Evde ders çalışıp kitap okuyamıyorum.

mickeymouse1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2019
564
4
Bu durum hayatımı tamamiyle etkiliyor.
Evde ders çalışamıyorum, kitap okuyamıyorum.
Çok çalışmam gereken ve çok odaklanmam gereken bir dönemdeyim ama yok olmuyor. Başlamak için mükemmel anı bekliyorum.
Yatak yanımda oluyor biraz yatayım diyorum.
Olmuyor neler yapabilirim?
Evde iyi çalışanlar var mı? Varsa lütfen bizimle nasıl evde çalışabildiklerini paylaşsınlar.
Basit bir kitap bile okuyamıyorum. Film bile izleyemiyorum
Sadece düşünüyorum öyle mi yapsam böyle mi.
Overthinking var.
Evdeki atmosferin kötü oluşundan dolayı da olabilir bilmiyorum.
Ne önerirsiniz?

Yatak olmayan bir çalışma alanınız olabilir mi evin içinde? Yatak gerçekten de rahatlığı çağrıştırdığı için insanın aklını çelebiliyor.
Bir de, evdeki atmosfer kötü diye yazdığınız için kütüphaneler geldi aklıma alternatif olarak.

İlla ki evde çalışmak zorunda mısınız? İşe gidiyormuş gibi belli bir saatte evden çıkınbir kütüphaneye gidin veya şu isim vermeyeceğim zincir kafeler var ya, gidip kahvenizi alıyorsunuz sonra istediğiniz kadar oturuyorsunuz, kimse karışmıyor. Öyle bir kafeye gidip sakin bir masa seçip, kendinize bir kahve alıp oturup çalışın. Bunu tavsiye ederim. Ama İlla evde çalışmanızı gerektirecek bir durum varsa o zaman evde kendinize öyle bir ortam oluşturun. Yatak, yorgan, uzanabileceğiniz kanepe vb olmasın. Ama işe gider gibi disiplinli belli bir saati olsun, dur bi çamaşırları atayım da öyle, yok mutfakta şunu yapayım, ağızıma bir lokma şundan atayım diye kalkıp kalkıp durmayın, unutmayın iştesiniz.

Önce küçük hedefler belirleyin kendinize. Mesela günlük 10 soru çözmek gibi. Ve bu ilk günler en sevdiğiniz konulardan başlayın. Çözdüğünüzü gördükçe motive olursunuz devamı gelir.
Kitap konusu da aynı şekilde, sevdiğiniz konudaki veya merak ettiğiniz bir kitabı alın 10 sayfa okuma hedefi koyun her gün için. Hikaye akıcı olsun buna dikkat edin sıkıcı bir kitap ile başlamayın. Devamı gelecektir.
Kendinize rutinler oluşturun, mesela her akşam 9-10 arası soru çözme saati, 10-11 arası kitap okuma saati gibi.
Ve bu rutinleri hasta vs olmadığınız sürece de atlamayın, disiplin 21 günde sağlanır.
Başarılar diliyorum, kolay gelsin

ben sene 2004 ve evde bir başladım çalışmaya çünkü girdiğim çeşitli özel işler beni motive etti
dedim yok böyle olmayacak sen kesin memur olmalısın
sınava 5 ay vardı
annemle yaşıyorduk
sabah 9 da dersin başına oturuyordum
namazlarda ve yemeklerde ara veriyordum
gece 11-12 lere kadar sürekli çalıştım
sağolsun annemde yemekleri herşeyi bana hazır ediyordu
hiç bir ev işiyle uğraşmıyordum
onunda etkisi çok tabii
ve gerçekten çalışınca oluyor kpss yi 87 puanla kazandım ve atandım 20 yıla yakındır memurum
sonra evlendim 2 çocukla yine annemin desteğiyle DGS yi de kazandım
ama bu sefer işim rahat olduğundan işyerinde çalışarak çünkü evde 2 çocuk var tabii çok zor oldu ondan
sadece işyerinde çalışarak 3. denemede 9 eylülü tutturdum
yani arkadaşım yeterki nasıl motive olman gerekiyorsa senin şartların neyse ona motive ol hiç zor değil
başlayınca gerisi geliyor
hatta çalışamadığın zamanlar pişmanlık duyup rahatsız oluyorsun emin ol

ben sene 2004 ve evde bir başladım çalışmaya çünkü girdiğim çeşitli özel işler beni motive etti
dedim yok böyle olmayacak sen kesin memur olmalısın
sınava 5 ay vardı
annemle yaşıyorduk
sabah 9 da dersin başına oturuyordum
namazlarda ve yemeklerde ara veriyordum
gece 11-12 lere kadar sürekli çalıştım
sağolsun annemde yemekleri herşeyi bana hazır ediyordu
hiç bir ev işiyle uğraşmıyordum
onunda etkisi çok tabii
ve gerçekten çalışınca oluyor kpss yi 87 puanla kazandım ve atandım 20 yıla yakındır memurum
sonra evlendim 2 çocukla yine annemin desteğiyle DGS yi de kazandım
ama bu sefer işim rahat olduğundan işyerinde çalışarak çünkü evde 2 çocuk var tabii çok zor oldu ondan
sadece işyerinde çalışarak 3. denemede 9 eylülü tutturdum
yani arkadaşım yeterki nasıl motive olman gerekiyorsa senin şartların neyse ona motive ol hiç zor değil
başlayınca gerisi geliyor
hatta çalışamadığın zamanlar pişmanlık duyup rahatsız oluyorsun emin ol
Çalışmadığım zamanlar için pişmanlık hep var zaten

Aile evindeyseniz ve size çalıştığınız halde iş yaptırıyorlarsa çok normal. Ben bunun sıkıntısını 9-10 yaşından beri yaşıyorum o kadar berbat ki.
Yalnız yaşıyorsanız ortam değişikliği tavsiye ederim, kütüphane de çok iyi. Herkesin çalıştığını görünce boş duramıyorsunuz. Klima da oluyor zaten serin serin mis.

Çok çalışmam gereken ve çok odaklanmam gereken bir dönemdeyim ama yok olmuyor. Başlamak için mükemmel anı bekliyorum.
Evde iyi çalışanlar var mı? Varsa lütfen bizimle nasıl evde çalışabildiklerini paylaşsınlar.
Overthinking var.
Ne önerirsiniz?
Kuzum yasadigin sehirde kütüphane yok mu? Oraya da gidip calisabilirsin herkes calisinca ister istemez sizde motivasyonu olusturuyor calismadan duramiyosun.

Kuzum yasadigin sehirde kütüphane yok mu? Oraya da gidip calisabilirsin herkes calisinca ister istemez sizde motivasyonu olusturuyor calismadan duramiyosun.
Böyle yapacagım ama havalar cidden cok sıcak, kütüphaneye gittiğimde(yol uzak) erimiş oluyorum, o yüzden evde çalışmaya odaklanmak istedim. Hem de gidiş geliş süresini de kaybetmem diye

Overthinking var.
Ne önerirsiniz?
arkadasimi çağırıyorum. o gelince 8 saat kesintisiz çalısıyoruz 😂 bence o çalışma ortamı yaratılması lazım. mesela arkadasim yoksa gözüm telefona bilgisayara gidiyor. ama arkadasimla olunca onu çalışırken görünce benim de çalışasım geliyor. arkadasim bin küsür km ötede bu arada 😂😂 senede 1-2 ay gelir sağ olsun 😂

X