evliliginiz hakkinda sizinde korkulariniz varmi ileriye donuk

aysima81

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
1.009
16
43

1. selam kizlar benim ileriye donuk evliligimle alakali cok korkularim var sizce yersizmi yada sizinde oyle sorunlariniz varmi.iki cocugum var biri uc yasinda biri subatta dogdu kizimda .dort bucuk senelik evliyiz ama esimle nisanlilikla beraber yedi sekiz yildir beraberiz.kizlar ben almanyaya gelin gittim neyse aradigim hic birseyi ne esimde ne ailesinde buldum anlatmak istemiyorum sorunlari anlatikca tekrar yasiyorum.sonucunda cok yiprandim .benim sorunum kendimle artik. uc yasindaki oglum dunyaya geldiginde onla ogrendim mutlulugu gulmeyi hayati sevmeyi herseyim oldu benim oglum onu okadar cok seviyorumki hayatimdaki tum sorunlari arkaya attim bide ayriildi ailem bes yasinda onunda etkisiyle hep icime attim herseyi onunla gozardi ettim tum yolunda gitmeyen seyleri .sonrasinda oglum buyumeye basladikca yanniz kaldim okadar kotu oldumki deprasyona girdim 15 kilo verdim cunku esimle ayni evde iki kelime konusur haldeyiz artik neyse kizim dunyaya geldinden sonra yine cok mutluyum o hep bana ihtiyaci varya bu arada yine dusunmeye firsatim kalmiyo sorunlarimi ve evliligimi neyse --- benim sorunum cocuklarim buyuyunce ben ne yapicam .kendimle basbasa kalmaktan cok korkuyorum hele bosanmaktan yardimci olun lutfen /B]

tabiiki herkesin evliliginde sorunlar olabilioo .. ileriye donuk bizimde endiselerimiz var ama su varki yanliz kalicm korkusuyla cocuk yapip duramzsin .. kendine yapick biseyler bulabirlisin yeni hobiler edinebilirsin ..mutlu olacagin seyleri yap yaninda mutlu olduklarinla gorus esnlede konus 2 tane cocugun var sonucta artik duzelmesini sole cocuklari buyutup keyfimeze bakalim dee ..bide cok entresan geldi evlendiginde hicbisy bulamadim dedin ndn geri donmeyi hic dusunmedin kolay degil cok i biliorum ama simdi 2 cocuktan sonra hersey dahaada zorruna gidio bellikii... allah kolaylik versin cnm allah yardimcin olsun .bu esler adami diri diri topraga bile sokarr ..a.s.a.s.

kendimi senin yerine koyarak düsünmeye calistim, zor bi durum gercekden.
bende evlilik yoluyla geldim bu ülkeye,inan ilk yillar bana da cok zor geldi.
hala simdi bile bazen agir geliyor.
ama en kötüsü esinle aranizdaki iletisimsizlik sanirim, insani en cok yipratanda bu oluyor.
konusup anlatmaya calissan dicem bu konuda ama belki de denemissinizdir.
allah kolaylik versin gercekden zor bi durum.
evlilik kac yillik olursa olsun illa yürüyecek diye bisey yok tabi. insanlar anlasamayinca 5 degil 15 yil sonra da ayrilabiliyor ne yazikki.
umarim yeniden esinle mutlu günlerinize dönersiniz.

tabiiki herkesin evliliginde sorunlar olabilioo .. ileriye donuk bizimde endiselerimiz var ama su varki yanliz kalicm korkusuyla cocuk yapip duramzsin .. kendine yapick biseyler bulabirlisin yeni hobiler edinebilirsin ..mutlu olacagin seyleri yap yaninda mutlu olduklarinla gorus esnlede konus 2 tane cocugun var sonucta artik duzelmesini sole cocuklari buyutup keyfimeze bakalim dee ..bide cok entresan geldi evlendiginde hicbisy bulamadim dedin ndn geri donmeyi hic dusunmedin kolay degil cok i biliorum ama simdi 2 cocuktan sonra hersey dahaada zorruna gidio bellikii... allah kolaylik versin cnm allah yardimcin olsun .bu esler adami diri diri topraga bile sokarr ..a.s.a.s.

