Evimdeki eşyaların yerini değiştiren Kv

Gelip size iş yaptırmıyor bakıyor Allah razı olsun, ama kimi insan düzeninin değişmesi istemez ben olsam bende kurulu düzenimin değişmesini istemem. Çözülmeyecek bi problem değil bence iyi niyetinden yapmış. Gidince geri düzenine göre düzlersin eşinle

kızlar Kv yemek yapıyor işten kastım makineye bulaşık vs dizmek ben kimseye nankörlük yapmıyorum. Uyarıyorum anne yemek yapıyorsun ama düzenimi değiştirme gerek yok. Dolabımdaki turşuları reçelleri dahi garaja indirmiş ben garaja inip turşu alacağım sürekli bu mantıklı mı ya ? Uyardığınız halde aynı şeyi yapan inatla yapan bi insana tepkiniz ne olur? Ben çağırmadım zaten Kv bu huylarını biliyorum herseye ama herseye aldığım çayın markasına karışan bi kadın zaten gelip bana baksın istemedim idare ederim dedim eşime. Bu arada annem farklı bi şehirde yaşıyor o yüzden gelmedi

Hamileligin yan etkileri diyebilir miyiz😅 evet ev sizin düzen sizin ama böyle dinlenmeye ihtiyacınız olduğu zamanlarda kafanızı ay düzenim bozuldu ay yerleri değişmiş tarzı olaylara takmayın derim. Toparlandiginizda eşyaları eski yerlerine dizersiniz dünyanın sonu degil. Hele bu tarz sebeplerle huzurunuzu bozup eşinizi hiç şişirmeyin, yarın öbür gün gerçek bir problem olduğunda onu da ciddiye almaz. Kayınvalidem ameliyat olmuştu bir haftaya yakın yanında kaldım. Ben de onun mutfak düzenine aman aman hakim değilim ve açıkçası kendi kolayima gelecek şekilde kullandım her şeyi.
Normal zamanda da kendi ailem olsun eşimin ailesi olsun geldiklerinde hiç karismam neyi nasıl yaptıklarına. Yeter ki iş görülsün. Yeri geldiginde düzen eski haline çevrilir

Kızlar evde yapılmış bir temizlik yok temizliği eşim ve ufak tefek ben yapıyorum robotum var onu çalıştırıyorum. Sadece sürekli ev düzeni değişiyor. Çamaşır yıkıyorum şöyle yıka çay demliyorum şöyle demle peynir alıyorum şu peyniri al çocuğuma bişey alıyorum bunu alsaydın böyle hayat mı geçer bunu normal mi buluyorsunuz sorun gerçekten bende mi ya ?

Dolap düzeni konusunda kötü niyet görmedim. Daha doğumunuza çok var. Kendince iyilik yapmış.

Ama diğer konularda yapmanız gereken şey net. "Hayır ben böyle yapıyorum", "hayır ben bunu beğendim", "hayır ben böyle seviyorum". Tabii bunu kalp kırmadan yapın. Çocuk da yoldaymış. Birkaç ay sonra muhtaç olacaksınız kayınvalideye.

Bu kadar sıkıntı yapmayın. Eşinize söylersiniz eşyaları eski yerine koyar 😉
Bebek gelecek ne güzel 🤗 içinizin kıpır kıpır olması lazım şimdi.. Kısaca takmayın, eşinize şikayetlenip de aranızı da bozmayın. Hayat kısa değmez.

Kızlar merhaba cidden artık dayanamıyorum sizden bi fikir almak istiyorum. 3 buçuk aylık hamileyim gebeliğim biraz riskli geçiyor küçük bi kanamam oldu Şuan ilaç kullanıyorum daha iyiyim şükür 🙏🏻 doktorum bol bol dinlenip uzanmamı söyledi bunun üzerine eşim ilçeden annesini getirip başıma bela etti. Bu zor süreçte her gün beni delirtecek şekilde konuşup duruyor. Yemek yapıyor bana iş yaptırmıyor ancak bu sabah uyandım tüm mutfak dolaplarımın içini boşaltmış kafasına göre düzenlemiş, buzdolabını boşaltmış düzenlemiş kafasına göre tencerelerimin yerini değiştirmiş evde her şeyin yeri her gün değişmeye başladı. Bu sabah neden değiştirdin gerek yoktu diyorum sen hamilesin uzanamazsın diyor cidden cıldırmak üzereyim :KK43: uzun uzun dediği herseyi yaptıklarını yazmaya gücüm yetmiyor cuma günü gidecek ama ömür boyu bu insanla beraber görüşme yaşama fikri beni delirtiyor :KK43: aldığım nefese karışıyor çamaşır yıkama şeklime çay demleme şeklime tersleyince gülüyor bişey demedim ki diyor eşim uyarsa da aynı bağırınca eşime de küsüyorlar ve ben eşime yüklenmekten bıktım her gün kavga ediyoruz bu evlilikten o kadar soğudum ki hemde kaynana yüzünden :KK43:
Şimdi kadın sana iyilik yapıyor diye halden anlamaz tipler üşüşür buraya. Sadece KV değil, kadın kadının düşmanı burada da görüyoruz maalesef. KV konusunda Allah yardımcınız olsun. Çok sinir bozucu.

