Evliliğin İlk Yılları

mixmay

Guru
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2007
65
5
Günaydın arkadaşlar
Ben yeni evliyim daha 6 ay olmadı evleneli çok şükür çok büyük sıkıntılarım yok evliligimde ufak tefek şeyler oluyor ama onları çok dert etmiyorum. Benim sıkıntı duyduğum konu eşimin akrabalarını henüz alışamadım ona söylemedim bunu ama onlarla ilgili bir şey olduğunda içimde çok huzursuz oluyorum aslında böyle olmasını istemiyorum sonuçta onlar eşimin akrabası ve bazen ömür boyu onlarla akraba olmak zorunda olmak beni huzursuz ediyor.
Sizlerden öğrenmek istediğim bu ilk zamanlar böyle olur mu gecici mi? yoksa ben bunun böyle olmasına sebebiyet verecek şekilde takıyor muyum?

Neticede evinn ayrı.İstediğin ortamlara girer istemediğin ortamlara girmezsin..
Benim hiç bir problemim yok biraraya gelmekten mutlu oluyorum,kızları gibi davrandıklarını hissediyorum çünkü..
Mecbur kalmadıkça ayı ortamlara girmezsin,neden huzursuz ediyorki seni ben anlayamadım..
Bir diretme mi var ille sık görüşeceksin diye..Ya da problem mi yaratan bir aile yapıları var?
:uhm:

aslında motanın dediği gibi farklı kültürlerin insanlarıyız ben iç anadoludan eşim doğu anadoludan... bunların getirdiği sıkıntılar var. gülsahs aslında ben onları yani annesini babasını çok seviyorum ama tamamen onların akrabalarının ömür boyu benimle olacağının düşünmek sıkıyor. bir dayatma yok da ne bileyim zaten ben bunun gecici olmasını istiyorum .
evli arkaşalarada soruyorumki sizlerde böyle hissettininz mi ve gecici mi diye?

seni huzursuz edecek bir konu mu oldu yada sana bunu nasıl hissettirdiler merak ediyorum.tatlım bazen istemesende,sevmesende eşinin hatırına bazı şeyleri yapmak zorunda kalacaksın bu sevmediğin bir akrabasına ziyaret olabilir ya da onların sana gelmesi..ama sen kafanda bunu büyütürsen kendine edersin sonuçta aynı evde değilsin ve sen bir eğitimcisin bunu çok güzel idare edebilirsin.kendine sıkıntı yapma derim ben..

Ben yapı itibariyle tez canıl kıpır kıpır düşüncelerini paylaşan dışa dönük biriyim istemediğim şeyleri yapınca hemen suratım asılıyor neşem kaçıyor ve bu anlarda eşimde anlıyor hemen sıkıldığımı.. sanırım öğrenmem gereken şey sabırlı olmak hoşuma gitmeyen şeylerin bile birgün geçip gideceğini bilmek katlanmayı ögrenmeliyim

bence kendine dert etme canım katlanmak demeyelimde buna biraz daha gidişe ayak uydurmak diyelim.

Ben yapı itibariyle tez canıl kıpır kıpır düşüncelerini paylaşan dışa dönük biriyim istemediğim şeyleri yapınca hemen suratım asılıyor neşem kaçıyor ve bu anlarda eşimde anlıyor hemen sıkıldığımı.. sanırım öğrenmem gereken şey sabırlı olmak hoşuma gitmeyen şeylerin bile birgün geçip gideceğini bilmek katlanmayı ögrenmeliyim

evlilik eğer böyleyse bazen çok sıkılıyorum. normalde konuşmayacağım insanlarla ilişki içinde olmak onlara iyi davranmak vs.. sıkıyor ruhumu. ama kesinlikle bu yaptığımın ya da düşündüğümün doğruluğunu savunmuyorum ama işti böyle......

bende mesafeli durunca eşim neden gülmüyorsun niye konuşmuyorsun diye şıkştırıyor benimde sinirlerim iyici bozuluyor gülsenem

aslında motanın dediği gibi farklı kültürlerin insanlarıyız ben iç anadoludan eşim doğu anadoludan... bunların getirdiği sıkıntılar var. gülsahs aslında ben onları yani annesini babasını çok seviyorum ama tamamen onların akrabalarının ömür boyu benimle olacağının düşünmek sıkıyor. bir dayatma yok da ne bileyim zaten ben bunun gecici olmasını istiyorum .
evli arkaşalarada soruyorumki sizlerde böyle hissettininz mi ve gecici mi diye?

mrb canım bende karadenızlıyım nısanlım karslı doğulu yanı doğu erkeğini bilirim sen nasıl seyler yasıosun benımkı aılesıne cok asırı saygılıdır sızınkılerdede bu varmı?

