Evlendik ve Bitti....:(

canim belki tespitlerin dogru...
ama su degil, doldurusa gelmedim. ya da doldurusa geldigim icin boyle olmadi..
beni dolduran onun evden ve benden uzaklasmasiydi...hic konusmamasi,hic arayip sormamasi..
ne yapmistim ki,bunca ofke,kin nedendi?
neden ufacik bir olayda hemen ipleri kopariyordu ki?
yuzuk cikarmalar,yatak ayirmalar...
doldurusa geldim evet...ama kk degil, kocamin doldurusuna geldim ben...
en son eve geldiginde ,1 haftalik aranin ardindan...sadece konusmak istedim...halbuki gunduz bana actigi telefonda ,calis bana yuk oluyorsun demisti bu adAM. bana kadinlik yapamiyorsun,karim olarak gormuyorum dedi... bunu uzerine bitecekse konusarak bitmeli dedim. ama o ne yapti,konusma istegimi hayvanca geri cevirdi..hakaretler ederek,kucumseyerek,asagilayarak... benim hatam burda baslardi hep,her olayda...susup da donup arkami gidemezdim, onu kendi terbiyesizligiyle basbasa birakamazdim.ofkeme yenilir,ben daha berbat seyler yapardim.evet bu hataysa ve evliligim bu yuzden bittiyse...kabul ediyorum.hata benim....

evt çok haklısın ama neden hep bu evlilikler 1 3 5 yıllarda bu kadar kötü ve hep bayan yürütmek zorunda :KK43:((

sevgili blackquenn , degisiklik olacaga benzemiyor canim...beni de ailem bagladi,birsey yapamiyorum.babam biraz bekleyin dedi,ayri kalin demis kocama.hatta gel burda kal,bir sure eve gitme demis.kocam da ne eve geliyor,ne annemlere gidiyormus.babam uzuluyor,anliyorum. ben de bisey yapamiyorum suanda..nihayetinde anlasamiyoruz biz bu insanla,devam etsek de olmayacak.karakterler cok farkli ne yazik ki.ama anlatamiyorum kimseye...
ayrica bir laf vardir...
KOTU BIR BARIS,SAVASTAN DAHA TEHLIKELIDIR...

canim ya cok uzuldum nedir senin bu yasadiklarin kader insallah bundan sonra yuzune gulsun.

ne hayaller ne emekler karsligi bumu olmaliydi.
allah islah etsin onu.

sevgili blackquenn , degisiklik olacaga benzemiyor canim...beni de ailem bagladi,birsey yapamiyorum.babam biraz bekleyin dedi,ayri kalin demis kocama.hatta gel burda kal,bir sure eve gitme demis.kocam da ne eve geliyor,ne annemlere gidiyormus.babam uzuluyor,anliyorum. ben de bisey yapamiyorum suanda..nihayetinde anlasamiyoruz biz bu insanla,devam etsek de olmayacak.karakterler cok farkli ne yazik ki.ama anlatamiyorum kimseye...
ayrica bir laf vardir...
KOTU BIR BARIS,SAVASTAN DAHA TEHLIKELIDIR...

son cümlene ne diyebilrimki cnm sözün kitlendiği yer inan çok üzülüyorum empati yapıyorumda hiçde kolay değil :KK43:( Allah kimseye yaşatmasın ama senin kaderinde varmış yaşaman gerekiyormuş umarım bundan sonraki hayatında seni üzücek bir sorunlarla karşılaşmazsın cnm

canimm..bugune kadar bir yada iki kişiye ayril diye yorum yapmişimdir..genelde düzeltmeden yanayim..ama eşin olacak kişi öyle şeyler yapmiş,öyle şeyler söylemişki dönüşü olmayacak boyuta getirmiş herşeyi..onu hala sevmen,üzülmen,içinin yaniyor olmasi senin kalbinin ne kadar saf ne kadar asil bir güzelliğe sahip oldugunu gösteriyor..boyle şeyleri yaşamiş olman cok üzücü..ama üzülmenin,yerinmenin,keşkelerin bi faydasi yok..insan cogu zaman dibe vurmadan yukari cikamiyor..bence sende kendi içinde artik dibe vurdun..artik yerden kuvvet alip yukari cikarmalisin kendini..elbet kolay degil..ama eminim bunu yapabilirsin..zamanla,iradeyle,inançla bugünleride atlaticaksin inşaAllah..

en kisa sürede kendini toparlaman ve cok mutlu olman dilegiyle canim..

