Evi olmadığı için ailem vermiyor

Aferim aferim kaçın bakalım kaçınca mutlu olabilecek misiniz o arkada gözü yaşlı ailenize sırt çevirin de bakalım mutluluk gelecek mi ben gelene şahit olmadım pek
Bende olmadım da peki sorun bu düşünceye girenlerde mi yoksa onları bu düşünceye sokacak kadar çaresiz bırakacak insanlarda mı

sevdiğim çocukta tekstilciydi kendi atölyeleri vardı babam ona da laf söyledi sonu olmayan bir meslek dedi bunu ona söyleyince oda kaynağa geçti kaynak işinde ilerlemeye çalışıyor
masallah ne ailen varmış. agizlarindan cikan emir
ne derlerse herkes emirlerine amade. muhtemelen sen evlendikten sonra saltanatlari bitecek, yine kimsenin sözünü saymadigi eski gunlerine donecekler diye ayak diretiyor bence

Peki seni neden okutmadilar?
Üniversitem şehir dışına çıktı yaşadığımız şehirde kazanamadım ve ailemde şehir dışına göndermedi beni açıköğretim e yazıldım çocuk gelişimi okuyordum 3 vardiyalı bir işte çalışıyordum o zaman da ikisini bir arada yürütemedim o yüzden okulu bıraktım

masallah ne ailen varmış. agizlarindan cikan emir
ne derlerse herkes emirlerine amade. muhtemelen sen evlendikten sonra saltanatlari bitecek, yine kimsenin sözünü saymadigi eski gunlerine donecekler diye ayak diretiyor bence
Zaten bi bana diş geçiriyorlar erkek kardeşim sallamıyor bile onları onlarda ona birşey diyemiyorlar

Bende olmadım da peki sorun bu düşünceye girenlerde mi yoksa onları bu düşünceye sokacak kadar çaresiz bırakacak insanlarda mı
Gönüllerini yapın ailenizin güzellikle konuşun ama bir aile karşı tarafı istemiyorsa gördükleri bir şey vardır insan aşktan göremeyebiliyor maalesef

Kesinlikle kaçmayın o çok sevdiğiniz yar en büyük yaranız olur en azından size sahip çıkıcak bir aileniz olsun

Keske birakmasaydin. Ne yap et bir meslek sahibi ol sonra evlen. Tabi gerceksen. Icimden bir ses senin erkek oldugunu ve kafa buldugunu soyluyor.

Zaten bi bana diş geçiriyorlar erkek kardeşim sallamıyor bile onları onlarda ona birşey diyemiyorlar
yazik olmus gencligine..sen de sallamasaydin bjraz asi olsaydin universiteye de giderdin gezerdin de. sünüp kalmissin anca böyle.
ailen duzgun insanlar degiller ama yine de sakın kacma. gideceğin yer de emin ol sandigin kadar güzel degildir. bir sekilde orta yol bulurlar. ailenin saydigi ettigi akraba vs yok mu bir aile büyüğü falan. onlar konuşsa?

Haha valla biz bir şey istemedik bir küçük altın bile takılmadıda ne oldu sanki kıymeti mi var boşver böyle çok şey isteyenler daha kıymetli oluyor hem bu devirde kirada yaşamakta zor şaka bir yana yorumsuz bir konu valla bizimkiler hiçbir şey istemedi gençler birbirini sevmiş karar vermiş dendi çıkıldı işin içinden zor bir durum ama kaçmayın orta yolu bulmaya çalışın

Keske birakmasaydin. Ne yap et bir meslek sahibi ol sonra evlen. Tabi gerceksen. Icimden bir ses senin erkek oldugunu ve kafa buldugunu soyluyor.
He abla işim gücüm yok burda size hayat hikayemi anlatıyorum keşke yaşadıklarım gerçek olmasaydı da sadece gülüp geçmek için yazsaydım bunları

Benim ailem kimseyi dinlemez bir kaç kişiye söyledim baban ters insan birşey söylesek siz işinize bakın der dediler kimsenin yapabileceği birşey yok maalesef ki kız çocuğu olunca asi olamıyorsun gitme deseler nasıl gideceksin ki evi terketsen kocaya gitmesen dahi kocaya kaçtı derler evin huzuru içinde kendi huzurundan vazgeçmen gerekiyor

Peki sevdiğim insanı bırakıp hiç sevmediğim biriyle sırf evi olduğu için evlensem mutlu olurmuyum
Sevdiğin insanı ne kadar tanıyorsun neyini seviyorsun birlikte vakit geçirebildin mi hiç? Ailen öyle katı sıkıştıran kişilerse hiç sanmam ranıyabildiğini.

Sevdiğin insanı ne kadar tanıyorsun neyini seviyorsun birlikte vakit geçirebildin mi hiç? Ailen öyle katı sıkıştıran kişilerse hiç sanmam ranıyabildiğini.
Ailem katı insanlar evet istediğim gibi dışarı çıkamıyorum çalışırken bazı günler mesai diyip sevgilimle görüşüyordum ailem anlamasın diye de parayı yerine koyuyordum bende olmadığında da sevgilim veriyordu sırf öğrenip görüşmemize engel olmasınlar diye ve bu sayede tanıma fırsatım oldu onu

Aradaki yorumların hepsini okuyamadım ama sevgilinizi iyi tanidiginiza emin misiniz? Ailenizin evi yoksa evlendirmiyoruz demesinin zaten elle tutulur hiçbir yani yok ama kaçmak da mantıklı değil. Ailenizin baskıci olduğuna dair yorumları gördüm, sevgilinizi ne kadar taniyorsunuz? Yarın bir sorun olduğunda ailenizin size destek olacağınıza inanıyor musunuz, diğer konularda düşünceli olmayan ailenin bu konuda düşünceli olacağını sanmıyorum. Yaşınız kaç, kaçmaktan ziyade önce ekonomik anlamda ayaklarınızın üstünde durmaya çalışın. Sonra yol haritanizi duruma göre cizersiniz.

Yaşım 25 öncelikle bununla başlıyayım sevgilimi iyi tanıdığımı düşünüyorum kaçmayı zaten ne ben ne sevgilim istiyor gelinlikle çıkmak için elimizden geleni yapıyoruz eğer ki kaçmasam ailem bana destek olur ama kaçarsam suratıma bakmazlar biz beklemeyi göze aldık ama haftada bir görüşmemize rağmen çok görüşüyorsunuz diye her hafta benimle kavga eden bir annem var sevgilimin cenazesi var ve ben yanında olmak için izin istediğimde izin alamadım sizce bu mantıklı birşey mi siz olsaydınız böyle bir günde sevdiğiniz insanın yanında olmak istemez miydiniz veya o istemezmiydi

gizli saklı olunca heyecanlı tatlı gelmiştir tanıdığını sanmıyorum tanıyamazsın. Aile baskısı sana ekstra toyluk yüklemiştir. Hem ne kadar sık görüşüp ne kadar vakit geçirebilmiş olabilirsin ki.
Ailenin bulduğu alternatiflerle vakit geçirmeni tanımaya çalışmanı tavsiye ederim muhtemelen daha mutlu olursun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…