Evde Kuranı Kerim öğrenmek

Bugunki çalışmam

Konu idgami misleyn bila gunne
Sakın mim veya sakın nun dan sonra.kendi cinslerinden harekeli bir harf gelirse seddelenerek okunur

Kuran öğreniyorum video 23

Bugunki çalışmam

Konu idgami sefeviyye- sakın mimden sonra harekeli mim gelirse seddelenerek okunur

Ihfai sefeviyye- sakın mimden sonra be harfi gelirse ihfa yapılarak okunur genizde akıtılır

Izhari sefeviyye - sakın mimden sonra diğer harfler gelince izhar olur.direk okunur

Kuran öğreniyorum video 24

Bugunki çalışmam

Konu idgami misleyn bila gunne

Kelimenin sonuna gelen sakin Be .te.dal.zel.ra.ayin.fe.kef.lam.vav. harflerinden sonra aynı cins harekeli harf gelirse seddelenerek okunur

Kuran öğreniyorum video 25

Merhaba canım bende günlük tecvidlere çalışıyorum ama biraz karışık her kural birbirine benziyo zamanla asina olurum inşallah.

inşallah canımmmmmmm

evet git gide biraz zorlaşıyor ama dediğinn gibi zamanla oturacakkk

“Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr” :
anlamı: “Rabbim! kolaylaştır zorlaştırma, Rabbim hayırla sonuçlandır”

inşallah canımmmmmmm

evet git gide biraz zorlaşıyor ama dediğinn gibi zamanla oturacakkk

“Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr” :
anlamı: “Rabbim! kolaylaştır zorlaştırma, Rabbim hayırla sonuçlandır”
Yazdigin dua çok güzel hergün okuyalım hatta her çalışmaya başlamadan önce unutmazsak iyi olur Allah razı olsun :)

Bugunki çalışmam

Konu kalkale-dal cim be ta gaf harflerinin cezmli hâlini calkalanip sesi titretip okuma .

Konu huruf-u mukatta

Konu Vakıa süresi tecvid uygulama calismasi

Kuran öğreniyorum video 27
Kuran öğreniyorum video 28
Kuran öğreniyorum video 29

Elhamdülillah konularım bitti . Artık bundan sonra uygulama yapma zamanı. Konuları unutmamak, tecvidleri karistirmamak ,akici okuyabilmek için günlük çalışmaya devam edeceğim inşallah . Sen yardımcı ol Allahım

Bugunki çalışmam

Konu kalkale-dal cim be ta gaf harflerinin cezmli hâlini calkalanip sesi titretip okuma .

Konu huruf-u mukatta

Konu Vakıa süresi tecvid uygulama calismasi

Kuran öğreniyorum video 27
Kuran öğreniyorum video 28
Kuran öğreniyorum video 29

Elhamdülillah konularım bitti . Artık bundan sonra uygulama yapma zamanı. Konuları unutmamak, tecvidleri karistirmamak ,akici okuyabilmek için günlük çalışmaya devam edeceğim inşallah . Sen yardımcı ol Allahım

günaydın canım

maşallah bütün konuları bitirmişsinnn

rabbim okumanın daim etsin

bende ara ara kuran'ı kerimden okumaya çalışıyorum

senın nasıl gidiyorrr

günaydın canım

maşallah bütün konuları bitirmişsinnn

rabbim okumanın daim etsin

bende ara ara kuran'ı kerimden okumaya çalışıyorum

senın nasıl gidiyorrr
Merhaba canım dün hiç bakamadım misafir vardı bir de toplamışken yasin okuyalım dediler ben okuyanin hızına yetişemiyorum bir türlü takip ederken bile çok moralim bozuldu

Merhaba canım dün hiç bakamadım misafir vardı bir de toplamışken yasin okuyalım dediler ben okuyanin hızına yetişemiyorum bir türlü takip ederken bile çok moralim bozuldu

cnm bozma moralini zamanla olacak

bende aynısı gecen cuma oldu

yotube hoca hem okuyor hem takip edeiyordum tekrarlayarak

3 sayfadan sonra kaçırdım oturdum dinledim napam

AMA BÖLE UMUTSUZ OLMA YAAA
Bugünden itibaren canim artık ayet çalışmam lazım belli kuralları not kağıdına yazıp gozumun önüne koyup çalışmayı düşünüyorum inşallah çocuklar fırsat verirse. Bizim burada bir tane de kurs varmış ders saati çocuklarla alt katını kreş yapmışlar onlar ilgileniyorlarmis çok sevindim duyunca.simdi kayıtlar dolmuş ama ikinci döneme gitsem çok güzel olur:)

X