Evliliğin ilk ayları kavga normal mi?

rrevolutiionaryy

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mart 2014
30
-1
34
Merhaba 1.5 aydır evliyiz ilk başlarda ailesi yüzünden tartışmalarımız oldu annesinin faydası olmadığı gibi dügün zamanı 30 bin kadar borca soktu bizi, kız kardeşi herşeyime karıştı balayına giderken iki çocuklu kadın agladı bunlar yüzünden kavga ediyorduk, sonra oyun mevzumuz var adam evde oldugu her an oyunda kendisi askeri personel köydeyiz öglen geliyor oyun akşam oyun en son dün patladım akşam geldi özür diledi az oturcam falan 40 kere demiştir bunu, ben işimden ayrıldım köyde yaşayacaz diye evlilik tazminatım evin eksigine gitti dedim ya kayınvalidemin yapması gerekenide yaptım 1 kuruşum kalmadı sabah dedimki kredi kartı gelmiş sana açtırda eksikleri alayım dolap alınacak sadece ayın 15 alırsın dedi kredi kartını kullanmayalım diye bağırdı bende sinirlendim ilk defa birine muhtaç hissettim zaten çekinerek diyorum insan eşinden çekinirmi ondada olumsuz cevap alınca çıldırdım bagırdım çagırdım odaya geldim 2 saattir aglıyorum çok severek evlendim ama yaptıkları canımı sıkıyor beb işimi bırakmışım seninle köyde yaşiyorum sen bana layık görmüyorsun sizce evliligib ilk zamanımı böyke ne yapmalıyım?

Düğün zamanı ne borcuna girdiniz kendi düğün giderleriniz dışında? Yardım etmek isterlerse ederler tamam ama kendi düğün giderleriniz için "borca soktular bizi" demiyorsunuzdur inşallah.

Neyse, enini sonunu düşünmeden evlenmişsiniz diye anlıyorum. Tek maaşla geçinemeyeceğinizi hesaplayamadınız mı mesela, köye yerleşmekten başka hiç seçeneğiniz yok muydu? Evlilikte kavgalar olur ama sizinki çözümü olan şeyler değilse hep devam edecektir yıpratır ikinizi de

Bu dediklerim çok değerli unutmuyorsun nasıl alışirsan öyle gider her ev işine atlamiyorsun ona yaptırıyorsun.kendini naza çekiyorsun.para tabiki verecek sana asla çekinme ve kös kös evde durma sürekli gezmeye götür beni de avmye gidip gez istediklerini aldr sonra çok pişman olursun bak evliliğin altın kurallarını yazdım sana bunları kulağına küpe yap.

Karakol köyde ve merkeze uzak lojmanda kalmamız gerekiyordu, hayır kayınvalidemin kuyumcu tanıdıgından çektigi 30 bini ödedik kendi giderlerimizi zaten kendimiz aldık

Arsızlıkmı yapmam gerekiyor küsüp oturmamam

bence hic normal seyler degil. hani deseniz iki kisi yasamaya alisamadik kavga ediyoruz, eski aliskanliklari birakmak zor kavga ediyoruz vs derdim bunlar gecer doye. ama böyle sacma ailesi olan adamla her adim yeni kavga yeni kaos olur. hamilelik, cocuk, beraber ev satin alma, tatillere cikma vs.

Karakol köyde ve merkeze uzak lojmanda kalmamız gerekiyordu, hayır kayınvalidemin kuyumcu tanıdıgından çektigi 30 bini ödedik kendi giderlerimizi zaten kendimiz aldık
o cektigi altinlari insallah size takmıştır. eger öyleyse cok zararda değilsiniz. ama öyle degilse kaynana giderayak ogluna son bir kazık atmış evlenmeden

Merhaba,
Evliliğin ilk zamanları eşlerin tartışması normal geliyor bana (hakaret, şiddet, yok sayma vb yoksa tabi)
Çünkü 2 kişi aynı evin içine giriyor ve alışmaya çalışıyorsun.
Zamanla akıllıca bu düzeni oturtmalı.
Duygusal davranma derim.

yeni evliyken en baştan herkese karşı bir duruşunuz olsun.
Kimseye kendini ezdirme. Özellikle eşine.

Normal değil tabiki

İsteyerek, bilerek evlenmişsiniz, değişeceğini hiç sanmıyorum.

İyi de evliliğin ilk zamanları kavga oluyorsa “ben bu saatte uyumam, beraber uyumak sıktı, yemeği şimdi yemem, niye beraber yemiyoruz, ya da çarşafı böyle düzeltme, ne bileyim böyle saçma sebeplerden çıkar yani alışkanlıkların birbirine uymaması vs.
Sizin olay çok başla. Nasıl işinizi bırakıp köye yerleştiniz cidden şoklar içindeyim!

evlenen herkes dügünü kendimi yapiyor? Anne baba neden var?

Evliliğin başında bir alışma süreci vardır kabul ama ilk zamanlar en tatlı, en canım cicim zamanlar bu kadar kavga, sorun normal değil. Daha yeni evli insanlar birlikte gezmek tozmak, vakit geçirmek isterler oyun oynamak nedir yani. Evlilik için iş bırakmayı, toptan temelden hayat değiştirmeyi de normal bulmuyorum ama yapmışsınız bir kere, anladığım kadarıyla imkanları kısıtlı bir yerdesiniz ama olabildiğince sosyal kalmaya çalışın. Askeri personel madem orada diğer asker yakınları da vardır, görüşmeye çalışın, havanız değişsin biraz. Eşinizi de sakince karşınıza alın konuşun, küsmekle susmakla sorunlar çözülmez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…