Evlat sahibi olmak için Hz.Zekeriyanın Duası

ben 1 hafta şehir dışında olacağım.cuma günü döneceğim.destina kardeşimiz için de okuyacağım.ben devam etmek istiyorum.ama cuma günü başlasak olur mu ben dönüşte yani.yada yine böyle devam edelim mi ara vermeden.

ben 1 hafta şehir dışında olacağım.cuma günü döneceğim.destina kardeşimiz için de okuyacağım.ben devam etmek istiyorum.ama cuma günü başlasak olur mu ben dönüşte yani.yada yine böyle devam edelim mi ara vermeden.

Canim zaten melek arkadasimiz devam edemeyecegini bildirdi eger bir arkadas bulabilirsek ve sen ordada okuyabilirsen devam ederiz listeyi yayinlarim ve sen isimleri alirsin eger yapamayacaksan ozaman cumayi bekleriz sen ne zaman gideceksin umarim yetistirebilirim yeni listeyi

maleseff olmadi ben test yaptim yok olmadi...insallah bidaki seferee...Allah hepinizden razi olsun..dualarinizdan eksik etmediniz

gercekten cok uzuldum canim senden cok umutluydum ne diyecegimi bilemedim ama hayirlisi buymus demekki bebislerimiz nazlaniyor azicik ama Allahin izniyle annesini dahada bekletmeyecek bir dahaki sefere insallahh sevinci beraber yasayacagiz:KK16::KK16:

7.FZTFATMAFZT İÇİN
12 ŞUBAT SALI SAAT 21:00 A KADAR

1.antikdeniz=1000----------------*OKUDU
2.canan456=1000---------------*
3.esma=1000 ------------------*OKUDU
4.merice35--------------------*OKUDU
5.supriz06----------------------*OKUDU
6.ecehan-----------------------*OKUDU
7.fztfatmafzt-------------------*

canım ben fatmanın duasını yeni bitirdimm allah kabul etsinnnn bugün hepsini bitirebildim nihayett ALLAH KABUL ETSİN FATMACIMM GÖNLÜNE GÖRE VERSİN İNŞ

canim zaten melek arkadasimiz devam edemeyecegini bildirdi eger bir arkadas bulabilirsek ve sen ordada okuyabilirsen devam ederiz listeyi yayinlarim ve sen isimleri alirsin eger yapamayacaksan ozaman cumayi bekleriz sen ne zaman gideceksin umarim yetistirebilirim yeni listeyi

yarın akşam yola çıkacağım.ama yarın nete giremem.en iyisi ben 2 günde 1 arkadaşa okunacak şekilde yine okumaya devam edeyim.cuma günü haberleşiriz.

arkadasim yasadiklarindna dolayi uzuldum gercekten insanin tam kavustum deyip kaybetmesi daha zor olmali ama sanirim sorunu bulmussunuz artik pihtilasmanin tedavisi var ignelerle falan sorunu zararsiz hale getirebiliyorlar allah yardimcin olsun insallah tez vakitte bebegini kucagina alirsin
bizim gruptaki arkadasimiz cikacagini bildirmis eger istersen 4 gun sonraki listeye ekleyebilirim seni iki gunde bir bi arkadasimiza 1000 tane hz Zekeriya nin duasini okuyoruz

Ay çok sevinirim çok iyisiniz Allah herşeyi gönlünüze göre versin.Hiç tanımadığınız insanların sesini duyup dertlerine ortak oluyorsunuz bu yüzden aranızda olmaktan çok mutluyum.Bu duayı ben kaç tane okumalıyım? Hepinize sevgiler

melek181 icin

14-15 subat

1.blowhole25:
2.demet05:eek:kudu
3.nekadarzor:eek:kudu
4.tulay20:eek:kudu
5.melek181:eek:kudu
6.basak2569:eek:kudu
7.destina38:eek:kudu

basak2569 icin;

16-17 subat

1.blowhole25:
2.demet05:
3.nekadarzor:
4.tulay20:eek:kudu
5.melek181:
6.basak2569:
7.destina38:

başak canım duanı okudum Rabbim hayırlı evlatlar versin kuzum :26::26::26:

KIZLAR YENİ LİSTEDE OLMAK İSTEMEYANLER HABER VERSİN??

