Evliliğimin akıbeti hakkında araftayım.

Mvikdn

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2021
4.645
6.840
38
Çok ama çok bunalmış durumdayım.Esimi çok severek evlendim ,ailem hiç uygun bulmadı ama onları da ikna ederek evlendim.Bugün bitireceğim dediğimde şoka girecekler çünkü dışarıdan bakan herkes çok mutluyum sanıyor.

Eşim genel olarak dürüst ve saygılı bir insandır,zengin değildir ama ikimizde memuruz.Özel günlerimi asla atlamaz ,atlamaz ama çok içinden geldiginden değil ben trip atarım diye bence,severek ve her şeyi yapmasada istedigim konularda yardım eder.Borcumuz hiç bitmedi,borç derken kimseye borcumuz hiç olmadı ama ödeme anlamında hiç bitmedi.Hicbir zamanda yorganimizdan büyük oynamadık o da ayrı mevzu .Yani kendi yağımızda kavrulduk durduk.

Ten uyumumuz asla olamadı hiçbir zaman dikiş tutmadı.Bundan sonrada olacağına inanmıyorum.Bugune kadar bir şeyleri taşıdım ama artık tasiyamiyorum.Artik kavgalarimiz tartismalarimiz çok arttı ve beni uzmekten korkmuyor artık.Ailesinden gerçekten haz etmiyorum.Zamaninda evliliğimi çok baltaladilar,sırf gönül olsun diye yalandan bir ilişki de devam ettirmek istemiyorum kimse ile.
Eşimi seviyorum ama bu haya böyle geçmeli mi bilmiyorum.En azından ayrılırsam yalnız olurum.Kimseden bir beklentim hayal kırıklıkları olmaz.Çok detayda veremedim ama bazen insan anlatacak gücü bile bulamaz ya...Çocugum var ve onun için en doğru kararı vermek istiyorum.Bugun ilk defa avukat arayışına girdim ,ne yapacağım nerden baslayacagim bilmiyorum.Ailem asla bu kararımı desteklemeyecek çünkü onlara göre boşanmak çok kötü bir şey ,hele benim eşim gibi birinden boşanacaksam suç kesin bende olacak.Bosanmaktan çok onlara laf anlatmak beni yoracak.
Bilmiyorum her şeye rağmen içimde tükenen bir çok şey hissediyorum.Aile terapisti için çok dile getirdim ,kesinlikle yanaşmıyor.Keske isim ve çocuk sorumluluklarim olmasa alsam başımı gitsem hic kimsenin olmadığı yerlere.Bosanmak zorunda bile kalmasam.Bosansam çok üzülecegim ve daha iyi olacak mı bilmiyorum.Bildigim tek şey var çok mutsuzum.Kendimi kapana kısılmış gibi hissediyorum.Araftayim sanırım bir eşik noktası.Eskiden gelgitlerim olunca ailem için hep iç sesimi kisardim sanırım yaş ilerledikce ailemde isterse üzülsün kafasindayim.Cok kötüyüm bugün.Meslegimiz gereği yeni bir sehirdeyiz kimsem yok güvenip bir kahve icebilecegim.Telefonda da kimseye dert anlatabilecek güçte değilim.Tek bildiğim şu ki ben çok aşık bir kadındım ,sessiz sessiz tüketti eşim her şeyi.O kadar uzun zaman oldu ki gerçek bir sohbet bile etmedik onunla.

Eşinizle hislerimizi paylaştınız mı? Bunları çözmek için çabaladınız mı? Boşanmak gerekiyorsa elbette boşanın ama iletişim sorunları, cinsel sorunlar çözülmek için bir uzmanla birlikte çabalandıysa ondan sonra boşanma kararı verilmeli.

12 yıldır çabaladım hep sözler,reddetmeler .Aslında o kadar ustaca manipüle edilmisim ki ben bile inanmışım

Son raddeye geldiğimi hissediyorum bu yüzden çift terapisi için diretiyorum o da gitmemek için diretiyor.Biliyor çünkü oraya gitse kendi ile ilgili olan şeylerle yüzleşecek

Hemen avkt yerine bir sure ayri yasayin ciddi iseniz esinizle duygularınızi paylasin esiniz bir sure baska yerde kalsin duzen bozmayin derim . cocuk içinde yasi olmazsa giderdim vs dediniz babanin bakabilecegi yasta ise 3 4 ay ayri kalin ondan basarabilirseniz .ev isleri cocuk bakiminda size destekmi eşiniz bunalmis olabilirmisiniz sorumluluk fazla var ise esinizde ihmal ediyorsa sizi

