Eve hırsız girdi !!

öncelikle geçmiş olsun ve insanların sahibi olmaz.

apartmandansa yapan bulunabilir. parmak izi yada dna örneği bulunursa olay yerinde, apartmandakilerle karşılaştırırlar giren çıkan olmadıysa. paranızı zor geri alırsınız ama. senelerce uzayan davalar oluyor, bizim yazlığa çok girerdi bi ara, babam gitmezdi bile davaya falan. hiç de geri alamadık bişe, birinde hırsız bulundu, yetiştirme yurdundan bi cocuk. oyle kaldı canını mı alıcaktık?
parmak izi ne zaman cıkarmış onu sorsaydınız, yada dediler mi? tek done o ilk etapta çünkü. parmak izi yoksa gitti gider tamamen yada dna örneği. parmak izi yoktur muhtemelen eldivenlidir ama dna genelde kalıyo, kıl, tüy, ter gibi. ama hırsızlıkta o kadar derin araştırma yapıyalar mı bilmiyorum. sonra tüm apartmandan dna alıcaklar falan. uğraşmayabilirler. sordunuz mu araştırma kapsamı ne olcak diye?

Valla siz bayağı günahına gitmissiniz milletin yönetici ve tayfası diyip durmussunuz .Ayrıca olay yeri polisi o eve hırsız girip girmediğini zaten ilk bakışta anlamıştır bu yüzden prosedür gereği gerekli incelemeyi yapmıştır
Evet ya çok günahına girdim yönetici ve tayfasının,işim günaha girmek zaten bunun için özel çaba harcarım.Canım sıkıldı polise haber verdim millet i ayağa kaldırdım durduk yere..Bana da aksiyon oldu.Hah rahatladınız mı

apartmandansa yapan bulunabilir. parmak izi yada dna örneği bulunursa olay yerinde, apartmandakilerle karşılaştırırlar giren çıkan olmadıysa. paranızı zor geri alırsınız ama. senelerce uzayan davalar oluyor, bizim yazlığa çok girerdi bi ara, babam gitmezdi bile davaya falan. hiç de geri alamadık bişe, birinde hırsız bulundu, yetiştirme yurdundan bi cocuk. oyle kaldı canını mı alıcaktık?
parmak izi ne zaman cıkarmış onu sorsaydınız, yada dediler mi? tek done o ilk etapta çünkü. parmak izi yoksa gitti gider tamamen yada dna örneği. parmak izi yoktur muhtemelen eldivenlidir ama dna genelde kalıyo, kıl, tüy, ter gibi. ama hırsızlıkta o kadar derin araştırma yapıyalar mı bilmiyorum. sonra tüm apartmandan dna alıcaklar falan. uğraşmayabilirler. sordunuz mu araştırma kapsamı ne olcak diye?
neyse bulunmuş sonra gördüm gecmiş olsun

Merhabalar,bulundu.Kızlardeşim olay yeri gittikten sonra bir daha mı baksam şuralara dedi ve buldu.Ve ben bulduğuna sevinemedm,keşke hırsız girmiş olsaydı.

Acil kamera taktırın. Bütçeniz varsa alarm da taktırın tabi ki. Korkutmak istemem ama hırsız iyi hasilat yapmış evinizden. Bu tarz durumlar için mutlaka ikinciye yine girecegi söylenir. Gercegini taktiramiyorsanız bile en azından sahtesini alıp taktırın ki caydırıcılığı olsun. Takılırken de bi iki arkadasinizdan rica edersiniz onlar sanki sirketten gelmiler de takmislar gibi o gün bi iki gürultü yapar giderler.

Bence de kendinizi öyle " sahipsizis" şeklinde lanse etmeyin. Etraftaki itin, kopuğun, sapığın iştahını kabartırsınız. Dayım polis bu işin pesini bırakmayacak, ruhsatli tabancam var biz evdeyken girerse veya yakalarsam acımam vururum gibi dayılanın 🙈

O genç gerçekten bağımlı mı acaba; yoksa milletin dedikodusu mu ?
Öyle maalesef,dün gece sabaha kadar kapıyı açın diye bağırdı.Annesi kapıyı açmadı.ben de sese uyandım.
Bir kaç kere de karşı marketle bu yarz sorun yaşamışlar.Hatta anne bir kere oğlunu kızlardeşime şikaywy etmiş.Kız kardeşim de doktora götürün demiş.
Apartmana bir kaç kez bu aileyle alakalı sorun yüzünden polis gelmiş.birine de biz şahit olduk

O genç gerçekten bağımlı mı acaba; yoksa milletin dedikodusu mu ?
Bir de annemin tanıdığı dürüst bir bayanın eşi durumları iyi olmasına tağmen adam gizli madde kullanıcısıymış,lüks sitede kapıcının evine girmişti.Kadın aylarca mişletin yüzüne bakamadı.
İnsanın aklına her şey geliyor böyle bir durumda.