Eşinden dayak yiyen ,aşağılanan bir kadına babası bekle diyor boşanmasını istemiyor...çok yazık hala yıllar öncesinde kalmışız eksik etek olarak...oysa boşansa şüphesiz daha mutlu olacak...silecek zamanla hayatından bu acıyı...beklemek cok sancılı geçer ipi cekip kopartmak böyle bir durumda daha mantıklı ..kaybedecek hiçbir şey kalmamış ortada daha her sey kaybolmuş ...yüz göz olunmuş ötesinin olacagını sanmıyorum...

dun gece saat 03.30 gibi geldi esim,acikcasi yeni uykuya dalmistim,bayagi da korktum.yanimda arkadasim kaliyordu,odaya girdi pijama aldi cikti esim. laptop icerdeydi,bir baktim laptop un acilis sesi geldi :1shok: eyvah dedim,kk ya yazdiklarimi gorecek...o korkuyla hopladim,iceri geldim. "kendi ilgisayarindan baksana neye bakicaksan" dedim. ne alakasi var,bu da benim degil mi dedi.ben de hayir benim dedim. neyse,az bir isim var dedi,ben de oturdum mesafeli ama ekrani gorecegim sekilde.iyi beklerim dedim...ne var ki bu bilgisayarda dedi,ozel islerim var dedim :)
konu acildi birden,su bilgisayarda ki isim bitsin konusalim dedi...olur dedim. bitti neyse,konusmaya basladik.

basindan hatirlamiyorum ne konustugumuzu gec saatti.ama ona , aileme neden farkli,bana farkli konustugunu sordum. "nihayetinde baban benim de babamdir,ona ima ettim ayrilacagimizi ama anlamadilar.ya da konduramadilar " dedi. ( bu arada inanilmaz birsey,cok sakin ve uzgun gorunuyordu)
ben de dedim ki"bak tek istedigim bu isin artik hic kavgasiz gurultusuz bitmesi. duygusal insanlar olarak mahkemelere yasadiklarimizi serersek bu ikimizi de kotu etkiler. yanlis anlama,sana ceza olsun diye degil,sadece birden bire bosanmis bir kadin olarak hayatimi idame ettirmekte zorlanmak istemedigim icin bir miktar talep etmek durumundayim. borclarini ve zor durumunu biliyorum,elimden gelse hicbisey almam,ama buna ihtiyacim var.ailemle yasamayi dusunmuyorum,babami ikna etmek zor olacak ama... " bana dedi ki :" sana evini ben tutarim,esya da alirim.ben de senden ayrildiktan sonra parasal anlamda sksmani istemem.kafani yastiga rahat koy isterim.mahkeme sana hicbisey vermese de ben seni oylece birakip gitmem" dedi( bu arada napiyoruz biz der gibi bakiyor )
hayret bir durum ama cok uzun konustuk ve beni "sen uyu,yine konusuruz "diye kalkmaya yeltendigimde yok konusalim diye birakmamasi cok garip ve alisilmadikti.bu arada ben gayet kararli ve rahatim, sanki bir arkadasimla sohbet ediyorum. resmen yalniz kalmami istemedigini itiraf etti,bu evde kal iste dedi.sanki beni gunlerdir yalniz birakan o degildi. hatta bir ara gozleri doldu,sunu konusuyorduk "ben sana evini tuttum,esyani aldim...uc ay kirani odedim...4. ay ben olsem,ne yaparsin" dedi, ben de "yok aman niye olesin,Allah korusun...ya sonucta ailem de var benim.devamli olmasa da bir isim var simdilik.ins ortada kalmam"dedim.bu da "yani olmemen gerekiyor diyorsun"dedi ve guldu.ama o sirada gozleri dolu doluydu...
ofkeden midir nedir...hic etkilenmedim arkadaslar...
cok...cok guzel bir konusmaydi ve resmen rahatladim...istedigim tamamen buydu iste dedim.bugune kadar benimle bu sekilde konusabilseydin,buralara varmayacaktik dedim...ne yazik ki sana susan bir kadin,bana da konusan bir erkek gerek dedim.... konusan biriyim ben diye kendini savundu,pismanlik vardi gozunde gun gibi acik ve net! inadi kirilmisti,neden bilmiyorum...
bu arada konusurken ki oturma seklimiz soyleydi..o iceri serdigi yatagina girmis,ben de (onun istegiyle,guya icerdeki arkadasima ses gitmesin diye) yatagin icinde oturuyorum. bir ara dokunmak istedi ama buz gibi olan bana dokunamadi,yol bulamadi...
bir ara resmen sakalastik...bayagi borcu var.arabasi ankaraya gittiginde inanilmaz ariza yapmis,bozuk uzerine bozulunca 4000 lira harcamis (borc alarak) ...diger borclarindan da bahsedince "yahu selam verdik borclu ciktik,neyse tamam ben sana nafaka oderim " dedim sırnaşık şey arkadasimi teselli eder gibi,uzulme,Allah insallah sana da bana da yardim eder dedim... yataktan kalktim,iceri gecmeden once ac olup olmadigini,birsey isterse yapabilecegimi sordum...istemedi,sagol dedi. iyigeceler dedim,gectim yattim...

