Evinde Kedisi olanlar help!

Daha önce erkek kedim vardı maalesef öldü. Şimdide dişi kedim var. Aynı şekilde dişlerini koluma kilitliyordu her ikiside inanılmaz canım acıyordu. Poposunu yukarı kaldırıyorsa ve acı acı miyavlıyorsa kızışma dönemindedir. Ama dişi kedilerde kısırlaştırma bildiğim kadarıyla kızışma dönemi geçtikten sonra yapılıyor. Bu sıralae evden kaçmayı deneyebilir dikkat li olun

kedim garip davranıyor telefonla konuşurken kedim sürekli ısırma girişiminde bulunuyor. ısırmaktan kastım oynamak niyetinde değil sanki.

benim burası dikkatimi çekti

sadece telefonla konuşurken mi böyle

telefon ile sürekli konuştuğunuz birisi var mı hani sevgili ya da aile vs vs uzun konuştuğunuz

acaba kendisini unutulmuş mu hissediyor siz tel ile konuşurken

cailou kitabında vardı köpek hep büyükannenin bacağını çekiştiriyordu telefon ile konuşurken onu unuttu sanıp

oradan aklıma geldi

Benim kedim de telefonla konuşurken onu seviyorum sanıp sürtünüyor telefona da bana da :)

Benim kedim de telefonla konuşmamdan çok rahatsız oluyor. Daha ufakken onunla konuşuyorum sanıyordu, cevap veriyordu bana miv miv. Sonra anladı aslında onunla konuşmadığımı. Elime telefon aldığımda poposunu suratıma dayar, kuyruğunu boynuma dolar, omuzlarıma çıkar, kucağıma zıplar, saçımı çeker. Konuşma uzun sürdüğünde koltuk tırmalar, halıda tırnaklarını törpüler.

Kısırlaşmadığı için kızgınlığa da girmiş olabilir. Onu da poposu yukarıda gezmesinden anlarsınız zaten. Sırtına elinizi koyduğunuz an popoyu diker, koridorda miyavlar acı acı, yuvarlanır, kucağınıza gelip yalvarır anne bana bir delikanlı bul nolur diye.

Veteriner bir rahatsizligi yok demis, ki hareketli istahli ise korkulacak bir sey yoktur genelde. Ara ara benimki de sacmalar huy degistirir, 1 yas tam ergenlik cagi bunlarda. Biraz buyusun unutur zaten

bagirir miyavlar yerlere surunur ise kizginlikta demektir.eger sadece saldirip isiriyorsa strese girmis olabilir.

Kızan donemine geçmiş, benim de kedim bunu yapar bir kac gun sonra da bas bas bağırır:))

Kızgınlığa girmiştirrrrrr bir de bir yaşını biraz geçince ele ayaga atlayıp kırtlama huylarini bırakıyorlar .

kızgınlık dönemidir ve muhtemelen o ihtiyacını gideremediği için agresif davranışlar sergiliyordur.

Benim kızım çok uysaldır, sadece rahatsız olduğu bir ses olunca saldırır. Mesela ıslıktan nefret eder. Islık çaldığımda göz bebekleri büyür, neremi bulursa orama yapışır ve acıtır hiç bakmaz. Hızlı hızlı nefes alıp verdiğimde de rahatsız olur. Bir keresinde ağlıyordum, nefes nefese kalmışım üst üste nefes sesi yapınca hart diye daldı koluma psikopat

Sizin telefon konuşmanızda da ritimli bir şekilde tekrar eden bir ses, bir hareket vs oluyorsa o yüzden saldırıyor olabilir. İyice gözlemleyin.

Sebep bu değilse, minnoş ya avlanma ihtiyacını bu şekilde kapatmaya çalışıyor ya da kızgınlık dönemi.

Hayirli ugurlu olsun... Yaninda bi erkek kediniz olsa, bebisleriniz olurdu..

Kediler ayrıca kizisma döneminde telefon seslerini duyunca böyle yapıyor. Biz video bile izleyemiyoruz. Normal.

Canm bizimki de 2yasinda kisirlastrdk da rahat ettk o da biz de .d ondan oo xd

Fikrini söyleyip yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim. Kedim altıncı aydan itibaren kızanlığa bir çok kez girdi. Ondan nasıl tepkiler verdiğini biliyordum ancak ilk kez böyle bir şey yaptığı için açıkçası kızanlık olma ihtimali vermemiştim . Değerli yorumlarınız için çok çok sağolun

havalar soğudukça deliriyor bunlar.. benimki de az önce çalışırken dikkat çekmek için masaya çıkıp bileğimi ısırdı.. bir kere daha yaparsa bende onun patisini ısıracağım sizinki de dikkat çekmeye çalışıyordur, telefonları çok sevmiyorlar rekabet yoruyor kanımca :)

Bizde bir kedi almistik. Bu isitma huyundan dolayi birakmak zorunda kaldik. Ozellikle oglumu cok fena isiriyordu. Hic sevdirmiyordu kendini.

FatmaS hiç bir sıkıntı yok merak etme benim kedim 6 yaşında ve dişi aynı durumu yaşıyorum ama şöyle ne zaman sinirlensem ve birazcık dahi sesimi yükseltsem hemen gelir ısırır ağlar normalde telefonla konuşurken sırnaşır ama ısırmaz sesimi en ufak yükseltmemde hemen koluma yapışıp inler gibi bi ses cıkartıyor ses tonunuza dikkat etmeniz yeterli olucaktır. Konuşmalarınızda ses tonunuza dikkat ederseniz bir sorun kalıcağını sanmıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…