Evlendik ve Bitti....:(

Bundan sonra eşin olucak kişi ne kadar ben değiştim desede hatta ayaklarına kapanıp özür de dilese ve gerçekten değişmiş bile olsa (farzedelim yani,çünkü imkansız) yaşananları unutman ve bunca olaydan,laftan ve kalp kırıklıklarından sonra mutlu olabilmen,huzuru bulabilmen,en önemlisi de güvenmen imkansız..bu anılar hafızında durduğu sürece onun her yüzüne bakışında,ufacık tartışmalarda bile her kelimesinde,oturuşunda kalkışında, içinde biyerlerde ona karşı olan güvensizlik seni hep huzursuz edicek..diken üstünde yaşıycaksın..zaten saygı bitmiş arada neyin mücadelesini vericeksin ki..hoş sen elinden gelen mücadeleyide vermişsin zaten..karşında olgunlaşmamış,sorumluluk sahibi olmayan,bencil,kaba,ahlaksız,iki yüzlü,şımarık,ilgisiz bi adam var..girdiğin yoldan sakın dönme..yuva kolay kurulmuyo elbet..evlilik oyun değil ama eşin için bi oyuncakdan farksız olduğu belli..boşanmış olmıyım,yuvam dağılmasın diye bi kadının kendini bu kadar ezdirip,aşağılatmasına hiç gerek yok..evet kadınız ama daha da önemlisi "insanız"..eşlerimizden bize prensesmişiz gibi davranmasını istemiyoruz ki..insan gibi davransın yeter bize..ama eşin sana bunu bile çok görmüş..dilerim herşey gönlünce olur..zorda olsa geçde olsa kurtarırsın kendini o cendereden..eşine çok fazla şans verdin..artık bi şans verme sırası kendinde..kendine bi şans ver ve "insan" gibi yaşıycağın bi hayat kur kendine..merak etme alışırsın..insanoğlu nelere alışmıyo ki..dağ gibi gencecik evlatlarını anneler ,davulla zurmayla askere yollayıp,tabutla karşılıyolar..onlar bile vatan sağolsun deyip inadına yaşamaya devam ediyolar..Allah daha beter acılardan korusun seni bitanem..buda geçer..

ahhh canim hepimiz cogu zaman öyle degilmiyiz hele ben yeni evlenmisim gelmistim sanki esimle evli degiliz gibi ailesin yaninda kalmak zorundaydik ev bulana kadar esim bir gece cokkkk gec geldi arkadaslarina takilmis sabah 3-4 gibiydi geldiginde ben buna bir küstüm artik dedim sen evlisin ne isin var bekarlarin icinde gitmedi ondan sonra konus bence kousmakta yara vardir

canım bütün sayfaları tek tek okudum şok oldum inan ki. eşin saygısız olduğu gibi sinsiymiş de. çok korkarım bu tip insanlardan. hakatten şaşkınlıktan yazacak birşey bulamıyorum yaa. Allah yardımcın olsun, umarın en kısa sürede hayırlısıyla atlatırsın bu durumu :teselli:

merhaba kızlar,
eve gelmedi dun gece... anneme de gitmemis.onun annesine sormadim henuz,sormayi da dusunmuyorum. ogullarina laf bile dinletemeyen bir aile(baba da yok ya,dinlemiyor kimseyi) haberleri yok son 3 gundur yasadiklarimdan,aramiyorlar da...
pazartesi gunune kadar beklemeyi dusunuyorum. sebebi tamamen kendimle ilgili... evet bir isim var belki ama devamli degil,kendimi parasal acidan garantiye almam gerek. ailemle yasamayi dusunmuyorum(babam buna karsi cikacak ama,ikna etmeliym) dolayisiyla gerekirse gecici bir ise girecegim,bakalim nolcak,acikcasi ben de merak ediyorum...
duygularima gelince.. sadece evliligim bitiyor diye,hele hele bu kadar erken btiyor diye cok uzgunum... duygusal bir insanim,mahkemeler filan bilemiyorum nasil kaldiracagim bunlari...aileme uzuluyorum,nihayetinde dogma buyume istanbullu da olsak,aslen dogulu bir aileyiz.insanlar onlari yadirgayacak,bana kimse birsey diyemez belki ama ailem bu durumda,ozellikle babam cok yipranacak... gecen gun ki tavirlarindan bosanmami istemedigi de cok belli oluyordu,belki onunla sorunlar yasayacagim,belki kizacak kusecek... bunlardan korkuyorum ve bunlara uzuluyorum...
ona olan duygularim...bitmediyse de cok yiprandi,ayrildiktan sonra yasayacaklarim zor olabilir belki hayatla ilgili ama ona karsi sadece nefret hissedecegimi dusunuyorum,nefret insanin kendisine zarar verir derler.belki bu yuzden onu bile icimden atmak icin cabalayabilirm... bu insan beni kisa bir sure daha uzecek belki ama artik bitti.... sonumuz ne olacak,gaibi Allah bilir ...ama devam da etse bitse de benim duygularim tukendi artik... buyuk bir kizginlik var icimde. neden? ne icin bunlari yaSAtti ki bana? ne yaptim ona,ne istedim? istedigim sadece evimize ve bana biraz ilgiydi...tum vaktini istemedim ondan ki bunu istemeye bile gerek yok.bunlar istenmez beklenir ben de biliyorum... ne bir namussuzluk ne bir adilik yaptim...ne cok para bekledim,ne mal mulk,ne altin,ne gezme...sadece sevgi ilgi istedim ondan... bu yasadiklarimin sebebi bi istegim dusunebiliyor msnz?....
Asla hakkimi helal etmiyorum

