Evlendik ve Bitti....:(

bence bunlar deftere yazılacak kadar önemli bişey değil
doğum gününde annenin rahatsızlığı için uğrasmıssınız ve hatırlayıp seni öpmüş
ağladığını görünce üzülme diye teselli etmiş
kuzenine gelince belki çocuk gelmek istedi eşinde geri çevirmek ayıp olur diye bişey diyemedi yada eşinin davet etmesi gereken bi ortamdı olamaz mı
az önce yazdım haftada 1 günüm tatil kocam toplamış bi sürü adamı 1 tanesi bayan
gelmiş eve ben
kan ter içinde iş yapıyorum
diyeceksin ki ben sen değilim ama canım ortak olan bişey var erkek milleti böyle düşüncesizliklerde hep aynıdır
eşinin inadı kendini alemin kralı sanması yaptıkları seni çok yıprattı tahrik etti
ve kırgınlığın gecmediği için onun birazda olsa senin
istediğin gibi olmadığı için hassaslaştın çok dolusun
istersen herseyi hiç biseye müdahale etmeden akışına bırak bakalım ne olcak
bence böyle yapmazsan hersey sana ters gelecek gözüne batacak daha çok kırılacaksın daha çok hayal kırıklığı yasayacaksın ve o defter dolup tasacak
erkekler evlenince asla öncesi gibi olmaz değişmedi diyen kadın çok azdır
bi beklentiye girdiğinde o evlenmeden önceydi cevabını çok sık duyarsın

Canim devam etmeye karar verdigine göre, bardagin bos tarafindan degil de dolu tarafindan bakmaya calisacaksin...en basit örnek: aksam isten gelince bilgisayarda oyun mu oynuyor? "En azindan evde gözümün önünde; ya disarda olsa ne yaptigini kiminle oldugunu bilmesem?!" diye düsünmek zorundasin, eger gecinmeye gönlün varsa...bi süre sirf olumlu yönlerini görmeye calis; hani diyoruz ya belki evlilige henüz adapte olamadi diye...baktin ki ilerleyen zamanlarda da ayni tavirlari takiniyor, o zaman düsünürsün hayatina bu sekilde devam etmek isteyip istemedigini...bunu unutma: ne zaman ne karar alirsan al uygulama sansin var; kimse seni hic bir seye zorlayamaz...simdi son bir sans verdin, deniyorsun...baktin ki olmadi bitirme karari almak gene senin elinde...o hakkin herzaman var! Bunu aklinda tut ve degismesi icin aceleci davranma...Ne demisler: gecinmeye gönlü olan gecinmesini bilir...esin tarzindaki bir erkekte fazla beklentili davranmak hüsrana ugratir insani...en minimuma indir isteklerini...dedigim gibi, eger gecinmeye gönlün var ise...ya bu deveyi güdersin, ya da bu diyardan gidersin...ama esine biraz daha zaman tani...son olarak sunu da söylemek istiyorum: siz mutlaka yasadiginiz seyler ve beklentileriniz hakkinda konusmalisiniz; bildigim kadariyla aranizda böyle bunlara dair bir konusma gecmedi...bastirildi düsünceler, icinizdeki duygular ve söylemek istedikleriniz...bu en fazla senin icin gecerli...erkekler bayanlar kadar düsünceli olmuyorlar maalesef; sen ne istedigini söylemezsen o da bunu bilemez...bu düsünceyle yaklasmak gerek...konusunca seni daha iyi anlayacagini umuyorum...ama lütfen o yapilmasi gereken konusmayi daha fazla bastirmayin, yutmayin; yoksa herzaman bir dügüm olarak kalir bogazinda...ilk ve son kez yasadiklariniz hakkinda kirici olmadan konusup ebediyen gömmelisiniz maziye...Güzel bi aksam yemeginde (disarda), ya da güzel bir yürüyüs esnasinda sakin sakin konusabilirsiniz...denemekte yarar olabilir...cok basit birsey aslinda: konusmak...anlayana...

Son düzenleme:

eklenecek başka kelime yok
konuşmalısın bencede

ya yene yorum yapmadan geçemiycem canım sen bunları hiç haketmiyorsun ben daha öcede söyledim acı çekmeye devam ediceksin ve ısrarla yene söylüyorum bu adam değişmicek ben sana evliliğine bir şans verdiğin için hiç kızmıyorum ama yaşayacaklarını söyledim sadece şimdi bayan (kanne) yaptığım yorumlarda ben çok haklıyım çok isterim yanılmayı inan

aşk bizim kendi kafamızda yarattığımız birşey
bir yaratıp biçip o şekle getirip birine veriyoruz
o biride hakediyor yada haketmiyor
belki o da kendi içsel dolabıma bakınca birgun en kıymetli kıyafetin seninki olduğunu anlayacak
farkındalık önemli
umarıım farkında olacak
....
canım benim
ne olur üzme
kendini
düşünme ve kafa yorma artık
kötünün kötüsüde var
diğer hanımlara bak
sebepsiz yere tekme tokat dayak yiyen bir kızcagızı okudum dün
cız etti için
bıraz daha sabır
birşeyler inceldiği yerden koparsa sende durmazsın zaten
ama bu bir geçiş dönemi
yinede umutlu olmanı diliyorum
seviom kız seni:lepi:

konus diyen canim arkadaslarim...
hala mi konus diyorsunuz...yapmayin az denemedim bunu...
ya sozum yarida kesildi,ya dinledi birsey demedi ve yapmadi...
adamin konusma sorunu var zaten,sorun o noktada basliyor...
ben istemez miyim,karsilikli oturalim,o benden beklentilerini ben ondan beklentilerimi soyleyelim.
sonra da buna gore yasayalim,dikkat edelim en azindan...
hata yapildigindaysa bunu guzel bir sekilde ifade edelim,ozurse ozur...
baska ne isterim ki...
ama iyi demissin benim_adim_yar ; konusmak ama anlayana...

