Evlendik ve Bitti....:(

chocolategirl

oooppss!
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2007
2.657
78
40
evlendik ve bitti...

sunu ogrendim ki evlilik bir baslangic degil,sonmus... ve yine sunu ogrendim ki,iki taraf da emek vermeden olmuyor...

8 aylik evliyim,bilenler bilir cok zor zamanlar yasadim.simdi dusunuyorum da en mutlu olmam gereken gunler zehir olmus...evet kendime bile soylerken uzuluyorum ama oyle...

suan karsimdaki koltukta uyumakta olan esimle 3,5 senelik bir flortun ardindan zor bela evlendik.cok guzel gunler de yasadik kotu gunler de..ama sevgimiz hic bitmedi,ya da ben oyle saniyorum bilemem...3,5 sene usanmadan beni israrla istemeyen kabul etmeyen ailesi simdi beni cok seviyorlar,hatta yasanan ve onlara yansiyan sorunlarda bile benim tarafimi tutuyorlar.bana sinirlenip 2 gun eve gelmeyen esimi tutup kolundan getirmisti bi keresinde annesi...

suan karsimda bir adam koltukta uyuyor ve dusunun bu her aksam boyle..uyuma degilse hali saha maci,caldigi enstrumani veya isi... bana hic sira gelmiyor...resmen yalniz yasiyorum.hatta soranlara espri olsun diye yalniz yasiyorum diyorum :) oyle ama..sabah 7 de gidip aksam 9,5 da eve gelen ve 22.30 da uyuyan bir adam dusunun... yalniz yasiyorum yalan mi...

yine bu sitede sorunlarimi bilen ve uzun zaman sonra evliligin nasil gidiyor diyen arkadaslarima iyi diyorum...iyi gidiyor...ses cikarmadikca,ilgisizligine ve kendi hayatina olan duskunlugune ses cikarmadikca hakikaten iyi...bu konuda da yalan soylemiyorum :)

o da ben de unv mezunuyuz,suan icin evdeyim.ogretmenlik icin sinavlara hazirlaniyorum.az cok bir sosyal yasantim var.bazen kendi kendime takiliyorum bir iki arkadasimla filan biseyler yapmaya calisiyorum ama hep su soru zihnimi ele geciriyor

" PAYLASIM OLMAYACAKSA NEDEN EVLENDIK?"!!!!

dayanamiyorum,boguluyorum...

paylasmak istedim...sevgiler

Eşinle konuşmayı denedin mi bu sorunları ? Bana pek ciddi bir problemmiş ve bitecek kadar ciddiymiş gibi gelmedi.... mirmirmirmir

canim cok uzuldum gercekten. ama esin evlilik stresinde galiba. kendi ozgurlugu kisitlandi gibi dusunuor olabilir. bekarligini ozluordur belki de.. oyuzden boyle kendine cok vakit ayiriyordur. ama duzelecektir insallah. artik bir evinin ve esinin oldugunu anlayinca duzelecektir. biraz zaman ver bakalim... insllah hersey yoluna girer.

Ahh be canım..:nazar:
Ahh be güzelim..
Bişiy demicem,korkma..:çok üzgünüm:
Sadece sakın bırakma kendini..
En önemli ve değerli sensin bu dünyada sakın unutma bunu..:1hug:

bende öğrendim seninki kadar olmasada arada bende böyle şeyler yaşamıyor diğilim ama hangi evli çift yaşamıyorki dönem dönem bunlar oluyor bence
yanında olmak istedim

"paylaşım olmayacaksa neden evlendik"..
belki de birçoğumuzun başına aynı şeyler gelecek..
hepimiz ne hayallerle adım atıyoruz bu yola..inanıyoruz,sığınıyoruz sevdiğimize..
Rabbim herbirimizi farklı imtihan ediyor..
senin için de böyle düşünüyorum canım ve diliyorum ki herşey güzele döner..
dua edelim inşAllah..

