evlendim ama pişmanım sanki

seraybegum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2008
2
0
henüz 5 aylık evliyim.ama 25 yıllık evliler gibiyiz.balayında bile küstük.ilk günden beri tahammülsüz,sinirli,stresliyiz.ikimizde.uzun yıllardır beraber olmamıza rağmen onu hiç tanımadığımı anladım.çok kabalaştı,umursamaz oldu,para olayını sorun etmeye başladı,aptalca şeylere çocuk gibi küsüyo bide.artık dayanamıyorum.nolur bi akıl verin bana.böyle iki gün iyi 5 gün kavgalı geçermi......senağlama

evliliğin daha ilk yılı.alışma dönemi.bizimde iki yılımız böyle geçti.o senin huyuna alışıcak sen onun huylarına.sonunda anlıyacaksınızki kimse kimseyi değiştiremiyecek ve alışacaksınız birbirinize.evlendikten sonra sanıyorsunki canım cicim olcak ama malesef öyle olmuyar.ama belli bir zaman sonra herşey yoluna girer merak etme canım.

Evli olup tartışmayan insan yok ki...10 günlük de,1 yıllık da,30 yıllık da tartışabiliyor.Sizi endişelendiren cicim aylarında bunları yaşamanız sanırım.Önemli olan sorunları çözmek için konuşmak...Alınan kararları uygulamak.Konuşmayınca,sorunlarımızı mantıklı,sakin bir şekilde anlatmayınca yanlış anlaşılıp olaylar üst üste birikiyor.En etkili yöntem sakin kafayla konuşmak bence...mirmirmirmir

Canım bak şuan tanıma aşamasındasınız birbirinizi.
evlilik bambaşka bir süreç.
Bu sürecin başlangıç noktasında birbirimizi çözmeye başlıyoruz, ailelerden ayrılmanın verdiği hüzün, yeni hayata alışma ve stressler böyle yapıyor yeni evliler.
bende yaşadım, tahamülsüz olan bendim ama eşim sağolsun çok anlayışlıydı.
Beni hiç kırmadı.
sabredeceksin ve atlatacaksın bugünleri.
sakin olmanı, stress yapmamanı, üzmemeni ve üzülmemeni diliyorum.
tek sen değilsin yeni evlilerin bir çoğu yaşamıştır bu dönemi.
Sevdiğine sahip çık...
sevgiler....

canım benim:teselli: çok üzüldüm evliliğin en güzel ayları bunlar...
bende sözlüyüm daha var evliğliğimize hayırlısıyla ama bizde uzun zamandır tanışıyoruz korkuyorumm:çok üzgünüm:
yazılanları okuyunca acaba diyorum bendemi böle olucam yüce rabbim hayırlısını nasip etsin inş.:Saruboceq:
dua ett sorun neki para dediniz borçlarmı var geçer inş.dua edicem senin için
yüce rabbim hiçbir yuvaya akibetsizlik mutsuzluk koymasın inş. sevenleri ayırmasın:Saruboceq:

Evliliğin ilk zamanları böyle oluyo genelde canım, huyuna suyuna alışana kadar karşındakinin her yaptığı sinirini bozuyo çok kavga ediliyo, biz 10 yıllık flörtten sonra evlendik ve evliliğimin ilk 1,5 yılı kabus gibiydi, herşey zamanla oturuyo yerine merak etme, bazı şeyleri çok kafaya takmamak lazım

evlendiğimin ilk haftasıda bende pişman olmuştum.Üstelik hiçbirşey yokken ortada....Eşimle 2,5 yıllık bi beraberliğimiz vardı..Ve bende herkes gibi pembe hayallerle kendimi nikah masasında buldum imzayı attığım gibi pişamn oldum.Ben ne yaptım diye..

Ama sonra onunla aynı eve girdim,aynı şeyleri yaşadım,kvgalarımız bile oldu (hemde ne kavga)..Ama şimdi bunlar geçti ve ben kocamı çok seviyorum..Allaha şükür evliliğimin . ayında kaldı herşey..Şimdi kavga bile etmiyoruz.:nazar::nazar:.