bütün duygu ve düşüncelerini ifade edecek şekilde bir mektup yazıp görebileceği yere bıraksan.
söylemek istediklerin içinde kalmamış olur.
belki bir silkeleniş yaşayabilir ya da ne bileyim en azından kafasında soru işareti oluşur.
konuşurken tartışma açılabiliyor.
ama yazı tek taraflıdır.
o anda cevap vermez sana ve bazen gerçekten daha etkilidir.

çok güzel fikir kesinlikle katılıyorum :enbuyukkk:

ya ne anlar o adam mektuptan telgraftan allahaşkına yaa..laelaelaelaelae kaside yazsan,mühür döksen üstüne yine ayakkabılarını,eşortmanlarını giyip ben maça gidiyorum der(hatta demeden çıkar)..iki virgül fazla atsan mektuba yatağa ayırır,yüzüğünü çıkarır..boş o adamın içi boşşşş...

kiz Allah iyiligini versin :roflol: cok guldum...
amma kizmissin benim kocaya...
ama iyi tanimissin ne yalan soyleyeyim

Evettt yaklaşık olarak aynı sorunlardan muzdarip birisi olarak evliliği bende kendim için bir son görüyorum maalesef....
Hep ilgi beklemekten sevgi beklemekten... yada sevgimi ilgimi gösterip karşılık bulamamaktan sıkıldım artık.... 10 aylık bir oğlum var... bazen onu bile gözüm görmüyor.. (ben çok kötü bir anneyim galiba....aynı zamanda nankör) evlendiğime o kadar pişmanım kii oysa ne hayaller kurarak evlenmiştik.... hayatım resmen bittii... ona çocuk doğurduğuma çok ama çok pişmanım... cesaretimde yok tek başıma çocuk büyütmeye... Psikolojim alt üst......... geçinip gidiyoruz işte......

Neyse ben kendi dertlerimle seni de bunaltmayayım... İnşallah problemleriniz hallolur çocuğunuz yok sanırım.. Sakın problemleriniz hallolmadan o adama çocuk yapmayın... Yani benim yaptığım hataya düşmeyin....

canim cok uzuldum durumuna... ve seni cok iyi anliyorum.
keske derdimizi anlatabilsek,ama zor...cok zor...
eminim sen de neler denemissindir
cocuk icin uzulme,olmus bir kere...o haketmiyor olabilir ama sen hakediyorsun canim...
Cocuk cok kutsasl bir varlik,Allah herkese nasip etmiyor..bir daha sakin pisman oldugunu soyleme...
zor,uzuluyorsun ama elindekiyle mutlu olmaktan baska caren yok...tabii ki sorun sadece ilgisizlikse...
eger baska seyler varsa,mutlu degilsen....
konusmak istersen her zaman burdayim canim :teselli:

sağol tatlım teşekkür ederimmm Allah kimsenin başına vermesin ne diyeyimmmm..

merhaba Hilalciğim,
canım bence sen önce bu evliliği yürütmek isteyip istemediğine karar ver. Ondan sonra ona göre davran. O adamın değişeceğine inanıyorsan çok yanılıyorsun. Ama yine de bir umut diyorsan sen de ona çok ilgisiz davran, sakın yüz verme sen de eve geç git akşam olunca falan, en azından seni kıskanır biraz da olsa seviyorsa ve belki hatasını anlar. Belki değişir. Ama hiç yüzüne dahi bakma ve mutluymuşsun gibi davran. Kendine güzel elbiseler al süslen püslen dışarı çık gez. hatta yapabiliyorsan bikaç gün otelde kal-hiç ona söyleme nerede olduğunu -akşam eve gelince seni bulamasın falan...
ama yok yoruldum artık ben kaplumbağa terbiyecisi miyim diyorsan hemen ayrıl- ne kadar erken o kadar iyi.

bence bu dedikleriniz sadece filmlerde olur benneyaptımki gercekte cok daha kotu sonuclar dogurabilir fisfisfis

slm. siteye üye olalı fazla olmadı ve bekar bi insan olarak evlilikle ilgili yazılanları okuyunca gerçekten korkar, bütün erkekler böle mi acaba die düşünür oldum burda herkes iyi niyetlerle olumlu ya da olumsuz yorumlar yapmışlar ama bence en doğru kararı arkadaşımız kendisi verecektir, her ne kadar olayları anlatsa da bunlara maruz kalan ve herşeyi yaşayan o sonuçta.
umarım herşey bi an önce yoluna girer:Saruboceq: hayırlı olan neyse o olsun diorumyerimseniben

bence bu dedikleriniz sadece filmlerde olur benneyaptımki gercekte cok daha kotu sonuclar dogurabilir fisfisfis

bence hiç de kötü sonuçlar doğurmaz. erkek tarafı yapınca kötü sonuçlar doğurmuyor da kız tarafı yapınca mı kötü sonuçlar doğuruyor... bence bişeyler yapması lazım öyle kös kös otursun mu yani hiçbir şey yapmadan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…