Öğrenci evimizdeyken anahtarı elli kere içerde unutup kapıyı kapattık. Ellisinde de aynı çilingiri çağırdığımız için adam muhtemelen hem küçük iş için gelmeye üşendi hem de halimize acıyıp öğretti 😬

Kapilarinizi kilitlemeden cikmayin ben bir yontem biliyorum iki uc defa anahtarim icerde kalmisti karsi komsunun oglu acmisti gozumun onunde cocuk zaten tam firlama ondan ogrendim.diyecegim o ki kapilarinizi iki defa kitleyin. Cok basit yontemle aciliuor buraya yazarimda millet ogrenir😆
Ay şu yöntemleri vizede söyleyin valla ,bizde unutuyoruz çıkıyoruz,Çilingirler sağolsun min 500 den aşağıya gelmiyor,kimisi kilit degiscek vs diye ayak yapıp 2-3 katına çıkarıyor özelden yazın arkadaşlar please🙏🫶🤗

Biz bikac kez anahtari evde unutup ciktik. Alt komsumuzun oglu celik kapiyi kilide zarar vermeden çat diye açıyordu. Esas mesleklerinin tamiratlq falan alakası bile yok ama bi sekilde ogrenmisler. Yani diyecegim o ki kimin nasıl bir yeteneginin oldugunu bilemezsiniz. Apartmandaki herkesten suphependiginizi polise soyleyin
Kiz onu ben de biliyorum. O kadar cok kapida kaliyodum ki hatta bizim komsular bile aciyodu. Bizim katta herkes ogrenmisti arrik. Tabii kapiyi kitlememek lazjm. O zaman sansin yok.

Evet o düşğnce hala var.Sadece bu konu içim değil,genel anlamda hayatım için.Daha önce yaşadığım bir durumdu .Bir anda anılarım yenilendi.Bırda açsam konuyu sayfalar sürer.O yüzden siz boşverin.Anlamsız takılmalarınıza devam edin
Niye alıntı yaptınız anlamadım ama zeki olduğum için kimseden özür dileyecek değilim :)
Az çok ara ara baktım bulundu diyince yok kardeş baza altına koymuşta kapı zorlanmamış aşınmış da falan fa filan senaryo kardeşiniz resmen yazmış oynamış dekor bile hazırlamış hazır üstüne suç atılacak biri de var apartmanda sonra bakmış iş ciddiye biniyor aaaa hatırlamış şimdi diyeceksiniz ki e kendi altını neden kendi malını çalsın , tabii ki aileden özellikle siz illaki çalınanı telafi etmeye yardımcı olacaktınız havadan köşede dururdu onlarda

Polise başvurdunuz mu. Parmak izi vs alınırdı belki. Kardesiniz almış olabilir mi?

Sizin evde o kadar altın olduğunu kim biliyor. Bence hırsızı uzaklarda aramayın. Arkadaş olur, sevgili olur.

Niye alıntı yaptınız anlamadım ama zeki olduğum için kimseden özür dileyecek değilim :)
Az çok ara ara baktım bulundu diyince yok kardeş baza altına koymuşta kapı zorlanmamış aşınmış da falan fa filan senaryo kardeşiniz resmen yazmış oynamış dekor bile hazırlamış hazır üstüne suç atılacak biri de var apartmanda sonra bakmış iş ciddiye biniyor aaaa hatırlamış şimdi diyeceksiniz ki e kendi altını neden kendi malını çalsın , tabii ki aileden özellikle siz illaki çalınanı telafi etmeye yardımcı olacaktınız havadan köşede dururdu onlarda
Kişi kendinden bilir işi.

Arkadaşlar,altınları bulduk eve hırsız girmemiş,benim saf kardeşim bazanın altına koymuş.Kapı da aşınmış,zorlanmamış.Çok utanıyorum.Tekrar ifadeye gidiyorum
eliyle koymuş gibi nasıl bulacaktı hırsız
bende kapınız zorlanmış ev yağmalanmış sandım
sadece altın yerinde yok diye mi çıkardınız bu olayları

neyse geçmiş olsun çok şükür
Altınları hızlı bir şekilde bankaya koyun

Kızmışsınız sert gerçekçi konuşanlara da, yani istatiklere göre bu tarz olaylarda genellikle tanıdık ya da evdeki biri çıkıyor.Ben de ilk okuduğumda aklıma gelen buydu. ama yazmakta istemedim açıkçası. Böyle tepki vereceğinizi az çok tahmin ettiğimden. olay da enteresanmış cidden, siz her yere bakmadan mı polis falan çağırıp ortalığı ayağa kaldırdınız. olay yeri inceleme falan gelecek kadar büyümüş mesele. ve kardeşiniz kaybettim demiş, sonra yine dur bir daha bakayım deyip bazanın altından altınları bulmuş. insan altın kesesini nereye koyduğunu nasıl unutur ?gerçekten tuhaf olay.

X