canim evlendigim ilk gun hamile kaldim ben ogluma donmek cok istedim ama hamile kaldigimi ogrenince bide aldirilamaz bi durumda .geri donemedim kizimda kazayla oldu guzelim.cocuklarimi beni oyalasinlar diye dogurmadim baskada asla cocuk yapmayi dusunmuyorum guzelim.korkum herseyimi yavrularimi adadim mutlulugu onlarda buldum onlar bir gun buyurde anne ben suraya buraya gidicem diyecek yasa gelince ya ben onlarla ilgilenmek zozorunda kalmayinca sorunlarimla bas basa kalmaktan korkuyorum.

kendimi senin yerine koyarak düsünmeye calistim, zor bi durum gercekden.
bende evlilik yoluyla geldim bu ülkeye,inan ilk yillar bana da cok zor geldi.
hala simdi bile bazen agir geliyor.
ama en kötüsü esinle aranizdaki iletisimsizlik sanirim, insani en cok yipratanda bu oluyor.
konusup anlatmaya calissan dicem bu konuda ama belki de denemissinizdir.
allah kolaylik versin gercekden zor bi durum.
evlilik kac yillik olursa olsun illa yürüyecek diye bisey yok tabi. insanlar anlasamayinca 5 degil 15 yil sonra da ayrilabiliyor ne yazikki.
umarim yeniden esinle mutlu günlerinize dönersiniz.

benimde cabam ole ayrilmayi dusunmuyorum oyola girmemek icin herseyi deniyorum esime heryseyi caresiz kalinca evlatlarima dondum annem oyle bi akil verdi cunku kimsenin evliligi dortdortluk deyil guzelim esinde aradigini bulamiyosan cocuklarinla mutlu olmayi ogren dedi bende oyle yapiyorum bide ailem ayrildigi icin kucuk yasta uvey anne uvey baba gorunce icim titriyo evlatlarima

aysima canım hepimiz çok büyük zorluklar yaşıyoruz bende ailemden uzağım yapayanlızım desem yeridir eşinle iletişimsizliğin çok zor elbette ama bence çocuklarınla beraber hayatı anlamlı kılacak şeyler yap eğer kendine güvenin olursa emin ol hayat daha anlamlı gelmeye başlayacak sana bulunduğun yerin dilini biliyormusun bilmiyorum ama bilmiyorsan kızın biraz büyüsün o zaman kursa git sosyal ortamlar edin hayata anlam katmak elimizde boşanmak çözüm değil çünkü boşanınca bizi bekleyen hayat hemde iki çocukla daha zor olabilir eşinle iletişimin içinde çok güzel kitaplar var evlilik sanatı diye oku önemli yerlerin altını çiz ve ortada bırak eşine sorunlarını konuşarak değil mektupla ilet emin ol daha etkili sevgiler arkadaşım.

sagol guzelim bende dedigi yapmaya calisiyorum kendimi simartmaya mutlu etmeye bugun oglumuda kizimida aldim ciktik parka orda oynadik oglumla kizimda temiz havada uyudu oyle cok mutluydumki oglumla beraber sallandik oynadik.canim dile hakim deyilim cocuklarima bakacak kimsem yok kursada gidemiyorum cevremde yok.canim bide esimle her yolu denedim mektuplarda yazdim.canim benim cok iyi biri.sorunu sadece ailesiyle olan sorunlari hazmedemiyip icine kapanmasi dunyayla alakasi kesiyo dusun cocuklariyla bile ilgilenmiyo ne oglunu ne kizini bir gun cocuk arabasiyla gezdirmedi aslinda cocuklarini cok seviyo .yardim almasini istiyorum almiyo yani labirent gibi donup dolasip basa donuyoruz

benimde cabam ole ayrilmayi dusunmuyorum oyola girmemek icin herseyi deniyorum esime heryseyi caresiz kalinca evlatlarima dondum annem oyle bi akil verdi cunku kimsenin evliligi dortdortluk deyil guzelim esinde aradigini bulamiyosan cocuklarinla mutlu olmayi ogren dedi bende oyle yapiyorum bide ailem ayrildigi icin kucuk yasta uvey anne uvey baba gorunce icim titriyo evlatlarima