İşin sırrı biraz sabırlı olmak,biraz kendinden ödün vermek fazla olmamak şartıyla)

Ben her zaman diyoru.Evlilikte olsun ,ilişkide olsun..

"Aranıza duvar örmeyin,Köprü kurun "

ve savaşmayı bırakmayın..

Bn çok konuştum kaçıyorum :teytey:

geçer canım merak etme ben senden daha yeniyim tam 3 aylık
evliyim allahın izniyle.bizimde oluyor tartışmalarımız şiddetli değil
ama benim eşimde küsüyor bazen ama ben küsemem asla küs kalamam
giderim sırnaşırım hemen ben çok seviyorum kocamı zaten oda hemen
indirir yelkenleri suya:jeyyar::jeyyar:aman haaaa sakın kin tutmayın uzatmayın
konuyu tartışın ve bitsin Şeniz

3 aylık yeni evli biri olarak diyebilecegim sakın evliliğinize zarar vermeyin şimdi bizler daha kırılganız sizi iyi anlıyorum ama herşeyin başı birbirinize anlayış göstermeniz birbirinizi kırmamaya daha dikkat edin o küsünce siz küsmeyin siz onu nazlayın sımartın ki oda size bunu yapsın..bizde cok tartışıyoruz ama uzatmıyoruz asla.mesela telefonda tartıstık o tartısmadan sonra ki telefon konumasında hiç birşey olmamış gibi sakin konuşuruz uzatırsak daha kırıcı olacağımızı da deneyimle gördük ben önceden espiriyi kaldıramazdım eşimde aynıydı şimdiyse birbirimizin espirelerine gülüp eğleniyoruz. para konusunda diyeceğim yeni evlisiniz ev geçindirmek düşünüldüğü kadar kolay değildir ve erkekler için para çok önemlidir çünkü erkek kadın ne kadar çalışsada evin geçimini yapar.siz para konusunda ne yaşıyorsunuz bilemediğim için yüzeyselde olsa fikrimi söyledim..aşkınızı sevginizi koruyun ve bence bu konuyu onunlada konuşun..

5 yılda birlikte olsan 10 yılda birlikte olsan aynı evin içine girmeden kimse kimseyi tanıyamıyor bence.Kimisi belki evliliğin verdiği rahatlıkla değişiyor kimiside aynı kişi oluyor ama biz çok sevdiğimiz için hep iyi yönlerini görüyoruz.Bizi ileride huzursuz eden taraflarını göremiyoruz.
O yüzden evliliğin ilk zamanları alışmaya çalışmakla geçiyor.
Bu da ister istemez tartışmalara ve bazende pişmanlıklara dönüşüyor.
Daha çok yenisin. Bu yüzden biraz zaman ver eşine ve evliliğine.
Herşeyin zamanla oturduğunu ve herşeyin yoluna girdiğini sende göreceksin.
Mutluluklar diliyoruma.s.

henüz 5 aylık evliyim.ama 25 yıllık evliler gibiyiz.balayında bile küstük.ilk günden beri tahammülsüz,sinirli,stresliyiz.ikimizde.uzun yıllardır beraber olmamıza rağmen onu hiç tanımadığımı anladım.çok kabalaştı,umursamaz oldu,para olayını sorun etmeye başladı,aptalca şeylere çocuk gibi küsüyo bide.artık dayanamıyorum.nolur bi akıl verin bana.böyle iki gün iyi 5 gün kavgalı geçermi......senağlama

daha çok yeni olduğunuz için,birbirinizi daha tanımıyorsunuz bile...
zamanla bunlarıda aşarsınız merak etme...mirmirmirmir

insanlar tartışabilir kavga da edebilir bu gayet normaldir ama tek normal olmayan tartışmalardaki sinirle sarf edeceğiniz cümleler...

