Evde Manikür Nasıl Yapılır???

benim de sizlere önermek istediğim bişey var:
ben her gece yatmadan önce ellerimi 5 dk kdr sıcak şampuanlı bi suda bekletiyorum sonra da ellerimi kurulayıp bolca krem sürüyorum ve eldiven takıp uyuyorum sabah kalktığımda ellerim yumuşacık oluyor :icecream: kalktıktan sonra da ellerime krem sürüyorum tekrar ve sonuç yumuşacık ellerr :teytey:

deneyin derim pişman olmazsınız yerimseniben

yaa hepp hevesleniorum şu manikür setinden alayım tırnaklarımı yapayım die ama cesaret edemiorum yaw...hani şu etleri ileri itme vee kesme olayı varya içim gidio :S ablam kuaförde yaptırırken bilee içim gidio dayanamıom ki kendim nası yaocam yaptırcam :S :S ama bakımlıda olmak stiorum tavsiyeniz nedir

canım ben mavala kullanıyorum kesmeden yapılıyo yerimseniben kuaförler satıyo yada eczanede bulabilirsin biraz pahalı ama..tam adı mavala tırnak eti kremi..tırnak etlerine sürüp ılık suya sokuyorsun ellerini daha sonra içinde küçük sopası var onunla itiyosun zamanla etlerin yok oluyoo denemeni tavsiye ederim kesmekten daha sağlıklı opuyorumnanaktan

ben bu tırnak etlerini kesemiyorummm, sıcak suya gliserin ve sirtke koydum beklettim yumuşacık oldular ama kesemedimmm
nasıl yapıyosunuz

kızlar bn kuaförde çalıştm ellerinizi sıcak suya koyarken içine bşi katmayn.ama elinizi sokmadan önce tırnak diplerinize vazln sürcksinz.ozatn yumuşatıo.bide kolonya ile tahriş etmeyn aletlerinizi alkolle silmeniz yeterli.ayrıca kuaförlerde strlze makinesi varsa ozaten her kullanımda temizlio dikkat edn

kızlar tırnaktaki etleri kesebilmek için krem yardımıyla yumuşatmak şart ve o kabın içindeki madde gliserin çok gerekli değil ama kullanılırsa yumuşaklık katar .

arkadaşlar kısa bir bilgi de ben vereyim istedim, eğer ojenin altına parlatıcı sürersek (özellikle koyu renk ojeler) ojelerimizi çıkarmak daha kolay oluyor.

ben kağıt törpü kullanamıyorum ya benim tırnaklarımı hiç törpülemiyor:gitme:

bnde bayıldım yaa hakkaten bu kalyon denen şey ne işe yarıyor ?? :uhm:nerelerde bulurum cvp bekliorumm CADIARZU

kozmetiklerde bulabilirsin canım kalyon istiyorum dedğin zaman verirler. tırnakları güçlendiryo kırılmasını önlüyobayanssulusmile

ay bugün okudum bunu az önce denedim gerçekten harıka durdu kızlar..bide goldenrose 81 numaralı kırmızılı ojesini sürünce hoş duruyor..teşekkürler:lepi:

Manikür yapmak için tırnakların ne kadar uzun olması gerekiyor diye bi soru sorsam çok saçma olur mu?

Manikür yapmak için tırnakların ne kadar uzun olması gerekiyor diye bi soru sorsam çok saçma olur mu?

Tırnaklar zevkine göre istediğin uzunlukta olabilir.
Amaç tırnak etlerine yumuşatarak itmek veya kesmek. Sonra da tırnaklarını törpülersin üstüne istediğin bi renk oje tamamdır.bayanssulusmile

Tırnaklar zevkine göre istediğin uzunlukta olabilir.
Amaç tırnak etlerine yumuşatarak itmek veya kesmek. Sonra da tırnaklarını törpülersin üstüne istediğin bi renk oje tamamdır.bayanssulusmile

Teşekkür ederim canım:)

arkadaşlar ben bi türlü yapamıyorum şu manikürü;kuaföre gitmek istemiyorum, evde deniyorum olmuyo bi türlü öyle bakımlı güzel olmuyo;iki elim aynı olmuyor,hadi sol elimi yapıyorum sağ elimi hiç yapamıyorum çünkü tersime geliyo sorunda burda sanırım,sizler nasıl yapıyosunuz gerçekten merak ediyorum,herkes yaparken ben niye yapamıyorumbilmiyorumkismile

[QUOTE=chantyclarie;

çok hoşuma gitti nasıl yaptın canım ya tırnak yapımız ellerimiz benziyor ama ben daha önce hiç yapmadım böyle

Kuaförde genelde tirnaklara ve etlerin etrafina vazelin sürüyorlar, sanirim yumusamasi icin ? böyle birseyde uygulamak gerekmi yoksa yapmasakta olurmu ????

benim tırnak etim yok sanırım.
yani tırnak diplerimin şekilleri düzgün. ama yine de oje sürerken geri ittiriyorum.
sanırım ılık sabunlu suya koysam daha iyi olur.

Bende manikürümü evde yapıyorum

fakat ılık suya asla deterjan koymam daha çok zarar ele ve tırnağa!!

ılık suya biraz zeytin yağı koyarım tırnaklarımı içinde bekletirim sonra kurular maniküre başlarım

arkadaşlar geçenlerde televizyonda bir programda manikür yapmanın çok iyi olmadığını söylüyorlardı.çünkü manikür yaparken kesilen deriler daha fazla uzar ve sürekli yapmak gerekirmiş.yani hiç yaptırmamak yaptırmaktan çok daha iyiymiş.bu nedenle banyodan sonra tırnak etlerinizi geri itin dedi uzman.böylece belli bir zamandan sonra o etler uzamazmış.hatta kendi ellerini gösterdi kadın.hiç manikür yok elimde dedi ve manikürlü elden çok daha güzeldi.ben de 2 haftadır falan banyodan sonra ve ellerimi yıkadıktan sonra aklıma geldikçe etlerimi geri itiyorum.bence çok faydası oluyor.isterseniz deneyebilirsiniz kızlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…