.bitmediyse de cok yiprandi,ayrildiktan sonra yasayacaklarim zor olabilir belki hayatla ilgili ama ona karsi sadece nefret hissedecegimi dusunuyorum,nefret insanin kendisine zarar verir derler.belki bu yuzden onu bile icimden atmak icin cabalayabilirm... bu insan beni kisa bir sure daha uzecek belki ama artik bitti.... sonumuz ne olacak,gaibi Allah bilir ...ama devam da etse bitse de benim duygularim tukendi artik... buyuk bir kizginlik var icimde. neden? ne icin bunlari yaSAtti ki bana? ne yaptim ona,ne istedim? istedigim sadece evimize ve bana biraz ilgiydi...tum vaktini istemedim ondan ki bunu istemeye bile gerek yok.bunlar istenmez beklenir ben de biliyorum... ne bir namussuzluk ne bir adilik yaptim...ne cok para bekledim,ne mal mulk,ne altin,ne gezme...sadece sevgi ilgi istedim ondan... bu yasadiklarimin sebebi bi istegim dusunebiliyor msnz?....
Asla hakkimi helal etmiyorum

yukarda yazdıgın satırlar beni çok etkiledii bir kagıda yaz ve onu eşine verr cebine koy ne bilşeyim ayrılmaya tam karar verdigin zaman ver amaa
içine oturur belkiii
biraz insanlık varsaa

bi an kendi evliliğimi biri anlatımuş bana gibi geldi
ne düşündüğünü ne yaşadığını o kadar ii anlıyorum ki
ve inan laf olsun diye anlıyorum demiyorum yürekten anlıyorum ve hissediyorum
insanın psikolojisini bozuyo bu şeyler
ama inan derdi veren Allah sabrınıda veriyo
biliyosun bende 5,5 aydır eşimle dün de mahkemem vardı
çok üzülüyorum neden böle oldu haketmedim diorum bazen
ama bi o kadarda nefret ediyorum
nefret o kadar güçlü bi duygu ki insana kuvvet veiyo
bi karar ver ver ve dimdik dur inanki alışılıyo
ama ailenle yaşamak istememen saçma
en azından bi süre onlarla ol inan çok ii gelecektir sana

hilalcigim bol bol dua et Rabbim hakkında hayırlı olanı versin birde hiç üzülme her şerde bir hayır oldugunu unutma bazı şeyleri yaşamamız gerekir ve yaşarız nefes aldıgımız sürece herşey bizler için ayrıca bellide olmaz ben hala ümitliyim nedense bu evlilikten umarım bu kötü günleri biran evvel atlatırsın:teselli:

çikolatagril canım avukat için istanbul barosundan avukat talep edebilirsin,baro sana ücretsiz avukat tayin edebilir,gidip avukatlara para bayma derim..

Senin bu yaşadıklarından sonra gidip eşimi bol bol öpüp ona sevdiğimi söylüyorum canım.... Senin eşin demeye bile dilim varmıyor eski kocanı gördükten sonra benim eşim melek gibi geliyor ve fırsat buldukça öpüp seviyorum... Anladım ki değer bilmek gerekiyormuş... Maalesef senin evlendiğin adam değer bilecek cinsten değilmiş... Boşver yol yakınken kendine sahip çık... Unutma HİÇ KİMSE VE HİÇ BİR ŞEY SENDEN DAHA DEĞERLİ DEĞİLDİR... Sen birtaneciksin... Seni sen yapan sensin.... Kendi değerini bil ve bu şekilde yaşa... Seni üzen, seni düşünmeyen bir kişi için de üzülmeyi bırak canım olur mu? Ne hali varsa görsün Allah a yakın sana uzak olsun... :dilcikar:

Sana Can Yücel den güzel bir şiir göndereyim....

