Evlendik ve Bitti....:(

:çok üzgünüm: evlilik bu mu yani
ooff artık resmen inanmıyorum evliliklere
nikahta keramet vardır derler ama artık daha da kötü mü ediyor :uhm:
bu mudur yani evlenmemelimiyiz :çok üzgünüm:

merhaba çikolatakız,,
bu siteye yeni üyeyim.öyle geziniyodum evlilik kararı almak üzereydim..senin yazını okuyunca çok kötü oldum doldu gözlerim.sivastan istanbula bir dua uzandı rabbim sen yardım et sen sabır ver,sen sabrını karşılığını ver diye..
ama sana küçük bişi anlatmak istiyorum..
liseden ve üniden bir arkadaşım var hem güzel hem zeki.5-6 yıldırda konuştuğu biri vardı.çocuk bunun için ölüyodu..bizzat şahidim artık kız ilgiden bunalmıştı...
neyse 2 yıl önce evlendiler.bir kızları oldu.geçen gün ilk defa arkadaşa gittik.biz mükemmel bir evilik beklerken anlattıkları karşısında kanımız dondu ama o hala evindeydi.
onu çok seven adam evlendikleri günden beri bir ruh gibi yaşıyormuş..işten gelip sadece ama sadece bilgisayarıyla oturan sadece onunla ilgilenen biri.arkadaşım önce şaşırmış sonra konuşmaya çalışmış olmamış ve hamile kalmış çocuk doğmuş herşey yine aynı.hatta bigün arkadaşım az benimle ilgilen diye ağlarken kocası bi güzel dövmüş ve bu ilkte olmamış.ark annesinde kalmış gelmiş girmiş tam bi depresyondaymış ama sabretmiş.evinde onun düzelmesine dua etmiş daima.kalbini rabbine açmış.zor da olsa düzelmeye başlamış kocası 2 yılın sonunda:))şimdi mutlu günlere eski günlere dönmeye çalışıyorlar...
inş seninde sabrının karşılığını rabbim verir.bence savaş,diren,onu tekrar tekrar kazanmaya çalış..unutma hep kaybettiğini düşünsende birgün muhakkak kazanacaksın..yeterki umudunu kırma,sen güçlü bir kızsın..Allah mutlu olmayı tekrar nasip etsin..birazcık sabır...
sevgilerimle

zamanla her şey youna girecektir
sadece bu sayfaları okuyabildim ama yaşananları unutabilmeniz için biraz zamana ihtiyaç var
biz kadınlar hep mücadele etmeliyiz
hayatımız böyle

Kızlar birşey söylicem size..
acaba erkekler kadınları elde ettikten sonra bir önemi kalmıyor mu?
yani,flört,nişanlılık döneminde canım cicim balım peteğim..,
evlendikten sonra nasılsa avucumda deyip kılını kıpırdatmıyorlar mı?

Canim ne evlenince ne de flort doneminde kadin da erkek de karsisindakine mecbur olmadigini istedigi vakit arkadasini donup gidebilecegini o iliskiyi sadece istedigi icin yurttugunu hissettirmeli dahasi belki de soylemeli.
Evlenince bisey degismememsi lazim belediye sizin tapunuzu vermiyor kocaniza sadece sizi toplumda bir aile kiliyor.
Gerek sevgililikte gerek de evlilik de bu ince siniri unutmamak lazim.

hımm.
en yakın arkadaşımın kocasıda balık oda aynı senın kocan gibi şeker. yükselen burcu kova olabilir. yükselen burc cok etkilio.. burclara fazla inanmazdım ama kesınlıkle cıkıyor..
kocanın huyları zamanla degişirmi bilmiyorum ama hemen bitirmeyi deneme. bazı taktikler geliştir bu konuda. o anlamadan ayar ver ne bilim.. kolay gelsin şeker. Allah yardım etsin kaydirigubbakcemile5