canım yaa bende ailemden çok uzağım herşey üzerime geliyor sanki eşinle sorunların nedir bilmiyorum ama insan kendini yanlız hissedince herşey ters gidiyor gibi geliyor ne yazıkki erkekler bizi kdar ince düşünemiyor umarım herşeyi çocuklarına olan sevginzle aşarsınız

anlıyorum o zaman iş sana düşüyor eşine hep canım birtanem de senin onun yanında olduğunu bilsin hissetsin çocukları özellikle babayla çok ilişkilendir git uyandır de veya babacım ben seni çok seviyorum desin sık sık erkekler göstermesede sevildiklerini hissettiklerinde çok daha farklı olur hayatları davranışları herşey sana düşüyor güçlü bir kadınsın eminim iki çocuk annesisin hayata tutunmayı biliyorsun ki çare arıyorsun bence herşey sende bitiyor umutsuzluğa asla kapılma herşey çok güzel olacak erkekleri tedaviye göndermek çok zor benimde eşim gitmiyor sorunlar gırla :KK43: ama ben onu telkinle düzeltiyorum. Birde ona ihtiyacınız olduğunu hissettir o zaman daha ilgili olacaktır sevgiler...

canim yazdiklarini uygulucam canim ona ihtiyacimiz oldugu hic farkettirmedim birazda suc benim sanirim alis verisi ben yaparim hesap kitap bana ait cocuk yetistirmesi bana ait dusun ben simdi kizimla ilginirken o uyuyo bir kez bile bakmadi cocuklarina.sonra bir yere gitsem ikisini birden goturuyorum.hic bakmadi neyse ev isi yemek derken tum sorumluluklari ben uslendim o sadece yemek varmi cocuklar nasil der okadar dusun .okadar herseyi kendim yapmaya alismisimki adam sadece para getiriyor okadar oda surekli sen herseyi basariyosun cok guclusun ben yapamiyorum diyip arkasina siginiyo bide cocuklarla ilgilen diyince hircinlasiyo oglumu bagirmaya basliyo bende dayanamiyorum tamam ben ilgilenirim diyorum.biraz sorunluluk versem deyisirmi diye denedim onuda basaramadi feryat fuigan oldu adam.ama ona ihtiyacimiz oldugu hic hissettirmedim onu bi deneyim sagol guzelim

canım yaa bende ailemden çok uzağım herşey üzerime geliyor sanki eşinle sorunların nedir bilmiyorum ama insan kendini yanlız hissedince herşey ters gidiyor gibi geliyor ne yazıkki erkekler bizi kdar ince düşünemiyor umarım herşeyi çocuklarına olan sevginzle aşarsınız

sagol iyi niyetlerin icin benimde tek cabam duzelmesi canim herseyin burda bu konuyu acmak icin cok dusundum ve cesaret edip actim sonda ileridedaha buyuk sorunlarla karsilasmaktan korktum belkide bide kk de okadar iyi insanlar varki onlarin hayat tecrubesiyle tecrubelenmek istedim.canim bende yannizim kimsem yok ahhhh

sagol iyi niyetlerin icin benimde tek cabam duzelmesi canim herseyin burda bu konuyu acmak icin cok dusundum ve cesaret edip actim sonda ileridedaha buyuk sorunlarla karsilasmaktan korktum belkide bide kk de okadar iyi insanlar varki onlarin hayat tecrubesiyle tecrubelenmek istedim.canim bende yannizim kimsem yok ahhhh

ALLAHyardımcımız olsun diyeceğim o zaman canım benim yaşadıklarımı yazmışsın aynen tek fark benim 1 çocuğum var fazla destek olduk sanırım eşlerimize sorumluluklarını unuttular ben hatırlatmalara başladım umarım zor olmaz :) yanlızlığımı ben oğlumla gezerek atmaya çalışıyorum en azından kafam dağılıyor 4 gün sonra izmire ailemin yanına gidiyorum onunla teselli olmaya çalışıyorum en yakın zamanda sende sevdiklerine kavuşursun inşallah üzülmeee kıyamam:a015:

arkadasım gercekten cok uzuldum durumuna ben daha yeni evli sayılırım ve çocuğum yok ama yeni evli olduğumuzdan diyorum bizde çok sorunlar yasdık ve burda yesilkurbaga arkadasımızın seni çok iyi anladığını ve gercekten sana doğru çozum yoları sunduğunu dusunup belirtmek istedim..ve ayrıca dinimizde kadının ve erkegin yerini göstern bilgiler bulup (birlikte)okumanızı oneririm gercekten bunun faydasını göruceksin bizzat yaptım...(sılkelen ve guclu bi bayan olduğunu kendine ispatla)bunu yaptığın zamanda suanlık kendine olan guvensizliğin geri gelicektir..bol sans :))

