Evde Kuranı Kerim öğrenmek

Küçük çocuklarim olduğu için maalesef cami ,kurs tarzı yerlere gidemiyorum .
Önceden biraz bilgimde var ama okumaya gelince kendime güvenip de okuyamiyorum .
Yeni evliyken kursa yazilmistim hamile olup düşük tehlikem olunca kursu yarim bırakmıştım.
Simdi kendi kendime evde Kuranı Kerimi nasil öğrenebilirim ?
Google playda bir sürü uygulama var biraz inceledim acikcasi hangisi güvenilir doğru bilemedim .
Online ders veren siteler de olabilir.
Önerilerinizi bekliyorum hangi öğrenme yolu doğru olur tecrübeliler yardım:).

Eveeeeetttttttttttt konuyu güncellemek gerekirse

Kendime bir program hazırlayıp pazartesi günü yani 1 ekimde çalışmaya başlıyorum...

Öncelikle Trt diyanetin Kuran öğreniyorum programı var Osman Eğin hocanın anlatımıyla.

Videoları flashima indirdim günlük bir video izleyip ,pekiştirmek için diyanetin elif ba cüzünden calısıcam.

Bu videolar toplamda
15 elif be. 15 tecvid .30 tane Kurandan ayet calismasi olarak toplamda 60 video var bu bir kac aylik süreçte istediğime ulaşırım inşallah Allahın izniyle .Izlemek isteyenler için link atıyorum

https://www.youtube.com/playlist?list=PLtApkPE49w-t243wClwgOebyIJjY_PRtZ

Destek ,fikir veren arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Benim gibi öğrenmek isteyenleri beklerim hanımlar birbirimize destek oluruz , çalışmalarımızı günlük yazar motive oluruz .:)

Evet 20 subat 2019 yeniden konuyu güncellemek istedim ...

Şükürler olsun artık okuyabiliyoruz :))

Bugün 3. Cüzü bitirdim Elhamdülillah

Hatta Yasemin arkadaşım ve ben hatime basladik hedefimiz ramazan bitimi hatimimizi de bitirmek..

Rabbime ne kadar şükür etsem azdır zamanla daha da güzel daha akici okuyacagimiza inanıyorum çünkü önemli olan süreklilik...

Inşallah bundan sonra hep Kuran-ı Kerim hayatımıza ışık olur ...

Rabbim dileyen isteyen herkese nasip eylesin ... Çalışınca gerçekten oluyormuş çünkü ben evde tek çalıştım.

Bizlere de daim ettirsin Rabbim
Hatime katılmak isterim sizin içinde uygunsa :)

maşallah size.Önce harfleri öğrenip sonra hareke dediğimiz esre,ötre,cezm gibi harfin nasıl okunacağını da öğrenir isek daha sonra vav,ya,elif harflerinin harfin önüne geldiğinde elifin üstün harekesi harfini aa diye uzatmayı sağladığını,y harfi gelirse esreli harfe i idiye uzatılacağını,vav gelirse de ötreli harfi uu diye uzatılacağını öğrenince okumak çoook basit .hepsi bu bence.

maşallah size.Önce harfleri öğrenip sonra hareke dediğimiz esre,ötre,cezm gibi harfin nasıl okunacağını da öğrenir isek daha sonra vav,ya,elif harflerinin harfin önüne geldiğinde elifin üstün harekesi harfini aa diye uzatmayı sağladığını,y harfi gelirse esreli harfe i idiye uzatılacağını,vav gelirse de ötreli harfi uu diye uzatılacağını öğrenince okumak çoook basit .hepsi bu bence.
Allah razı olsun bem kitaptan hem de diyanetin videolarına çalışarak çok şükür öğrendik Rabbim nasip etti şu an hatime başladım:)

X