Evli erkeklerin bekar kadınlara asılması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ima değil . Açıkça yazdım onu.

Ama sizi kırmak için değil.

Belki de siz farkında değilsinizdir.

Belki sınırları yeterince net çizemiyorsunuzdur. Bunlar sizi suçlu yapmaz. Sadece ihtimallerin hepsini degerlendirebilin diye yazıyorum.

Ha şu da bir gerçek. Bahsettiğiniz erkekler yok mu ... var. Çok var. Benim karşılaşmamış olmam onların olmadığı anlamina gelmez.

Sizin bir baş selamını dahi yanlış anlayabilen erkekler vardır. Ama buna her zaman her yerde rastlamak hayatin olağan akışına aykırı düşüyor..

Olaya bir de bu açıdan bakın.

Evli erkekler mesafeyi koyamiyorsa siz koyun. Iş haricinde konuşmayın.

Başka çare gelmiyor aklıma.
O erkekleri bu hale getiren tam olarak sizin gibi kadınlar

Girdiğim bir çok ortamda ve işyerinde karşılaştığım bir durum bu. Erkekler bu özgüveni nerden buluyor ? Bekar erkekler bile beğenisini utana sıkıla ifade ederken, evli erkeklere ne oluyor ? Gerçekten çok doldum. Birkaç gün önce işi bıraktım bu yüzden. Birbiriyle akraba ve yakın arkadaş adamlar hepsi aynı şeyi söylüyorlar. ‘ Evliyim, karımı boşayamam sana bunu vadedemem, ama senden çok hoşlanıyorum.’ Bu nasıl bir terbiyesizliktir ? Hepsinin de birbirinden haberi var. Oltamızı atalım hangimizinkini tutacak diye mi konuşmuşlar aralarında acaba? Ben anlayışla karşılamaya çalışıyorum kınamayayım diyorum ancak karşısındakine değer veren insan gerçekten bir şey hissediyor dahi olsa onu tanıdığının 3. gününde yine de açılamaz açılmamalı bence. Bir şey vadedemediğiniz bir kadın neden sizinle olsun erkekler? Ben bu teklifi yine reddettim ve en sonuncusu yüzünden işimden ayrıldım. Ben birşey hissetmediğimi belirttiğimde bile ‘ Büyük konuşuyorsun bak yine’ dedi. Yani davranışları çok hadsizce ama ben ‘Kesinlikle senden hoşlanmıyorum hoşlantı değil seninki de dürtüdür.’ dediğimde büyük konuşmuş oluyormuşum. Dayanamadım söyledim ‘Ağzının kokusu 50 cm mesafeden rahatsız ediyor beni, sana çocuk doğuran kadına minnet et bence.’ dedim. Bi taraftan çok öfkeliyim ama bi taraftan da kınadım acaba başıma böyle bir şey gelecek mi diye korkuyorum. Erkekler evli oldukları için çekici olduklarını mı düşünüyorlar? Ya da ne düşünüyorlar ki bekar bir kadınla olabileceklerinin hayalini kuruyorlar? Bence evli erkek çekiciliği diye bir şey yok ama evli erkek yavşaklığı kesinlikle var. Bunları göre göre artık arkadaşlık bile kurmak istemiyorum erkeklerle gerçekten psikolojimi bozacak kadar çok maruz kaldım bu gibi davranışlara. Ayarında nasıl davranacağımı nasıl bu adamlardan kurtulacağımı bilemiyorum. Hiçbir vasıfları olmamasına rağmen nasıl böyle bir özgüvene sahip olduklarını neye güvenerek teklifte bulunduklarını anlamıyorum. Benimde konuşmam davranışlarım falan da dümdüzdür. Hani cilveli bir yapım olsa da desem ki ufacık beyinleriyle bundan cesaret alıyorlar ama o bile yok. Bakışları bile tecavüz eder gibi, hitap şekilleri de ben yaşça kendilerinden küçük olmama rağmen ‘abla’. Bir de dokunarak iletişim kurup bunu normal sananlar, taciz olarak görmeyenler var ki( İfade ettiğimde art niyet yok huyum diyorlar ama erkeklerle bu şekilde iletişim kurmuyorlar) kendimi eve kapatasım geliyor yıldım tükendim artık yaşama sevincim kalmadı yıllardır ve kazandığım para da ancak günümü kurtarıyor bu kadar eziyete.

İşin diğer tarafı, bu evli erkeklerin eşlerinin de buradaki konusu, "bekar kadınların nedir bu evli erkek merakı" oluyor.

Şu erkeklerin "bütün kadınları elde ederim" özgüveni nasıl bir ruh hali merak ediyorum.