ALLAHyardımcımız olsun diyeceğim o zaman canım benim yaşadıklarımı yazmışsın aynen tek fark benim 1 çocuğum var fazla destek olduk sanırım eşlerimize sorumluluklarını unuttular ben hatırlatmalara başladım umarım zor olmaz :) yanlızlığımı ben oğlumla gezerek atmaya çalışıyorum en azından kafam dağılıyor 4 gün sonra izmire ailemin yanına gidiyorum onunla teselli olmaya çalışıyorum en yakın zamanda sende sevdiklerine kavuşursun inşallah üzülmeee kıyamam:a015:

guzelim oncekilke ailene gideceyin icin cok sevindim guzelim hasretle kucakla hepsini benim icinde canim.orda gecireceyin zamani cok guzel deyerlendir canim ben almanyaya geleli bir kere izine gittim oda dort sene onceydi bayabi surede gidemiyeceyim sanirim canim.bu arada canim benim ki uzuntuyude gecti guzelim gecmiste ailem ayrildiginda yasadiklarim bir bir gozumun onunden geciyor evlatlarimda kiyamiyorum canim.cozum yollari ariyorum guzelim .bu arada seninde ayni durumda olman beni cok uzdu burda olsan guzel bi sarilir sana aglardim sanirim.derdi ceken bilir derlerya guzelim

arkadasım gercekten cok uzuldum durumuna ben daha yeni evli sayılırım ve çocuğum yok ama yeni evli olduğumuzdan diyorum bizde çok sorunlar yasdık ve burda yesilkurbaga arkadasımızın seni çok iyi anladığını ve gercekten sana doğru çozum yoları sunduğunu dusunup belirtmek istedim..ve ayrıca dinimizde kadının ve erkegin yerini göstern bilgiler bulup (birlikte)okumanızı oneririm gercekten bunun faydasını göruceksin bizzat yaptım...(sılkelen ve guclu bi bayan olduğunu kendine ispatla)bunu yaptığın zamanda suanlık kendine olan guvensizliğin geri gelicektir..bol sans :))

evet iyi fikir canim his aklima gelmedi bakiyimda internetten arastiriyim olmassa canim.allah hic bir kuluna cekemiyeceyi kadar yuk vermezmis ben bunu dogumda yasadim her iki dogumdada ve tum hayatimda .annem kizimin dogumuna geldi gordu herseyi ilkkkez esimi yakindan tanidi canim .tepkisi kizim ben seni bu kadar fedakar herseyi basarabilen bu kadarda esine sabirli olabileceyini sanmazdim.hatta sen beni bilwe gectin ben boyle bi adamla yasayamazdim kizim dedi.ama oda ayrilmak cozum deyil esini deyistirmenbin yollarini ara.bulamasanda oncelikle kendini rabbine ve evlatlarina ada kizim dedi bir nevi uyguluyorum canim.canim bak benim ilk cocugum evlendigimiz gun oldu ikincide .esim sonra sonra itiraf etti onu birakmamdan cekindigi icin kaza adinda isteyerek yapmis neyse.evlatlarim icin hic pisman deyilim iyikide onlari dogurmusum onlarsiz ne yapardim sukur rabbime.ama esimin buldugu cozup sorunlari cozmek yerine benim meskul etmek icin baska bi bebeye bas vurdu .allah yardimcimiz olsun canimya.

Arkadaşım evet sen yeni doğum yaptın sanırım senin de söylediğin gibi..

Anlamadığım; evliliğinle ilgili ileriye dönük endişelerin olabilir de, böyle bir durumda, 2. çocuğu niye yaptın? Yoksa sen de, çocukların kötü gden birşeyleri, düzeltebileceğini mi düşünüyordun?