ben de oldukca sasirdim,beklemiyordum.belki bana oyle geldi,belki o da gercekten artik beni kirmak istemediginden oyle guzel konustu da bana pismanlik gibi geldi,bilemem...ama alisik degilim napiym :sm_confused: hala ve yine herseyi bekliyorum ondan. biranda dun geceyi unutabilecegini,saygisizlasacagini veya daha da ileri gidip ciddiyetimi gorunce yalvarma isine girecegini...acikcasi konusabildigim icin mutluyum,ama daha otesini dusunmuyorum. pazartesi davayi ac dedim,baslasin.tamam dedi... insallah acar...
iste onun bu denge sorunu olmasaydi,hep sabit davransaydi bunlar olmayacakti belki...ama iliskimizin olur yani kalmadi artik...

en azindan ben artik o gozleri hep oyle hatirlamak istiyorum,huzunlu ve sevgi dolu...

Çok şeyler olmuş anlaşılan... Konuşabilmeniz çok güzel... Zamanla hele hele boşandıktan sonra daha çok pişman olacaktır ama iş işten çoktan geçmiş olacak.... Bunların hepsi böyle sanırım genelleme yapmak istemiyorum ama evlilik sorumluluğu olmayan erkeklerden bahsediyorum... Hepsi de kaybedince anlıyor pişmanlığını... Keşke daha önceden bilseler değerini de diğer insanları da üzmeseler... Ama senin karralılığın çok iyi... ınşallah hayırlısı olur canım...

Senin adına sevindim güzelim en azından yüreğine bir damla su serpmiş olmuş bence artık hatasını anladı senle düzgün konuşmaya yeltendi ve artık bir korku kaplamış sanki ama diyeceksin madem bensizlik yaşıyor neden yalnız bıraktı belkide kendi kendine zaman verdi hayatı tek başına yaşıyormuş gibi umarım sonuç ne olursa olursun artık mutlu olursun cnm...

ben olsam tekrar şans verirdim birbirimizee hem o sana hem sen ona
evlilik müessessi kolay kurulan bişiy deill
çok çabuk yıkılır ama kolay kurulmazz. birbirinizi seviyosunuzz bencee eşinde öle gözleri doldu diyosunn sevmeyen kaskatı olan bi insan gözleri dolmass. inş ayrılmassınızz herşey çok güsel olurr
ben çok üzülüyorum böle helede yeni evli olanlar ayrılma noktasına gelince. hayırlısı olsun inş

canım senin adına sevindim en azından konuşabilmeyi başarmış canım sen hala bu adamı seviyorsun ama işte sevgi her şeyi halletmiyor malesef ben yazdıklarının ilk başlarını okurken açıkcası eşinin yalvardığını ayaklarına kapandığını bir şans istediğini sandım ama malesef yanılmışım o senden bir şans bile istemiyor sen neden ona bir şans vereceksinki demi ama hakkında hayırlısı canım ama inan böyle olması güzel olmuşbenneyaptımki

valla adam dengesiz...
kim, ne dediyse birinden akıl almış..
uzak kalmanın etkisiyle de gelmiş bu şekilde konuşmuş..
bu adama hiç güven olmaz, çikolatamın dediği gibi ertesi gün değişebilir...
psikolojik sorunları var bence, güçsüz bir erkek..
borç,harç bilmem ne derken bu tarz zorluklara katlanamıyor, hıncını çikolatamdan çıkarıyor..
hakkınızda hayırlısı olsun canım..
dileğim bir an önce dava açması..

ben olsam tekrar şans verirdim birbirimizee hem o sana hem sen ona
evlilik müessessi kolay kurulan bişiy deill
çok çabuk yıkılır ama kolay kurulmazz. birbirinizi seviyosunuzz bencee eşinde öle gözleri doldu diyosunn sevmeyen kaskatı olan bi insan gözleri dolmass. inş ayrılmassınızz herşey çok güsel olurr
ben çok üzülüyorum böle helede yeni evli olanlar ayrılma noktasına gelince. hayırlısı olsun inş

Haklısınız aslında evlilik ne zorluklarla kuruluyor , ama 8 ayda bitebiliyor... Bu gerçekten üzücü...

