Evdeki kurtçukların nedeni

derend

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2024
13
4
25
Merhabalar, oturma odasında yerde ve tv ünitesinin üstünde, yatak odasında dolabın üstünde ve en son çoğunlukla mutfakta tezgahın üstünde bu kurtçuk gibi şeylerden gördüm 2 tane hareket ediyorlardı . Diğer odadakinler cansızdı. Fakat mutfaktakiler hareket ediyordu. Evde bozulan hiç bir şey yok her yeri kontrol ettim tekrar tekrar hatta bozulabilecek olan şeyleri bile attım. Çok çaresiz kaldım gerçekten nedenini bilsem bir şeyler yapsam keşke fikri olan yardımcı olabilir mi lütfen😞😞😞

Eklentiler

• IMG_6520.jpeg
    IMG_6520.jpeg
    81,8 KB · Görüntüleme: 140
  • IMG_6494.jpeg
    IMG_6494.jpeg
    146,3 KB · Görüntüleme: 134
  • IMG_6500.jpeg
    IMG_6500.jpeg
    70,4 KB · Görüntüleme: 143
  • IMG_6524.jpeg
    IMG_6524.jpeg
    18,2 KB · Görüntüleme: 142
Çiçek vs kaynaklı olabilir mi?
Bir yere atılmış yiyecek olabilir.
Detaylı temizlik şart.
İnanın evde yeni kış temizliği yaptım ve psikolojim bozuldu bu böceklerden dolayı hiçbir yerde bir şey yok yada neden kaynaklanacağı benim aklıma gelmiyor. İlk defa böyle bir şey görüyorum

Teşekkür ederim araştıracağım mutlaka en azından ne olduğunu bilsem
Çöpten olabilir. Sineklerden kaynaklı oluyor..bende bir sabah bunlarla açtım gözümü bütün mutfak tabanını kaplamıştı resmen ilk bilmiyordum da sonra farkettim hepsi çöpten gelmişti. Sürekli temizlik yapan çöpü düzenli atan biriyimdir de yani şok olmuştum.

Çöpten olabilir. Sineklerden kaynaklı oluyor..bende bir sabah bunlarla açtım gözümü bütün mutfak tabanını kaplamıştı resmen ilk bilmiyordum da sonra farkettim hepsi çöpten gelmişti. Sürekli temizlik yapan çöpü düzenli atan biriyimdir de yani şok olmuştum.
Aynen Kurt sinekleri oluyor. Çöp kaynaklı. Apartman dışında yakında çöp konteynerı varsa oradan gelmesi muhtemel. Belediyeye haber verin ilaçlasınlar.

bir yıl kadar önce bende de oldu. tavanlarda, tezgah üstünde görüyordum. temizliyordum, çamaşır suyuyla siliyordum ama bir süre sonra geri geliyordu. sonra tüm dolapları indirince kv verdiği cevizlerin poşetinde kücük bir delik olduğunu ve içerisinde bi kaç açılmış cevizin içinde de aynı kurtlardan gördüm. attım hepsini 🥲 tüm dolapları sildim temizledim. bir daha tekrarlamadı su ana kadar 🥲

Aynen Kurt sinekleri oluyor. Çöp kaynaklı. Apartman dışında yakında çöp konteynerı varsa oradan gelmesi muhtemel. Belediyeye haber verin ilaçlasınlar.
Bu aralar dışarıda çok fazla küçük sinek var mevsimsel sanırım eve de girdi hatta ara ara gördüm hep öldürebildiğimi öldürdüm. Hiç aklıma gelmemişti bundan olabilir gerçekten çünkü yiyeceklerden vs değil teşekkür ederim ☺️

Çöpümde balkonda aslında ama bakıcam onada çok teşekkür ediyorum

Benim evimde susam böcekleri vardı ve evde atamadığım yer kalmadı.Sonunda evden değil,dışarıdaki ceviz ağacından geldiğini gördük.Camların etrafındaydı.
Ağaçtaki cevizler çürümüş.
Belediyeyi aradım,gelip ilaçlayacaklar.Ben de ilaç alıp evin her yerine sıktım.

