Evli erkeklerin bekar kadınlara asılması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Girdiğim bir çok ortamda ve işyerinde karşılaştığım bir durum bu. Erkekler bu özgüveni nerden buluyor ? Bekar erkekler bile beğenisini utana sıkıla ifade ederken, evli erkeklere ne oluyor ? Gerçekten çok doldum. Birkaç gün önce işi bıraktım bu yüzden. Birbiriyle akraba ve yakın arkadaş adamlar hepsi aynı şeyi söylüyorlar. ‘ Evliyim, karımı boşayamam sana bunu vadedemem, ama senden çok hoşlanıyorum.’ Bu nasıl bir terbiyesizliktir ? Hepsinin de birbirinden haberi var. Oltamızı atalım hangimizinkini tutacak diye mi konuşmuşlar aralarında acaba? Ben anlayışla karşılamaya çalışıyorum kınamayayım diyorum ancak karşısındakine değer veren insan gerçekten bir şey hissediyor dahi olsa onu tanıdığının 3. gününde yine de açılamaz açılmamalı bence. Bir şey vadedemediğiniz bir kadın neden sizinle olsun erkekler? Ben bu teklifi yine reddettim ve en sonuncusu yüzünden işimden ayrıldım. Ben birşey hissetmediğimi belirttiğimde bile ‘ Büyük konuşuyorsun bak yine’ dedi. Yani davranışları çok hadsizce ama ben ‘Kesinlikle senden hoşlanmıyorum hoşlantı değil seninki de dürtüdür.’ dediğimde büyük konuşmuş oluyormuşum. Dayanamadım söyledim ‘Ağzının kokusu 50 cm mesafeden rahatsız ediyor beni, sana çocuk doğuran kadına minnet et bence.’ dedim. Bi taraftan çok öfkeliyim ama bi taraftan da kınadım acaba başıma böyle bir şey gelecek mi diye korkuyorum. Erkekler evli oldukları için çekici olduklarını mı düşünüyorlar? Ya da ne düşünüyorlar ki bekar bir kadınla olabileceklerinin hayalini kuruyorlar? Bence evli erkek çekiciliği diye bir şey yok ama evli erkek yavşaklığı kesinlikle var. Bunları göre göre artık arkadaşlık bile kurmak istemiyorum erkeklerle gerçekten psikolojimi bozacak kadar çok maruz kaldım bu gibi davranışlara. Ayarında nasıl davranacağımı nasıl bu adamlardan kurtulacağımı bilemiyorum. Hiçbir vasıfları olmamasına rağmen nasıl böyle bir özgüvene sahip olduklarını neye güvenerek teklifte bulunduklarını anlamıyorum. Benimde konuşmam davranışlarım falan da dümdüzdür. Hani cilveli bir yapım olsa da desem ki ufacık beyinleriyle bundan cesaret alıyorlar ama o bile yok. Bakışları bile tecavüz eder gibi, hitap şekilleri de ben yaşça kendilerinden küçük olmama rağmen ‘abla’. Bir de dokunarak iletişim kurup bunu normal sananlar, taciz olarak görmeyenler var ki( İfade ettiğimde art niyet yok huyum diyorlar ama erkeklerle bu şekilde iletişim kurmuyorlar) kendimi eve kapatasım geliyor yıldım tükendim artık yaşama sevincim kalmadı yıllardır ve kazandığım para da ancak günümü kurtarıyor bu kadar eziyete.
Evli erkegi oltaya takmaya hevesli kadin da cok ortalikta.. bu sebeple erkekler onlara denk gelir miyiz diye arayis icinde. Sizin kimi kendini bilse kadinlar, erkekler acilabilir mi boyle kolay?

ben 8.5 yildir bosanmis bir kadinim. Ufak tefek evli erkekler den ben de boyle hadsizlik gordum ama red edince bir daha cesaret etmediler. Oyle bunalimq gireyim, adam bana vaad etsin laflari sozleri hic olmadi. Nerede yasiyorsunuz ki evli erkekler buna cesaret ediyor. Kucuk bir yer mi acaba yasadiginiz yer zira ben erkeklerin yuzde 80 inini olusturdugu bir yerde calisiyorum bekar,evli, dul boyle bir hadsiz teklif duymadim sukur. Yasadiginiz yere de bagli olabilir bu durum

Evli erkeklerin cidden çocuktan sonra farklı bir arayışa girdiklerine katılıyorum. Dört tane patronum vardı aynı çalıştığım yerde ve üçünün hem eşi hem de sevgilisi yanına hiç rahatsız olmadan geliyordu. Ben bu rahatlığı anlayamıyorum.
Asılma konusuna gelince sizin tebessüm gösterip günaydın demenizi bile erkekler benden hoşlanıyor algısı yaratıyorlar. Bir erkeğin geçmişinde aldatma varsa kadının iyi ya da kötü yaklaşması önemli değil onlar kötü davranandan bile etkilenip farklı fantazi kuruyorlar. Bu tarz insanlar hep karşınıza çıkacak önemli olan sizin karşılık vermemeniz ben de bu yüzden iş bıraktım ama kaybeden o olmadı ben işimden oldum öyle düşünün.

