Evimle ilgili sorunum var bakarmısınız lütfen

Siz olsanız napardiniz?

• Evet tasinirim

OY: 51 100,0%
  • Kendi evimde oturmayı tercih ederim

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    51

D e f n e

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2011
4.641
7.610
Merhaba hanımlar. Elimden geldikçe kısa yazmağa çalışacağım. Herturlu yoruma fıkra açığım. Şuan eşim kararı bana bıraktığı için çok kafam karışık. simdi size eksi ve artıları yazayım siz akıl verin.

Yaklaşık 2sene önce güvenlikli siteden evim küçük diye şimdiki evimize taşındık. Buyuk bir ev olsun dedik elimizdeki paraya gore baktığımız evlerin en makulunu aldik. Ev çok geniş görsel olarak çok güzel ve ferah önünde bahçesi var guya cocuklaeim rahatca oynar diye dusunduk. Buraya kadar herşey güzel ama beni buradan soğutan olanlara geçersem, ev ters dublex alırken bizimde hatalarımız oldu dikkat etmedik yatak odam alt katta ve binanın girişinin altında hic abartısız 2senede bir gün olsun sakınlık içinde uykumuz bölünmeden uyuyamadık. Gece yarisi, sabahın koru gelen giden insanın ayak sesi dış kapının çarpılması sınır sistemimi çökertti. Bebegimin uyku düzenini kuramıyorum cunki tüm apartmanın sesi merdivenleri hoplaya zıplaya inip çıkan çocukların sesi bizim evde. Girise ses konusunda uyari yazisi astik yirtip attilar.Düşünün elektrik su komşuma gelen kargo ilk bizim zile basıyor diye zili iptal ettik. Gelenler telefonla arıyor kapıyı acın diye. Üst katların attığı çöpler yüzünden canim bahçeyi kullanamadık oysa ne hayallerle almistik. Kaç kez uyarmama rağmen komşuların hali sofra örtüsü silkelemeleri bitmiyor. En son kadının halısı düşüp bizim balkon camimizi kırdı özür dilediler kapandı konu. Hergun camların önünden kıl tüy temizliyorum. Ekmek kirintilari kısır yemiş olmalılar ki bulgurlar mermere yapışmıştı sinirden sove sove temizledim. Uyarinca ben yapmadim diyor hepsi. Geldigim mahalleyi okadar ariyorumki insanlari bile degisik pazar sabahi camimizin onunde arabada son ses muzik acan cocuklarini oynatmaya indiren vs vs. Simdi havalar sogudu diye biraz sakinlik coktu. Asil konuya geleyim saydigim onca olumsuzluk bile cekilir belki ama bizi rahatsız eden diğer konu bahçe katının kuytu bir köşesi var kaç kez sigara içen çocukları yakaladık kovduk ısrarla girmeğe devam ediyorlar. Kapatmaya musit bir yer degil kapatmıyoruz. Yazın camimi perdemi rahatca açamıyorum korkudan. Semt olarak tinercilerin fazlaca olduğu bir yerdeyiz dün akşam 9 civarı iki kişiyi yakaladım noluyor orda diye seslendim küfür edip kaçtılar. Dun aksamdan beri alt katta oturamiyorum korkumdan. Heran evimi biri gozetliyir gibi geliyor.Balkonumuza mandalina fırlatan top atan herceşit mevcut. Dün canıma tak edince eşimde son bahçeye girenlerden tedirgin olmuş sanirim evi kiraya verip kiraya çıkalım diye teklifte bulundu. Kendisi gec saatlere kadar calisiyor. Huzurumuz kalmadi burda. Geceden düşünüyorum dün yaşadığım korku yüzünden uyku uyuyamadım siz olsanız herşeye rağmen kendi evim deyip otururmusunuz yoksa daha guvenli yuksek kat evi olan bir mahalleye mi taşınırsınız? Kredimiz devam ettigi icin satma gibi birsey soz konusu degil.2 okullu evladım var çevre yüzünden tek dışarı gönderemiyorum okulumuz çok uzak servis tutmak zorunda kaldık. Uzun oldu kusura bakmayin detaylica anlattimki daha anlaşılır olsun. Yorumlariniz için şimdiden teşekkürler.

Bence de evinizi kiraya verip kendiniz kiraya çıkmalisiniz.
Hiç degilse huzurunuz olur.

Kaçın kendinizi kurtarın ordan. :KK43: Gerçekten kötüymüş haklısınız. Bence satıp gidin.

Hic dusunme kiraya ver cik. Okula yakin guzel yuksekte bir ev tut. Cok buyuk evde iyi degil bakma yoruluyorsun ediyorsn degmiyor. Havadar guzel orta halli bir eve kiraya cik derim

Siz gayet güzel yazmışsınız. Taşınmanız için gerekli sebepleride sünmüşsunuz. Ne güzel eşinizle beraber konuşup bu sonuca varmışsınız. Bence uygulayın derim kararınızı.

Çocuklarımın güvenli bir ortamda büyümesi herşeyden önemli, evin benim olmasi umrumda olmazdi...

Açıkçası yakın çevre ayıplar diye cekiniyorum kendi evleri varken kiraya gittiler gibisinden eminim eşine çok yorum yapilacak. Bir artı yönü daha var burda kiralar çok uçuk sakın semte taşınırsak maddi olarak ta kardayiz

Hemen çık hiç durma benim ablamda aynı sebeplerden evini değiştirdi şuan çok huzurlu eve girmek istemezdi ama şuan evini çok seviyor bu tür olumsuzluklar yaşam kalitenizi düşürür ne gerek var bunları çekmeye zorunda mısınız ? Ancak birdaha bir yere taşınmak istediğinizde iyice araştırıp gözlemleyin derim.

Hemen çık hiç durma benim ablamda aynı sebeplerden evini değiştirdi şuan çok huzurlu eve girmek istemezdi ama şuan evini çok seviyor bu tür olumsuzluklar yaşam kalitenizi düşürür ne gerek var bunları çekmeye zorunda mısınız ? Ancak birdaha bir yere taşınmak istediğinizde iyice araştırıp gözlemleyin derim.
Kesinlikle mahalleyi semti iyice araştıracağım. Ders oldu burası bana

Hemen taşının beklemeye hiç gerek yok. Aynı sebepten bir arkadaşım duramadı taşındı. Onunda ters dubleksti, sizin yaşadığınız sıkıntıların hepsini yaşadı. 6 ay dayanamadı, taşındı.

1 senede 3 ev degistirmis biri olarak soyluyorum. Kesinlikle tasin. Insanin huzuru daha onemli. 2 ultra lux denecek ev deneyiminden sonra lojmanda daha huzurluyum. Kucuk, bakimsiz hatta ama guvenilir. Kurallari belli. Sacma sapan saygisiz komsular yok. Tepemden kimse bisey cirpmiyor. Herkes gayet saygili birbirine. Olmayan da bir sekilde ogreniyor burda saygili olmayi. Huzur onemli hele ki okullu 2 cocuk varken ben olsam okula yakin bir muhitten ara katlardan falan ev tutarim.

X