Evlenmeden hamile kaldığım için sevgilimin ailesi beni istemiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Just Defne

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2024
50
59
21
22 yaşındayım. Üniversiteyi yeni bitirdim. Babam öldü hiç kardeşim yok. Annemle beraber yaşıyorum. 3 senedir hayatımda biri var kendisi 25 yaşında. Ondan 2 aylık hamileyim. Annem öğrenince aramız çok fena bozuldu. Sevgilim anneme açıklamasını yaptı özür diledi. Annem aldırmamı istiyor ve ayrılmamı istiyor. Sevgilimin ailesiyle de yüzleştik beni istemediklerini çok belli ediyorlar annesi evlenmeden hamile kalan kızı gelin mi alıcaz diye arkamdan konuşurken duydum. Sevgilimin babası daha ılımlı ama annesi ve kız kardeşi çok fena. Ne yapacağım?

Arkadaşlar bugün size bu soruyu sormuştum. Gelişme var. Sevgilim beni aradı evlenmemize onay vermişler zar zor ikna ettim yarın bizimkilerin elini öpmeye gel nikah tarihini belirleyecekmişiz diyor. Galiba işler yavaş yavaş yoluna giriyor. Yakın oturma şartı koşmuşlar birde. Sizce olacak mı anlaşabilirmiyim onlarla ?

Son durum aldırmaya karar verdim

Son düzenleme:
22 yaşındayım. Üniversiteyi yeni bitirdim. Babam öldü hiç kardeşim yok. Annemle beraber yaşıyorum. 3 senedir hayatımda biri var kendisi 25 yaşında. Ondan 2 aylık hamileyim. Annem öğrenince aramız çok fena bozuldu. Sevgilim anneme açıklamasını yaptı özür diledi. Annem aldırmamı istiyor ve ayrılmamı istiyor. Sevgilimin ailesiyle de yüzleştik beni istemediklerini çok belli ediyorlar annesi evlenmeden hamile kalan kızı gelin mi alıcaz diye arkamdan konuşurken duydum. Sevgilimin babası daha ılımlı ama annesi ve kız kardeşi çok fena. Ne yapacağım?
Siz ne yapmak istiyorsunuz ? Yasal sınır içinde sonlandırmak mı; dünyaya getirmek ve babasıyla beraber büyütmek mi ?

Evlenmeden hamile bırakan bilinçsiz oğlunda suç bulmaz ama böyleleri? Sevmezlerse sevmesinler senin doğuracağın çocuk onların torunu seni istemeyen torununu göremez. Burda önemli olan adam çocuğuna sahip çıkıyor mu?

Doğurmamı istiyor hatta benim annem aldır dediği zaman bana sevgilim anneme çıkıştı o konuda. Benim annem torununu istemiyor. Sevgilimin ailesi de torunu istiyor ama beni istemiyor

Sizi uzaylılar hamile bırakmadı ya,oğulları bırakmış, evlenmeden kızı hamile bırakan oğullarından utansınlar biraz..yaşınız çok genç,sadece çocuk için evlenme,bu adamla aile kurulur mu,iyi bir baba ,eş olur mu ona göre karar ver..şüpheleriniz varsa aldırın,bu insanlardan da kurtulun..çok gençsiniz,kariyer planlaması yapın, ilerde daha sağlam bir ilişki kurabilirsiniz..

Zaten çok az süre kalmış , sevgilinizin işi gücü var mı? Ailesinden bağımsız biri mi yani. İyi karar verin sizinde yaşınız küçük ve anneniz arkanızda değil. İşiniz gücünüzde yok bu iş çocuk oyuncağı değil iş sevgilinizde biter.
İkimizin de maddi durumumu iyi üni bitti işe gireceğim. O da galerici

İkimizin de maddi durumumu iyi üni bitti işe gireceğim. O da galerici
Eğer kendine güveniyosan doğur fakat eş ailesini geçiyorum kendi annenden destek görememek seni çok zorlar. Ayrıca işe girsen ne olcak 5-6 ay çalışabilirsin ondada hamile olarak kabul ederseler. Daha sonra bebek küçük olacak hemen işede dönemezsin. Sevgilinin maddi durumu iyi ama bağımsız mı ana kuzusu biri mi yani bu önemli

Maddi durumumuz iyi ikimizinde. Ben üniversiteyi bitirdim işe gireceğim. O da galerici

25 yasinda galericiyse ailesinin parasi sayesindedir. Ailesi muslugu kapatirsa toz pembe hayallerin pembesi gider tozu kalır. Sizde daha ogrencisiniz. Bu iş olmaz. Mantiginizla karar verin

Bence üzerine iyice düşünmeniz gereken bir konu bu. Bu adamla bir ömür geçirmek istiyor musunuz? Çocuğunuzun babası olabilecek biri mi? Ailesi sizi hiçbir zaman tam kabul etmeyecek bunu hep yüzünüze vuracak, böyle bir hayat yaşamak istiyor musunuz? Ekonomik özgürlüğünüzü kazanmadan evlenecek ve anne olucaksınız, bunu istiyor musunuz? Bu yaşta anne olmak istiyor musunuz? Bu yaşta evlenmek istiyor musunuz? Hayatta anne olmadan yapmak istediğiniz şeyler var mı?

Bonus sorular; korunma yöntemleri nelerdir? Prezervatif nedir, ne işe yarar?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X