1.antikdeniz=1000----------------*
2.canan456=1000---------------*DEVAM EDİYOR
3.esma=1000 ------------------*DEVAM EDİYOR
4.merice35--------------------*
5.supriz06----------------------*DEVAM EDİYOR
6.ecehan-----------------------*
7.fztfatmafzt-------------------*DEVAM EDİYOR

RABBİ HEBLİ MİN LEDÜNKE ZÜRRİYETEN TAYYİBETEN İNNEKE SEMİUDDUA

Son düzenleme:
ecehan ve sürpriz için okudum kızlar..sadece Fatma kaldı.Rabbim kabul etsin.diğer listede de devam etmek isterim

5.SUPRİZ06 İÇİN
8 ŞUBAT CUMA SAAT 21:00 A KADAR

2.canan456=1000-----------------*OKUDU
7.fztfatmafzt-------------------*OKUDU

YARABBI YARABBİ YARABBİ... Çekmiş oldugumuz tesbihatların hasıl olan sevaplarını Evvela Peygamber Efendimiz S.a.v mın ruhuna onun al ve asabı kiramına ehli beytine ilk peygamberimiz hz. Adem as. ve son peygamberimiz muhammed mustafa s.a.v min Ruhlarına ve bu ikisi arasında her ne kadar peygamber gelip geçmişse onlarında ruhlarına hediye eyledik sen hasıl eyle alimlerimizin,abitlerimizin,şehitlerimizin,şuhedal arımızın,evliyalarımızın,embiyalarımızın ve bir Cümle Allah dostlarının ruhlarına hediye eyledik sen şuan için haberdar eyle...
ve kardeşimiz her ne sıkıntı ve dilegi için okuttuysa onun dilegni kabul sıkıntısını affeyle.ve yeryüzünde ne kadar sıkıntısi olan mümin ve mümine kardeşimizz varsa onlarında dileklerini kabul sıkıntısını affeyle...amin amin amin

6.ECEHAN IN DUASI TAMAMLANDI...
6.ECEHAN İÇİN
10 ŞUBAT PAZAR SAAT 21:00 A KADAR

2.canan456=1000---------------*OKUDU

YARABBI YARABBİ YARABBİ... Çekmiş oldugumuz tesbihatların hasıl olan sevaplarını Evvela Peygamber Efendimiz S.a.v mın ruhuna onun al ve asabı kiramına ehli beytine ilk peygamberimiz hz. Adem as. ve son peygamberimiz muhammed mustafa s.a.v min Ruhlarına ve bu ikisi arasında her ne kadar peygamber gelip geçmişse onlarında ruhlarına hediye eyledik sen hasıl eyle alimlerimizin,abitlerimizin,şehitlerimizin,şuhedal arımızın,evliyalarımızın,embiyalarımızın ve bir Cümle Allah dostlarının ruhlarına hediye eyledik sen şuan için haberdar eyle...
ve kardeşimiz her ne sıkıntı ve dilegi için okuttuysa onun dilegni kabul sıkıntısını affeyle.ve yeryüzünde ne kadar sıkıntısi olan mümin ve mümine kardeşimizz varsa onlarında dileklerini kabul sıkıntısını affeyle...amin amin amin

Son düzenleme:
esmacım kendiminkini bitirdim.. tüm okuyan arkadaslara coooook teşekkür ederim. allah hepinizin gönlüne göre versin..:KK16:

6.ecehan-----------------------*

bende devam etmek istiyorum canım...:KK16:

HZ. ZEKERİYA'NIN DUALARI

Kuran'ın üç ayrı suresinde Hz. Zekeriya'nın dualarından bahsedilir. Yaşı ilerlemişolan Hz. Zekeriya, kendi ardından kavmi içinde imanı ayakta tutması için Allah'tan bir varis istemiştir. Kendisi çocuk sahibi olmak için oldukça yaşlı, karısı ise kısır olduğu için varisi yoktur ve Allah'a duada bulunmuştur:

Hani o, Rabbine gizlice seslendiği zaman; Demişti ki: “Rabbim, şüphesiz benim kemiklerim gevşedi ve baş, yaşlılık aleviyle tutuştu; ben sana dua etmekle mutsuz olmadım. Doğrusu ben, arkamdan gelecek yakınlarım adına korkuya kapıldım, benim karım da bir kısır (kadın)dır. Artık bana Kendi Katından bir yardımcı armağan et. Bana mirasçı olsun. Yakup oğullarına da mirasçı olsun. Rabbim, onu razı olunan kıl.” (Meryem Suresi, 3-6)