O erkekleri bu hale getiren tam olarak sizin gibi kadınlar
Herkes kendi ahlakından ya da ahlaksızlığından sorumludur hanımefendi. "Sizin gibi kadınlar" derken ne kastettiniz tam anlamadım ama hiçbir kadın bir erkeğin ahlaksızlığının sorumlusu olamaz, onu yetiştiren anası hariç. Ha bir de babası oluyor bu insanoğullarının. Yarı yarıya sorumluluğu onlara yükleyebilirsiniz belki.

Evet "evli erkek yavşaklığı" tabiri çok uymuş gerçekten, her ne kadar kadınların bazıları kendini rahatlatmak için hemen bir şekilde hatayı diğer kadınların hafif hareketlerine bağlamaya çalışsalarda her tarafı ayrı oynayan, herkese ışık yakan, asılan, sulanan o kadar çok evli erkek var ki, elbet bu kadar çabaya bir kadın düşüreceklerdir ağlarına yani. Ha diyelim ki kadınlar da ışık yakıyor, dönsün arkasını arkadaş, gitsin evindeki ışığa, her bi pisliğin altında illâ kadınlara bir pay çıkarmaya çalışmayın.

katılıyorum!

ben şöyle çare buldum evli erkeklerle arkadaş olmuyorum! en fazla iyi günler meraba o kadar ya da ortamda sohbette varsa o kadar. gerçekten güler yüzünüzü bile kendine sanan bi evli erkek kitlesi var. kendilerini ne b.k sanıyorlarsa.

tonla bekar yakışıklı zengin erkeği reddetmişim. evli barklı elin herifine mi yüz vereceğim? karıları g.tlerini çok kaldırıyor sanıyorlar brad pitt. bekarken suratıma utanıp konuşamayanlar evlenince açık açık arkadaş kisvesinde kahve içelim vs diye tekliflerde bulunmaya başladılar. ondan sonra dedim ki bu heriflere bi özgüven gelmiş kızım selam bile verme. öyle yavşak tavrını gördüğüm kim varsa selamımı kestim sosyal medyamdan sildim engelledim. sonra da hep temkinli oldum. en güzeli böyle inanın. arkadaş olmak isteyen karısıyla çağırır! kaç tane erkek arkadaşım evli karısıyla üçümüz çıktık görüştük muhabbet sohbet mis gibi. arkadaş ya arkadaş. sen artık evlisin gözümde cinsiyetin bile yok benim için.

İşin diğer tarafı, bu evli erkeklerin eşlerinin de buradaki konusu, "bekar kadınların nedir bu evli erkek merakı" oluyor.

Şu erkeklerin "bütün kadınları elde ederim" özgüveni nasıl bir ruh hali merak ediyorum.

çünkü karıları g.tlrrini kaldırıyor.

bikaç arkadaşım bekarlıklarından tanırım bir gün görüşelim vs bile dememişlerdir bana. evlenmiş etmişler şimdi kalkıp muhabbet edip görüşelim kahve içelim vs muhabbeti yapmaya çalıştılar. fark ne? evdeki kadından özgüven alıyorlar demek ki bana bakan varmış karım beni kıskanıyo demek ki bana başkası da bakar sanıyorlar.

Zayıf gördüklerine de sarıyor olabilirler. Bi arkadaş yazmış ya reddetse de sorun çıkarmaz bu bana diye düşünüyor olabilirler diye. Kesinlikle etkisi olduğunu düşünüyorum. Siz neden iş bıraktınız mesela? Çıngar çıkaracaksınız rezil edeceksiniz tehdit edeceksiniz bunlar karşısında susmayacaksınız...

Bahsettiğiniz tüm erkekler iğrençmiş onda hemfikiriz. Sizde de suç bulmuyorum.. ama Bu kadar aleni evliyim ama gel fln demeleri çok tuhaf değil mi?
Ben de çalışıyorum evli bekar fark etmez h bir erkek sizin dediğiniz kadar pervasız davranamaz bana.
Mesafe konusunda sıkıntınız var bana göre.
Mesela hiç böyle bir şeye maruz kalmadım ama eskaza oldu diyelim ağız kokusu, çocuğunu doğuran ana, dürtü gibi laubali şeyler söylemem ben. Ağız dalaşı bu. Muhabbeti keser atarım. Sadece haddinizi bilin. Bundan sonra bana merhabadan öteye gelmeyin der basar giderim. Oturup muhabbet etmem, tartışmam yani.
Konu sahibi bu konuda dertli olmasa, ve gerçekten rahatsız olmasa neden gelsin konu açsın ki?
Gerçekten kadının en büyük düşmanı kadın.
Belli sektörler gerçekten böyle.
Resmen kendinizi övmek için yazmışsınız.

