Evliliği araç olarak görmek

Elif dag

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
141
-104
25 yaşında genç biriyim. Her genç gibi benimde hayallerim ve yaşamak istediğim hayat var. Lakin mesleğim yok şuan ve olsa bile iki sorun daha var. Birincisi bir kız olarak tek gezemem çünkü tehlikeli. İkincisi ben gezecek insan bulamıyorum. Yapı olarak sosyal biri değilim. Gezecek param olsa bile gezecek insan bulamıyorum. Bu u tecrübe ettiğim için söylüyorum. Geriye tek bir çözüm kaldı. Birlikte hayallerimi gerceklestirebilecegim gezebilecegim biriyle evlenmek. Şimdi bunun için evlenilmez diceksiniz. E eninde sonunda evlenicem en azından birliğe ülkemi ve dünyayı gezebilecegim biriyle evleneyim. Geriye tek çözüm olarak bu kaldı. Hem eşim hem erkek güvende olurum korkmadan gezerim. Gezmek benim ruhumu rahatlatıyor diğer türlü hayat çekilmiyor tekdüze hayat . Bunu bu kadar çok istiyorum mesela akşam yürüyüş yapmak istiyorum en basitinden örnek vereyim birliğe cikabilecegim kimse yok. Siz anlayın artık

Herkes tercih ettiği hayatı yaşar. Evli olup da eşim gezdirmiyor diye yakinanlar secmeseydiniz eşinizi secmeseydiniz bu hayatı

İsteseniz sosyal olursunuz demekki işinize gelmiyor istekli değilsiniz. Birikim denen bir şey var yap birimini git tatiline. Öyle kocaların...........

Yahu tehlikede dolayı değil bu asosyalligim çevrem yok olsa akşam da çıkarım gerçi ailem izin vermez yine de

Konudan bagımsız herhangi bir amaç için evlenmeyin. Sizinle benzer standartlara sahip biriyle evlenin, tek basına yapamadığın seylerın muhtaclıgını baskasına yansıtırsan ne olur?

o muhtaçlığı karşı taraf hissettiğinde iyi niyetli olamayabileceğini gözönunde bulundurun. Bunun örneklerini görüyoruz.

Hayat bu kadar basit değil, kendinize dısarda etkınlık yapacak gezecek kadar güvenemıyorsanız karsıdan sizde olmayan özellikleri istiyorsunuz. Peki karsı taraf sizi niye istesin? Önemli olan önce tam ve kendıyle butun olabilmek diye dusunuyorum.

Ha bu demek değil ki bulamazsın, mutsuz olursun. Umarım karsına iyi biri çıkar.
Ama evlilik kumar oynamak değildir, bazı seylerde denge şart.

Siz koca değil sponsor arıyorsunuz para yok, özgüven yok, asosyal, ‘kız başına’ evden çıkmıyor ama dünyayı gezmek isteyen müthiş bir adam gelip elinden tutup boyuna gezdirsin yedirsin içirsin sırtını sıvazlayıp güven versin yani inşallah çok güzel işveli cilveli bir kadınsınızdır da bu harika koca sizi evde otururken bulup çekiverir bu hayattan

Bir youtuber gezgin var. Ülke standartlarına göre üst seviyede iyi bir işi ve maaşı varmış. Daha sonra başından bir olay geçmiş bunun üstüne dünyayı gezmeye karar vermiş hem geziyor hem YouTube kanalı açmış tabii kolay değil yinede gezerken paraya illaki ihtiyacı oluyormuş. 10 yıldır geziyor bekardı şu an evli . O kadar imreniyorum ki eşi çok şanslı keşke eşinin yerinde olabilseydim. Düşünün sürekli geziyorlar muhtemelen gitmedikleri ülke kalmadı tabii önceleri sponsor yoktu şu an var sponsor sayesinde daha fazla ülke geziyor

Tatlım hata sende ! Evlenmeden önce eşini iyi tanimamissin. E tanisaydin belirli testlere tabii tutup bakalım evlenince beni gezdirecek mi gezmeyi seviyor mu diye emin olurdun

Ama önce yola kendısı çıkmış, siz bir yerden başlamadan gökten inmesini beklemeyin

Kendin imkanlarını yaratıp o çevrede daha rahat biriyle tanısabılırsın? Ama çok da özenmeyin ülke ülke gezmek için bir paranızın olması gerekiyor, sıfırdan baslayamazsınız. Neden çalışmıyorsun merak ettim

Çalısiyorum şu an . Yahu ben erkek olsam sorun yok şehir şehir ülkemi gezerdim. şu an x şehrinde yaşıyorum. Diyelim ki karadenizi gezmek görmek istiyorum ve farzedelim ki param var . Kız başıma nasıl gezicem mesela Karadeniz'e vardığımda akşam karanlık olsun kimseyi tanımıyorum başıma her şey gelebilir konaklayacak yer arıyorum insanlara guvenemem. Hayır anlamıyorum bu ülkede nasıl bir kızın tek başına gezmesini soyleyebiliyorsunuz ? Bu ülkede güvenli değil ki burası Avrupa değil ki !!!!

Tatlım hata sende ! Evlenmeden önce eşini iyi tanimamissin. E tanisaydin belirli testlere tabii tutup bakalım evlenince beni gezdirecek mi gezmeyi seviyor mu diye emin olurdun

Sizin garip mantığınıza saçma insta akımıyla cevap vermek istemiştim. Açıklamak zorunda kalınca hiçbir anlamı kalmadı, tşk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…