Evde Fare var..

Yani evinizden 5 taneye yakın fare cikmis siz de bu kadar varsa diğer yerlerde de vardır belli ki çok yavrulamis ilaç yaptırmamak için biz de yok diyebilirler tecrübe ile sabit,eski evimizde fare değil ama Hamam böceği çok vardı ilaç yaptırmamak için yok diyorlardı ki vardı sırf para çıkmasın diye.
Diğer dairelerde gerçekten olmayabilir, konu sahibinin evine giden deliği tespit etmiş fareler. Diğer evlerde delik bile olmayabilir.

n dikkat edın varsa elinizi değdirmeyin asla
DUvardan yuruyemez ki 🙄 halatla inmesi lazim

Hollanda’da yaşayan biri olarak tecrübeli olduğum bir konu 😅
Deliklerin hepsini tespit edip oralara fare zehri koymanız gerekiyor öncelikle. Bu şekilde popülasyonu azaltırsınız.
Bir de nerelerdeki fare zehirleri yenmiş ona bakarak, nereden geldiklerini tam olarak tespit edebilirsiniz. İki hafta bu şekilde bekledikten sonra bütün delikleri kapatın. Kapatmak için bulaşık demiri kullanıyorlar burda, steelwool olarak da geçiyor.
Bir de eğer kapan kuracaksanız kapanlara temas etmeyin, insan kokusu olan kapana girmiyorlar, eldivenle yerleştirin.
Son çare kedi almak kedi olan eve de girmiyorlar, kokusundan kaçıyorlar.
Bir de bir kere eve giriş yolunu buldular mı o yolu hepsi buluyor birbirini takip edip. Lavanta yağı da sıkabilirsiniz giriş deliklerine ve yerleştirdiğiniz bulaşık demirleri üzerine o kokudan da kaçıyorlar.
Bir ekleme daha yapayım, açıkta yiyecek bırakmayın kokusuna geliyorlar. Köfte kokusuna da bayılıyorlar, benimkiler ne zaman köfte pişirsem o zaman meydana çıkıyorlar 😂s
Eee biz bununla her sene böyle uğraşacak mıyız :KK43: Evde diğer odalarda olsa farkederiz herhadle demi ses çıkartırlar mı gece küçük fareler bunlar lağım faresi değil

girmez olur mu defalarca kez benım evim alt katta ve sürekli heryerden çıkıyordu wc bahçe her bulduğu boşluktan çıkar inanamazsın yok size zararı olmaz ama kızınız agzına almasın iyice kapatın koydugunuz yerlerı çoçuk ne olur ne olmaz
Bayram tatiline gidecez artık çünkü ilk kez başımıza geliyor yeni ev diye heveslendik moralimiz bozuldu. Giderken yapışkan pasta ve buğday zehri de koyalım o zaman bazı yerlere

Eee biz bununla her sene böyle uğraşacak mıyız :KK43: Evde diğer odalarda olsa farkederiz herhadle demi ses çıkartırlar mı gece küçük fareler bunlar lağım faresi değil
fındık faresi yada lagım faresı yavrusu valla evlerden ırak koyun geldiğinizde kontrol edin eksilmişse yemiş bi yerde ölmüşlerdir

Ben baya uğraştım burda, bir süredir yoklar ortalıkta ama emin olamıyorum açıkçası tamamen bittiler mi. Eğer delikleri kapatabilirseniz sorun olmaz diye düşünüyorum.
Lağım faresi olduğunu sanmıyorum. Onun için deliklerin büyük olması gerekiyor. Benimkiler de hep küçüktü, garip bir şekilde tatlılardı bi de şapşikler 😂 Ama bunlar omurgasız hayvanlar çok küçük deliklerden bile geçebiliyorlar bunu aklınızda bulundurun.

