Evlenince çalışmak istemiyorum

Ya aslında ev kendimizin olduğu için biraz böyle düşündüm kira derdimiz olmayacak şuanlık için düşünmüyorum sadece ve küçük şehirde yaşadığım için iş imkanı yok ancak fabrikalar ve garsonluk var bunlarıda ben yapmak istemiyorum o yüzden düzgün işim olduktan sonra tabiki düşünürüm
Küçük ve iş imkanının az olduğu yerde zaten kira çok dert olmuyor, eğer tatil beldesi falan değilse. Aileden yardım gelmezse tek maaşa anca geçinirsiniz, adam bizi evine 40 bin tl girenlerle kıyaslama diyorsa şu an emin olun evi nasıl döndüreceğini düşünüyor tek başına. Hem sadece bu gününüz yok, bunun hamileliği var bebek durumları var. Şimdi yaparsınız ne yaparsanız. O günleri rahat geçirmek istiyorsanız az az yerinizi yapın şimdiden.

Ya aslında ev kendimizin olduğu için biraz böyle düşündüm kira derdimiz olmayacak şuanlık için düşünmüyorum sadece ve küçük şehirde yaşadığım için iş imkanı yok ancak fabrikalar ve garsonluk var bunlarıda ben yapmak istemiyorum o yüzden düzgün işim olduktan sonra tabiki düşünürüm
Peki eğitim durumunuz nedir? Herkes ister iyi bir işi olsun ama diplomasız olmuyor malesef bazı iyi işler.

Çalışmak istemeyebilirsiniz ona bir şey diyemem ama nişanlınız öyle aylık 60-70 bin kazanmıyorsa unutun siz o tatil işlerini. Gerçi muhtemelen siz bile çalışsanız o tatil işi yine yalan olacak çünkü tatil yapmak ülkemizde baya lüks bir şey malesef.

Her yaz tatil mi ? Tek maaşla 😂 size ütopyanız da mutluluklar hayat pahalılığı size uğramamış galiba neyse tanışırsınız. Ben olsam sizle evlenmem sadece kendinizi düşünüyorsunuz kadınlığa sığınarak... Adamın sırtına binmek bu. Hadi çalışma kimse birşey demez ama lüksden de geri kalmamak. Her yaz tatil.. 🫠 Bide erkekliğinden vuruyorsunuz? Eve ekmek getirmicek misin? Falan çalışan kadınların kocası getiremiyordu zaten ne kötü bakış açısı.🤢

Son düzenleme:
Merhaba 23 yaşındayım 2 ay sonra evleneceğim hayatım boyunca 2 yerde çalıştım pek tecrübemin olduğu söylenemez lakin nişanlım ve ailesi çalışmam için üzerimde baskı kurmuş durumda çalış sigortan ödenir çalış koca parasına bakma gibi gibi nişanlımda bu söylemlere dolmuş olacak ki çalışmamı istiyor bende çalışmayı düşünmüyorum evlenince evine yemek getiremeyecek misin diyorum getiririm başka birşeyde olmaz diyor tatil konusunu açıyorum her yaz gider miyiz para konusunu açıyor kimseyle açık atamayız onların evine 40 50 bin maaş giriyor diyor durumlarıda kötü değil kendileri köy işi ile ilgileniyor ama sıkıldım bu durumdan ne demeliyim nasıl cevap vermeliyim
Kv ler siz çalışmayınca oglusuna evin yükü kalacak sizde yan gelip yatacaksiniz oğlunun parasını yiyeceksiniz düşüncesinde oluyorlar. Eğer iyi görgülü kv değilse. Aranız nasıl bilmiyorum ama en iyisi bile öyle genelde. Hayır işin garibi çalışan hanımlara da disardan yiyorlar yok çalışıyor eşiyle eviyle ilgilenmiyor diyenide duymuştum bir arkadaşımın kv öyle demişti. Kısacası onlarin ne dediğine bakmayın mutlaka kulp takıyorlar. Ama.bence evliliğin ilk zamanları yeni evliyken çalışmak istemeyebilirsiniz. Hele ki önceki iliskilerinizde ayri eve cikmadiysaniz yani alışkın degilseniz elin adamıyla esimizde olsa ayri bir eve çıkıyoruz yeni yeni şeyler yaşıyoruz evliliğe odaklanmak güzel oluyor ilk aylarda. Ama daha sonrasında sizde sıkılır çalışmak istersiniz bence. Ömür boyu çalışmayan napiyor zaten anlamıyorum. Yinede sizin nişanlinizla aranızda kimse karışamaz. Ayrıca nişanlinizin baskı yapması hoş değil dikkat edin derim bu konuya. Evlilikte sorun oluyor çünkü

Birde nişanlinizin ne açıdan böyle söylediği önemli. Onuda ancak siz bilebilirsiniz. Kimi erkek tabiri caizse ev gecindirmeye sıcak bakmaz illa "eşimde fatura ödesin oda ortak olsun" ister. Daha doğrusu "ben enayi miyim de hergun çalışayım oda evde yatsın uyusun"seklinde bakar bu çok tehlikeli. Eğer bu şekildeyse koşarak kaçın. Çünkü hastalık sağlık var ayrıca kadinlar için hamilelik var. Devamlı ensenizde "çalış çalış" diyen bir eş istemezsiniz. Ben eşinin parasına güvenen,evlenme olgunluğuna erisememis,tek başına evinin geçimini sirtlayamayan erkek pek erkeksi gelmez bana. Belki yanlış belki doğru. Ben kendi hislerimi yazıyorum. Erkekte "hadi ben evleniyorum"diyince evlenilmedigini sorumluluklarını bilmeli. Maddi olarak erkegin herseyi cetele tuttuğu ilişkilerin modernlik adı altında yürümediğini görüyorum genelde. Siz sadece kendiniz için çalışmak istiyorsanız calismalisiniz eğer esiniz sizden maddi destek beklemiyorsa açık açık. Birlikte ortak olmak da güzel ama dediğim gibi cetele tutup ev arkadaşlığına dönüşmedigi sürece. Bundan eminseniz ilerde sıkılıp çalışmayı istersiniz zaten düşünürsünüz

X