Son raddeye geldiğimi hissediyorum bu yüzden çift terapisi için diretiyorum o da gitmemek için diretiyor.Biliyor çünkü oraya gitse kendi ile ilgili olan şeylerle yüzleşecek

Sizi uzmek istemiyorum cunku uzuntunuz konuyu okurken bille hissediliyor ama bu evlilik esinizin pek umrunda degil sanki. Sizi ve evliliginizi onemsese bir seyleri duzeltmek icin adim atardi. Size tek bir secenek birakmis. Hakkinizda hayirlisi olsun.

Sizi yıpratan ten uyumu mu yoksa yalniz hissetmeniz mi? Arkadas konusunda bile cok tek kalmis bunalmissiniz esinizle sohbetinizde olmayinca bunalmakta çok haklisiniz. Tek basina bir evlilik götürüyosunuz insanin eşi ayni zamanda en iyi arkadasi olmali oturup derdini anlatabilmeli bazen sacmalayabilmeli tüm bunlar olmayan iliskilerde kisilerin kankalari arkadas ortami mutlaka olmali yoksa bunalim kacinilmaz. Biraz nefes almaya ortam degistirmeye ihtiyaciniz var bence, biraz kendinizle ilgilenmeyi deneyin.
Ten uyumu konusunda cinsellik mi istemiyorsunuz yoksa adamdan tiskiniyormusunuz bu durumda cok önemli hele dokunmasindan hoslanmiyorsaniz kabus

Bunu kabul edeceğini sanmıyorum.Bulundugumuz konum ,çalışma sekili vs de buna çok uygun değil.

Bende sizin gibi düşünüyorum bir akrabama bosansin dememe bozuldular.Adam kadını aldatmis başka seyleri de var.Neymis çocuklar varmış suymus buymuş.
Aşk evliliği de değil.Tamamen görücü ailesi sen istedin de demeyecek.İsi gücü de var iyi ama kadınlar erkeklere katlanmak zorundaymis gibi.

Sizi uzmek istemiyorum cunku uzuntunuz konuyu okurken bille hissediliyor ama bu evlilik esinizin pek umrunda degil sanki. Sizi ve evliliginizi onemsese bir seyleri duzeltmek icin adim atardi. Size tek bir secenek birakmis. Hakkinizda hayirlisi ols
Ona bunu söyleseniz asla kabul etmez .Ama ben de artık sizin gibi hissediyorum.Aileme karşı olan hislerimin farkında ,çocuk faktörüne de güveniyor ,ne de olsa gidemem diyor galiba.Gitsem de sanki çok umrunda değil bence

Biz hep gutbetteydik ve ilk günden beri ten uyumu yok.İlk günden beri sohbet yok.Gerisi iyi bir insan ama iyi bir eş değil.Oysa ben hayat dolu çok güzel bir kadındım ,peşimde o kadar çok insan vardı ki hepsini reddettim Eşimin durustlüğüne humanistligine inandım.Arti olarak sevgili iken inanılmaz romantik bir insandi evlendik aynı evde iki yabancıya döndük.

Belki de aile ve cocuk faktorunden dolayi gitmeyeceginizden emin oldugu icin boyledir. Ciddiyetinizi gorse belki bir seyler icin cabalar.

ten uyumu kısmını açar mısınız beraber mi olamak istemiyorsunuz yoksa beraber olunca zevk mi almıyorsunuz.. bahsettiğiniz konular boşanmak için aslında yeterli

Adam tosbağa pozisyonunu almış, sen de dürtüp dürtüp duruyon tabi iyi demez. Bırak kendi haline, sessizce uzaklaş, yatsın uyuzlansın bakalım nereye kadar yatacak.

O benden uzak duruyor cinsel olarak ,yaklaştığında da tutku hissedeniyorum ,görev icabı yapıyor bence.Zaten olan şeyde de ten uyumu yok

ten uyumu kısmını açar mısınız beraber mi olamak istemiyorsunuz yoksa beraber olunca zevk mi almıyorsunuz.. bahsettiğiniz konular boşanmak için aslında yeterli
Ben gayet istekli biriyim o isteksiz ve hep suçu bana atıyor ,hep bir bahanesi var.Oldugu zaman bunu görev gibi yaptığını hissediyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…