Evlenmek istemeyen erkek arkadaş

merkela

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2021
48
86
30
Erkek arkadaşımla 5 yıldır beraberiz. İkimizde 27 yaşındayız. Mutlu bi birlikteliğimiz var. Ailesini ve tüm çevresini tanıyorum.maddi problemlerimiz yok.
ancak evlenmek istemiyor. Konu espriyle evliliğe gelse bile konuyu değiştiriyor bırakın ciddi bi şekilde konuşmayı.
Sorduğumda tabiki ciddi düşünüyorum seninle ama şu an evlenmek istemiyorum ne zaman isterim onuda bilmiyorum diyor.
ne yapmalıyım?

O nasıl ciddi düşünmekmiş öyle

Neden istemediğini öğrenmeniz lazım. 5 yıllık sevgilisine de açıklasın bir zahmet. Eğer fikri değişmeyecekse, ikinizin beklentileri çok farklı olduğu için ayrılmak daha doğru olacaktır diye düşünüyorum

Seni oyalıyor. Ailesini falan devreye sokma kendin tek başına adım atma. Sonra sen uğraştım evlendik zorladım ailemi kullandın der. Ayrıl bu yüzden ayrıldığınıda söyle düşük ihtimal olsa da belki fikri değişir adım atar. Sonucta ilişkiyi tek mi yaşıyorsunuz yani o istediğinde evlenilecek istemediğin de evlenilmeyecek. İlişkiden beklentileriniz farklı galiba.

Yani senin ne istediğin değil onun ne istediği önemli ha canı ne zaman evlenmek isterse o zaman mı evlenecek? Tabi sende hazırda evlenmek isteyen biri olarak bekliyor olacaksın... Ne kadar acı. Herşeyden önce sana ve senin isteklerine saygı duymuyor ki bu adam. Evlenmeyi istemesini beklemek mi yoksa dik bi duruş sergilemek mi...
Sana kalmış...

O kadar haklı bi yorum ki

Ya incinmeyin ama erkek sevdiyi biriyle mutlaka evlenmek ister. Sanki size alışmış huzurunu bozmak istemiyor. Bir insanı sevince insan ömrünün sonuna kadar onla olmak istemesinden emin oluyor. Erkek arkadaşınız emin değil. Her an gide bilir, bu yüzden de resmilik istemiyor

5 yıl sonra çok acı bi tecrübe olur sanırım benim için

Bunu bende sorguluyorum
Yıllarca böyle diyip ilişki sürdüren ve sonra ansızın kızı terkedip o sene içinde başkasıyla evlenen bi tipe şahit oldum. Valla kimin ne yapacağı hiç belli olmuyor.

Bence siz ne istediğinize bakın onu boşverin.
Evlenmek mi istiyorsunuz ? O istemiyor mu ?
Ayrılın bitsin gitsin. Belki de hayatınıza çıkacacak insanları bu insan yüzünden kaçırıyorsunuz. Evlilik istediğiniz halde sonu için bi hareketi olmayan adamla ne işiniz var ki ? 5 sene geçmiş az bi zaman değil.

Bana çok ilginç geliyor böyle ya. Neden 5 yıl? Neden hiç bir engel yoksa istemez? Ben 16 yaşındaki sevgilimle 26 yaşında evlendim. Ve bu kadar uzun bekleyeceğimizi bildiğimiz halde ev dekorasyonumuzu bile konuşurduk evlenirsek şöyle yaparız böyle yaparız diyerek.

Böyle bi konuyu bir kez bile konuşmadık mesela

İşte o 5 sene yüzünden bitiremiyorum bende. Ha oldu olacak derken 5 sene geçip gitti

İlginç.Sizi seviyor ama evlilik düşünmüyor.
Evliliği saçma bulduğu oluyor mu?Veya evlilikten korkuyor olabilir mi?
Belki de bu yüzden hazır hissedemiyordur ama 5 yıl az bir zaman değil.
En azından geçerli sebepleri söylemesi lazım ve sonra bunları nasıl atlatacağınıza dair konuşmalar yapmanız gerekirdi bence.
Direkt üstüne gitmeyin,belki daha da korkutur bu durum onu.
Ama sevgilinizinde artık size açılması ve bu konuları konuşması lazım.Konuşmadan sorunun kaynağını bulamazsınız.Çözümde üretemezsiniz.

Korktuğunu bir kaç kez söylemişti. Bütün ailesinde hatta sülalesinde diyeyim boşanmayan insan sayısı parmakla sayılı. Sanırım öyle bi korku olabilir.

Bu evlilik kararı neden erkeklerin tekelinde ki? hep kadınlar bekliyor bunlarin keyfi gelsin de evlenme teklifi etsinler diye. Bırakın beklemeyin, ben sizin yerinizde olsam bu adam veya başkası artık kendimi evliliğe hazır hissediyorsam, hali hazırda birlikte yürüdüğüm adam da evliliğe karşıysa o adamla yollarımı ayırıp evlilik yolunda olan başkalarına doğru yürürüm ufak ufak. 5 sene diyorsunuz koskoca 5 sene.

Bakın buralarda da çok okuduk çevremde de fazlasıyla örneği var. Bu tip uzun ilişkilerde korktuğu için evlenmedigini söyleyen adamlar, ayrıldıktan 2-3 ay sonra yeni tanıştıklari kadinlarla evleniyorlar. Bu duruma düşmemek için tavrınızı koyup, eğer evlenmeyi ciddi anlamda düşünmüyorsa daha fazla birlikte zaman kaybetmenin anlamı olmadığını söyleyin ona. Sizi seviyorsa zaten kaybetmemek için bir adım atacaktır, ayrılığı kabul edip hic diretmiyorsa da ilerisi için büyük bir yanlıştan dönmüş olursunuz.

Çok yakın çevremde yaşadım bunu 10 yıllık ilişkiden ayrılıp 2 ay sonra evlendi bir yakınım. O yüzden kimsenin keyfini beklemeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…