Ancak bence ortada bir şans vermesi gereken çikolata değil, kendi şansını yaratması ve eşine yaşattıklarını unutturması için ağzıyla kuş tutması gereken bir erkek var...

bencede barışırsınızz .. ikinizde geriye adım atamıyorsunuz..
ozaten gururundan ...
ama bu işin sonu bence güsellikkkkk

Haklısınız aslında evlilik ne zorluklarla kuruluyor , ama 8 ayda bitebiliyor... Bu gerçekten üzücü...

Ancak bence ortada bir şans vermesi gereken çikolata değil, kendi şansını yaratması ve eşine yaşattıklarını unutturması için ağzıyla kuş tutması gereken bir erkek var...

sana kesinlikle katılıyorum canım.a.s

sendeki kararlılıgı gördü veee bence eşşek gibi pişmann
ama adım da atamıyoo sanna
bencee o seni seviyor vee ayrılmıcaksınızz o sana kendini affettirecekkk inanıyorumm benn

valla adam dengesiz...
kim, ne dediyse birinden akıl almış..
uzak kalmanın etkisiyle de gelmiş bu şekilde konuşmuş..
bu adama hiç güven olmaz, çikolatamın dediği gibi ertesi gün değişebilir...
psikolojik sorunları var bence, güçsüz bir erkek..
borç,harç bilmem ne derken bu tarz zorluklara katlanamıyor, hıncını çikolatamdan çıkarıyor..
hakkınızda hayırlısı olsun canım..
dileğim bir an önce dava açması..

sana katılıyorum bu yazında.bence adam pişman olsaydı o anda o elektirikli sakin ortamda tutar karısını yapışırdı dudaklarına hiçbirşey söylemesine gerek yok tekbir dokunuş herşeyi unuttururdu gururunu ayaklar altına almazdı özür dilemezdi sarılması herşeye yeterdi.fakat yapmamış akıl almış kötü davranmakla olmuyor bari böyle yaklaşayım bu iş bitsin gibi yaklaşmış..samimiyetsiz biri.ben eşimle çok kavga ettim büyüdüğü zamanlarda oldu ayrılık karar aldık küstük ama o hiç gece 3e kadar dayanmış değildir yatağa girer hiçbirşey olmamış gibi sarılırdı,konuşmaya gerek kalmazdı çünkü duygular dokunuşlar herşeyi ifade eder...

SEVGİYLE YAPILAN HERŞEY GÜZELDİR...:asigim:

sana katılıyorum bu yazında.bence adam pişman olsaydı o anda o elektirikli sakin ortamda tutar karısını yapışırdı dudaklarına hiçbirşey söylemesine gerek yok tekbir dokunuş herşeyi unuttururdu gururunu ayaklar altına almazdı özür dilemezdi sarılması herşeye yeterdi.fakat yapmamış akıl almış kötü davranmakla olmuyor bari böyle yaklaşayım bu iş bitsin gibi yaklaşmış..samimiyetsiz biri.ben eşimle çok kavga ettim büyüdüğü zamanlarda oldu ayrılık karar aldık küstük ama o hiç gece 3e kadar dayanmış değildir yatağa girer hiçbirşey olmamış gibi sarılırdı,konuşmaya gerek kalmazdı çünkü duygular dokunuşlar herşeyi ifade eder...

SEVGİYLE YAPILAN HERŞEY GÜZELDİR...:asigim:

çikolata çok soğuk davrandığını söylüyor belki ondan cesaret edememiştir.
ama espirili de davranmış,ben sana nafaka öderim gibi bişey demiş..
o anda ortam yumuşadığında "biz ne yapıyoruz, ne oldu bize" diyip,sarılabilirdi..
ya da başka bişey ne biliyim...
adamın kendine güveni yok ki evliliği düzeltmeye çalışsın..
düzelse bile yine eskisi gibi olacak, sonu yine hüsran...
o yüzden de çok uzamadan bitmeli bu iş...

senin eşinin yaptığı normal zaten..
seven adam uzatmaz kavgaları,tartışmaları..
ben henzü evli değilim ama 5 yıllık bir ilişkim var..
bizde 1 saat bile uzatmayız tartışmlarımızı..
güzel sözlerle hemen gönlümüzü alırız...

X