canım yaa
gerçekten çok zor
hayatta tüm insanlarla sorunlarını halledebiliyorsun en fazla ilişkini kesiyorsun
ama eşinle böyle olmuyor

acaba onunilgisini çekecek bişiyler bulamazmısın
ne bilim eşini sen daha iyi taırsın onu kendine bağlayacak bişiyler olmalı yaa

böyle evlilik???**
bilmiyorum

ben evli değilim belki tam olarak, yaşamış biri gibi anlayamam seni ama az çok tahmin edebiliyorum :çok üzgünüm:
belkide ruhen tam hazır olmadan evlilik yapmış olabilir eşin. bu da onda özgürlük açısından bunalımlara sebep olmuş olabilir. aslında evliliğin oturması açısından 8 ay yeterli olabilir ama eşin bu durumu aşamamış olabilir..
hemen bitti gözüyle bakma canım :teselli: ben bi herşeyi eşinle konuş derim dediğin gibi paylaşım olmayacaksa neden evlendiniz sen de bunu paylaş eşinle.. :teselli:

evlilik aşkı bitiriyor haa evli değilim daha çok bi yorum yapmak istemiyorum o yüzden ama normal bi ilişkide bile bunlar yaşanabiliyor konuşmayı denemelesin bence ...

cok cabuk gelen tesellileriniz icin cok ama cok tesekkur ederim...
dusunun az once koltuktan kaldirdim yerine yatmasi icin ve bana sdc dedi ki "askim spor ayakkabilarimi hazirla yarin aksam hali saha macim var" :)) uykulu uykulu bunu soyledi...

belki soylediginiz gibi birgun gecer... ama o gun icimde ayni heyecan kalir mi bilmiyorum... icimdekiler yavas yavas oluyor...:KK43:

cok konustuk...bu sebepten cok kavgalar da ettik...ne yazik ki artik konusma luksum de yok istegim de... herseyin cok farkinda, o da ben de....

cok cabuk gelen tesellileriniz icin cok ama cok tesekkur ederim...
dusunun az once koltuktan kaldirdim yerine yatmasi icin ve bana sdc dedi ki "askim spor ayakkabilarimi hazirla yarin aksam hali saha macim var" :)) uykulu uykulu bunu soyledi...

belki soylediginiz gibi birgun gecer... ama o gun icimde ayni heyecan kalir mi bilmiyorum... icimdekiler yavas yavas oluyor...:KK43:

Evlilik zor bir mücadele be canım...
Eğer birbirinize olan sevginizden şüpheniz yoksa biraz daha çaba göstermekten bir şey kaybetmezsin..:1hug:

sakın pes etme, zorluklarla evlendiğiniz günleri hatırlat...
insan evlenmektenn korkar oluyorr:KK43:

inşallah herşey yoluna girer senin içindekiler tamamen ölmeden yeniden yeşerirler :teselli:
evliliklerin ilk senesi böyle olabiliyomuş diye okumuştum bi yerlerde
bekar olduğum için bilemem ne kadar doğru ne kadar yanlış
inşallah herşey yoluna girer

ne diiim valla,benimkide sorarsan çok seviyor beni, bi dediğimi iki etmiyo, ama eve gelincede bilgisayarın başından kalkmıyo, budur yani seninkinden biras daha farklısı, en azından o bilgisayarından ve oyunundan sıkılana kadar...diye umuyorum.

Canım benim....
8 ay...bu evliliğin iç yapısı anlayıp alışabilmek için çok az bir zaman....
ona zaman tanımalısın bir cok kadın senin yasadıklarının aynısını yasıyor..
ama geçiyor bir süre sonra onlar evliliğe alışmaya baslıyor ..
henüz yeni evlisin biraz sabır lazım sana...
bırakma kendini..
ve asla unutma bunları yasayan tek kişi değilsin...

canımcım çikolatacım,renklendir biraz hayatını ,belliki o kendi dünyasında yaşadıkça sende iyice

kendine dönüyorsun..sen bari yapma kavga etmeden konuşmayı deneyin ,gerçekten zor bir durum ,ben

eşimle bişey paylaşamassam patlarım,en ufak bişey olsa arar ,ararım,danışır danışırım,hafta sonları

mutlaka benimdir kocam haftada bir kez arkadaşlarıyla ,yada maçta v.s,bunlar olmadan evliliğin tadı

çıkmaz be canım,çok şey kaçırıyo o da sende ,bunu çözün bir an önce ...

X