Arkadaşım evet sen yeni doğum yaptın sanırım senin de söylediğin gibi..

Anlamadığım; evliliğinle ilgili ileriye dönük endişelerin olabilir de, böyle bir durumda, 2. çocuğu niye yaptın? Yoksa sen de, çocukların kötü gden birşeyleri, düzeltebileceğini mi düşünüyordun?
yazilarimda belirttim niye oldugu kazayla oldubu arada ne nicinleri gectim ben sorunlarima cozum ariyorum.konuyu burda acmamin sebebide bu

ev huzurusuzluğu çok kötü bilirm.
bende bugün burda bir konu açayım dertleşeyim diyorudm ama nerdn yazacağımı bilmiyorum.
bende ailemden uazktaym.eşimin ailesi hayatımı cehhenneme çevirid.başedemiyorum onlarla.
her şeyi acıklı bir masal gibi çevirip beni mahvediyorlar.en güel günlerimi hep ağlayarak geçridm.
hatta çocuk yapmayı bile istemiyorum çünkü onlar benim çocuğuma da daha olmadan sahip çıkıyorlar.
oğlan veridm sana oğlan isterim doğur ban ver diyor duurmadan,dün gece çıldıurıdm gece ağlayarak uyudum .eşim asker ortada çocuk yok bir şey yok,bir süre hayalini kursam onlar araya girip bir şekilde beni hmahvediyoralr.
benim evime evim dediğim bir gün olamdı,şimdi çocuğuma biel olmadan sahip çıkartmıyorlar.
çalışıyorum işyerinde güçlü ve akıllı oalrak bilinirm.oldum olası herkes bana ne kadar akıllı ve oldun olduğumu sçyuler ama ben artık bunlarla başedemiyorum dayanamıyorum.
eşimle hiç bir sorunum yok ailesi bizi mahvediyor.
kaç kere boşanalım deidm ailesi yüüznden bırkamadı.artık geri döneülmez yoldayım diyorum kendime severek ayrılmaya bile karar veridm ama olmadı.aşimi seviyorum ailesinin ksıkançlığı beni mahvediyor yedi bitirdi beni.
onlar ne konuşmaktan ne espiriden ne dertlemketen anlamıyorlar.
ya olacak şeymi oğlan verim oğlan isterim ,diyorum espiri yapıyorum
anne ben müdahale olursa dayanama diye ama kadın hala bu çocuk belli tantana ile büyüyecek diyor.olumun çocuğu diyor .
kzının çocuğunu da kızımn diyerek sahipleniyor ancak ne maddi ne manevi destek olmuyor iş karışmaya gelince kavga çıkarmaya gelince herşyi yapıyor .
anlatmakla anlatıalcak gibi değil.
çaresizim.

siz şimdiden çocuklarım büyüyünce kendi kendimle kalamam derseniz bilinçaltınıza bunu yerleştirirseniz zaten mutlu olamazsınız...çocuklarımız tabiki büyüyecak ama bizlerde büyüyoruz,olgunlaşıyoruz..siz bütün ilginizi çocuklarınıza veriyorsanız acaba eşinizle fazla ilgilenmiyormusunuz gibi bir soru takıldı kafama....???eşinize siz yaklaşmayı onu konuşturmayı deneyin uygun ortam olduğu zaman...belki onunda içinde yaşadığı fırtınalar vardır...birbirinizden habersiz belkide aynı korkuyu yaşıyorsunuzdur...bence konuşun ve en azından birbirinizin ne düşündüğünü öğrenin....

