Aile Planlaması Evli bayanlar bana yardımcı olur musunuz?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Queen of the North

Kuzeyin Kızı
Pro Üye
14 Mayıs 2010
16.476
22.428
Kızlar haziranda evleniyorum korunma yöntemleri hakkında karar veremedim ilk önce hap kullanmaya baslıyım dedim etrafımda bir çok kötü örnek gördüm yan etkileri fazla oluyor en iyisi eşim korunsun dedim ama ondada ilk gece prezervatifle canın biraz daha fazla yanar ve birbirine alışma dönemnde kullanmanız zor olur dediler karar veremedim diğer yöntemleri hiç düşünmedim sadece hap mı prezervatif mi arada kaldım bana bi fikir verin kızlar ya her ne kadar hemşire olsamda neyin nasıl olacağını bilsemde şaşkına döndüm ve ben sanırım korkuyorum ya ilk geceden :KK43::KK43:

korkma canım sonuçta yanındaki sevdiğin insan çok şükür...

diğer konu hk ise benden tavsiye madem hemşiresin doktora git en iyisi bu

ben tavsiye üzerine doktora gitmeden yasmin içtim 1 sene yeni bıraktım geçen gün...kilo yaptı , çarpntı yaptı vs..

sprail için doktora gittim doğum yamadığın için anestesi yapıp öyle takmam lazım dedi...doğum yapmayanların rahimleri geniş olmadığı için takılmyormuş..aslında bnce en iyisi bu ama önce doğum sart..

yani tatlım sonra pişman olma die ben dr git derim..prezervatifi önermem gerçekten can acıtıcı ilk gece olsun sonra olsun yinede sen blrsn canım..

canim kesinlikle korkma.cünkü korkucak hiiic bisey yok :KK1: evet prezervatif acitiyo kullanma bence.hap kullan canim eger bebek istemiyorsan,bebek yapmaya karar vermeden birakirsin 3 -4 ay önc.allah mutlu etsin:nazar:

bende hap kullanmıştım.ebe bir tanıdığımız var ona danışmıştım yasmini önerdi.diğerlerinin içinde en düşük dozlu ve yan etkileri en az olan demişti.bende hiç bir yan etki yapmadı.düğünümden 1 ay önce başladım 9 ay kullandım.bıraktıktan sonraki 3. aydada hamile kaldım.hiç bir sorun yaşamadım

Ben de hap kullanımını öneriyorum, tabi bir doktora danış en doğrusunu doktor önerecektir. Ama haplar genellikle abartıldığı kadar yan etki yapmıyor. Evet kimi insan kullanamıyor hapları, gerçekten sıkıntı oluyor. Ama mesela ben tek bir yan etki bile yaşamadım hap kullanımında.

İlk etap için prezervatif güzel değil bence ben önermem...
Ben hapı tercih ediyorum ilişki en doğal hali ile gerçekleşiyor çünkü...

ben de bu sene 13 haziranda evlendim ve ilaca 11 mayısta başladım yasmin kullanıyorum şimdiye kadar hiçbir yan etkisini görmedim, bence prezervatiften daha güvenli bir yöntem ama hap kullanmak istiyorsanız doktora gidip öyle başlayın

canim kesinlikle korkma.cünkü korkucak hiiic bisey yok :KK1: evet prezervatif acitiyo kullanma bence.hap kullan canim eger bebek istemiyorsan,bebek yapmaya karar vermeden birakirsin 3 -4 ay önc.allah mutlu etsin:nazar:

çok teşekkür ederim bebek 2 sene kadar düşünmüyoruz tabi allahtan hayırlısı bellide olmaz ama zor işler gerçekten

bence önce aile planlamasına git ve gerekli tahlillerini yaptır. hem doktorun sana talil sonuçlarına göre uygun bir doğum kontrol hapı önerecektir ya da istemezsen başka yöntemler...

X