4 yıl kadar iş hayatım oldu özel sektörde. Sinema-Tv alanı diyeyim genel olarak. Birlikte oryantasyon amaçlı şirketçe gidilen otelde yeni evli olmasına ve benim de yeni evli olduğumun bilinmesine rağmen odaya gitme teklifi aldım durup dururken. Sonraları çokça duydum ki şirket içi kim kime dumdumaymış. Özel sektörün pek çok alanında duydum ki gün içinde flört gırlaymış, akşam millet evine dönünce herkes normal hayatına dönüyormuş. Benim midem hiç kaldırmıyor, sizi de çok iyi anlıyorum, benim yanıma bile yaklaşamazlar normal hayatta, iş yerinde bunlara bir cesaret geliyor etraftan duydukları şehir efsanelerinden herhalde.
Bir seferinde iş yerinde bir müdürü rezil etmişliğim var ortalığı ayağa kaldırıp. Buna mobbing diyoruz, yasal olarak bir yaptırımda bulunamıyoruz, genelde sonuçlanmıyor davalar ya da kadın olarak korkuyoruz ayyuka çıkar olay diye.
Bir de bu tip adamların nedense hep telefonlarını başka arkadaşları kullanır başka kadınlara mesaj atmak için. Ya da kadın askıntı(!) oluyordur adamın kabahati yoktur hiç. Karaktersiz erkek topluluğu, kendini dünya yakışıklısı sanan ama dişini fırçalamaktan aciz, bir kazanova özgüveni olan gollum sürüsü.

Fikir veremeyeceğinizi hiç yazmayarak da gösterebilirdiniz. Bunun yerine 23 yıldır iş ve eğitim ortamında bulunduğunuzu belirterek bunu deneyim edinmediğini söylemeniz ‘Hatayı kendinde ara’ iması mı ?
ben de öyle düşündüm açıkçası,aynı iş yerinde çalışan birden fazla akraba ve arkadaş adam,hepsi de aynı kadına"seninle sadece cinsel ilişki istiyorum" anlamında şeyler söylüyor ise,adamlar davet edildiklerini düşünmüş olabilir mi? Bunu söylemek için bile bir kuyruk sallama olayının gerçekleşmiş olması lazım.

ben de öyle düşündüm açıkçası,aynı iş yerinde çalışan birden fazla akraba ve arkadaş adam,hepsi de aynı kadına"seninle sadece cinsel ilişki istiyorum" anlamında şeyler söylüyor ise,adamlar davet edildiklerini düşünmüş olabilir mi? Bunu söylemek için bile bir kuyruk sallama olayının gerçekleşmiş olması lazım.
Çok ayıpladım bu yorumu şimdi. Hem cinsinize köpek demiş olmak bir yana, kadın yana yakıla pas vermedim diyor siz hala nerede... Kadının en büyük düşmanı yine kadın.

Evet durum malesef böyle. Ama bundan dolayi işi birakmaniza üzüldüm. Hayatin her aninda bu tip insanlar cikacak. Parkta oturup hava alirken de gelip asilacak insanlar çok

Böyle hanzolar var malesef.... ama bunlara yem atan kadınlarda var tabiki
sonunun olmayacağını bile bile kabul eden karaktersiz kadınlarda var
Heyecan yaşamak için gönlüm kaydı diyerek yaparlar, veya evliliğimde mutlu değilim deyip mutluluğu başkalarında ararlar. Görmezden gelin gerekirse daha sert ve ciddi tutum içinde olun

Bahsettiğiniz tüm erkekler iğrençmiş onda hemfikiriz. Sizde de suç bulmuyorum.. ama Bu kadar aleni evliyim ama gel fln demeleri çok tuhaf değil mi?
Ben de çalışıyorum evli bekar fark etmez h bir erkek sizin dediğiniz kadar pervasız davranamaz bana.
Mesafe konusunda sıkıntınız var bana göre.
Mesela hiç böyle bir şeye maruz kalmadım ama eskaza oldu diyelim ağız kokusu, çocuğunu doğuran ana, dürtü gibi laubali şeyler söylemem ben. Ağız dalaşı bu. Muhabbeti keser atarım. Sadece haddinizi bilin. Bundan sonra bana merhabadan öteye gelmeyin der basar giderim. Oturup muhabbet etmem, tartışmam yani.

Nasıl toparlayacağımı bilemedim konuyu, aklım ve duygularım gibi karma karışık oldu biraz. Beklentim ne bunu buraya yazarak onu bile bilmiyorum.

ben bunu evli/bekar erkek olarak ayırmayı çok yanlış buluyorum. gevşek olan bekar da olsa evli de olsa yaşlı da olsa genç de olsa gevşektir ve kime nasıl nerede yavşasam diye fırsat kollar.
benim de bir çok evli kadın arkadaşlarıma evli ve çocuklu olduğu biline biline bekar erkekler yavşadı mesela.
veya bekar kadınların da evli erkeklere yazmışlığı oluyor. evli kadınların da yapması vs.
onun için kişiler karaktersizse cinsiyet/yer/zaman/evlilik durumu/sosyal statü fark etmeden tüm şerefsizlikleri yapabilirler.

