Evlenmek istemeyen erkek arkadaş

Evlenmek istediği kişi sen değilsindir. 5 sene geçmiş aradan ve adam hala istemiyor .

Erkek arkadaşımla 5 yıldır beraberiz. İkimizde 27 yaşındayız. Mutlu bi birlikteliğimiz var. Ailesini ve tüm çevresini tanıyorum.maddi problemlerimiz yok.
ancak evlenmek istemiyor. Konu espriyle evliliğe gelse bile konuyu değiştiriyor bırakın ciddi bi şekilde konuşmayı.
Sorduğumda tabiki ciddi düşünüyorum seninle ama şu an evlenmek istemiyorum ne zaman isterim onuda bilmiyorum diyor.
ne yapmalıyım?
Evlilik gözünü korkutuyo olabilir zamana bırak derim ben insan kendini hazır hissetmeden o yola girerse ilişkiyede zarar gelebilir

Altında bir neden vardır kesin, birlikte yaşıyorsanız eğer evliliğe gerek duymayabilir.

Korktuğunu bir kaç kez söylemişti. Bütün ailesinde hatta sülalesinde diyeyim boşanmayan insan sayısı parmakla sayılı. Sanırım öyle bi korku olabilir.
Olabilir ama herkesin hayatı aynı olacak diye bir kaide yok.Bense sevgilinizin artık bunu algılaması lazım.
Mesela ilişkinizi bitirecek kadar ciddi bir sorun yaşadınız mı?Ve sonra nasıl aştınız?
Veya yaşamadıysanız,bunu dikkate alması lazım.
Bazı şeyleri evliliği bitirmeden de aşmanın mümkün olduğunu algılaması lazım.

Ayrılın , muhtemelen ileride max 1 senelik biriyle evlenecektir.
Gerçekten sevmiyor.
O sizi oyalamıyor siz kendinizi oyalıyorsunuz.
O evlenmek istemiyor, siz istiyorsunuz. O zaten net.

Yıllarca böyle diyip ilişki sürdüren ve sonra ansızın kızı terkedip o sene içinde başkasıyla evlenen bi tipe şahit oldum. Valla kimin ne yapacağı hiç belli olmuyor.

o tiplerden kaçtanesiyle tanıştık biz bu yaşımıza kadar , şerefsiz mi yok memlekette ,

bunların hepsi böyle senle ciddi düşünüyorum ,
ben hiçç evlenmeyi düşünmüyorum ,
evlilik bana göre değil ,

sonra bir kavgada ayrıl 1 ay geçmeden nişanlanır bak görürsün

Bunca yıldan sonra,birgun bir bakmışsınız o evlenmek istemeyen adam bir kaç ayda bulduğu biriyle evleniverir.Bunun o kadar çok örneği var ki..Siz evlenmek istiyorsunuz,o istemiyor.Bu konuda uzlaşmada olmayacağına göre,bence siz yolunuzu çizin.

o tiplerden kaçtanesiyle tanıştık biz bu yaşımıza kadar , şerefsiz mi yok memlekette ,

bunların hepsi böyle senle ciddi düşünüyorum ,
ben hiçç evlenmeyi düşünmüyorum ,
evlilik bana göre değil ,

sonra bir kavgada ayrıl 1 ay geçmeden nişanlanır bak görürsün
Aynı düşünüyorum

Eğer şuan sen evlenmek istiyorsan yada yakın zamanda düşünüyorsan evliliği bunu sevgilinle ciddi manada konuşman lazım. Eğer kendisi yok ben şuan düşünmüyorum ne zaman düşünürüm belli değil diyorsa hayattaki beklentileriniz farklı demektir. Çünkü belli değil demek bir nevi hiç istemezse de sorumluluk almamak demektir. O zaman üzülerekte olsa hayattan beklentilerinizin farklı olduğunu evlenmek istediğini söyleyerek ayrılman gerekir. Bu durumda sevgilin eğer gerçekten ne istediğini daha iyi algılamasını sağlayacaktır. Bunun sonunda gerçekten onu tetikleyip kaybetmek istemediğini ve hayatını seninle geçirmek istediğini algılayarak dönecektir yada tam tersi evlenmeyi istemiyordur ve ilişkiniz bitecektir.

Her insan evlenmek istemek zorunda degil ki.
Acik acik da söylemis iste.

"Ailesini devreye sok" "neden erkeklerin tekelinde" gibi yorumlari hayretle okudum.
Evlenmek istemiyorum diyen adami bir sekilde ikna etmek mi ki mesele? Iki taraf da isterse olur böyle seyler.
Istemeyen adamla evlenmek nasil bir kumar?

Beklentiniz uyusmuyorsa ayrilin.

benim de böyle sevgilim vardı. en başından beri çok sıcak bakmadıgını söylemişti evlilik için ilk günlerde bile.. bir iki kere evlilik çocugumuz olursa vs gibi konuya girmişti. normalde konuşmazdık o konuları. ailesini akrabalarını tanıyodum çapkın da değildi fotolarımız profilindeydi ailesine seviyorum diyodu her şey iyi gbiydi onun yanımda olması bile yetiyodu ama noldu terk etti beni😒

5 senedir birlikte olduğunuza göre sizi seviyor demektir belki daha haZır olmayabilir maddi ve manevi anlamda

5 yıl olmuş sevgililik iş güç varsa.Aileyi de taniyorsan adam ya sorumluluk almaktan korkuyor yada daha iyisi var mi diyor.ilkiyse zorla sorumsuzla evlenme.Evlilik sorumsuz adamla çok zor bacım.her iş sana kalıyor yipraniyorsun.Eğer daha iyisi var midir diyen biriyse de uğraşma yeterince evlenecek kadar sevmiyor demektir.iki durumda da ayrılmak mantıklı.ama ilk olarak ciddi ciddi konuş.o fikrini söylesin.olmaz diyorsa yoluna bak.isin gücün varsa evlenmek isteyen iş güç sahibi biriyle tanışır evlenirsin.oyalatma kendini

Sorun adam istemiyorum demiyor, "henüz" diyor. Istemiyorum dese kız bakacak yoluna.
Tavsiyem, evlenmek istediğiniz kişide eminseniz eğer, teklif beklemeyin ve siz teklif edin. Bir yüzük alıp, Sorun o malum soruyu:) sonra da duruma göre, yolunuzu çizersiniz.

Erkek arkadaşımla 5 yıldır beraberiz. İkimizde 27 yaşındayız. Mutlu bi birlikteliğimiz var. Ailesini ve tüm çevresini tanıyorum.maddi problemlerimiz yok.
ancak evlenmek istemiyor. Konu espriyle evliliğe gelse bile konuyu değiştiriyor bırakın ciddi bi şekilde konuşmayı.
Sorduğumda tabiki ciddi düşünüyorum seninle ama şu an evlenmek istemiyorum ne zaman isterim onuda bilmiyorum diyor.
ne yapmalıyım?
Yapacağın şey net . Gitmesini de göze alarak çat diye terk edeceksin dönerse benimdir diyeceksin
Bu şekilde evlenen arkadaşlarım oldu . Dönmeyebilir bunu göze al . Seneye demiyor 2 sene demiyor 5 sene demiyor . Nereye kadar bekleyeceksin . Üzüleceksin ama daha iyi olacak emin ol.

X