Evlendik ve Bitti....:(

canim ne kadar flort edersen et bir insani ayni cati altina girmeden taniyamiyorsun...
ister 2 yil ister 3 yil istersen 5 yil flort et ne yazikki gercekler evlenince ortaya cikiyor..
belkide gorucu usulu evlenenler o yuzden mutlu paylasacak cok seylerini evlendikten sonra paylasiyorlar ....

tatlım yalnız değilsin inan.bu kadar olmasada benim eşimde ilk başlarda öle bi afalladıkii anlatamam.bizde çok kavgalar ettik.çıkıyorken kaçamaklar yapıp aileme yalan dolan söyleyip nasılsa evlenince gezicez tesellilerim evlenince tuzla buz oldu.sanki 20 yıldır evliymişiz gibi birden monotonlaştı.bunu bu konuda yalnız olmadığın için yazıyorum inan.

eşin şu anda evliliğe ve ikili bir hayata alışma evresinde.biz eşimle 8 yıl çıktık.ne kolay dimi 8 yıllll...evlendik ve...ben afalladım.inanamadım mücadele ettim pes ettim sandım ama dayandım.

eşinin arkadaşlarıyla senin aran nasıl.eşleri falan varmı.haftada 1-2 buluşun.süpper oyunlar var.ne bilim tabu oynayın,okey oynayın,sessiz film daha çok var.sinema geceleri yapın evlerde.ps oynasınlar erkekler siz kızlar salonda muhabbet edin.dış faaliyetlerini zamanla azaltırsın.ben sırf artık kavga çıkmasın die playsatation oynamayı bile öğrendim yaaa :))))))))))çünkü saatlerce oturma odasında oynardı eşim.zaman zaman böle tuhaf şeylere takılı kalıyorlar inan bana.çoookkk arkadaşım var böle olan.zamanla alışıyosun.uyumasına bile.benimki şu an karşımda hoorrr hor...:)))3 yıl oldu bile.napiim artık.yavaş yavaş bu dediklerimi yapmaya çalış.hatta arkaşlarının eşi varsa ve sen zaten tanışmışsan siz kızlar ayarlayın böyle geceleri.eşin onlarla maça gidiyorsa siz birinizin evinde toplanın onlarda çıkışta gelsin öle zaman geçirin...

son kez diyorumm.çok yenisin ve kesinlikle yalnız değilsinnn :)))))))))))

orasi oyle lale cigim...ben zaten bitirecegim demiyorum da...iste...zor be lale cok zor...

Ahh ahhh bilmez miyim..Hem de ne zor..
İnşallah toparlanırsınız canım..
Kendine daha fazla vakit ayır,sürekli onun hoşlanmadığın hareketlerini kafanda kurma nolur..
Hiç boş kalma,derslerine çalış,kendini oyala canım..:teselli:

Chocolategirl canım ben de 4 yıllık evliyim 1 yıl kadar flört dönemimiz oldu evlendiğin ilk zamanlar bissürü başka şeyler çıkıyo yeni bi hayata başlıyosun o yüzden flört dönemi gibi olmuyo bu kesin ama zamanla herşey rayına oturuyo hemen ümitsizliğe kapılma birlikte yapabileceğiniz aktiviteler bul bence ne biliym o daha maça gidicem demeden bu akşam ....lara çaya gidelim diye konuşmuştuk falan gibi daha birsürü şey bulabilirsin herşey gönlünce olsun canım zaman herşeyin ilacı ama onu da doğru kullanmak lazım ilişkinizin soğumasına asla izin verme...

canim benim hangimiz yasamadik veya yasamiyoruzki bu sorunlari sanirim biz kadinlar evlilikten beklentilerimiz farkli erkeklere göre bizim egliligimizde baslangicta öyleydi zamanla sen ona oda sana alisiyor bir süre sonra sorun gördügüklerin sorun olmaktan cikiyor daha cok baslardasin esinle konusmayi dene beklentilerini anlat ona daraldigini bunaldigini fark ettir zamanla hersey yoluna girer canim seni anlaya biliyorum bende yasadim ayni sorunlari üstelik esimin ailesiyle yasiyorduk ve bir yatak odamiz vardi erkenden uyumasi cildirtirdi beni aksine uykularim kacar sabahlara kadar uyumazdim sinirden konusmak paylasmak ister kendimi yer bitirirdim zaman herseyin ilaci oldu koskoca 15 yil biraktik geride rabbim baska türlü huzursuzluklar vermesin

dediğim gibi onu nasıl kendine çevirebilirsin
mesala şık giyinsen güzel bi yemek sonrasında yatak odasında biten romantik geceler
bunlarla yola getiremezmisin

