Evliliğin ilk yılı? Hanımlar sizi dinliyorum.

Biz de kısa sürede evlendik. Her şeyi evlilikte görüyoruz. Maddi manevi tüm paylaşım evlilikte oluyor. Maddi güven oluşumu dahi nişanlılıkta aileler destek olduğundan hiç konuşmadığımız bir konuydu. Her şey zamanla oturuyor mu? Daha fazla sahipleniyor mu eşler birbirlerini :)?

Saf ben balayından döndük hemen yemek işine giriştim eşim dışardan söyleyelim dedi aaa olur mu ben yaparım dedim ogün bugündür sürekli yemek yapıyorum ilk aylar evliliğide ne abartıyolar sorumluluk ne alaka hiçte bişeyi yok derken (22 de evlenmişim derdime ne varsa) kendimi paraladım ilk çocuk ilk sene sonra sürekli oğlumla ilgilen derken giden koca 6 sene hadi oğlum tek kalmasın diye 2. Çocuk ve şuan salonda minik uyusunda uyuyum diye gözünün içine bakıyorum şaka bitarafa çocuk erken yapmak akıl işi değil

İkinci olarak da kv kendi kızıymışım gibi davranmazdım 8. Yıldan yazıyorum çok kazık yedim şuan görüşmüyorum, eşimi de bu kadar şahlandırmazdım ilk doğumumda ailecek burnumdan getirmişlerdi şuan olsa yüzlerine bam bam ne varsa söylerdim, gerçi benim kaynana nişanda yüzünü göstermişti nişanlıyken eline yüzüğü vermediğime pişmanım

Evliliğimin ilk yılına dönsem 2 sene geç evlenirdim çünkü en güzel 2 yılım kaynana yanında heba oldu gitti. Annesine kardeşlerine şimdi yaptığım gibi hadlerini bildirir yuvamdan uzak tutardım. En güzel yıl ilk 2 yıl ve maalesef kv yanında saç beyazlatarak aptal komşularına kadar hizmet ederek geçti gitti

Kesinlikle. Basta cok temkinli ve güvensiz oluyorsun fakat zamanla öyle olmuyor. Esime karsi cok şükür icim şimdi cok rahat.

Herşeyi alttan alıp suçsuz olduğum halde her olayda özür dilemezdim. Annem babam yerine asla koymazdim. Mesafeyi korur asla samimiyet kurup kendimi ezdirmezdim. Birşey söylediklerinde cevabını verir.kendi istediklerimide önemser, istemediğim hiçbir şey i yapmazdım.kaybetmemek için cabalamaz gitmek isteyenlere kapıyı gosterirdim

Evliliğimin bırak ilk yılını ilk 6 ayında kkya hergün evliliğimle ilgili konu açmazdım. Eşinizden çok burda bizimle vakit geçiriyorsunuz...

Akıl almak iyidir. Ama insanın birazda kendi fikri olmalı. Taşıma suyla değirmen dönmez

Üslubunuzu cok begendım, ilk önce bunu belirteyim de ilk yılımızı söyle bir kafamda canlandırdım da... Saçma sapan tartışmalar, fazlaca beraber sosyalleşmeler, kıskançlık, henüz tam bağlamanın gerçekleşmemesi kopukluklar. Gençlik işte. Yapmam dediğim bilemiyorum ki aslında hersey birer tecrübe olmus yapmışimki sımdı tecrübe kazanmışım. Bu arada 11 yılldir beraberiz 8 yıldır evliyiz ve 2 çocuğumuz var kucuk. İlk 2 yıl bence birbirini tanıma alışma dönemi, aynı evde yaşamadan gercekren tanıma olmuyor çünkü.

Ya, neden öyle dediniz benimde tek nikah oldu düğn olmadı üzülmüştüm
Düğün için ayrıyetten asla masraf yapmadım parası da çıktı düğün nasıl masraf yapıyo hiç de anlamıyorum ama eşya ve tadilat için yaptık masraf düğün kendini ödedi hep merak ediyorum düğün nasıl masrafa sokuyor evlenmek sokuyo orası kesin de gelinlik damatlık nikah da da alınıyor gelin başı da var aynı yani gelenlerle düğünün parası çıktı korona varken olsaydı asla yapmazdım gelen olmazdı ama ben hiç pişman değilim düğün olduğuna bana para bile kaldı balayına bile onu kullandık

Evliliğimin ilk yılları ve şuan arasında aslında eşimle aramdaki tutumumda farklılık yok keşkem yok bu konularda ama eğer ilk yıllarıma dönecek olsaydım daha çok yatardım tv zaplardım oooohhhh aman yat uyu müzik dinle kitap oku hobi edin vs çok yapardım. Şuan 2 küçük bebek var ve bazı şeyler mümkün değil.. Hııı onlardan pişman değilim mutluyum tabi ama zamanında çok dinlesem olurmuş diyorum

Karşı taraf mesafeden anlamıyorsa birde bu var.

Sizi konularınız sayesinde az buz tanıdım. Birbirinize karşı açık olun, kırmızı çizgilerinizi çiğnetmeyin. Kendi yapınca sakınca görmeyip siz yaptığınızda deliye döndüğü şeyler ile sınayın onu. Size yaptırmasa da kıskançlığı yüzünden kendi özgürlüğünden feragat edecek hiç yoktan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…