek "hoşgeldin" diyorsundur,öpüyorsundur.Bu durumda elbette ilişkin,eşini saçı başı dağınık,"haa sen mi geldin" diye karşılayan kadından daha güzel olacaktır.

Aslında "eşime hala aşığım" diyen kişiler,"eşimi hala beğeniyorum" demek istiyorlar.Doğru seçim yapmış olmak önemli.Sırf aşık oldum diye kendine uygun olmayan biriyle evlenenler için aşk,evlenir evlenmez biter.İlişkinin temeli sağlamsa,duygular yıpranmaz,birliktelikten alınan zevk devam eder.

Eğer camda bekleyemiyorsam garaj kapısını açtığını duyduğum anda heyecan basıyor

mutluluğunuz daim olsun ....11 yıl da bizim evliliğimize oldu halen biz de öyleyiz , sanki camda beklersem daha çabuk gelecek gibime geliyor :) hatta arabasını görmeden sesinden tanıyorum caddeye girdiği zaman ...o da bana karşı halen ilk günler gibi heyecan dolu çok şükür ...

Allah mutluluğunuzu bozmasın.
ben maalesef ne öyle heyecan yaşadım nede yaşatıyor. bunlar karşılıklı güzel şeyler bugün çok canım sıkkın zaten. ne diyim herkes keşke aynı heyecanları yaşasa.

evlilik değil insanlar öldürür aşkı...
bende 2.5 senelik evliyim ama eşimin gelmesini dört gözle beklerim...
oda ilk günkü gibi ilgilenir benimle..
elinden geldiğince ayrılmaz yanımdan..
bence aksine evlilik aşkı pekiştirir..
sevgiyi saygıyı ve sadakati korumasını bilenlere tabiii:KK68:

Sihirli sözcük bu sevgiyi saygıyı ve sadakati korumayı bilmek.Mükemmel bir cümle.

Evli değilim ama güzel bir ilişkim var evlenme yolunda sağlam kararlı ve temiz adımlar atmaktayız.Gerek bu formda gerek diğer formlarda veya çevremizdeki eş dost ve akrabalarımız içerisinde bayağı araştırmıştım bu konuyu.EVLİLİK AŞKI ÖLDÜRÜR MÜ ?
Aşkı öldüren evlilik değil çiftlerin saygısızlığı güvensizliği birbirlerinden gizli yaptıklarından ve bunlara benzer şeylerden kaynaklanıyor.Önemli olan evliliğin sağlam temellere kurulması güven sadakat saygı hoşgörü anlayış ve daha sonra sevgi nin bulunması.Arkadaşlarımız belki niye sevgi önce değilde sonra sıralamada yer alıyor diyebilir bu benim acizane fikrim çünkü saygı ve güven varsa sevgi kendiliğinden oluşur Sevgi oluşmuş ise heyacanınızda bitmemişse AŞK vardır.Siz aslında kurduğunuz cümle içerisinde sihirli bir cümlede kurmuşsunuz
HER AKŞAM GELMESİNE YAKIN CAMDA BEKLİYORUM VEYA GARAJ KAPISININ SESİNİ DUYDUĞUMDA HEYACAN BASIYOR VE KOŞARAK KAPIYIYI AÇIYORUM işte sizin AŞK ınızın sırrı burda siiz heyacanınızı kaybetmezseniz kocanız istesede kaybetmez.
Heyacanınızı hiç kaybetmemeniz temennisiyle mutlu kalın.

Evlilik bizim aşkımızı öldürmedi diğerini tabiki bilemem...
Yalnız dert bunun neresinde ben onu anlamadım...

yani?

sizin gibi değilsek hayatınızda ne gibi değişiklik olacak?

sizin gibiysek hayatınızda ne gibi değişiklik olacak?

Size şöyle söyleyeyim
Geçenlerde bi konu açıldı eşinizden ne kadar harçlık alıyorsunuz diye
Bi de iyiki onunla evlenmişim diyenler diye bi konu var
Peki o konuları açan arkadaşların hayatında ne değişti
Madem burda hayat değişiyor(sizin deyişinizle)
O zaman her hayatını değiştirmek isteyen buraya gelsin ohhh hayatları değişsin
yani?

sizin gibi değilsek hayatınızda ne gibi değişiklik olacak?

sizin gibiysek hayatınızda ne gibi değişiklik olacak?

Son düzenleme:
Camlarda,pencerelerde bekleyen bi de ben varım:KK1: önceden tek başıma beklerdim şimdi oğlumla heyecanla bekliyoruz.8 yılık evliyim bende...konu sahibi arkadaşım nice 6 yıllara inşallah hep böyle sürer..

2 ay sonra evlenicem çok seviyorum onu her gördüğümde dizlerim titriyo..umarım evlenincede bu hep böyle olucak evlilik bizim aşkımızı öldürmicek :KK52:

X