Kızlar merhaba cidden artık dayanamıyorum sizden bi fikir almak istiyorum. 3 buçuk aylık hamileyim gebeliğim biraz riskli geçiyor küçük bi kanamam oldu Şuan ilaç kullanıyorum daha iyiyim şükür 🙏🏻 doktorum bol bol dinlenip uzanmamı söyledi bunun üzerine eşim ilçeden annesini getirip başıma bela etti. Bu zor süreçte her gün beni delirtecek şekilde konuşup duruyor. Yemek yapıyor bana iş yaptırmıyor ancak bu sabah uyandım tüm mutfak dolaplarımın içini boşaltmış kafasına göre düzenlemiş, buzdolabını boşaltmış düzenlemiş kafasına göre tencerelerimin yerini değiştirmiş evde her şeyin yeri her gün değişmeye başladı. Bu sabah neden değiştirdin gerek yoktu diyorum sen hamilesin uzanamazsın diyor cidden cıldırmak üzereyim :KK43: uzun uzun dediği herseyi yaptıklarını yazmaya gücüm yetmiyor cuma günü gidecek ama ömür boyu bu insanla beraber görüşme yaşama fikri beni delirtiyor :KK43: aldığım nefese karışıyor çamaşır yıkama şeklime çay demleme şeklime tersleyince gülüyor bişey demedim ki diyor eşim uyarsa da aynı bağırınca eşime de küsüyorlar ve ben eşime yüklenmekten bıktım her gün kavga ediyoruz bu evlilikten o kadar soğudum ki hemde kaynana yüzünden :KK43:
Yapmasa iyiymiş ama bir bardak tencere yüzünden Eşinle ve annesi ile kötü olmaya değmez.. iyi olunca geri beğenmez isen düzeltirsin. Temizleyip yerleştirmiş boşver.. biraz da hormonal bunlar Gebelikten dolayı sakin ol :)

"Yemek yapıyor bana iş yaptırmıyor "demişsiniz yukarda duruyor.Gelen yorumlara göre" iş yapmıyor,biz yapıyoruz"a döndü.Birazdan "yemek te yapmıyor aslında, ben bir şey söyleyince de beni dövüyor" a doğru gidecek sanırım.

Kadin sizin için kendi evini düzenini bırakıp gelmiş.İki bardak yeri değiştirdi diye gördüğü muameleye bak.Sonuç olarak birlikte yaşamıyorsunuz, sadece yardıma gelmiş.Evine dönünce bardaklari eski yerine koyarsınız içiniz rahat eder.

Şimdi kadın sana iyilik yapıyor diye halden anlamaz tipler üşüşür buraya. Sadece KV değil, kadın kadının düşmanı burada da görüyoruz maalesef. KV konusunda Allah yardımcınız olsun. Çok sinir bozucu.

Ne alaka :KK70:
Çoğumuz evliyiz ve bir adet nur topu gibi bir kv miz var ve çoğu derdin yanında bu çiçek kalıyor ne diyelim yani. Bu da yeni moda konu sahibine hak vermeyince hemen kadın düşmanı :KK70:

kızlar Kv yemek yapıyor işten kastım makineye bulaşık vs dizmek ben kimseye nankörlük yapmıyorum. Uyarıyorum anne yemek yapıyorsun ama düzenimi değiştirme gerek yok. Dolabımdaki turşuları reçelleri dahi garaja indirmiş ben garaja inip turşu alacağım sürekli bu mantıklı mı ya ? Uyardığınız halde aynı şeyi yapan inatla yapan bi insana tepkiniz ne olur? Ben çağırmadım zaten Kv bu huylarını biliyorum herseye ama herseye aldığım çayın markasına karışan bi kadın zaten gelip bana baksın istemedim idare ederim dedim eşime. Bu arada annem farklı bi şehirde yaşıyor o yüzden gelmedi
Haklısın ama kaç yaşında kendi annemize bile bazen laf geçiremiyoruz :) benim bazı bardaklar çekmecede senelerdir kendi annem kabullenemedi:KK70: üzülme herkesin kendi düzeni kendine doğru gelen alışkanlıkları var ama işte bazen anneler dayanamıyor 🤷🏻‍♀️ bebişle Eşinle güzel zaman geçir her şey hale yola girer.