Oğlumun Kaliforniya solucanları var ve içerisinde bundan meyve sineklerinin kurtçukları var. Organik atıklar fermente olurken bunlardan oluyor ama bizimkiler eve dağılmıyor, solucan çiftliğinde ve zaten ordan kaçmalarına gerek yok.

Sizin çöpte olabilir, siz çöpü boşalttıkça eve dağılıyor olabilir besin için.

Benim evimde susam böcekleri vardı ve evde atamadığım yer kalmadı.Sonunda evden değil,dışarıdaki ceviz ağacından geldiğini gördük.Camların etrafındaydı.
Ağaçtaki cevizler çürümüş.
Belediyeyi aradım,gelip ilaçlayacaklar.Ben de ilaç alıp evin her yerine sıktım.
Hiç sormayın susam böceğinden de çok çektim. Düğünümüzde hediyelik yaptırmıştım kütükten mum ve kuru çiçek vardı üzerinde ordan gelmiş sonra bütün eve yayıldılar. Atmadığım bir şey kalmadı. Çok çoğalıyorlar kapalı yerlere bile giriyorlar. Bir keresinde de kabuklu ceviz aldım onun içinden de eve pirinç biti yayıldı ondan kurtulmaya çalışıyorum aynı zamanda sanırım şansızım biraz 😕😕

Oğlumun Kaliforniya solucanları var ve içerisinde bundan meyve sineklerinin kurtçukları var. Organik atıklar fermente olurken bunlardan oluyor ama bizimkiler eve dağılmıyor, solucan çiftliğinde ve zaten ordan kaçmalarına gerek yok.

Sizin çöpte olabilir, siz çöpü boşalttıkça eve dağılıyor olabilir besin için.
Teşekkür ederim çöpe dikkat edicem balkonda duruyor zaten.

Hiç sormayın susam böceğinden de çok çektim. Düğünümüzde hediyelik yaptırmıştım kütükten mum ve kuru çiçek vardı üzerinde ordan gelmiş sonra bütün eve yayıldılar. Atmadığım bir şey kalmadı. Çok çoğalıyorlar kapalı yerlere bile giriyorlar. Bir keresinde de kabuklu ceviz aldım onun içinden de eve pirinç biti yayıldı ondan kurtulmaya çalışıyorum aynı zamanda sanırım şansızım biraz 😕😕
Ben de susam böceğinden kurtuldum derken,gümüşçün böceğine denk geldim.Sabah ufak kara böceğe denk geldim.
Ki evi ilaçladığım halde.
Kiracıyız,eşime başka ev bakalım diyorum ama ikna edemiyorum.Bu eve taşınalı 6 ay oldu ama psikolojim çöktü inanın…

Ben de susam böceğinden kurtuldum derken,gümüşçün böceğine denk geldim.Sabah ufak kara böceğe denk geldim.
Ki evi ilaçladığım halde.
Kiracıyız,eşime başka ev bakalım diyorum ama ikna edemiyorum.Bu eve taşınalı 6 ay oldu ama psikolojim çöktü inanın…
Benimde psikolojim bozuldu çok. Her odaya girdiğimde mutlaka etrafa bakıyorum bir şey var mı yok mu diye. Çok tiksiniyorum. Allah yardımcınız olsun bence de bina yapısından da kaynaklıyor dediğiniz gibi.

Benimde psikolojim bozuldu çok. Her odaya girdiğimde mutlaka etrafa bakıyorum bir şey var mı yok mu diye. Çok tiksiniyorum. Allah yardımcınız olsun bence de bina yapısından da kaynaklıyor dediğiniz gibi.
Arkadaşımın evi dört senelik ve her yıl evini ilaçlatıyor maalesef.Böcek eski-yeni binalarda çıkabilir.Hatta böcek ilaçlamak için gelen adam her evde böcek olur dedi 😂

X