ev huzurusuzluğu çok kötü bilirm.
bende bugün burda bir konu açayım dertleşeyim diyorudm ama nerdn yazacağımı bilmiyorum.
bende ailemden uazktaym.eşimin ailesi hayatımı cehhenneme çevirid.başedemiyorum onlarla.
her şeyi acıklı bir masal gibi çevirip beni mahvediyorlar.en güel günlerimi hep ağlayarak geçridm.
hatta çocuk yapmayı bile istemiyorum çünkü onlar benim çocuğuma da daha olmadan sahip çıkıyorlar.
oğlan veridm sana oğlan isterim doğur ban ver diyor duurmadan,dün gece çıldıurıdm gece ağlayarak uyudum .eşim asker ortada çocuk yok bir şey yok,bir süre hayalini kursam onlar araya girip bir şekilde beni hmahvediyoralr.
benim evime evim dediğim bir gün olamdı,şimdi çocuğuma biel olmadan sahip çıkartmıyorlar.
çalışıyorum işyerinde güçlü ve akıllı oalrak bilinirm.oldum olası herkes bana ne kadar akıllı ve oldun olduğumu sçyuler ama ben artık bunlarla başedemiyorum dayanamıyorum.
eşimle hiç bir sorunum yok ailesi bizi mahvediyor.
kaç kere boşanalım deidm ailesi yüüznden bırkamadı.artık geri döneülmez yoldayım diyorum kendime severek ayrılmaya bile karar veridm ama olmadı.aşimi seviyorum ailesinin ksıkançlığı beni mahvediyor yedi bitirdi beni.
onlar ne konuşmaktan ne espiriden ne dertlemketen anlamıyorlar.
ya olacak şeymi oğlan verim oğlan isterim ,diyorum espiri yapıyorum
anne ben müdahale olursa dayanama diye ama kadın hala bu çocuk belli tantana ile büyüyecek diyor.olumun çocuğu diyor .
kzının çocuğunu da kızımn diyerek sahipleniyor ancak ne maddi ne manevi destek olmuyor iş karışmaya gelince kavga çıkarmaya gelince herşyi yapıyor .
anlatmakla anlatıalcak gibi değil.
çaresizim.

canim uzun uzun yazicam sana guzelim bebeyim uyanmak uzere guzelim.bak bendede sorunlar esimle deyil ailesiyle basladi oyle boyutlara geldikkki sayelerde bosaniyoduk nerdeyse .ama guzelim sakin sen esinle evliligini yipratma bak bizimkisi oyle oldu aile soruinlari sorunlari derken buraya bi yazsam yaptiklarini ooooooo inanamazsiniz canim sonra iliskimizi yiprattilar inan.mahfettiler evliligimizi .sonrada bi koseye cekilip izledilwer uc yasinda oglum var .sevmediler bile dusun kizimi dogurdum ne dogumuna ne gormeye geldiler .tabi gorevlerini yaptilarya artik bozacaklari bi evlilik kalmadi.ahhhhhhh ah canim bak esinle sorunlarin yok sanirim guzelim dedimya sakin evliliginiz yipranmasina izin verme

Arkadaşım durumuna üzüldüm,benimde zaman zaman evliliğimde ileriye dönük endişelerim oluyo bu çok normal bence,herşey güllük gülistanlık olacak diye bişey yok ki,bence sen eşinle arana derin bi uçurum yapmışsın, ya da bi iletişimsizlik,kopukluk var evliliğinizde,bak ne güzel çoçukların var ve onları çok seviyosun ama onlarında ilerde kendilerine ait bi hayatları olacak tıpkı senin gibi,neden yalnız kalacakmışsın ki hem,onlar büyüsede evlensede her başı sıkıştığında sana ve babalarına sığınacaklar,bizlerde öyle yapmıyormuyuz,sen ailenden uzak bi ülkede yaşıyosun diye çoçuklarında senden uzak olacak diye bişey yok ki,olumsuz şeyler düşünme kendini ve evliliğini yıpratırsın,eşinle konuşmayı dene arkadaş gibi,dertleş onunla,bence en güzeli psikoloğa gitmen,düşüncelerinin ne kadar değiştiğini sende görüceksin,yoksa oturup sürekli yalnız kalacağım düşüncesine dalarsan işin içinden çıkamazsın yalnışmı düşünüyorum sence,biraz kendi kendininde psikoloğu olmalısın aslında, allah sana iki güzel çoçuk vermiş anne olmanın keyfini yaşa,hayatı zehir etme kendine,onların her zaman ihtiyacı olacak sana, senin annene ihtiyacın olduğu zamanlar olmuyomu,bu arada şunu unutma ki yalnızlık sadece allaha mahsustur,umarım kafandaki bütün problemleri halledersin kısa zamanda arkadaşım,sevgiyle kala.s.

X