Aile Planlaması evlenicem yardım edinn !!!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

hexee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2009
6
0
39
arkadaşlar ben temmuzda evleneceğim. doğum kontrol hapına başlamayı düşünüyorum. bazı sitelerde okudum evlenmeden önce son ay hap kullanmaya başlamanız yeterli yazıyor. evlenmeden önceki son adetimde başlarsam evlenmeme 10 gün kalıcak. bu şekilde başlamam yeterli midir sizce yoksa tam bir ay kullanmış olmam gerekiyor mu? umarım anlatabilmişimdir. bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

ben yeni gittim doktora 2 ay öncesinden başlaman gerekiyormuş. o sırada kondom kullanıcaksın mecbur. 2. adetten sonra korunuyorsun yaneee

bende temmuzda evlenicem kızlar yaa ve hangi yöntemi kullanmalıyım karar veremedik nişanlımla :KK43: haplar için çoğu kişi olumsuz yorum yazmış biri beni iyice bi aydınlatsa çok iyi olur.-tatlicadiarzu-

Bence hepimiz en doğru bilgileri dr.umuzdan almalıyız.Şimdiden mutluluklar.

ya bazı sitelerde adetin ilk günü alındığı takdirde korumaya başlar yazıyrdu bide şuan doktoro gidemiyorum onun için kararsız kaldım...

Canım adetin ilk günü almaya başla, 10 gün kalıyormuş zaten düğüne. 10 günlük kesintisiz bir kullanımın olmuş olacak. ılk 7 gün çok önemli. Kesintisiz kullanırsan bu süre içinde Korunursun merak etme. Şimdiden hayırlı olsun güzelim tebrikler...

teşekkür ederimmm... bencede mantıklı olan senin söylediğin gibi.... yine de doktora danışacağım ama en azından için rahatladı.... çok teşekkür ederimmm

canım evlenmeden önceki adetinin ilk günü almaya başla hap bitince ara vericeksin 7 mi 8 günmü ne eczacıya sor ondan sonra yeniden başlayacaksın ben düğünümden bir ay önce adetimin ilk günü başladım 7 gün ara verdim adet oldum adetin bu süre içinde bitmesede başlıyosun ilaca.Ben ginera kullandım bir zararınıda görmedim.ama 2 ay sonra bıraktım ilk zamanlar toyluk olduğu için kullandım :eek: doğal yolla korunmak daha sağlıklı yani erkek korununca. bu tür hapları çok kullnamkta iyi deil canım bilmem anlatabildimmi

evet düğün sezonu açıldı bütün konular aynı yönde,nasıl korunalım:lepi:

selamlar. mutluluklar dilerim hexee. hayırlısı olsun inşallah. adetinin ilk bikaç gününden ilaca başlaman yeterli olacaktır. ilk kullanımdan itibaren koruma etkisi başlıyor. şüphen olmasın. diğer duydukların kesinlikle garantiye alman içindir hani içinde bir şüphe bir korku olmasın diyedir. aldırma. doğru ve düzenli kullandığın taktirde koruma ilk tabletten başlıyor. birde adetin bitene kadar yeteri kadar önlemini almış olursun zaten o dönemde ilişkiye girilmediği için :)

korkmadan kullanabileceğin koruyuculuğu yüksek bi korunma yöntemi. yalnız yan etkilerine dikkat et yeter. hatta bir doktora görünüver hiç fena olmaz. illa için rahat etsin istersen bi site adı vereyim bu konu hakkında ne var ne yok incele. :) . allah tamamına erdirsin emi a.s.

selamlar. mutluluklar dilerim hexee. hayırlısı olsun inşallah. adetinin ilk bikaç gününden ilaca başlaman yeterli olacaktır. ilk kullanımdan itibaren koruma etkisi başlıyor. şüphen olmasın. diğer duydukların kesinlikle garantiye alman içindir hani içinde bir şüphe bir korku olmasın diyedir. aldırma. doğru ve düzenli kullandığın taktirde koruma ilk tabletten başlıyor. birde adetin bitene kadar yeteri kadar önlemini almış olursun zaten o dönemde ilişkiye girilmediği için :)

korkmadan kullanabileceğin koruyuculuğu yüksek bi korunma yöntemi. yalnız yan etkilerine dikkat et yeter. hatta bir doktora görünüver hiç fena olmaz. illa için rahat etsin istersen bi site adı vereyim bu konu hakkında ne var ne yok incele. :) . allah tamamına erdirsin emi a.s.

çok güzel açıklamışsın cnm bende ilk tabletten itibaren korumaya başladıgını düşünüyorum.ztn ilaçların propektüsünde ilk adetlii dönemde ek bariyer kuulanın diyo sadece ik başladıgıgndaki adette.

doktora gidiyorum hap deyip kesitirip atıyor.üstelik özelde.yarın tekrar gideceğim bütün bünyem alt üst oldu 4 tane hap içtim diye

bırakın şu hap işini ya...yumurtalıkları tembelleştirip tüpleride tıkıyormuş.aldırdıgı kilolarda cabası...saglık ocaklarına gidin ücretsiz olarak 28 felan preverzatif veriyorlar gerekli malzemeyi ve bilgiyiyi saglık ocagındaki aile planlanması bölümündeki ebeden yada hemşireden alın..bırakın eşiniz korunsun...

canım ben de evlenmeden önce hap kullanmaya başladım ama 3 ay önce başladım.doktorumun gözetiminde.bence en sağlıklı ve en kesin korunma yöntemi.unutmazdığınız sürece tabii ki.yumurtalıkları da tembelleştrdiğini duymadım hiç.kullanan çok var etrafımda ben de dahil olmak üzere hapı bırakınca hamile kaldık.şuan da hamileyim mesela.yeni evleneceklere mutluluklar bu arada. :))

bu arada ben de hiç kilo almadım,kilo aldırdığını duymadım.

kızlar bende temmuzda evleniorum 20 gün kaldı dün başladım hapa adetimin ilk günü yalnız ben hapların içinde 28 tane var sanıyodum ilk kutu bitince 7 gün ara veriliyomuş ama meğer 21 tane hap oluyomuş yani tam kutu bitiyo düğün günüme denk geliyoo ayyy o günmü adet olcam şimdi çok kötü rastladı 7 gün arayı vermeden ikinci kutuyamı devam etsem.ya bide korkuyorum keşke başlamasamıydım :KK43:

X