ama sakın pes etme

Evlendik ve bitti derken ,biten elbette o an evlilik değildir.
Yaşadığın bir hayal kırıklığıdır çok iyi anlayabiliyorum.
Erkekler genelde evlenince , sevdiği insanı cepte sanıyorlar.
Heyecan eşle yaşanmaz sanıyorlar.
Oysa kadınlar daha duygusaldır,erkekler öyle değildir.
Bence erkekler biraz kurnaz olsa mutlulukta payları hayli artacak.
Biraz güzel söz ,biraz ilgi ,biraz, nitelikli beraberlik(eşim duysa güler bu sözüme) kadınların çok hoşuna gider.Hangi kadın bunun karşılığını vermez ki?
Evlilik sadece nikahı kıyıp aynı evde otel gibi yaşamak değildir.,
Evlilik paylaşımdır,anlayıştır.....
Ah böyle konular olunca coşuyorum.Bende aynen dört yıl süreçten sonra güçlükle, büyük bir aşkla evlenmişitm.Eşimi düşünüyorum , evlendikten sonrası farklı bir insandı.Koskoca bir hayal kıtıklığı yaşamıştım.Aradan uzun süre geçince daha iyi sorguluyor, özeleştiri yapabiliyor insan.
Siz çok gençsiniz canım daha yolun başiındasınız.
Akıllı olun ,eşinle konuşarak olmazsa destek alarak karşılıklı muhabbet duyacağınız bir şekle dönüştürün evliliğinizi.
Heyecanda, sevgide, sıkıntıda, fedakarlıkta paylaşılarak anlam kazanır, bir kıymeti olur.
Ümidini yitirme ,sevgilerle....

bu durumu yasayan birtek sen degilsin cnm benim,inan ben karsima alip konusmaktan yoruldum,konusurum dinlemez,ben hep kararlarimi kendim alirim, baslarda boyle degildi vardi ama bu kadar degil,kalbim cok aciyor,icim sizliyor,bide bziim 8 aylik bebisimiz var,alisveris benim hersey benim couck 24 saat benle he bir haftadirda bebegimiz odasina alissin diye odamizda ayrildi ben bebegimin odasindayim oda yanliz,,konususrum basladin yine dirdira der,y ne diyeyimki konuyu gorunce atladim hemen,,yapacak birsey yok herkes kendine gore hobilerini bulmus yani bizde oyle,cozum varmi bilemiyorum,cozumu soyle dusunuyorum ya cevresi degisecek yada isi,konuyu dagittim galibaa,,

Herkezin allah yardımcısı olsun mutlu mesud sağlıklı bir ömür diliyorum eşlerinizle beraber inş sorunlarınızı çok çabuk halledersiniz biraz sabır biraz anlayış ew sakince eşlerle konuşma sewginiz hiç bitmesin inşallah
Allah yar we yardımcınız olsuna.s.

bedava çocuk bakıcılığı resmen ne bu ya. bunun için mi evleniyo insanlar. erkekler ne zaman sorumluluklarının bilincine varacaklar merak ediyorum. o zamana kadar da ben buruşup kalcam.

evliliklerde herkesin bi boclama dönemi olur diye düşünüyorum
kimisinin uzun sürer ,kimsi çabuk toparlar kendini
kolay değil artık ömrünü onunla paykaşacaksın
umarım eşininkide en kısa zamanda gecer
ben zataen erkekleri anlayamıyorum
gül gibi hanımları onların gözlerinin içine bakarken
nedir du haller çözemedim gitti
bocalamak diyorum artık

daha evliliginiz cok yeni,esin neden bu kadar cabuk salmis kendini anlamadim.halbuki sizin simdi birbirinizden baska birsey düsünmemeniz gerekir bence oyle olmali...ama iste bazi erkekler boyle hemen evliligin heycanini yitiriyor malesef....bence sen esinle acik acik konusmayi dene,yasadigin yalnizligi anlat umarim anlayisla karsilar ve sana daha cok zaman ayirir.sevgilerrr

canım bak hiçte yanlız değilmişsin.kaç kişi var.birde ben varım.herkes aşıyor inan biraz sabır biraz anlayış ve tatlı dil.emin ol herşey düzelir.

benim eşimde ilk zamanlar değil ama bir ara yemeğini yediği gibi tv karşısında hemen uyuya kalırdı.bende çok sinirlenirdim.ALLAHtan eşim anlayışlıdır.bak senin çevrende var.benim çevre memlekette olduğu için çok sıkılırdım.kızardım bütüngün zaten yalnızım diye.

eşime hak vermiyor değilim dayanıksızdı çok yoruluyordu.sonra zavallım kendini zorlarken alıştı.şimdi sporada gidiyor daha sağlıklı ve dayanıklı.belki eşin afallama dönemi yaşıyor olabilir.

ama benim kafama takılan neden 2 gün eve gelmediği.annesi getirmiş.seni hala seviyorki aşkım diyor.sevmese demezdi.biraz daha sabret canım benim.acıdır tabii zordur anlıyorum ama elimizden ne gelir bilmiyorumki...