Bana kuyruk sallamışsındır iması yapanlar hiç suçunuz yokken birşeylerin kurbanı olmayın dilerim. Bu mantığın tecavüze uğrayanlar için ‘o da öyle açık giyinmeseymiş’ mantığından farkı hiç yok. Çok uç bir örnek ama mantık aynı evinin önünde hiç alakadar olmadığı kimse tarafından bıçaklanan kadınlar var bu ülkede. Bana kuyruk salladın diyen ya da imasını yapan kadınlar, eşleriniz mükemmel ahlaka sahip de kesin biz kadınlar ayartmışızdır değil mi ? Buna inanan kadınlar gün gelir yine bir kadınla sınanırsanız hatırlayın bu düşüncelerinizi.

Kuyruk sallamak nedir ya, sen yapma bari. Yazık yazık...

siz bu durumun yanlışlığını fark eden güruhtasınız çok iyi.
çünkü arkadaşlık adı altında konusmalarına devam edenler ve normal karşılayanlar da var bunu. ben arkadaş falan olunabileceğini düşünmüyorum da neyse

Hayatın olağan akışına bu kadar ters düşmesinin bende yarattığı hayal kırıklığı ve yılmışlık nedeniyle öfke ve üzüntü içindeyim zaten. İş yerinde bile mecbur kalmadıkça konuşmayan arkasından buzdolabı denilen bir tipim.

Seni anlıyorum, boşandıktan sonra benim de başıma geldi. Kim olduğunu bile bilmediğim biri beni araştırmış, boşanmış olduğumu öğrenince "niyetim ciddi" nidasıyla bana haber yollatmış. Boşanmış biriydi en azından ama sonradan hakkında duyduklarımdan sonra hangi hadle bunu yapabilir diye sorguladım kendimi. Ama yok yani, adamın ismini cismini bile bilmiyorum.

Ben de özellikle buzdolabı gibiyim ki aman kimseye en ufak bir cesaret vermeyeyim diye, ama yok kimisi böyle yani bence üstüne alınma.

Seni anlıyorum, boşandıktan sonra benim de başıma geldi. Kim olduğunu bile bilmediğim biri beni araştırmış, boşanmış olduğumu öğrenince "niyetim ciddi" nidasıyla bana haber yollatmış. Boşanmış biriydi en azından ama sonradan hakkında duyduklarımdan sonra hangi hadle bunu yapabilir diye sorguladım kendimi. Ama yok yani, adamın ismini cismini bile bilmiyorum.

Ben de özellikle buzdolabı gibiyim ki aman kimseye en ufak bir cesaret vermeyeyim diye, ama yok kimisi böyle yani bence üstüne alınma.
kimisi böyledir evet katılıyorum ama bir iş yerinde çalışan bütün erkekler(hepsi akraba veya arkadaş) böyle değildir herhalde.

Bana kuyruk sallamışsındır iması yapanlar hiç suçunuz yokken birşeylerin kurbanı olmayın dilerim. Bu mantığın tecavüze uğrayanlar için ‘o da öyle açık giyinmeseymiş’ mantığından farkı hiç yok. Çok uç bir örnek ama mantık aynı evinin önünde hiç alakadar olmadığı kimse tarafından bıçaklanan kadınlar var bu ülkede. Bana kuyruk salladın diyen ya da imasını yapan kadınlar, eşleriniz mükemmel ahlaka sahip de kesin biz kadınlar ayartmışızdır değil mi ? Buna inanan kadınlar gün gelir yine bir kadınla sınanırsanız hatırlayın bu düşüncelerinizi.

Bakın burda bahsedilen erkeklerin hepsi ahlaksız bunda hemfikiriz.
Ama sizin bu adamlarla uzun uzun bu muhabbetlere girmeniz de saçma değil mi? Size ne ağzının kokusundan, eşinin doğurduğu çocuktan? Hoşlanma değil dürtüdür o dedim diyorsunuz ya dürtü neyi kastediyor orda fark ederek mi söylediniz? Evet ahlaksız terbiyesiz bir adam size asılmış bu kısım olabilir ne yazık ki, ama sizin bu tuhaf laubali cevapları vermeniz işi uzatıyor. Yani kestirip atmıyorsunuz. Muhabbeti kesip bir daha selam dahi vermeseniz bir daha o adam gelip şansını tekrar dener mi? Sizin hayırı uzun uzun anlatıp adamla muhabbeti devam ettirmeniz bu kadar ısrara sebep okuyor.
Sizin için diyorum. Bu kadar mutsuz oluyor sektör değiştirmeyi dahi düşünüyorsanız kendi hatanızı da düzeltin

Çok ayıpladım bu yorumu şimdi. Hem cinsinize köpek demiş olmak bir yana, kadın yana yakıla pas vermedim diyor siz hala nerede... Kadının en büyük düşmanı yine kadın.
bu çok kullanılan bir deyimdir ve ben üretmedim.
pas vermemiş mağdem neden bütün herkes sıraya gitmiş.Hee başlık sahibi ben aşırı aşırı güzelim demeye çalışmış ta olabilir.. ok

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X