Eve gelen yardımcı...

Tercih meselesi ama el ile hakikaten çok daha iyi oluyor.

Evet de biraz işkence gibi geliyor kadına. Ben viledayla tatmin olmayı öğrendim ya. Her yeri kaldırıp koltuk masa dip köşe süpürüp vileda yapıp tüm temizlik bittikten sonra evi komple tekrar süpürtüyorum. Uzun süre toz olmuyor.

Evet de biraz işkence gibi geliyor kadına. Ben viledayla tatmin olmayı öğrendim ya. Her yeri kaldırıp koltuk masa dip köşe süpürüp vileda yapıp tüm temizlik bittikten sonra evi komple tekrar süpürtüyorum. Uzun süre toz olmuyor.
Simdi bu silip süpürme olayları çok değişik.Sizin yöntemi bende yapıyorum.Silme bitince tekrar süpürme çok iyi oluyor.Ama bir komşum evinin her yerinin halı olduğunu ve ayda bir sildigini söylemişti.O açıdan bakınca Vileda iyi deriz ama gerçek bir titiz için olay elle silmek ve her odada su degistirmektir.

Simdi bu silip süpürme olayları çok değişik.Sizin yöntemi bende yapıyorum.Silme bitince tekrar süpürme çok iyi oluyor.Ama bir komşum evinin her yerinin halı olduğunu ve ayda bir sildigini söylemişti.O açıdan bakınca Vileda iyi deriz ama gerçek bir titiz için olay elle silmek ve her odada su degistirmektir.

Benim evimde halı yok her yer parke zemin. Çok alan var silecek iyice yorulacak.
Gerçek bir titiz olmaya gerek var mı işte? Kadıncağızın dizi benim evimin yerinden kıymetli bence 🥲 kendim eğilip silemiyorum açıkçası dizim çok ağrıyor. Annemin dizleri parçalanmış yer silmekten. Kadınlar yazık her gün çeşit eve gidiyor. Benimkinde de silmeyiversin.

Ben kendim yapiyorum sinir olmamak icin. Cam dolap vs 3-4 ayda bir yaparjm. Diger isler haftalik sil supur. Halilar yilda bir kere yikatirim. Duzenli supurdugum icin cok kirlenmiuor. Perdeler de aynj 3_4 ayda bir. Temizlikciler cok titiz yapmiuolar tabi. Ben stres oluyorum cagirinca. Annem 70 yas8nda kadin halilarjni bile kendi yikar koyde.

Sanırım son 3 senedir hep kendim yapıyorum temizliği. Çok istiyorum şöyle 15 gğnde bir gelip evi toparlayacak birini bulmayı ama yok olmuyor. İlk temizlikte yapılan işi beğensem bile ikincide mutlaka baştan savma yaptılar. Şu an sağlık sorunu yaşıyorum ve mecburen birini ayarladım haftasonu için. Geçmeyecek bir sıkıntım olduğundan artık arada almak zorundayım. Dua ediyorum yapılan iş içime sinsin diye. Halı yok, koltuk sildirmem duvar sildirmem. Camlar, kapılar silinecek, ev süpürülüp silinecek o kadar. Ama yok olmuyor. Huyum kurusun ben de başına dikilip şöyle böyle diyemiyorum. Bakalım bu hafta ne bekliyor beni.

Benim evime gelen hanımefendiyi ben tüm gün diyerek alıyorum 8-17.00 yani ama işini 15.00 da bitirmiş oluyor ve gidiyor eli aşırı hızlı ve çok güzel temizliyor evimdeki sinekliği ben sökmeyi bilmem ama o kapıdaki ve camdaki tüm sineklikleri söküp yıkıyor camlar dolap dışı içi hep pırıl pırıl havlularımı koyduğum dolaplarımı bile devamlı düzenliyor salonumun şeklini değiştiriyor bazen😂 çalıştığım için başında beklemiyorum ama beklesem daha zor olur eminim çünkü kahve içsin çay içsin diye oturmasını isterim ben yokken o işini yapıyor daha sağlıklı bence👌🏻

Hayatta nadir şanslı olduğum konulardan biridir bu sanırım.
Cok hızlı eli çabuk tertemiz ve Allah korkusu olan bir kadınla çalışıyorum.

Yapılması gerekenin üstüne çekmece düzenlemesi çamaşır yıkayıp serme varsa kuru çamaşırı katlama... Her şey yapıyor 🧿🧿🧿

İki ,üç kez yardımcı aldım evlenince ama hiç mutlu olamadım . Çünkü benim evim büyük. Hem ben ona yardım ediyorum ,hem de yetişmiyor işler . En iyisi bir oda bir oda kendim temizliyorum . Bana gelen yardımcılar benim temizliğimi daha çok beğeniyor zaten 😄 Gerçekten iyi birini bulmak sıkıntı . Anneme gelen ablalar var. İki kişi bir güne geliyorlar . Onlar benim idolum . Mutfak çekmecelerini bile derleyip topluyorlar . Tamamen şans işi yani .

kurban bayramindan once almıştım bende bu bayan oturdugum binadaki tüm komsularima geliyor, cam ve mutfak dolaplarimi sildirmistim, guzel temizlik yapmıştı tek eksik yanı cok fazla dedikodu yapmasiydı yani bendekini komsuma komsumdaki olanı bana anlatan kişi kendisi o yuzden ilk ve son cağıŕmam oldu, gercekten şans işi gönlüme göre bulamadım bende

kusura bakmayın yorumunuza tebessüm ettim. size gelen kisinin temizlik yapmamak icin bahaneside hazırmış , aldığı parayı acaba nasıl gönül rahatlıği ile harcayabiliyor merak ediyorum
☺️ Ben uyardiktan sonra bu seferlik öyle olsun diyip aldı tozları birde yeni bebeğim vardı acıdı bana 😁 Allah iyi insanlar çıkarsın karşımıza dediğiniz gibi boğazından nasıl geçecek bunu düşünmesi lazım

X