Fikir veremeyeceğinizi hiç yazmayarak da gösterebilirdiniz. Bunun yerine 23 yıldır iş ve eğitim ortamında bulunduğunuzu belirterek bunu deneyim edinmediğini söylemeniz ‘Hatayı kendinde ara’ iması mı ?
Sanırım biraz öyle
Hatay'ı kendinde ara değil de insanlara karsı mesafem nasıl
Neden sana bu sekilde yaklaşma cesaretini buluyorlar.
Onu bir sorgula.
O erkeklere diyecek söz yok ahlaksızlar zaten de

Ya fazla naif yumusak yüzlüsünüz yada sektörünüz medya :)
Evet evli erkek yavsaklıgı diye birsey var ama oranı bu dediginiz kadar cok değil veya hepsinin sizi bulması normal değil

ben de öyle düşündüm açıkçası,aynı iş yerinde çalışan birden fazla akraba ve arkadaş adam,hepsi de aynı kadına"seninle sadece cinsel ilişki istiyorum" anlamında şeyler söylüyor ise,adamlar davet edildiklerini düşünmüş olabilir mi? Bunu söylemek için bile bir kuyruk sallama olayının gerçekleşmiş olması lazım.
:kusmuk:

Bunaldım ne yapayım. Yeterince savaştığımı düşünüyorum zaten gücüm kalmadı o pozitif kız gitti; agresif, tahammülsüz, patlamaya hazır bir bomba geldi yerine. Ekonomim el verirse bir daha girmeyeceğim bir ortam. Başka sektörden iş arıyorum şuanda da zaten sağolun hepiniz.

Ayrılmak yerine cok ısrarcı bi tavır varsa yönetime şikayet edebilirdin..

Ben de saha geçen gün hiç tanımadıgım birinden teklif aldım konusalım tanısalım diye ayaküstü..meğer evliymiş ve adamı ilk gördüm o da beni ilk gördü yani düşün...ama işten ayrılmak cok saçma bu devirde

Konu sahibi bu konuda dertli olmasa, ve gerçekten rahatsız olmasa neden gelsin konu açsın ki?
Gerçekten kadının en büyük düşmanı kadın.
Belli sektörler gerçekten böyle.
Resmen kendinizi övmek için yazmışsınız.

Kendimi övmüyorum. Kendini bilmeyen insan çok. Özellikle iş hayatında. Mesafe koruyamazsanız ciddi sorunlar yaşanıyor. Bu nedenle terbiyesizin biri asılmaya başlayınca oturup yok istemem hayır demem. Bundan sonra benle muhattap olmayın derim selamını dahi almam. Milletin içinde bir iki kere selamı ortada kalınca uzak duruyorlar en inatçıları bile.
Burda ah vah her erkek iğrenç hepsi sapık demenin konu sahibine be gibi bir yararı var. Deşarj olalım erkeklere küfredelim konusu olmasındansa mesafeye de dikkat etmesini önerebilirim.
Kadının kurdu denecek son kadınım o cümleyi de hiç sevmem zaten. Ben erkekler pamuk demiyorum hiç bir yorumumda evet terbiyesizler hadsizleri çol, çözüm böyle biri gelince dert anlatmak ağız kokusunu konuşmak yerine diyaloğu kapatmak bana göre. Oturup tartışınca red edildiğini anlayamıyor bazı kapasitesizler zira

sizinle beraber onlarca kişi kızgın surat bırakmış bğenmemiş youmumu ama fikrimin arkadındayım.Seninle ciddi bişey düşünmüyorum ama çok hoşlanıyorum diyebilmeleri için aynı işyerindeki bütün adamların,kadın tarafından bir yüz görmüş olmaları lazım.

Ben de bekar erkek yavşaklığı ve 40ından sonra seni teneşir paklasın diyebilrceğim yavşaklıklar gördüm.
Evli, bekar meselesi değil karakter meselesi konu.
Kuyruk sallama cümlesini kınadığım kadar evli erkek genellemesi yapanları da kınıyorum ben :)

Birincisi evlisi bekari yok bu isin. Bu genellemeyi dogru bulmuyorum. Karakter meselesi. Boyle tipler yuzde 50 sansim var, en fazla red edilirim diye dusunen tipler.
Ikincisi birbiriyle akraba bu tipler size sirayla gelip ayni seyi soylemis anladigim kadariyla. Kizmayin da neden hoslanmiyorum gibi laflar ettiniz ki, adamlara bir de aciklama yapiyorsunuz gibi? s.ktir git demeniz yeterli. Hem neden isten siz ayrildiniz? Adamlari sikayet etse idiniz kurumsal firmalarin bu tipleri barindiracagini dusunmuyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X