Evli çocuklu olup aldatılmak, ne yapacagım?

nouvellelune

Guru
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2010
389
91
Herkese iyi geceler, hepinizin gecesi guzel geciyordur insallah, benimki berbat. Eşimle 8 yıldır evliyiz, iki tane çocugumuz var. İkimizde gec evlendik, eşim benden bir yaş küçük. İkimizde çok güzel işlerde çalışıyorduk ve kariyer sahibiydik. Ben evlenince işten ayrıldım ve onun kariyeri için ücra bir ilçeye gittim. İlk zamanlarda ilgisizliğini biliyor olsamda bunu karakterine yordum. Yaşımız geç olduğu için hemen çocuk sahibi olmak istiyorduk ve olduk. Çocugumuz olduktan sonrada öncede internete asırı duskundu. Çocuğumuz iki yaşlarındayken tesaduf eseri ramazanda oruçlu olup ona güzel yemekler hazırlama derdinde telefonunu aldığımda farkettim fake bir hesabı vardı. Dunyam basıma yıkıldı oldugum yere cokup kaldım ama olayı analiz edebilmek için (fazlasıyla temkinliyimdir her konuda) ona hiçbirsey soylemedim. Ertesi gun annemi aradım bana gelip gecici bir hevestir seninde belki hatalrın vardır, yinede istiyorsan gel ama calısmak zorundasın gibi birseyler soyledi. Yeterince destek bulamadığım için ve bende de sorun varmıdır acaba diye de dusundugum için ayrılmadım gozlemledim. Uzun bir sure bir seyini gormedim yada ben rastlamadım. Tabi bu arada kariyerimden vazgecmiştim evde cocugumuza bakıyordum. Bir zaman sonra sehir degistirme kayınvalidemlerin yakınına tasınma ihtimalimiz dogdu tabi çok mutlu oldum. Artık bende calısabilecegim ve kendi ayaklarımın uzerinde durabilecegim diye. Sonra ozel sektorun kaybettiğim yıllar içinde ne hale geldiğini gordum ve çocugumada daha faydalı zaman ayırabileyim diye kpss ye hazırlanmaya basladım. Guzel bir puan aldım ve beklemeye basladım. O arada kazara hamile kaldım ve eşimle ilgili onumu gormediğim için aldırmayı çok istedim. O ise yalvardı yakardı beni caydırdı. Benimde içime sinmiyordu zaten vardır nasip edenin bir bildiği dedim ve vazgectim. Dunyalar tatlısı kızım dunyaya geldi. Sonra biz yine sehir değiştirdik. Bu seferde benim aileme yakın ama esimin universiteyi okudugu sehre geldik, atanmayı beklerken tekrar birseylerini yakaladım, yine aldatılıyordum hissediyordum ama gozumle gormediğim için eminde olamıyordum. En sonunda atandım. Calısmaya basladım, artık hem evde hem işte calısmaktan helak oluyordum. Cocuklarımla evlenbakıcıyla alısverişle herseyle ilgilenmek zoruna kalıyordum cunku ilgilenmiyordu, asırı derecede tembeldir eşim. En son iki gun once ise hayatımın sokunu yasadım. Aslında sok olmamalıydı bu bana ama nasıl kandırdıysam kendimi, calısmayıp onun eline baktıgım için butun bunları yasadım diye inandırmıştım kendimi. Gece hareketlerinde suphelenip telefonuna baktım aylar sonra, bir de ne goreyim beyimiz işten geç çıkacagım diyerek beni atlatmıs ama bir eskorta gitmiş. Ustelik aylardır bir turlu bir araya gelemiyorlarmıs, en sonunda o gun kız musait olmuş ve benimkide gitmiş. Kız telefonunu vermediği için butun konusmaları sosyal medyadan yapmıslar bende bu sekilde ogrenmiş oldum. O da yetmemiş beni bir kac ay oncesine kadar evli çocuklu bir kadınla sanal olarak aldatıyormus. Aylarca yazısmıslar ve kadın eşimle ilgili benim bilmediğim detayları bile biliyor, anlatmıs. Sonra kadın yazısmayı kesmiş ama benimki hala ara ara yoklamıs donermi tekrar konusurmu diye. Konusmalarıda sadece sanalda kalmıs biraraya gelememişler, eşim istemiş ama kadın gelemem demiş. Ve daha baska yazısmaya calıstıgı ama cevap vermeen kadınlar.. en az 30-40 tane. Ve bunlar ben cocugumu yeni dogurdum zamanlardan beri yazısıyorlarmıs sanırım. En az bir senelik mevzu. Bunları okuyupta banyoda yere yıgılıp kalınca bir sure hareket edemedim sonra toparlanıp kalktım ve annemi aradım. Anlattım, tum delilleri al dedi, istiyorsan ayrılabilirsin sen bilirsin dedi. Apar topar eşim içerde uyurken kalkıp ekran goruntulerinin fotograflarını cektim ve toparlanıp annemlerin evine gittim. Durumu anlattım ayrıl istersen yanındayız dediler yine de yanımda tam olurlar mı emin olamadım. Bana aradıgım baska bir dostumda annemde ani karar verme birkac gun sure ver kendine dusunmek için dediler. Eşim işinde çok basarılı bir yonetici, iyide kazanıyor, bende kazanıyorum onun kadar olmasada. Bunu sunun için soylüyorum bana soyledikleri suydu, eger ayrılır gidersen sen hayatını cocuklarına adayacak ve kıt kannat gecireceksin, onu ise havada kapacaklar ve baska bir evlilikle mutlu mesut hayatına devam edecek. Çocukların bunu haketmiyor, onu sen buralara getirdin, daha dogrusu en parasız gunlerinde hastalıklarında sen yanındaydın şimdi başkalarının kucagına mı atacaksın. Oyle bir saçmalıgın ortasındayım ki ne dusunecegimi bilmiyorum aklım darmaduman. Sizin benim gibi iki küçük cocugunuz olsa ne yapardınız?