evliligin ilk aylarında tartıştıgımız zaman hayatın bitigini artık bu evliligin sürmeyecegini sanıp saatlerce aglardım:1no2: ama öyle degilmiş ilkzamanlarda cok tartışmalar oluyordu küsüp bagırıp otururduk:mymeka: şimdi nerdeyse hiç tartısmıyoruz birbirimizi anlıyoruz kim sucluysa özür diliyor mutlu mesut geciniyoruz:1hug: bu arada 5yılıkevlıyım sabır anlayış ve asla uzun sure kusmeyın

Hiç unutmuyorum
Düğünüme 1 hafta kala bir arkadaşım bana "son kararınmı"demişti
"Bak öyle televizyonlardaki gibi değil..ne sevgili olmaya ne de nişanlılığa benzer"demişti
allah Allah ne diyor bu yahu,sevdiğim adam bu tabii ki mükemmel olacak demiştim
Meğer hiç de öyle olmuyormuş:kahve:
Kadın hep daha olgun..fedakar ve sabırlı olmak zorunda :nazar:
Olamam diyen hiiiç evlenmesin kardeşimyasakkelimeyazıke tmesin kendisine

İlk yılların sıkıntılı geçeceğini düşünüyorum
Fakat sabır ve selametle sonunda mutlu olacağınıza inanıyorum:içelim:

her ne kadar insan evlilik öncesi birbirimizi çok iyi tanıyoruz desede asıl aynı eve girdikten sonra birbirini tanıyor..bu sadece erkek için değil kız arkadaş içinde geçerli çok sevdiğiniz kız arkadaşınızla aynı evi paylaşmaya kalksanız yeni yeni huylarını öğrenirsiniz.evlilikte bunun gibi ...şu an yaşadığınızda bu sanırım zamanla birbirinizin huyuna alışırsınız..herkes aynı aşamalardan geçiyor..şimdiden kendini böyle üzme eminim o da kendini evliliğe adapte etmeye çalışıyordur..ikinize de ömür boyu mutluluklar diliyorum..

canım hiç merak etme.. cicim ayları denilen aylar asıl en tehlikeli aylardır. bu ayları atlatın bakalım hayırlısıyla, bak herşey ne kadar değişecek,sadece birazcık sabır,üstüne gitme eşinin.

canım her evlilikte olabilir tartışmalar önemli olan tartışırken birbirinize olan saygıyı kaybetmemeniz bir de ben hep söylerim eşimle de uyguluyoruz evlilik güç mücadelesi değildir ille senin dediğin olmaz benimki olacak evin önderi benim şeklinde düşünmeden hareket etmek lazım bu düşünce bilinçli olmasa da oluyor insanlarda o da sonunu inatlaşmaya götürüyor uzlaşabilme sanatıdır evlilik güzel güzel oturup konşmanın çözemeyeceği hiç bişi yok
bizim bir sorunumuz olduğunda (ki bu sorun birbirimizden değil onun ailesinden kaynaklanıyor) kim kızgınsa o bağırıp çağırmadan anlatıyor derdini karşıdaki de sakin olmaya çalışarak dinliyor karşıdakinin sözü bitince de kızgınlığa yol açan şeyin nedenini açıklıyor hatalı olan kimse de o özür diliyor küs kalmamaya çalışmak ve sakinleşmeye çalışıp öyle konuşmak en iyisi biz bu sayede bağrış çağrış olmadan tartışmayı sona erdirip olayı çözebiliyoruz bir deneyin bence

3 aylık evliyim ben de pişmanım. Hep ben fedakarlık yapıyorum. Ailesinin iftiralarına katlanıyorum. Ben susuyorum ve bir gün bitecek biliyorum. Çok pişmanım hem de çok. Sadece sevgili olduğumuz günleri çok özlüyorum. Biz sevgiliyken herkes bize özenirdi. Şİmdi ben diğer çiftlerin ilişkilerine özeniyorum. 2 gün normal geçiyorken ( mutlu değil , normal) 3 gün ağlıyorum. sabrediyorum sadece. Bir gün sona erecek onu biliyorum. Ama Allah sana en kısa zamanda huzur ve mutluluk versin.

Kusura bakma sayende ben de iç döktüm biraz.

X