Orada Zekeriya Rabbine dua etti: “Rabbim, bana Katından tertemiz bir soy armağan et. Doğrusu Sen, duaları işitensin” dedi. (Al-i İmran Suresi, 38)

Zekeriya da; hani Rabbine çağrıda bulunmuştu: “Rabbim, beni yalnız başıma bırakma, Sen mirasçıların en hayırlısısın.” (Enbiya Suresi, 89)

Ayette Hz. Zekeriya'nın Allah'a gizlice seslendiği bildirilmektedir. Bu, samimiyetin en büyük göstergelerinden biridir. Nitekim Allah, Kendisine bu tür bir samimiyet içinde çağrıda bulunan Hz. Zekeriya'nın duasını kabul etmiştir:

Onun duasına icabet ettik, kendisine Yahya’yı armağan ettik, eşini de doğurmaya elverişli kıldık. Gerçekten onlar hayırlarda yarışırlardı, umarak ve korkarak Bize dua ederlerdi. Bize derin saygı gösterirlerdi. (Enbiya Suresi, 90)

(Allah buyurdu:) “Ey Zekeriya, şüphesiz Biz seni, adı Yahya olan bir çocukla müjdelemekteyiz; Biz bundan önce ona hiçbir adaşkılmamışız.” (Meryem Suresi,

O mihrapta namaz kılarken, melekler ona seslendi: “Allah, sana Yahya’yı müjdeler. O, Allah’tan olan bir kelimeyi (İsa’yı) doğrulayan, efendi, iffetli ve salihlerden bir peygamberdir.” (Al-i İmran Suresi, 39)

Ayetlerin devamında bildirildiğine göre, Hz. Zekeriya Allah'ın duasına karşılık ileri yaşına rağmen kendisine bir erkek evlat bağışlamasına şaşırır. Kendisine müjdeyi ileten melek ise O'na Allah'ın kudretini hatırlatır:

Dedi ki: "Rabbim, karım kısır (bir kadın) iken, benim nasıl oğlum olabilir? Ben de yaşlılığın son basamağındayım." (Ona gelen melek:) "İşte böyle" dedi. "Rabbin dedi ki: - Bu Benim için kolaydır, daha önce sen hiçbir şey değil iken, seni yaratmıştım." (Meryem Suresi, 8-9)

Önceki bölümlerde Allah'ın samimi kullarının dualarına onlar için en hayırlı olacak şekilde icabet ettiğini belirtmiştik. Ve Allah'ın içten çağrıda bulunan inananların tek dostu ve yardımcısı olduğunu da bildirmiştik. Allah, çocuk sahibi olması imkansız gibi görünen Hz. Zekeriya'ya da, samimi duasına icabet ederek salih bir oğul armağan etmiştir

Tesbihatı Günde 7000 kere : RABBİ HEBLİ MİN LEDÜNKE ZÜRRİYETEN TAYYİBETEN İNNEKE SEMİUDDUA

Hayırlısıyla evlat sahibi olmak için bizde hergün bir arkadaşımıza okuyalım. Dünyada herşey duayla arkadaşlar,bizde birbirimize vesile olalım,Allahım evlat hasreti çeken herkesi o güzel duyguyu yaşatsın inşaallah..

Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah... AMİN

7.FZTFATMAFZT İÇİN
12 ŞUBAT SALI SAAT 21:00 A KADAR

2.canan456=1000---------------*

6.ecehan-----------------------*DEVAM EDİYOR

ARKADAŞLAR YARIN BAŞLAYALIM YARIN YENİ LİSTEYİ HAZIRLIYAYIM

esmacım yeni listede isimlerin sırasını değiştirip yeni bir liste haline getirsek? sadece bir öneri :KK34:
bir de hergün 707 defa YA VARİS okumanın evlat sahibi olmak için çok faydalı olduğu biliniyor.. bunu da ekleyebiliriz eğer arkadaslar kabul ederse.. kimin kime duasının kabul olunacağı belli olmaz..

Allah(c.c.) Hz. Musa'ya: "Ya Musa, bana günahsız bir ağızla dua et" buyurdu.
Musa (a.s.) "Ya Rabbi, nasıl günahsız bir ağızla dua edeyim, benim öyle bir ağzım yok ki" dedi.
Allah ü Teala "Başkalarının ağzıyla dua et, çünkü sen başkalarının ağzıyla günah işlemiş olmazsın.
Öyle hareket et ki, insanlar gece gündüz sana dua etsinler. Allah'ın (c.c.) adı temizdir, onu zikreden ağız temizlenir."

X