Ben baya uğraştım burda, bir süredir yoklar ortalıkta ama emin olamıyorum açıkçası tamamen bittiler mi. Eğer delikleri kapatabilirseniz sorun olmaz diye düşünüyorum.
Lağım faresi olduğunu sanmıyorum. Onun için deliklerin büyük olması gerekiyor. Benimkiler de hep küçüktü, garip bir şekilde tatlılardı bi de şapşikler 😂 Ama bunlar omurgasız hayvanlar çok küçük deliklerden bile geçebiliyorlar bunu aklınızda bulundurun.
Yazik yaw 😐 bizim bahcede de varlar tarla faresi minjcikler. Hic oldurmeyi dusunmedim eve girmiyolar. Bi de bizde kedi var. Bogup birakiyo sokak kapisinjn yanjna diye uzuluyorum ben. Fransa'dayim ben de . Bahceli mi sizin eviniz apartman mi?

Yazik yaw 😐 bizim bahcede de varlar tarla faresi minjcikler. Hic oldurmeyi dusunmedim eve girmiyolar. Bi de bizde kedi var. Bogup birakiyo sokak kapisinjn yanjna diye uzuluyorum ben.
Benimkiler baya evin içinde, dış kapıda olsalar ben de uğraşmam. Mutfağımda cirit atıyorlar, baya tatsız bir durum.
Kedi konusuna gelince herkes doğasının gerektirdiğini yapıyor 😅

Evet 2 buçuk yaşında kızım var. Sizin eve mi girmişti fare ? Bu buğdayı mtfak tezgahının altına falan atsak bize zararı olmaz demi
Zehir işine girme ya. Allah korusun benim ikizler var 3 yaşında evi Allah korusun fare bassa zehir işine girmem. Delikleri kapatıp yine yapışkan koy yapacak birşey yok. İlaç koyacaksaniz bayramda bir yere gidip koyun. Allah korusun çok korkuyorum çocuklardan 😓

Eski Amsterdam evlerinden, 1800lü yıllardan kalma. 4 katlı, 8 farklı daire var.
Bizim diyet grubunda bı arkadaş vardı Amsterdam da çok eski bir apartmanda oturuyor evinde fareler olduğu için mayonezli balıkla hayatını idame ettiriyordu 🥲
Onu hatirlattiniz bana inşallah farelere çözüm bulursunuz 🙏

Bizim diyet grubunda bı arkadaş vardı Amsterdam da çok eski bir apartmanda oturuyor evinde fareler olduğu için mayonezli balıkla hayatını idame ettiriyordu 🥲
Onu hatirlattiniz bana inşallah farelere çözüm bulursunuz 🙏
Ahahhah o kadar da değil. Ama bir süredir köfte pişirmiyorum 🥹 Onun dışında her şeyi istediğim gibi yiyorum. Bir kaç aydır sorun yok ama hiç belli olmuyor, maalesef o yüzden hep tetikteyim. Maalesef bu şehrin sorunu bu, gülü seven dikenine katlanıyor. Bir süre sonra garip de gelmemeye başlıyor zaten. Allah sabrını veriyor diyeyim 😂

Ahahhah o kadar da değil. Ama bir süredir köfte pişirmiyorum 🥹 Onun dışında her şeyi istediğim gibi yiyorum. Bir kaç aydır sorun yok ama hiç belli olmuyor, maalesef o yüzden hep tetikteyim. Maalesef bu şehrin sorunu bu, gülü seven dikenine katlanıyor. Bir süre sonra garip de gelmemeye başlıyor zaten. Allah sabrını veriyor diyeyim 😂
Yaa bize çok garip geliyordu anlattıkça.
Demek alışıyor insan.
Orada bu Türkiye'deki ilaçlardan yok mu fareler için onalrdan yapın çözüm olur belki.
Ama binalar eski o uuzden sürekli tekrar ediyordur.

Sizin eve gelen fareler hep fındık faresi mi giriyordu peki siz nasıl farkediyonuz eve girdiğini ortalıkta mı geziniyordu

Hollanda'da fare olayları haber sitelerine çıkmış fare ve sıçan istilası diye,sanırım ilaç yasakmış.

X