Aynı şeyleyleri yaşıyoruz. Ama bu birazda karşıtarafla alakalı bir durum aslında. Eşimin amcası ve yengesini çok severim, yanlarında çok rahatım ama halasını ve kızlarını nedense sevmem ve görümcemi kaynımıda sevmem. Kendimi rahat hissetmiyorum yanlarında, konuştukları ilgi alanıma girmiyor. Ama mecburen ortama katılmak zorundayım, hem eşim durumun farkında ama bana hiç sormaz niye böylesin diye, ayrıca beni rahat edemediğim ortamlarada fazla götürmez ben istersem giderim. Benden sana tavsiye çok fazla somurtma akrabalarının yanlarında, ilerisi için iyi olmaz. Eşini kendinden soğutma, akrabalrında bu durumun illaki farkındadır sana bişey söylemiyorlardır ama eşinle konuşuyorlardır bu durumu. Bence mesafeni koru ama ortamdan memnunmuş gibi yap, biraz zor biliyorum ama kendn için yapacaksın.

Aynı şeyleyleri yaşıyoruz. Ama bu birazda karşıtarafla alakalı bir durum aslında. Eşimin amcası ve yengesini çok severim, yanlarında çok rahatım ama halasını ve kızlarını nedense sevmem ve görümcemi kaynımıda sevmem. Kendimi rahat hissetmiyorum yanlarında, konuştukları ilgi alanıma girmiyor. Ama mecburen ortama katılmak zorundayım, hem eşim durumun farkında ama bana hiç sormaz niye böylesin diye, ayrıca beni rahat edemediğim ortamlarada fazla götürmez ben istersem giderim. Benden sana tavsiye çok fazla somurtma akrabalarının yanlarında, ilerisi için iyi olmaz. Eşini kendinden soğutma, akrabalrında bu durumun illaki farkındadır sana bişey söylemiyorlardır ama eşinle konuşuyorlardır bu durumu. Bence mesafeni koru ama ortamdan memnunmuş gibi yap, biraz zor biliyorum ama kendn için yapacaksın.

Çok doğru söylüyorsun karşı tarafla da alakalı tatsızlıkları yaşamak..
Bencede arkadaşım en doğrusu söylemiş.Doğrucu Davut olma..
Memnunmuş gibi ol,ikili oyna yani..
Bir çok aile bunu yapmıyormu gelinlerine karşı..:1closedeyes:
Kolay gelsinyerimseniben

ben evlenmek üzereyim ama belki kırk kere ayrılmayı düşündüm.nedeni ise çok basit :aile.davarnışları ne kadar iyi olsa da çevreden duyduğumuz gördüğümüz şeylerden dolayı samimilermi değilllermi yada bu insanlarla sorun yaşarmıyım diye düşünmede edemiyo insan.benim kayınvalidem ve kayınpederimle bi sorunum yok şimdilik.ama benimle yarışan bi görümcem var bakalım onunla nasıl başedicemfisfisfis

Canim alisana kadar zorlanirsin sonra herkesin huyunu suyunu cozersin ve sende ona gore davranirsin.Bence fazla kafa yorma cunku kafa yormayla uzulmeyle isler cozulmuyo malesef :KK43:

evlenmeden önce herkes iyi kayınvalıdende kayınpederde..ama evlendıkden sonra tavırları değişirmi onuda yasayıp görmek lazım

akşam giremedim internete.. aslında ben buraya daha öncede bir konu açmıştım görümcem gelecek ve 20 gün kalacak diye.. görümcem geldi ve 2,5 aydır bizde. ve ben 5,5 aylk evliyim daha artık siz düşünün beni.şubat tatiline giderken birlikte gidicez. yani çok dertliyim birde bunun üstüne sürekli eşimin akarabalarıyla teleonda görüşmek tatilde 15 gün onlarla geçirmek istemiyorum.

evet kalamıs çok saygılılar anen babalarına karşı .. bundan çok memnunum ama bazen beni de sıkıyorlar bu konuda aa hiç böyle şeyler söylenir mi yapılır mı diye ama ben pek takmıyorum.bizde de büyüklere saygı vardır da onlarınki bazen aşırı. babasıyla kızı sohbet etmiyorlar mesela her konuda ama saolsun kayınbabam bana hiç laf söylemez söylettirmezde ama işte görümcelerim eş dost o ayıp olmaz bu ayıp olmaz sıkıyor bazen ama onlar geçer diye düşünüyorum onlar bana alışacak ben onlara

canım konuşmam bir şey değiştirmiyor çünkü biz başka bir ildiyiz eşim eylülden beri ailesini hiç görmedi gitmek zorundayız böylebir teklifi kabul etmez

Herkesin evi ayrııı yolu sapa. Sen kapını kapatıp eşinle evine girdiğinde mutlu ve huzurluysan geri boş. Kimse eşinin ailesini ve akrabalarını sevmek zorunda değil ama saygı göstermek zorunda. Karşılıklı iyi niyetin olduğu yerde her sorun çözümlenir.

X