Bisküvi - Kurabiye Tarifi Ev Yapımı Kurabiyeler

En başarılı bulduğunuz "Ev Yapımı Kurabiye Tarifi" hangididir?

• Ankete Katılan
    809
  • Anket Kapalı .
Çocuklar istemiyor mu normal ekmek.
Benim kız evde olmazsa istiyor. 🙈
Sadece bazlama veya lavaş yapmıyorum:)
Minik ekmekler yapıyorum:)Büyük ekmekler yapıyorum.Dilimleyip tost yapıyoruz:)
Çok aşırı ekmek sevmiyorlar zaten:)
Şöyle minik yapıyorum onuda tost yapıyorlar:)
IMG20200324153005.jpg

Bunu nasıl yaptın Nevoş, tarifini atsana
Canım bunda un-su -maya ve tuz var:)
2 su bardağı su
1 paket toz maya
4 su bardağı un
1 tatlı kaşığı tuz
Önce mayayı ıslattım:)15 dk beklettim sonra unu azar azar ekleyip ele yapışan bir hamur yaptım.2 saat kadar mayalandırdım.
Sonra minik bezeler alıp tepsiye koydum ama bu aşamada hamuru çekiştirip içe doğru tekrar tekrar katlıyoruz:)30 dk dinlendirip üzerine çizip attım ve 250 derecede pişirdim.
Fırına bir kase su koyuyoruz:)

Dün bir video izledim.Oradan bazı püf noktaları aldım bu sefer öyle yapacağım.Mesela evde ekmek yaparken su soğuk olmalıymış ,mümkünse dolaptan ılık su ile ekmek yapılmazmış.Birde ne kadar iyi yoğurursak ekmeğimiz o kadar güzel olurmuş.Gluteni ezmek gerekiyormuş.

Canım bunda un-su -maya ve tuz var:)
2 su bardağı su
1 paket toz maya
4 su bardağı un
1 tatlı kaşığı tuz
Önce mayayı ıslattım:)15 dk beklettim sonra unu azar azar ekleyip ele yapışan bir hamur yaptım.2 saat kadar mayalandırdım.
Sonra minik bezeler alıp tepsiye koydum ama bu aşamada hamuru çekiştirip içe doğru tekrar tekrar katlıyoruz:)30 dk dinlendirip üzerine çizip attım ve 250 derecede pişirdim.
Fırına bir kase su koyuyoruz:)

Dün bir video izledim.Oradan bazı püf noktaları aldım bu sefer öyle yapacağım.Mesela evde ekmek yaparken su soğuk olmalıymış ,mümkünse dolaptan ılık su ile ekmek yapılmazmış.Birde ne kadar iyi yoğurursak ekmeğimiz o kadar güzel olurmuş.Gluteni ezmek gerekiyormuş.
Soğuk suyla ne zamana mayalanacak ki
Mayasız yapsan sert olur🤔

Soğuk suyla ne zamana mayalanacak ki
Mayasız yapsan sert olur🤔
Vallahi bilmem ekmek ılık suyla olmazmış:)El ısımızdan hamur çok ısınıyormuş:)O zaman ekmeklikten çıkıyormuş hatta yaş maya kullanmak gerekiyormuş:)Makina ile yoğrulacaksa çeşme suyu kullanılabilirmiş.
Deneyeceğim bakalım:)

Ben biraz kestirmişim gene 🙄 şimdi uyu uyuyabilirsen. Birde kıyamet ile ilgili birşeyler atmışlar mesaj olarak noluyor uz dedim uyanır uyanmaz. 🙄
Her kafadan bir ses çıkıyor ya
Sonumuz hayır olsun ben bu sıra yine her şeye bozulmaya,alınmaya başladım:KK43:Yüzümde sivilceler harekete geçti:)
Daha yeni başlıyoruz:KK43:

X