Ben evlenmeden önce eşim aldatmıştı sevgiliydik sonra öğrendim. Şuan birşeyi yok ama ileride Yaşar mıyım bilmem! Size şu kadarını söyleyebilirim ben hala kabullenebilmiş değilim. Ayağınız sağlam basıyorken ayrılın gitsin. Ailenizin yaşadığı şehire dönün ayrı bir hayat kurun. Kocanız da eskortlarla ...larla yatıp kalksın. En sonunda hastalık bulaşır ve b..k yoluna gider.

Cefa çektiğiniz yükünü sırtlandığınız kişinin Sefa sürmesini istemiyorsunuz sanırım.

Ancak zaten ortada ayıplı bir durum var. Hem kendiniz hem de çocuklarınız için hakkınızı alırsınız zaten.

Sizin de içiniz soğumuş aklınıza koymuşsunuz sanırım ama cesaretiniz yok.

Birazdan boşan demeye gelir arkadaşlar. Üzülmeyim iyi ki meslek hayatınıza dönmüşsünüz.

Öncelikle allah yardımcınız olsun iyi bir avukat bulun o aldığı maaşın yarısını nafaka olarak alırsınız iki çocuğunuz var sonuçta kendiniz çalışmıyor olsanız sizede nafaka ödemek zorunda kalırdı kanunlar böyle durumlarda kadınların yanında onun için yok başkasına yedirme yok şöyle böyle diyenlere bakmayın önünüze bakın

Ben çok üzüldüm okurken. Allah kolaylık versin... Öncelikle seviyorsan affetmeyi dene. Başkası kaparsa diye değil. Ama o bir gerçek ki o hayatına gayet rahat devam edecek. Nafaka alırsın maaşın yeter annen bakar cocuklara krese giderler babaları maddi desteğini çekmemeye mecbur. Sende özel hayatına devam edersin belki daha iyi bir adam bulursun.
Belli ki bir iki kadın ile yetinmeyen hep başkalarını isteyen biri. Başkalarına rızkınızı yedirdigi de gayet açık.
Şimdi lütfen açıkça söyleyin .ne kadar kafaniz karışık olsa da yüreğiniz hangi konuda daha baskın . Herşeyi herkesi bir kenara bırakın bu hayat sizin. Ne yapmak istiyorsunuz. Birde eşiniz ne yapıyor su an. Arıyor mu pesinizfe mi yoksa umursamiyor mu

Allah belasini versin dedim okurken

Yahu edebiyle oturan tek erkek kalmadi mi su memlekette

Ne denir bilemedim, esiniz duzelmez cunku kisilik bozuklugu var onu soyleyeyim. Ne diyeyim tez zamanda hastalik kaparir geberir siz de paralarina konarsiniz umarim.

o nasıl beddua. ama Amin...

Başkası kapmasin diye bir ömür güven sorunuyla hayatınızı mahvetmeyi göze alıyor musunuz? Bir de eskortlarla düşüp kalkmış ilgiye en muhtaç olduğuz zamanlarda sizi tek bırakmış. Bilemiyorum hayat sizin. Kimseye bakmadan kararı siz vermelisiniz. Allah yardımcınız olsun.

bence hiç bir kadın aldatılmayı affetmez. kendini kandırır. eskiden bu kadar boşanma yokmuş diye anlatırlar ya; o zamanlar kadınların maddi gücü yokmuşta ondan. Aldatıldınız diye boşanmak ayıp değil. Ayıp aldatanın yaptığıdır. O utansın.

Ayrıca öyle şerefsizi havada kaparsa kapsınlar. Size ne? Alırsınız nafakanızı ya da herneyse, çalışırsınız, gül gibi geçinirsiniz.
İlerde çocuklarınız niye boşandınız diye sorduklarında utanıcak kişi siz değilsiniz. Ayrıca eminim ki size bu sebepten hak bile verecekler.

Umarım cesaretinizi toplarsınız.

Anlattiklarinizi okuyunca tüylerin diken diken oldu ya çok zor bir durum Allah yardımcınız olsun :KK43: bence affetmeyin affetseniz De bu durumu kabullenmek çok zor olur aldatmanin bahanesi De olmaz zaten ve çocuklarınıza bakacak da gücünüz varmış bir an önce bosanin bence kesinlikle katlanmayin böyle bir duruma

Çevredeki insanlar çoğu zaman olduğu gibi saçmalıyor. Vay efendim emek verip adam etmişsiniz de başkasının kucağına mı atacakmışsınız. Atmanıza gerek yok hanımefendi afedersiniz kaşar eşiniz kucaktan kucağa geziyor zaten.

Eliniz ekmek tutuyor, zerre vakit kaybetmeyin boşayın. Ya da ömür boyu boynuzlanmaya razı olarak devam edin karar sizin .

Çevredeki insanlar çoğu zaman olduğu gibi saçmalıyor. Vay efendim emek verip adam etmişsiniz de başkasının kucağına mı atacakmışsınız. Atmanıza gerek yok hanımefendi afedersiniz kaşar eşiniz kucaktan kucağa geziyor zaten.

Eliniz ekmek tutuyor, zerre vakit kaybetmeyin boşayın. Ya da ömür boyu boynuzlanmaya razı olarak devam edin karar sizin .

Beyefendi adam olmamis ki...konu sahibesi baskasina "kaptirsa" dahi ona da bir faydasi olmaz inanin. Adamin contasi cikmis bir kere.

X