Son düzenleyen: Moderatör:

çok güzel açıklamışsın bence :lepi: üzme kendini sen kendini o buhrana sokarsan dahada içine kapanırsın evli değilim ama bende bazen şiketrçi oluyorum bazı konulardan bence karşına alıp konuşman en mantıklısı güzelim umarım sorunun kısa zamanda çözülür a.s.

kizlar hepinize cok tesekkur ederim.. cogunuz acik acik konus demissiniz,neler demedim ki

"bak canim,nasil ki isinden verim almak icin isine zaman ayiriyorsun,nasil ki enstrumanindan karsilik alabilmek icin vargucunle calisiyorsun,evlilik de boyle birsey.sen bana zaman ayirmaz,sadece kendinle ilgilenirsen benden nasil bir karsilik bekleyebilirsin ki? bakarsan bag bakmazsan dag olurmus derler,bu evlilige yatirim yapmaliyiz,baska turlu mutlu bir evlilik olmaz,siradan olur,birbirini begenmeyen ama sirf evlendigi icin katlanmak zorunda olan bir cift olmak istemiyorum.ben seni cok sevdim,sen de beni...neden tuketiyoruz..neden? "

nasil ama?? bunun gibi guzel konusmalarin yaninda,bagirdigim,yeter artik dedigim zamanlar da oldu...kizlar ben konusma adina ne varsa yaptim.esim bekledigim seyi cok iyi biliyor...
bir erkek uyumak veya bilgisayarda okey oynamak adina bircok geceler sex i bile erteler mi? :) ki ben o anlamda da sicak ve ilgiliyimdir...

sizce bu isin konusulacak yani var mi ?? temcit pilavi gibi surekli onune goturunce de kavga ediyoruz...

beraber biseyler yapin diyenlere cevabim : arkadaslar esim bisey yapmaya karar verdiyse,sizin isteklerinizin cok onemi yoktur. daha dun aksam " cok skldm ne olur bir yerlere gidelim hayatim " dedim.ne yapti ? dondu arkasini uyudu...oneriler de getiriyorum,sunu yapalim suraya gidelim gibilerinden...yok yok yok ...

yoruluyorum diyor,evet yorucu bir isi var (ins muh) fakat caninin istedigi herseye enerjisi olan birinin bu soyledigi can skmaktan oteye gitmiyor...

canım yazını okuyup tekrar düzenledim yorumumu.son bir kere daha konuş eşinle düzelmiyorsa kararını ver canım.yani sen konuşmuşsun,üstüne düşeni yapmışsın.son bir kere daha konuş bakalım bir.dışarıda bir yemek ayarla ,ne bileyim aklıma bunlar geldi şuan.allah yardımcın olsun canım

Son düzenleme:
canım...hatırlıyorum evlilik heyecanını vs.ni...
şimdi sana söyleyeceklerime lütfen dikkat et...ilk kural sakın yılma...sakın...diyeceksin ki hep bizim çabamızla mı ayakta duracak bu evlilikler...hayır demek isterdim ama malesef evet...en çok sen yorulacaksın...
3.5 sene de çıksan onunla 13.5 sene de değişen bişey olmayacaktı malesef...bu kısmına takılma sakın...sen hayatındaki adamı onunla evinizde uyandığın sabah tanımaya başlayacaksın...bunu unutma e mi...ve yadırgama da...
erkek milletiyle düzgün de olsa kavga ederek de olsa yaptığımız tüm konuşmalar "dırdır" olmaktan öteye gitmez...bunu da unutma...
ne yapacaksın...eşlik et...maçını izle, enstrüman çalmasını dinle, bilgisayarda okey oynamasındansa eve tavla al, tavla oynayın...kotukta uyumaya başladığında gir yanına yat...
bunların hepsi aynı...evliliğimizin 15. gününde yapmıştık biz en büyük kavgamızı...nerdeyse ilk yıl aynı panik haliyle geçti...ama düzeliyor canım...sen pes etmedikçe, adamın kötü alışkanlıkları yoksa düzeliyor...ve bir süre sonra artık birbirinin ne istediğini gözlerinden anlar oluyorsun...sabret...geçecek...

Son düzenleme:

canım bı cıkıs yok bulursan banada soyle artık dayanacak gucum yok.....aynı kaderı paylasıyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…