Ne alaka :KK70:
Çoğumuz evliyiz ve bir adet nur topu gibi bir kv miz var ve çoğu derdin yanında bu çiçek kalıyor ne diyelim yani. Bu da yeni moda konu sahibine hak vermeyince hemen kadın düşmanı :KK70:
Diğer yorumlara bak ondan sonra konuş, seninle ilgisi olmayan konulara da zıplama öyle hemen:KK66:

Temizlik yapmamış sadece tüm eşyaları kendine göre yerleştirmiş ve uyardım eskisi gibi kalsın gerek yok değiştirmene dedim umursamamış beni sinir eden zaten uyardığım halde devam etmesi
Haklısın :) ben hamileyim taşındım :KK70: en son herkes istediği yere koyabilir yeterki yerleşsin modunda idim 😅 şu an alıp da dolap içini yerleştirecek halim yok :) Bazen akışına bırakmak gerekiyor:) yoksa ben de tencerem tavam yerinde dursun isterim ama hayat seni farklı düşünmeye itebilir :) Bebiş ve senin sağlığın önemli keyfine bak sakin kal :)

Diğer yorumlara bak ondan sonra konuş, seninle ilgisi olmayan konulara da zıplama öyle hemen:KK66:

Neye zıplayıp neye zıplamayacağımı kim karar veriyor biliyor musun. Ben ve keyfim :KK70:

Konu sahibi kardeşiniz mi çünkü gerçek hayatta sizi de ilgilendirmiyor ama siz de cevap yazmışsınız :KK70: Forum ne demek bir öğrenip gelse herkes keşke :KK70:

Bakın ben 4 yılı geçti evliyim iki çocuğum var ve yaşları çok yakın en başta çok fazla sürtüşme yaşadık eşimin bütün ailesiyle ve şuan durup düşünüyorum en güzel zamanlarımı boşa kötü geçirmişiz eşimle tartışmamız küslüklerimizde cabası şuan kayınvalidem gelse de yardım etse iki oğlumdan birini oyalasa diye gözünün içine bakıyorum yapmayın en güzel zamanlarınızı bu şekilde geçirmeyin madem değiştirdi teşekkür edin güzel bi dille söyleyin kimse meraklı değil gelininin evinde mutfak temizleyip yerlerini düzenlemeye herkesin kendi evi var zaten..

Benim kv hamileliğimde gelip bir işin ucundan tutmamış insan bir gr yardımı olmamıştır, baya arayarak evime temizlik için bir kadın buldum. İşte ben doğumda hastanedeyken sen başında durur musun ilk defa gelecek, geldiğimizde ev temiz olur dedim . Gitti kadının başında bekledi. Sonra geldiğinde bana laf sokarak " aaaa dolap üstlerinde hep tozmuş kadın öyle dedi " dedi. Hamileydim ya kimse de yardım etmedi bana dedim.
Faydaları dokunmadığı gibi bir de laf ederler. Valla ben herkese ağzının payını veriyorum. Aman kimse kırılmasın diye diye baktım ki ben zarar görüyorum. Siz de verin ağzının payını hiç uğraşmayın.

Kızlar evde yapılmış bir temizlik yok temizliği eşim ve ufak tefek ben yapıyorum robotum var onu çalıştırıyorum. Sadece sürekli ev düzeni değişiyor. Çamaşır yıkıyorum şöyle yıka çay demliyorum şöyle demle peynir alıyorum şu peyniri al çocuğuma bişey alıyorum bunu alsaydın böyle hayat mı geçer bunu normal mi buluyorsunuz sorun gerçekten bende mi ya ?
Kayınvalidenizin yanınızda olmasından, evinizdeki hal ve hareketlerinden bu kadar rahatsızsanız; evine gönderin kadını. Eşinizle kendi düzeninizde devam edin.

X