BAĞLANMAYACAKSIN

Bağlanmayacaksın bir şeye, öyle körü körüne.
"O olmazsa yaşayamam." demeyeceksin.
Demeyeceksin işte.Yaşarsın çünkü.
Öyle beylik laflar etmeye gerek yok ki.
Çok sevmeyeceksin mesela.
O daha az severse kırılırsın.
Ve zaten genellikle o daha az sever seni,Senin o'nu sevdiğinden.
Çok sevmezsen, çok acımazsın.
Çok sahiplenmeyince, çok ait de olmazsın hem.
Çalıştığın binayı, masanı, telefonunu, kartvizitini...
Hatta elini ayağını bile çok sahiplenmeyeceksin.
Senin değillermiş gibi davranacaksın.
Hem hiçbir şeyin olmazsa, kaybetmekten de korkmazsın.
Onlarsız da yaşayabilirmişsin gibi davranacaksın.
Çok eşyan olmayacak mesela evinde.
Paldır küldür yürüyebileceksin.
İlle de bir şeyleri sahipleneceksen,Çatıların gökyüzüyle birleştiği yerleri sahipleneceksin.
Gökyüzünü sahipleneceksin,
Güneşi, ayı, yıldızları...
Mesela kuzey yıldızı, senin yıldızın olacak."O benim." diyeceksin.
Mutlaka sana ait olmasını istiyorsan bir Şeylerin...
Mesela gökkuşağı senin olacak.
İlle de bir şeye ait olacaksan, renklere ait olacaksın.
Mesela turuncuya, yada pembeye
Ya da cennete ait olacaksın.
Çok sahiplenmeden, Çok ait olmadan yaşayacaksın.
Hem her an avuçlarından kayıp gidecekmiş gibi,
Hem de hep senin kalacakmış gibi hayat.
İlişik yaşayacaksın. Ucundan tutarak...

CAN YÜCEL

Senin için bol bol dua ediyorum canım.....

yenı geldım...
dayimlardaydik annemlerle... annem bize gel dedi,yok evime gitmek istiyorum dedim...
sanki evimden uzaklasinca dusup olecekmisim gibi geliyor...
eve girdim...bos..bombos ve soguk...
ne hayallerle girmistim nikah gunu bu eve,onu hatirladim...
ceyizimi serdigim gunu hatirladim..ne kadar guzel bir gundu...
kendime ait bir mutfagim vardi artik...bana ait bir yatakodam...
kucukken hep annemin buyuk gardrobuna ozenirdim,benim de vardi artik...bir tarafi benim,bir tarafi cok sevdigim erkegindi...
az once eve girdim...gittim dolabini actim,esyalarina baktim...
biran hersey silindi aklimdan,tum dedikleri tum yaptiklari... kokladim gomlegini... cok ozledim,beni seven erkegi cok ozledim...
nerde yatiyor,yattigi yer nasil biryer diye merak ediyorum... o beni dusunmuyor,yalniz korktugumu bilir..ama ben onu dusunuyorum...hep kuru seyler mi yiyor,disardan mi yiyor... yikanabiliyor mu...
kiziyorsunuz biliyorum... ne yuzsuz ne gurursuz diyorsunuz belki..merak etmeyin yumusamadim...
sadece cok ozledim...eski gunlerimizi cok ozledim

neden kızalım bebeğim aşk bu dur işte.keşke düzelse şua adam keşke yarabbim.senin mutlu msjnı görsek şurda herşeye rağmen.

ay bende alttan başladım okumaya barıştınız sandım :SS çok doğal onu ve eski günlerinizi özlemen. balıkesire gidicem dememişmiydi annene eşin?

evet ama kesin degildi...bilmiyorum ki nerde oldugunu...
aksam aksam annesi aradi beni,neler oluyor diye sordu...
dayisi aradi sordu..
onu ariyorlar cevap alamiyorlar,isim var diyip kapatiyormus...
ben de aradim esimi,hep mesgule atti...sirf diyecektim ki insanlar hep beni ariyorlar,benim uzerime geliyorlar...lutfen artik kimseyi uzme,aciklamani yap gibilerinden mesaj yolladim artik...bir sure sonra iletildi ama cevap gelmedi..beklemiyorum da zaten.
babam birkacgun uzak dur evden dedi diye gelmiyor,zaten gelmemeye hevesli...

vayy anam vayy işte bizz böyle koşulsuz seviyoruzz...
o bize bir adım gelse biz ona koşarızz
demekki erkekler hakkaten daha acımasız oluyor
ben artık bunu anladım

:1no2:

Ağladım ya sabah sabah ağladım senağlamasenağlamasenağlamasenağlama sen ne kadar vicdanlı ne kadar yürekli bi insansın biz bayanlar böleyiz işte o bize bi adım atsa biz yine yine koşarız kıyamam sana ben her zaman yanındayız senin sakın kendini yalnız hissettme senin o kadar temiz ve saf bi yüreğin var ki anlatamam............. canım benim

sen kocanı seviyorsun canım yaaa.
allah hakkında hayırlısını versin.
severken ayrılmak çok zor olmalı.
eşin kıymetinin bilmedi.
onu özlemen eşyalarını koklaman içimi acıttı.offf....... offfff.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…