Evi olmadığı için ailem vermiyor

Ailem ev diye diretince ne yapmasını isterdiniz beni bırakmasını mı

Sadece konuyu okudum başka yorum okumadım da hani sen iyi kazanan, güzel mesleği olan bir kız olursun da ailen gördüklerinden aşağı kalmanı istemez bunu anlarım. O zaman ev diye diretmelerinde bir mantık görebilirim. Ama şu an akıttığın musluğun kesilmemesine uğraştıklarını düşünüyorum

Umarim sevgilimin ailesi de sizin gibi bir düşünce yapısına sahip değildir

Başka bir ihtimal var mı?
Sevgilinizin 45 binlik maaşının 35'ini ev kredisine verdiğini söylediniz. Ortada ev mev de yok.
Hangi parayla kira ödeyeceksiniz, hangi parayla geçineceksiniz?
Ailesinin size ev tutup kiranızı ödeyeceklerini, eşyalarınızı alıp cebinize para koyacaklarını mı sanıyorsunuz?
Yapacakları en fazla şey 7 odanın birine bir yatak odası takımı alıp koymak olur.
Evi de sevgilinizin bi küçüğüne verirler. Siz zaten o eve girmişken alacakları evi size verip yeni evlenecek olan el kızına gel burada yaşa demez kimse.

Ayrıca ne kadar saçma maddi ilişkiler bunlar farkında mısınız? Normalde topuklarınızı totonıza vura vura kaçmanız lazımdı bunlardan.
Kimin parası kimin cebinde, kim kimin evinin içinde belli değil.

Sen baya bilgilisin bu konularda bakıyorum... Şimdiden kazayla üç beş doğurmaya kararlı gibisin maşallah
Evet hanımefendi her konuda gayet bilgiliyim sizin kadar olmasada hayır 3-5 tane doğurmaya niyetim yok korunucam ve bakabileceğim kadar çocuk yapıcam ama isteğim dışında çocuğum olursa da elimden birşey gelmez

Sinirlendiğimiz nokta da tam olarak bu hanımefendi zaten

Aynen başka bi dertleri yok, kız sağda solda çalışsın, 3 5 musluk aksın, abiye yardımı olsun. Başka bi beklentileri yok yoksa.

29. sayfadayız ve sorduğunuz soru bu mu cidden? Hiç mi okuduklarınızı anlamadınız?
Hiçbir şey demiyorum gerçekten bu yorumlarda dalga geçip gülenlerinde kızları vardır veya olacaktır kimin başına ne geleceğini kimse bilemez umarım daha beter durumlarla uğraşmak zorunda kalmazlar o zaman o çok övündükleri bilgileriyle bakalım çocuklarına nasıl bir yol gösterecekler

Umarım çocuğunuz sizden utanmıyordur böyle bir zihniyette bir annemin olmasını istemezdim benim ailem çok iyiymiş göstermiş oldunuz teşekkür ederim

Aslında kendi ailesiyle ilgili çizdiği tablo o kadar kötü ki, damat ailesi kendisininkinden beter olmasa kaç kurtar kendini derdim. Adam en azından doğru dürüst bir iş/ meslek öğreenmesine ön ayak oluyo falan. Ailesi fena ama.

Son düzenleme:
Tatlım hepimizin kızı var o yüzden yapma diyoruz sana...

Burda sana dil dökenlerin kızları el üstünde büyütülüyor, yurt içinde yurt dışında en iyi okullarda okutuluyor, daha 15 yaşında banka hesaplarına eğitimleri için milyonlar biriktiriliyor, 18 yaşında lisans okuyacakları şehirde evleri hazır ediliyor, anaları babaları sırf evlatları görgü, sanat, etik, bilim öğrensinler, vatanlarına milletlerine faydaları olsun, bir kötüye el açıp muhtaç olmasınlar diye ömürlerini tüketiyor....

Sırf sen bunlardan mahrumsun diye, ailen beş para etmez diye bir kötüye kapılıp iyice telef olma diye çırpiniyoruz....

Yedi kat elken, bizim de kızımız olduğu için sana içimiz yanıyor....Anladın mı?

Son düzenleme:
Sizin çocuklarınıza böyle bir gelecek bırakmanıza o kadar sevindim ki inşallah hep mutlu olurlar ama herkes bu şartlarda çocuklarını büyütme imkanında olmuyorlar onları da düşünüp öyle yorum yaparsanız çok mutlu olurum

İstemiyorlar evet ama bizde ayrılmak istemiyoruz kaçmayı düşünüyoruz
Kaçmak çözüm değil. Aksine her şey daha da kötü olur. Aile büyükleri otursun konuşsun orta yolu bulun. Ailenizin gönlü yoksa, aileniz gelmeden nikah/düğün yapılır ama kaçmak olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…