Ben evli degılım nasıl oldgnu bılemıycem fakat yazın nısanlanıyorrm boyle seylerı okudukca da zamanımın olması benı mutlu edıyor...Ne yapmalısın dusunemıyorum 3 ablam var ve bırısı aynı sebepten dolayı ayrıldı elınde ımkanları olan guclu bır kadının acı cekmesıne tahammulum yok fakat sevgıde baska bır olay.katlanılması ve zaman mı gerekıyor yoksa pes etmek mı?

bncde evlenınce bırsey degısmemesı lazım bız 1 sene sonra evlenıyoruz ama suan da tabırı caızse onun avcunun ıcındeyım zate onu:ecrin_bebek:aslında ole bı tabırde yok bence kısme nolursa olsun o duruma dusmez sdce her gun gorusuldgu ıcın flort donemınden farklı olabılır bıraz hepımız gorucez gunu gelınce bakalım:CüvCüv:

ben geldim...
sevgili fla taktiklerin hoşuma gitti...
mesela şimdi başımızda bir alyans belası var...
biliyorsunuz beni dövdüğü günün ertesinde,gidip satmıştım alyansları ve bütün altınlarımı...
tamamen sinirden ! çıkarıp atarsan ikidebir ben de bunu yaparım yani !
şimdi güya ! barıştık ya,ben bir gaflete düşüp alyans al dedim."ben mi götürüp sattım,sen al"dedi...
inatlaşmadır almış başını gidiyor fazla üstüne varmıyorum ama hem kendim için hem onun için alyanssız gezmek canımı sıkıyor.
ama biliyorum ki kocam ben zorlamdıkça almayacak...
ama ben ne mi yapacağım?
vazgeçtim,almasın... eğer onun umrunda değilse benim alyanssız gezmem,benim hiç umrumda değil onun öyle gezmesi...
nasıl istiyorsa öyle yapsın...
daha dün dışardayken 2 kişi takıldı peşime,kırmızı trençkot ve babet giymiştim,biraz da ondan heralde fazla dikkat çektim...
onun için sorun değilse,benim için hiç değil...

sevgili fla...
söylediklerini bugün bir arkadaşım daha söyledi...
ben işe yarayacağını sanmıyorum,eşim bana çok güveniyor ama...
deneyeceğim bunu...

ah canım keşke alyans al demeseymişsin..
"hadi gidelim yeni alyans alalım, bu bizim için yeni bir başlangıç olsun "falan deseydin..

ah canım keşke alyans al demeseymişsin..
"hadi gidelim yeni alyans alalım, bu bizim için yeni bir başlangıç olsun "falan deseydin..

aman o ne anlar canım benim yaaa...
kibarca söyledim,bana bu lafları etti...yok ben satmışım,sanki keyfimden sattım...
atmasaydın ikide bir parmağından!
nefret ettirdin beni yani yüzükten !

bir arkadaşın yazdfığı kıskandırma politikasını kesinlikle dsetkeliyorum
süper bir fikir bence

daha dün dışardayken 2 kişi takıldı peşime,kırmızı trençkot ve babet giymiştim,biraz da ondan heralde fazla dikkat çektim...
onun için sorun değilse,benim için hiç değil...

.

öyle canım daha tatlı soyleseydın alırdı alyans da erkekler de takılmazdı peşine
bekarlık zor. kaydirigubbakcemile

kibarca söyledim,bana bu lafları etti...yok ben satmışım,sanki keyfimden sattım...

bir de resmen kavga dövüş bir beraberliğiniz oldu sizin,
geçiyor gibi ama canım. :1hug:

ben evli değilim ama sözlülük dönemimde ben de nefret etmiştim yüzüğümden
aslında çok güzeldi yüzüğüm..her kavgada o yüzüğü alır vermezdi, kendi de bazen takardı
bazen takmazdı..bitti zaten 3 ay oldu..
1 yılda zor karar verdim ayrılığa, içim acıdı hala üzülüyorum ama bir odundu son zamanlarda
balık burcuydu, öfke kontrolü yok denecek kadar azdı, dil yarası acıttı kalbimi..
seni çok iyi anlıyorum..

X